Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je neand

poruka: 32
|
čitano: 6.188
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je neand".
16 godina
offline
Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je neand

" što bi samo ubrzalo klimatske promjene koje su izazvali ljudi" - ko da bi išta značilo da su ljudi sačuvali prirodu u netaknutom obliku...

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je neand

rvacka politička "scena" dokaz je da su neandertalci dobro, zdravo i desno, fala na pitanju, što žele i vama. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
19 2 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je neand

Čak i zbog mogućnosti takvog događaja, ovi znanstvenici kažu da je potrebno smanjiti naš utjecaj na ekosustav i zaustaviti emisije stakleničkih plinova, da bismo imali bolje šanse preživjeti izvanredan kataklizmički događaj poput zamjene magnetskih polova Zemlje.

 

Rekao bih da je ovo neispravan zaključak. Za preživjeti takav događaj, potrebno je smanjiti utjecaj ekosustava na nas, a ne naš utjecaj na ekosustav. Dva najvažnija faktora su proizvodnja i distribucija energije zaštićena od nepovoljnih zračenja i neovisna o atmosferskim utjecajima, te proizvodnja hrane u zatvorenom.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
15 0 hvala 2
16 godina
offline
Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je neand

Neandertalce je dokrajčio Homo sapiens. Neandertalci su bili drugačiji, sapiensa je bilo više i bili su snalažljiviji i brutalniji.

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
15 0 hvala 3
16 godina
offline
Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je neand

Nije pitanje hoće li se dogoditi, nego kad će se dogoditi... A mi se nastavimo baviti ratovanjem, bogaćenjem i sl. stvarima... većina je zaslužila da izumre, nažalost postoji manjina koja nije i na kojoj bi ljudska vrsta mogla prosperirati, nažalost, većina je puno glasnija od te manjine.

Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je n
Life will find a way.
Moj PC  
7 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je n
Death will find the way*

Life is meant to die. Accept you fate.
Life is meant to die. Accept your fates.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2021 13:25 (Caustic).
14 godina
offline
Re: Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je n
Da su neandertalci vozili manje aute i bili ekološki osvješteni poput nas to im se nebi dogodilo.
Moj PC  
17 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je n

cccc... amateri...

 

ŽIVOT je terminalna spolna bolest...

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je neand

Nisu svi neandertalci izumrli. Ima ih puno i danas. Neki sjede i u saboru. Vole sport. Pogotovo nogomet. Vole i tehnologiju. Pogotovo ih ima u comment sectionu WCCF Techa.

Moj PC  
3 5 hvala 0
10 godina
offline
Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je neand

U to su vrijeme koegzistirali neandertalci i Homo Sapiens, a iz članka proizlazi da je zamjena magnetskih polova ubila samo neandertalce. Dakle, mi smo imuni. Je li manjkavo istraživanje ili članak?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2021 13:52 (yurius).
 
14 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je n
homo sapiens strike back
Michael Faraday

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je neand

RIP Homo sapiens. Icke-ovi ljudi gušteri dolaze na svoje.

Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je neand

Nemojte upoređivati Neandertalce sa krkanima Homo Sapiensa,bili su  miroljubiviji,prilagođavali su sebe eko sustavima dok je Homo Sapiens bio brutalno nasilan prilagođavajući okolinu sebi i svojim nezasitnim potrebama !

 

Ciklična promjena na koju nemamo nikakvog utjecaja,kad se  dogodi brže i bezbolnije će se prilagoditi tehnologija i čovječanstvo od prirode i živog svijeta koji će biti  duže dezorjentirani i u tome šoku će mnoge vrste stradati  ; https://www.nasa.gov/topics/earth/features/2012-poleReversal.html

 

 

waaagh ;
 
3 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je n
Ajar kaže...

rvacka politička "scena" dokaz je da su neandertalci dobro, zdravo i desno, fala na pitanju, što žele i vama. 

 Što se tiče ljevice i desnice, treba nači neki balans. Ako odeš previše desno, desi se Adolf Hitler. Ako odeš previše lijevo, pustiš stotine tisuća ili čak milijune imigranata u zemlju koji po ulici viču Allahu akbar, režu glave i sjebeš si zemlju sam tak.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2021 14:26 (DuxCro).
11 godina
neaktivan
offline
Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je neand

O istom istrazivanju citao sam prije koji dan na Live Science i Ars Technica. Zanimljivo je da je Live Science, slicno kao i Bug, prenio zakljucke istrazivanja kao neke znanstveno dokazane cinjenice, dok si Ars Technica to nije dopustila i dosta zakjlucaka su jasno naveli kao nategnuto spekuliranje koje tek treba dokazati kao takvo:
"In the end, the work is a mix of solid science, provocative hypothesizing, and unconstrained speculation."

Pa evo ako nekoga zanima i taj pogled za zakljucke ovog istrazivanja
https://arstechnica.com/science/2021/02/study-blames-earths-magnetic-field-flip-for-climate-change-extinctions/

 
8 0 hvala 3
12 godina
offline
Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je neand

Kako preživjeti zamjenu magnetskih polova?

Manolić: prva dva, tri puta bude gadno, kasnije se navikneš.

 
29 0 hvala 0
8 godina
offline
Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je neand

"..., a događaji poput polarne svjetlosti bili su vidljivi i na sjeveru i na jugu planeta."

Pa zar nemres i sad vidjet polarnu svjetlost na jugu ? Aurora Australis.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je neand

Zašto nema inteligentnog života u svemiru. Zato što su svi fejlovali kako ćemo i mi

Dirty dosen
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je n
meu_clone kaže...

O istom istrazivanju citao sam prije koji dan na Live Science i Ars Technica. Zanimljivo je da je Live Science, slicno kao i Bug, prenio zakljucke istrazivanja kao neke znanstveno dokazane cinjenice, dok si Ars Technica to nije dopustila i dosta zakjlucaka su jasno naveli kao nategnuto spekuliranje koje tek treba dokazati kao takvo:
"In the end, the work is a mix of solid science, provocative hypothesizing, and unconstrained speculation."

Pa evo ako nekoga zanima i taj pogled za zakljucke ovog istrazivanja
https://arstechnica.com/science/2021/02/study-blames-earths-magnetic-field-flip-for-climate-change-extinctions/

Yurius je gore dobro primijetio, kao neandertalci su izumrli, ali kromanjonci nisu!?  Bogami, Bugovci, vrijeme je da neki vaši tzv. "novinari" dobiju nogomet ili smanjenje plaće. Ili im barem ne dajte da se petljaju u znanstvene teme, samo vas sramote.

15 godina
offline
Re: Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je n
kowach kaže...

Neandertalce je dokrajčio Homo sapiens. Neandertalci su bili drugačiji, sapiensa je bilo više i bili su snalažljiviji i brutalniji.

 Najblaže rečeno, lupetaš gluposti.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
15 godina
offline
Re: Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je n
Judg3 Dr3dd kaže...
meu_clone kaže...

O istom istrazivanju citao sam prije koji dan na Live Science i Ars Technica. Zanimljivo je da je Live Science, slicno kao i Bug, prenio zakljucke istrazivanja kao neke znanstveno dokazane cinjenice, dok si Ars Technica to nije dopustila i dosta zakjlucaka su jasno naveli kao nategnuto spekuliranje koje tek treba dokazati kao takvo:
"In the end, the work is a mix of solid science, provocative hypothesizing, and unconstrained speculation."

Pa evo ako nekoga zanima i taj pogled za zakljucke ovog istrazivanja
https://arstechnica.com/science/2021/02/study-blames-earths-magnetic-field-flip-for-climate-change-extinctions/

Yurius je gore dobro primijetio, kao neandertalci su izumrli, ali kromanjonci nisu!?  Bogami, Bugovci, vrijeme je da neki vaši tzv. "novinari" dobiju nogomet ili smanjenje plaće. Ili im barem ne dajte da se petljaju u znanstvene teme, samo vas sramote.

 

Aman sam htio postaviti komentar tipa: kako nije naša vrsta izurmla, Denisovanovci, H. Lunzonesis, H. Florensis, Ljudi iz spilje crvenog jelena? Nelogično, s obizorm da je tada naša vrsta bila gotovo na svim kontinentima, osim Antarktike.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
15 godina
offline
Re: Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je n
kowach kaže...

Neandertalce je dokrajčio Homo sapiens. Neandertalci su bili drugačiji, sapiensa je bilo više i bili su snalažljiviji i brutalniji.

 -hmm.. ne, tj 3% (u textu 2%..) gena je tu, tj to znači asimilacija-spajanje.. jedino što je homo dominantnija vrsta-skupina, no neand. nije nestao-istrebljen itd.

 

-kao što dobro primijećuje mrblc, pogrešni zaključci (znanstvenika, studije..) .. osim utjecaja na prirodu, mogu dodati da mjerenje novozelndskih izotopa nije pravi put za dokaz što se desilo s druge strane globusa, tj najudaljenije moguće mjesto i time najdalje od konkretnih uzroka, time najgori mogući izbor 'činjenica' na kojima se gradi pretpostavka (koja se tad testira, potvrdi ili opovrgne.. statistika itd.)

 

 

tj mene 'muči' što je znanost postala 'popularna' tj gubi znanstvene kriterije, činjenice-dokaze-testiranja-mjerenja dok se ovakve teorije plasiraju pod činjenice-dokazane protivno svim znanstvenim kriterijima, tj ne looongšoot nego najudaljeniji-mogući-zamislivi kad govorimo o Zemlji-globusu i time postavljanju teorije-pretpostavke ... ne kažem da je netočno, nego najmanje vjerojatno, najmanje povezano, najudaljenije moguće i time minimalno tj recipročno (ne)mogće kao vjerojatni uzrok-objašnjenje itd. .. tj već 'znamo' da je došlo do promjene, polarne zime itd.. i jednostavno ne treba dodatna prenategnuta teorija koja će dokazati to isto no usporedbom stvari koje nemaju direktne veze, npr brojem kapljica kiše ili vlasi kose na glavi, pa ako se podudara (slučajno) to povezati s npr brojveima lota u prošlom kolu..

 

-promnene magnetskog pola su postojale, no da su povezane s neandertalcima? .. + stil-forma naslova? .. tj kao da u naslovu piše meteor ubio dinosaure... što je recimo točno, konkretan kataklizmički događaj-posljedice, s razlikom da je meteor takav događaj koji je jak, trenutan, mjerljiv, konkretan, kataklizmičan .. dok promjena magnetskog pola nije baš, tj ... longšut bumerangom, iz tko zna kojeg interesa, želje .. npr nova akcija eko-zelenih kako bi se smanjila emisija co2 .. ili poticaj nekog lobija ili interesa .. ne znanost ona prava-čista, gdje su činjenice i mjerenja osnova + okamovo pravilo.. kao i KISS.. koji su u 99% u pravu i zato postoje kao pravila itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
offline
Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je neand

Dogodi li se ono zaista, to bi moglo značiti i kraj moderne civilizacije –kozmičko bi zračenje uništilo satelite, elektroenergetsku mrežu i telekomunikacije...

Ajde super da se malo vratimo u 70-80-90 kad su ljudi imali drustveni zivot a ne ovo danas

Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je neand

Kad se male ruke slože...

 

nastambe duboko pod zemljom, geotermalna energija, preživilo bi se, preživilo smo svašta. 

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je n
DuxCro kaže...

Što se tiče ljevice i desnice, treba nači neki balans. Ako odeš previše desno, desi se Adolf Hitler. Ako odeš previše lijevo, pustiš stotine tisuća ili čak milijune imigranata u zemlju koji po ulici viču Allahu akbar, režu glave i sjebeš si zemlju sam tak.

Shvaćaš li da su ti koji sjeku glave zbog religije isto desničari? A Angela Merkel, koja ih je pustila u zemlju, je isto na desnici.

Od desničara su opasniji samo oni koji govore da su ljevica i desnica ista stvar.

 

Poput većine drugih prirodnih utjecaja, ni promjena polova neće istrijebiti ljude, ali bi svakako učinila život težim i kraćim.

Jučer je na HTV1 bio izvrstan dokumentarac o Koradu Korleviću, u kojem on govori o 'zabafikaciji' života i kako većina ljudi ni ne pokušava izaći iz okvira konzumerizma i razmisliti malo o tome što korisno mogu učiniti u svom životu. Kako li će se takvi začuditi kada ostanu bez struje, vode i hrane, kad se sada tako čude životu bez kafića, kladionica i teretana.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2021 10:57 (Visak).
8 godina
offline
Re: Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je n
Visak kaže...

Što se tiče ljevice i desnice, treba nači neki balans. Ako odeš previše desno, desi se Adolf Hitler. Ako odeš previše lijevo, pustiš stotine tisuća ili čak milijune imigranata u zemlju koji po ulici viču Allahu akbar, režu glave i sjebeš si zemlju sam tak.

Shvaćaš li da su ti koji sjeku glave zbog religije isto desničari? A Angela Merkel, koja ih je pustila u zemlju, je isto na desnici.

Od desničara su opasniji samo oni koji govore da su ljevica i desnica ista stvar.

 


 

 Religijski fanatici i ljevičarski liberali. Malo si zbunjen. Nisam rekao da su ista stvar. Ali ne treba previše bit desničar ni ljevičar. Tj. nemoj bit tolki desničar da bi diskriminirao sve koji su druge boje kože i religijske vjeroispovjesti npr. Nemoj biti toliki kreten ljevičarski da prepuštaš zemlju migrantima i radiš ko onaj Biden i retardi Američki koji su degenerici svi postali sa svojim guranjem LGBTQ sranja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2021 16:43 (DuxCro).
12 godina
offline
Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je neand

Nema straha, ovo je fake news. S obzirom da je Zemlja ravna ploča, ne može doći do zamjene polova.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 9:38 (Cybril).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je n
ihush kaže...
kowach kaže...

Neandertalce je dokrajčio Homo sapiens. Neandertalci su bili drugačiji, sapiensa je bilo više i bili su snalažljiviji i brutalniji.

 -hmm.. ne, tj 3% (u textu 2%..) gena je tu, tj to znači asimilacija-spajanje.. jedino što je homo dominantnija vrsta-skupina, no neand. nije nestao-istrebljen itd.

 

 asimilacija-spajanje = silovanje neandertalki.

I`m silicon-based life-form
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena Zemljinih magnetskih polova ubila je n
kowach kaže...

 asimilacija-spajanje = silovanje neandertalki.

 Inače su homo sapiensi u to doba žene izvodili na večeru i u kazalište prije seksa.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice