Zabilježite u kalendare: prve fotografije sa svemi

poruka: 5
|
čitano: 5.483
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zabilježite u kalendare: prve fotografije sa svemi".
14 godina
offline
Zabilježite u kalendare: prve fotografije sa svemi

Sretno, James Webb teleskop, podari nam slike koje nam legendarni Hubble daje još tamo od 1990. Nadamo se da će rezultati biti u najmanju ruku spektakularni kao Hubbleovi, ako ne i bolji jer je to ipak novi teleskop, veći i napredniji od Hubble-a

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
6 0 hvala 2
15 godina
offline
Zabilježite u kalendare: prve fotografije sa svemi

prve fotografije se u vodu bacaju. čekat ću druge. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zabilježite u kalendare: prve fotografije sa svemi

ova fotografija sa refrakcijom svjetla nije ni malo poželjna, nadam se da je to samo privremeno dok se ne uštima sve.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zabilježite u kalendare: prve fotografije sa s

Refrakcija? Si 100% siguran da si upotrijebio pravu riječ za pojavu koju opažaš na fotografiji koja prati text?

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2022 14:37 (Yuda).
14 godina
offline
Re: Zabilježite u kalendare: prve fotografije sa s
Yuda kaže...

Refrakcija? Si 100% siguran da si upotrijebio pravu riječ za pojavu koju opažaš na fotografiji koja prati text?

 Nije refrakcija nego ogib svjetlosti (difrakcija), nastaje zbog držača sekundarnog zrcala. SCT teleskopi i lećni teleskopi nemaju taj problem jer nemaju spider (držač sekundarnog zrcala) koji uzrokuje pojavu šiljaka (spike). Ipak, difrakcija ograničava razlučivost teleskopa. Ukratko, što je promjer leće/zrcala objektiva veća. difrakcija je manja i može se postići veće povećanje bez gubitka oštrine. Zato (i zbog količine svjetla) se grade što je moguće veći teleskopi - za bolju razlučivost i hvatanje slabih objekata.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2022 17:38 (učo).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice