YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teoretič

poruka: 536
|
čitano: 98.155
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teoretič".
15 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
Visak kaže...

 

 

Posve sam siguran da ne mozes DP promovirati.

 

No da ne natezemo mak na konac semantikom, daj mi objasni izjavu CEO-a YT-a kako ce sve biti uklonjeno sto je u oprecno stajalistima WHO-a, pritom ne praveci razliku izmedju ne educiranih teoreticara urota  i skolovanih doktora koji iznose svoje strucno misljenje.

 

Jos jednom, primjer dvojice doktora iz Bakersfielda koji su iznijeli sirove prikupljene podatke sa njihovog podrucja na press konferenciji, a video je zatim uklonjen po istim osnovama kao i nekog idiota koji trabunja o povezanosti 5G i Korone.

 

Pa sto smo dosli do toga da sve sto izadje iz WHO-a trebamo tretirati kao dogmu?

 

Uostalom, na prvoj stranici ove teme smo odmah ustvrdili kako cenzuru najcesce debili okrenu na jos jednu teoriju zavjere, a upravo radi tih debila se i poseze za cenzurom.

 

Cenzura gotovo uvijek (iako ima iznimaka) na duze staze je kontraproduktivna.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
syncmaster245b kaže...
Visak kaže...

  

No da ne natezemo mak na konac semantikom, daj mi objasni izjavu CEO-a YT-a kako ce sve biti uklonjeno sto je u oprecno stajalistima WHO-a, pritom ne praveci razliku izmedju ne educiranih teoreticara urota  i skolovanih doktora koji iznose svoje strucno misljenje.

 

 Nije mi jasno što bi se tu trebalo objašnjavati. Donijeli su takvu odluku i to je to.

 

syncmaster245b kaže...
Visak kaže...

 

Pa sto smo dosli do toga da sve sto izadje iz WHO-a trebamo tretirati kao dogmu?

 

 Tko tebe sili da išta tretiraš kao dogmu? Nije YT policija koja će gledati što ti radiš ili misliš, oni samo čiste svoje dvorište. Ti si taj koji pokušava ograničiti YT što oni smiju raditi. Ako si za slobodu mišljenja onda i njima dozvoli isto.

 

syncmaster245b kaže...
 

Uostalom, na prvoj stranici ove teme smo odmah ustvrdili kako cenzuru najcesce debili okrenu na jos jednu teoriju zavjere, a upravo radi tih debila se i poseze za cenzurom.

 

Cenzura gotovo uvijek (iako ima iznimaka) na duze staze je kontraproduktivna.

 To ste utvrdili metodom prst-palac. Je li DP zabranjena - je? Je li to bilo kontraproduktivno na dulje staze - nije.

 

Pogrešna je ideja da ćeš ograničavanjem izloženosti nekako pogoršati stvar, oni koji vjeruju ionako već vjeruju i vide zavjeru oko sebe i bez toga, a ograničenjem širenja onemogućavaš da se i drugi zaraze. YT ne zabranjuje teorije zavjere, oni samo kažu da ne žele sudjelovati u propagiranju tih gluposti. Da imam televiziju bi li na njoj gostovao Mišak - ne bi. Bi li to bilo kontraproduktivno - ne bi. Gluposti se suzbijaju tako da ih suzbijaš, a ne da ih propagiraš. 



Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
5 godina
offline
YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teoretič

Ono što na ne mogu podnijet kod ovih "teoretičara" je predstavaljanje njihovog i našeg viđenja. Kao, imamo 2 istine, ovisi kako je tko prezentira. Imamo alternativnu povijest. Pa tako trebamo i u školi učit i jednu i drugu stranu priče... MOLIM?!? Kakvu drugu stranu priče? Šta u školi da uče djecu? Da jedni ljudi vjeruju da je Zemlja okrugla, drugi vjeruju da je ravna i da su to 2 istine i da se mi odlučimo u koju vjerujemo. MOOOLIIIM!!?!!? Ja bi takve ideje kažnjavao isto kao i nadriliječništvo, jer su to opasne ideje, ideje koje proizvode kretene i glupane, ideje koje nas vraćaju 3000 godina unazad, ideje koje mogu ljude koštat i života, kao onaj biser šta se nedavno lansirao s raketom na parni pogon (!!), jer je išao dokazat da je Zemlja ravna. Takvi debili su iznimno opasni za društvo, napredak i znanost. Takvim debilima nije mjesto u javnom prostoru, u školama, u knjigama, pa ni na televiziji ili ulici. Dosta je više bilo tog silovanja mozga od strane religioznih fanatika, koji se sakrivaju pod kišobranom "znanosti" i pokušavaju ideju o ravnoj Zemlji koju nose 4 slona iz Biblije progurat kao zanstvenu činjenicu o kojoj trebamo raspravljat. Ne, ne trebamo. To se raspravlja u Crkvi, ne na satu zemljopisa ili povijesti. Ne na satu biologije i kemije. Ne na satu fizike i matematike. U crkvi. Pa tamo odbijajte infuziju, operacije, transfuzije, cjepiva, oblik Zemlje i ostale znanstvene ČINJENICE!

 

Vjerovanja su za teologiju i za crkvu, ostavite se javnih prostora i prestanite nas trovat s tim religijskim sranjima. Tko ne razumije da su ravna zemlja i antivekseri religijski fanatici, taj isto ima problema s činjenicama. Proučite malo američke kreacioniste, što propovijedaju i kako završava svaki anteveks ili flatearth video. Pri kraju uvijek netko spomene boga, svetu riječ ili nešto slično tome. Pa sad vi s mozgom, povežite. 

 

P.S.

Svi ti takvi teoretičari sumljaju i u evolociju. Evoluciji se protivi tko? Kreacionisti. Što su kreacionisti? Oni koji smatraju da je bog stvorio sve, i čovjeka i zemlju i svemir, a sve to prije 7200 godina. Otprilike, nisu sigurni, nemaju dokaza...

 

Tako da cenzura ili ne cenzura, nebitno, to su sve religijska sranja koja treba izbacit. NAzovite to kako god želite. Neka su ih izbacili s YT. 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2020 13:06 (Filox).
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
HCMAA kaže...

icke je zaradio dovoljno para da može financirati svoju stranicu i na njoj stavljati propagadni materijal...međutim ja sam protiv zabrana jer ljudima se ne može zabraniti ideja ma kakva ona bila...ovako su od njega napravili još opasniju stvar MUČENIKA...

 

bilo bi im bolje da su financirali edukativne video klipove koji sve to lijepo...ustvari s njima je najbolje se rugati u stilu monty python flying circus...

 

a šta se tiče ovih antivaksera...to se vrlo jednostavno napravi...ne želiš koristiti cjepivo...ok...u tom slučaju zabrana korištenja medicinskih usluga

 

a što bude htv napravio u svezi krešimira mišeka...s javnim novcima se financiraju gluposti...on voli ugostiti miroljuba petrovića...vojislav šešelj je za miroljuba junak...a mi dobro znamo koje je govno vojislav...ali miroljub to sve opravdava i onda krešimir zove u goste na htv tog miroljuba

 1. Pa neka to uradi, ko mu brani? Ali lakse je koristiti tudje resusrse nego trositi svoje.....ILi eto ti mu daj prostor na svojoj stranici pa neka laprda sta hoce. Najlakse je govoriti nekome drugom sta treba raditi sa svojim parama i resursima....

 

2. Finansiraj ti. YT je tu gdje jest zato sto zna sta radi....

5 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
Filox kaže...

Ono što na ne mogu podnijet kod ovih "teoretičara" je predstavaljanje njihovog i našeg viđenja. Kao, imamo 2 istine, ovisi kako je tko prezentira. Imamo alternativnu povijest. Pa tako trebamo i u školi učit i jednu i drugu stranu priče... MOLIM?!? Kakvu drugu stranu priče? Šta u školi da uče djecu? Da jedni ljudi vjeruju da je Zemlja okrugla, drugi vjeruju da je ravna i da su to 2 istine i da se mi odlučimo u koju vjerujemo. MOOOLIIIM!!?!!? Ja bi takve ideje kažnjavao isto kao i nadriliječništvo, jer su to opasne ideje, ideje koje proizvode kretene i glupane, ideje koje nas vraćaju 3000 godina unazad, ideje koje mogu ljude koštat i života, kao onaj biser šta se nedavno lansirao s raketom na parni pogon (!!), jer je išao dokazat da je Zemlja ravna. Takvi debili su iznimno opasni za društvo, napredak i znanost. Takvim debilima nije mjesto u javnom prostoru, u školama, u knjigama, pa ni na televiziji ili ulici. Dosta je više bilo tog silovanja mozga od strane religioznih fanatika, koji se sakrivaju pod kišobranom "znanosti" i pokušavaju ideju o ravnoj Zemlji koju nose 4 slona iz Biblije progurat kao zanstvenu činjenicu o kojoj trebamo raspravljat. Ne, ne trebamo. To se raspravlja u Crkvi, ne na satu zemljopisa ili povijesti. Ne na satu biologije i kemije. Ne na satu fizike i matematike. U crkvi. Pa tamo odbijajte infuziju, operacije, transfuzije, cjepiva, oblik Zemlje i ostale znanstvene ČINJENICE!

 

Vjerovanja su za teologiju i za crkvu, ostavite se javnih prostora i prestanite nas trovat s tim religijskim sranjima. Tko ne razumije da su ravna zemlja i antivekseri religijski fanatici, taj isto ima problema s činjenicama. Proučite malo američke kreacioniste, što propovijedaju i kako završava svaki anteveks ili flatearth video. Pri kraju uvijek netko spomene boga, svetu riječ ili nešto slično tome. Pa sad vi s mozgom, povežite. 

 

P.S.

Svi ti takvi teoretičari sumljaju i u evolociju. Evoluciji se protivi tko? Kreacionisti. Što su kreacionisti? Oni koji smatraju da je bog stvorio sve, i čovjeka i zemlju i svemir, a sve to prije 7200 godina. Otprilike, nisu sigurni, nemaju dokaza...

 

Tako da cenzura ili ne cenzura, nebitno, to su sve religijska sranja koja treba izbacit. NAzovite to kako god želite. Neka su ih izbacili s YT. 

 Pa nazalost to i imas. Imas crkvu u skoli ciji je cas odmah prije ili poslije biologije (karikiram). Djeca cuju dvije potpuno razlicite price......

5 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
Posmatrač kaže...

 Pa nazalost to i imas. Imas crkvu u skoli ciji je cas odmah prije ili poslije biologije (karikiram). Djeca cuju dvije potpuno razlicite price......

 I onda zato jer ne smijemo cenzurirat nikoga, to prođe u glavi djece kao dvije priče, kao dvije strane, pa neka biraju jednu... Kako tužno za ljudski rod. Umjesto da se lijepo i precizno odredi što je religijsko i filozofsko vjerovanje, a što su fizičke, dokazive činjenice. Uče se činjenice, vjeruje se u filozofije. I zato treba i vjeronauk izbacit iz škole, odnosno CENZURIRAT ga u školi. Ne da bi svoju "istinu" progurali, a njihovu ugasili, nego da se konačno ne zbunjuju jadna dijeca, da se zna što je što i tko je tko. Da, na žalost, koji put je takva cenzura jedini način, ako mislimo napredovat i ići naprijed. Ljudi su očito preglupi i kad ih se pusti na miru, podebile se kao vrsta. Meni se ne gleda ovu retardaciju više.

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
Visak kaže...

 To ste utvrdili metodom prst-palac. Je li DP zabranjena - je? Je li to bilo kontraproduktivno na dulje staze - nije.

 Ne razumijem uopce kako mozes cenzuru DP usporedjivati sa sa cenzurom iznosenjem misljenja, a pogotovo kada misljenje o nekoj temi iznosi profesionalac (doktor).

Zar zaboravljas da DP je krivicno djelo, da  nije nastala animacijom, nego je stvarno zivo bice ostalo obiljezeno za cijeli zivot.

Suludo mi je da uopce se lovimo za taj primjer u ovoj temi.

 

Televizija nije isto sto i YT  jer, iako na oba medija osnova je video, sadrzaj je kreiran posve drugacije.

 

Visak kaže...
 

Pogrešna je ideja da ćeš ograničavanjem izloženosti nekako pogoršati stvar, oni koji vjeruju ionako već vjeruju i vide zavjeru oko sebe i bez toga, a ograničenjem širenja onemogućavaš da se i drugi zaraze.

Jednako tako necemo niti popraviti stvar cenzuriranjem, nego cemo samo stvoriti privid u generalnoj populaciji kako je sve sjajno, a zapravo sve sto je napravljeno da smo problem pomeli pod tepih, a problem i dalje postoji i tinja ispod povrsine.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
5 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
syncmaster245b kaže...

Jednako tako necemo niti popraviti stvar cenzuriranjem, nego cemo samo stvoriti privid u generalnoj populaciji kako je sve sjajno, a zapravo sve sto je napravljeno da smo problem pomeli pod tepih, a problem i dalje postoji i tinja ispod povrsine.

 

Ja ne vidim ni jednu pozitivnu stvar ako youtube bude preplavljen flatearth, antiveks i krecionističkim videima. OK, neka se to zove cenzura. OK, neka je cenzura generalno loša stvar, jer sputava našu slobodu govora. OK, neka je tako, for the sake of argument. Ali što dobijamo s tim trabunjanima? Drugu istinu? Alternativnu povijest? Ili trabunjanja o skroz krivim stvarima, koje veze nemaju s istinom? Zašto davat prostor i bandwidth nekome tko samo širi lažne vijesti? Zašto dopuštat širenje opasnih ideja? Zašto zabranit i kažnjavat nadriliječništvo, ali dopustit antiveks ili homeopatska videa? To je isto kao i nadriliječništvo, jako je opasno i dovodi ljude u smrtnu opasnost. Čak su ovi protivnici cijepiva puno opasniji od nekog samoprozvanog doktora, jer će taj doktor možda usmrtit tu osobu kojoj je direktno nešto prepisao, dok će osoba koja se ne cijepi i to širi oko sebe, ugrozit cijelo krdo, kad se njegova ideja o necijepljenju proširi, pa će se tako početi vraćati već iskorijenjene bolesti... UPS! Pa to se upravo događa, eno su ti se vratile velike boginje, ima i dječje paralize sve više, ospice se vraćaju... Znaš, da ti malo pojasnim, postoje i djeca koja zbog alergije ne mogu i ne smiju primit cjepivo. Takva djeca OVISE o nama ostalima, o kolektivnom imunitetu krda kako se kaže. Što više imaš ovih bisera ko Cjepinski, to je manji imunitet krda, pa će se ti jadni ljudi koji nisu bili u mogućnosti primit zaštitu zarazit i umrijeti. A da su se svi Cjepinski cijepili, onda bi imunitet krda bio prevelik i jadna alergična osoba bi bila živa, a ne bi umrla od bolesti koja je iskorijenjena prije 100 godina.

 

I zato je dosta više terora tih neukih i neobrazovanih tuduma. To su redikuli. To su debili. Poremećeni umovi. Nitko nikad nije završio faklutet fizike, pa postao flat earther. Nitko nije studirao medicinu i specijalizirao virologiju, pa onda postao antivekser. Zašto, baš se pitam. Ispralo mu mozak na faksu, ha? Ili je naučio/la nešto...

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
Filox kaže...
Posmatrač kaže...

 Pa nazalost to i imas. Imas crkvu u skoli ciji je cas odmah prije ili poslije biologije (karikiram). Djeca cuju dvije potpuno razlicite price......

 I onda zato jer ne smijemo cenzurirat nikoga, to prođe u glavi djece kao dvije priče, kao dvije strane, pa neka biraju jednu... Kako tužno za ljudski rod. Umjesto da se lijepo i precizno odredi što je religijsko i filozofsko vjerovanje, a što su fizičke, dokazive činjenice. Uče se činjenice, vjeruje se u filozofije. I zato treba i vjeronauk izbacit iz škole, odnosno CENZURIRAT ga u školi. Ne da bi svoju "istinu" progurali, a njihovu ugasili, nego da se konačno ne zbunjuju jadna dijeca, da se zna što je što i tko je tko. Da, na žalost, koji put je takva cenzura jedini način, ako mislimo napredovat i ići naprijed. Ljudi su očito preglupi i kad ih se pusti na miru, podebile se kao vrsta. Meni se ne gleda ovu retardaciju više.

 Netacno. Tom logikom i Pernar ima pravo drzati casove u skoli.

Skole su naucno obrazovne ustanove i bilo sta sto ne spada u nauku ne bi smjelo biti tamo. Smije li nastavnik ili profesor biologije pricati u crkvi na misi? Je li to onda cenzura?

5 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
Posmatrač kaže...

 Netacno. Tom logikom i Pernar ima pravo drzati casove u skoli.

Skole su naucno obrazovne ustanove i bilo sta sto ne spada u nauku ne bi smjelo biti tamo. Smije li nastavnik ili profesor biologije pricati u crkvi na misi? Je li to onda cenzura?

 Pernar je neobrazovani debil, isto kao i ostali koje spominjem i kao takav treba i on bit cenzuriran. Sve treba cenzurirat i ja ću bit sudac.  

 

Ne može Pernar u školi ništa govorit, jer nije profesor i nije kompetentan učit našu djecu ičemu, a pogotovo znanstvenim i povijesnim činjenicama. 

 

Ja sam to i rekao, da vjeronauku nije mjesto u školi. A smije li profesor biologije pričat u crkvi, to neka crkva sama odluči, to je njihov prostor, neka pričaju što hoće unutar svoje zajednice. Ali bilo bi lijepo da se zna odvojit vjerovanje od činjenica. Bilo bi divno kad razne crkve (ne samo naša Crkva) ne bi svoja vjerovanja gurali kao jedinu istinu i jedino kako trebamo živit, jer to direktno negira dobar dio znanosti. Negiranjem znanosti se vraćamo na ono o širenju laži, odnosno lažnih vijesti. A upravo to je ono što se zadnje vrijeme pokušava zaustaviti i po FB i po YT i po ostalim platformama, širenje lažnih vijesti. Meni je to identično ovome što Icke govori. Jedni govore o nekom bogovima na nebu, on govori o nekim gušterima na Zemlji, sve to skupa ima smisla ko i Pernarova naklapanja. Nula.

Live long and prosper.
6 godina
offline
YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teoretič

.

NULL!=NULL
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
syncmaster245b kaže...
Visak kaže...

 To ste utvrdili metodom prst-palac. Je li DP zabranjena - je? Je li to bilo kontraproduktivno na dulje staze - nije.

 Ne razumijem uopce kako mozes cenzuru DP usporedjivati sa sa cenzurom iznosenjem misljenja, a pogotovo kada misljenje o nekoj temi iznosi profesionalac (doktor).

Zar zaboravljas da DP je krivicno djelo, da  nije nastala animacijom, nego je stvarno zivo bice ostalo obiljezeno za cijeli zivot.

Suludo mi je da uopce se lovimo za taj primjer u ovoj temi.

 

 

 Vidim da ne razumiješ i to sam objasnio problemima s apstraktnim razmišljanjem. Ne uspjevaš razdvojiti osobine nebitne za usporedbu koju radim i zato ti se čini da usporedba ne valja. 

 

Tvoja (ničim potkrijepljena) teza je da zabrana radi kontraefekt, ja ti dajem primjer gdje nema kontraefekta, a ti skrećeš temu na za diskusiju nebitne činjenice o posljedicama. Ne pričamo o posljedicama, pričamo o tome imaju li zabrane efekt.

 

syncmaster245b kaže...

Televizija nije isto sto i YT  jer, iako na oba medija osnova je video, sadrzaj je kreiran posve drugacije.

 

 Opet se koncentriraš na nebitne razlike. Kompanija publicira video materijale i odlučuje koje hoće, a koje neće publicirati. Ako CNN ima pravo izbora ima i YT.

 

syncmaster245b kaže...

Jednako tako necemo niti popraviti stvar cenzuriranjem, nego cemo samo stvoriti privid u generalnoj populaciji kako je sve sjajno, a zapravo sve sto je napravljeno da smo problem pomeli pod tepih, a problem i dalje postoji i tinja ispod povrsine.

 Za ovu tvrdnju opet na nudiš nikakve dokaze. Mislim da eksplozija gluposti dokazuje da olakšano širenje glupih ideja pogoduje njihovom širenju, a ne obrnuto.

Misliš da bi Icke bio manje popularan u Hrvatskoj da ima svoju redovitu emisiju na HTVu? Ne bi, samo bi više ljudi bilo s njime upoznato, od kojih bi neki nasjeli, a nijedan sadašnji sljedbenik ga se ne bi odrekao.

Nije problem što postoje ljudi koji vjeruju u gluposti, toga će uvijek biti, problem je kada postanu brojni i time relevantni za ostale. Zato gluposti treba gurati pod tepih, neka tamo u njima uživa tko baš hoće. Glupost ne možeš iskorjeniti, bitno ju je samo maknuti iz mainstreama.

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teoretič

ne treba ih zabranjivati,treba ih kažnjavati

Npr. uhititi debile koji su oštetili baznu stanicu u Bibinjama,informativno ''porazgovarati'' nek potpišu priznanje da su to napravili pod utjecajem propagande Pernara pa nek njega novčano terete za devastaciju

waaagh ;
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
Filox kaže...
Posmatrač kaže...

 Netacno. Tom logikom i Pernar ima pravo drzati casove u skoli.

Skole su naucno obrazovne ustanove i bilo sta sto ne spada u nauku ne bi smjelo biti tamo. Smije li nastavnik ili profesor biologije pricati u crkvi na misi? Je li to onda cenzura?

 Pernar je neobrazovani debil, isto kao i ostali koje spominjem i kao takav treba i on bit cenzuriran. Sve treba cenzurirat i ja ću bit sudac.  

 

Ne može Pernar u školi ništa govorit, jer nije profesor i nije kompetentan učit našu djecu ičemu, a pogotovo znanstvenim i povijesnim činjenicama. 

 

Ja sam to i rekao, da vjeronauku nije mjesto u školi. A smije li profesor biologije pričat u crkvi, to neka crkva sama odluči, to je njihov prostor, neka pričaju što hoće unutar svoje zajednice. Ali bilo bi lijepo da se zna odvojit vjerovanje od činjenica. Bilo bi divno kad razne crkve (ne samo naša Crkva) ne bi svoja vjerovanja gurali kao jedinu istinu i jedino kako trebamo živit, jer to direktno negira dobar dio znanosti. Negiranjem znanosti se vraćamo na ono o širenju laži, odnosno lažnih vijesti. A upravo to je ono što se zadnje vrijeme pokušava zaustaviti i po FB i po YT i po ostalim platformama, širenje lažnih vijesti. Meni je to identično ovome što Icke govori. Jedni govore o nekom bogovima na nebu, on govori o nekim gušterima na Zemlji, sve to skupa ima smisla ko i Pernarova naklapanja. Nula.

 Pa ja sam se slozio sa tobom ;)

15 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
Visak kaže...
syncmaster245b kaže...
Visak kaže...

 To ste utvrdili metodom prst-palac. Je li DP zabranjena - je? Je li to bilo kontraproduktivno na dulje staze - nije.

 Ne razumijem uopce kako mozes cenzuru DP usporedjivati sa sa cenzurom iznosenjem misljenja, a pogotovo kada misljenje o nekoj temi iznosi profesionalac (doktor).

Zar zaboravljas da DP je krivicno djelo, da  nije nastala animacijom, nego je stvarno zivo bice ostalo obiljezeno za cijeli zivot.

Suludo mi je da uopce se lovimo za taj primjer u ovoj temi.

 

 

 Vidim da ne razumiješ i to sam objasnio problemima s apstraktnim razmišljanjem. Ne uspjevaš razdvojiti osobine nebitne za usporedbu koju radim i zato ti se čini da usporedba ne valja. 

 

Tvoja (ničim potkrijepljena) teza je da zabrana radi kontraefekt, ja ti dajem primjer gdje nema kontraefekta, a ti skrećeš temu na za diskusiju nebitne činjenice o posljedicama. Ne pričamo o posljedicama, pričamo o tome imaju li zabrane efekt.

 

syncmaster245b kaže...

Televizija nije isto sto i YT  jer, iako na oba medija osnova je video, sadrzaj je kreiran posve drugacije.

 

 Opet se koncentriraš na nebitne razlike. Kompanija publicira video materijale i odlučuje koje hoće, a koje neće publicirati. Ako CNN ima pravo izbora ima i YT.

 

syncmaster245b kaže...

Jednako tako necemo niti popraviti stvar cenzuriranjem, nego cemo samo stvoriti privid u generalnoj populaciji kako je sve sjajno, a zapravo sve sto je napravljeno da smo problem pomeli pod tepih, a problem i dalje postoji i tinja ispod povrsine.

 Za ovu tvrdnju opet na nudiš nikakve dokaze. Mislim da eksplozija gluposti dokazuje da olakšano širenje glupih ideja pogoduje njihovom širenju, a ne obrnuto.

Misliš da bi Icke bio manje popularan u Hrvatskoj da ima svoju redovitu emisiju na HTVu? Ne bi, samo bi više ljudi bilo s njime upoznato, od kojih bi neki nasjeli, a nijedan sadašnji sljedbenik ga se ne bi odrekao.

Nije problem što postoje ljudi koji vjeruju u gluposti, toga će uvijek biti, problem je kada postanu brojni i time relevantni za ostale. Zato gluposti treba gurati pod tepih, neka tamo u njima uživa tko baš hoće. Glupost ne možeš iskorjeniti, bitno ju je samo maknuti iz mainstreama.

 

 

 Ok, idemo onda apstraktno.

 

Upotrijebiti cu tvoje primjere.

 

Idemo prvo sa KKK

 

KKK se pojavio  sredinom 19. stoljeca. Najbrojniji su bili sredinom 20.tih godina 20. stoljeca, iako su prilicno jaki bili do 70. godina 20. stoljeca.

Kada su krenuli prema marginalizaciji?

Sredinom 1970tih kada se sve vise krenulo govoriti o rasizmu. Cak stovise rasizam u USA (iako je jos uvijek  prisutan, nemojmo se zavaravati) je trenutno na najmanjim razinama u posljednja 2 stoljeca.

KKK nikada nije bio cenzuriran u smislu kojem danas govorimo, no edukacijom populacije i konstantnim ukazivanjima na probleme rasizma (mediji , Hollywood), doslo se  stadija kada je postalo sramotno za dio populacije, koja je mozda dijelila neke stavove sa KKK, da ih se povezuje sa sa KKK.

 

Bottom line?

 

Otovrena diskusija, a ne cenzura su pomogli da se dodje do stadija do kojeg smo danas. Daleko da je od savrsenog, ali neosporno je napredak u odnosu od svega 50tak godina ranije kada je segregacija jos uvijek bila "the thing" u juznim drzavama  USA.

 

 

DP?

 

Evo ti nedavni primjer iz Nizozemske (starkelja sam pa 14 godina mi se cini kao prosli mjesec)

 

Party for Neighbourly Love, Freedom, and Diversity je bila stranka u Nizozemskoj osnovana u Sijecnju 2006. koja je otvoreno zagovarala pedofiliju.

 

Nizozemci umjesto da se priklone cenzuri, pustili su ih da se natjecu za parlament. Grozno su popusili  na izborima do te mjere da su se sami raspustili 2010. godine.

Istina, na Wikipediji pise da su se probudili ove godine, no jos uvijek je prerano da se izvuce neki zakljucak za to neko njihovo novo "proljece".

 

Uglavnom, iako se cenzura cini kao najlakse rjesenje za problem, realno gledano, dugorocno nece rijesiti problem.

 

Uostalom, ako je nesto postalo problem, zar je nerazumno ocekivati da treba uloziti odredjenu kolicinu truda da se problem rijesi?

 

Najlakse je pomesti pod tepih. No to nece rijesiti osnovni  problem, samo ces ga sakriti od pogleda.

 

Neznam na koji drugi nacin bih mogao dovoljno naglasiti, ako je nesto problem, moras se dobrano potruditi da ga rijesis, jer da ne zahtijeva vrijeme i trud, tada niti ne bi bio problem.

Ignoriranje problema ( sto cenzura u osnovi i jest ) ne moze poluciti trajne rezultate.

 

Otvoreni dijalog je jedino sto nas moze dovesti do rjesenja. Na kraju krajeva, pogledajmo ratove. Prvo se svi cose i mjere duzinu penisica, zatim pogine nekoliko milijuna ljudi, a onda  na kraju opet svi moraju sjesti za stol i dogovoriti se. Pa jebemu, ajmo konacno preskociti onaj dio sa zrtvama i sjesti za stol i diskutirati.

 

Kada nam svima udje to u glavu, mozda cemo biti blize konacnom rjesenju ( da znam, ove zadnje dvije rijeci zbog povijesnih konotacija, nisu zvucale dobro)

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2020 21:57 (syncmaster245b).
5 godina
offline
YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teoretič

Kad možemo očekivati uklanjanje svih prodavača dima i magle s jubito-a?

Nikada,jerbo neki su se uspjeli  uhljebiti u ustavu :(...pa bi jubito završio na sudu.

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
HCMAA kaže...

Kad možemo očekivati uklanjanje svih prodavača dima i magle s jubito-a?

Nikada,jerbo neki su se uspjeli  uhljebiti u ustavu :(...pa bi jubito završio na sudu.

 

 Ja mislio da je ovo SNL 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
online
YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teoretič
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
Posmatrač kaže...

 

Ja sam to i rekao, da vjeronauku nije mjesto u školi. A smije li profesor biologije pričat u crkvi, to neka crkva sama odluči, to je njihov prostor, neka pričaju što hoće unutar svoje zajednice. Ali bilo bi lijepo da se zna odvojit vjerovanje od činjenica. Bilo bi divno kad razne crkve (ne samo naša Crkva) ne bi svoja vjerovanja gurali kao jedinu istinu i jedino kako trebamo živit, jer to direktno negira dobar dio znanosti. Negiranjem znanosti se vraćamo na ono o širenju laži, odnosno lažnih vijesti. A upravo to je ono što se zadnje vrijeme pokušava zaustaviti i po FB i po YT i po ostalim platformama, širenje lažnih vijesti. Meni je to identično ovome što Icke govori. Jedni govore o nekom bogovima na nebu, on govori o nekim gušterima na Zemlji, sve to skupa ima smisla ko i Pernarova naklapanja. Nula.

 Pa ja sam se slozio sa tobom ;)

 Ma jesi, ja sam se samo iznervirao jučer, pa sam se malo raspisao... Nije bilo protiv tebe, samo sam pukao malo.   

 

Live long and prosper.
6 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor

 Kaze sputavaju mu slobodu govora :'D

Bog ti mater u kojem svijetu zivimo.

I cisto da sudjelujem u temi, ocekivati da ce edukacija ljudi koji su cvrsto sigurni u svoja "vjerovanja kao cinjenice" je blesavo. To je ekipa koja je prosla slicno skolovanje kao hrpa ljudi koji ce povjerenje staviti u cinjenice i kvalitetno provedena istrazivanja. Nije tesko dokazati da je teorija zavjere kriva, tesko je uvjeriti ljude da je su u krivu. Kao sto je rekao jedan flat earther "ne postoji dokaz koji bi mi mogao promijeniti misljnje da je zemlja ravna". Mozete lagano provesti laicko istrazivanje doma. Pitajte ukucane sto misle o raznim teorijama zavjere. Od Flat Eartha, Masona, 5G i onda za kraj Coronavirusa. Lijepo su poredani da krene od najdebilnijeg do necega za sto cete barem par ljudi naci koji ce izjaviti nesto u stilu "ima mi to malo smisla".

Jebiga, teorije zavjere su tu dok god su ljudi pretjerano pouzdani u svoje sposobnosti, ali to ne znaci da ih dalje treba propagirati kroz raznorazne medije.

15 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor

Na što im je odgovorio novom laži

"Twitter u potpunosti guši SLOBODU GOVORA, i ja, kao predsjednik, neću to dopustiti!"

 

Njegove tvitove je lagano računalno provjeravati

 

lie=0

if user=Trump

  lie=1

endif

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teoretič
 
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor

 Američki predsjednik odmah je u tvitu odgovorio Twitteru ustvrdivši da se ta tvrtka miješa u američke predsjedničke izbore. "Twitter u potpunosti guši SLOBODU GOVORA, i ja, kao predsjednik, neću to dopustiti!" napisao je Trump.

 

nadam se da su mu i gornju izjavu obilježili kao sranje, to bi ga dodatno uzrujalo 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2020 10:31 (Louis Pluto).
15 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor

 Da vidimo ima li i ovdje neki 共匪 koji briše postove. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
online
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
Visak kaže...
Njegove tvitove je lagano računalno provjeravati

 

lie=0

if user=Trump

  lie=1

endif

 

Nadam se da je ovo pseudokod - inače svaki user postaje Trump i laže :-)

Svemir.
6 godina
protjeran
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
Visak kaže...

 Da vidimo ima li i ovdje neki 共匪 koji briše postove. 

 neki dan je netko pisao kako drago traži ime i prezime i onda ti riješi otkaz na poslu jer si ga zajebavao, al sve su pobrisali da se ne sazna 

12 godina
online
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
neampojma kaže...
Visak kaže...

 Da vidimo ima li i ovdje neki 共匪 koji briše postove. 

 neki dan je netko pisao kako drago traži ime i prezime i onda ti riješi otkaz na poslu jer si ga zajebavao, al sve su pobrisali da se ne sazna 

 Da, Drago (osim što mrzi sve hrvacko) vrlo često i vlastitim rukama davi vjernike kad idu sa Zornice.

 

Koknio je slobodu govora barem 1/3. krkana na ovom forumu.

 

Npr. jedan simpatični intelektualac je nedavno ustvrdio da je Holokaust izmišljotina i da ne vjerujemo lijevim medijima. 

 

I ovaj mu obriše post. Zamisli drskosti...!?

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2020 13:17 (DarthMarkus).
6 godina
protjeran
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
DarthMarkus kaže...
neampojma kaže...
Visak kaže...

 Da vidimo ima li i ovdje neki 共匪 koji briše postove. 

 neki dan je netko pisao kako drago traži ime i prezime i onda ti riješi otkaz na poslu jer si ga zajebavao, al sve su pobrisali da se ne sazna 

 Da, Drago (osim što mrzi sve hrvacko) vrlo često i vlastitim rukama davi vjernike kad idu sa Zornice.

 

Koknio je slobodu govora barem 1/3. krkana na ovom forumu.

 

Npr. jedan simpatični intelektualac je nedavno ustvrdio da je Holokaust izmišljotina i da ne vjerujemo lijevim medijima. 

 

I ovaj mu obriše post. Zamisli drskosti...!?

 

 a Envy tvrdi da intel sada ima više jezgri zbog napretka tehnologije, a ne zbog ryzena i njemu ne obriše post, stvarno nepravda  

12 godina
online
YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teoretič

Envya treba proučavat, a ne banat.

 

Čovjek je postao u kratkom vremenu fenomen.

 

Na žalost stavio sam ga na shit listu kad je ženi za CAD (koja je tražila 32" monitor za rad) preporučio par 19" 4:3 monitora. 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2020 13:32 (DarthMarkus).
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
DarthMarkus kaže...

Envya treba proučavat, a ne banat.

 

Čovjek je postao u kratkom vremenu fenomen.

 

Na žalost stavio sam ga na shit listu kad je ženi za CAD (koja je tražila 32" monitor za rad) preporučio par 19" 4:3 monitora. 

 

 mentalni sklop mog čače koji je 60+, sve što je skuplje to je kvalitetnije.I mitske priče iz prošlosti kad je on to prvi koristio kad je izašlo na tržište

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice