YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teoretič

poruka: 536
|
čitano: 98.157
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teoretič".
15 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
mbaksa kaže...

 

To ti je slično kao da ti sad očekuješ da je jedna osoba s narcisoidnim ili antisocijalnim (psihopatskim, sociopatskim) poremećaj osobnosti reagirati onako kako bi ti reagirao u nekoj situaciji. Takve osobe nemaju (afektivnu) empatiju. Zašto bi onda očekivao da, u situacijama kad empatija dolazi do izražaja, da će oni reagirati normalno, kao normalni ljudi s empatijom?

 

 

Ovo dalje što si napisao u poruci - ne znam što bih s tim, jer se to ne odnosi na poantu koju sam iznio.

 

Edukacija kod takvih ljudi ne pomaže.

 

 

Moj mozak po bioloskom kapacitetu (ako govorimo o normalnoj jedinki bez zdravstvenih poremecaja) nije nista razlicit od tvoga, Pere Perica ili bilo kojeg drugog homo sapiensa.

 

Iznimno je ruzno,ali i neodgovorno trpati sve antivaxere u psihopate i sociopate.

 

Kvaka je da smoi ja i ti imali, ajmo uvjetno to nazvati srecom,  zdravo okruzenje, kombinirano sa edukacijom i normalnim roditeljima (ulogu roditelja ne mogu dovoljno jako naglasiti) i dosli smo do stupnja gdje smo sposobni kriticki razmisljati.

 

Garantiram ti da tvoja djeca (neznam da li si ozenjen i roditelj) nece odstupati previse od tvog nacina razmisljanja upravo zahvaljujuci tvom razmisljanju koje si stekao edukacijom (dali roditeljskim odgojem, da li u skoli...) koje ces zasigurno prenijeti i na njih.

No to isto dijete, prepustis li da ga odgaja ulica, dobiti ces kretena koje ce vrlo lako zabrazditi na stranputicu, bez obzira na "dobre gene" koje je pokupio od tebe.

 

Dakle kad se podvuce nekakva hipotetska crta, uvijek ce se doci na zakljucak da prenosenje stecenih znanja, ali i nacin na koje se prenose ta znanja , dakle edukacija, na potomstvo je gotovo jedino mjerilo kako ce se to dijete ukljuciti u svijet odraslih.

 

Ako imas "garbage in" u pravilu ces imati "garbage out" (cast iznimkama)

 

 

Cenzura kao nacin rjesavanja problema, u pravilu nece nikada dugorocno poluciti zeljene rezultate.

 

Kao da juhu koju kuhas na stednjaku i kipi ti preko ruba, poklopis poklopcem.

Da, privremeno nece prskati vise, ali zato ce jos jace zakipiti i kad maknes poklopac, usrati ce ti cijelu kuhinju.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 18:25 (syncmaster245b).
YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teoretič

 

Sad slijedeće, kompletni History Channel će se bannati zbog njihovih emisija o teorijama zavjere i misterioznim NLO-ima?

 

Ili ... ne?

 

 

 

Moj PC  
6 3 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
Ha, čuj, šta misliš zašto do sad nitko nije? Vjerojatno jel ima neke istine u svemu tome.
16 godina
moderator
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
syncmaster245b kaže...
Moj mozak po bioloskom kapacitetu (ako govorimo o normalnoj jedinki bez zdravstvenih poremecaja) nije nista razlicit od tvoga, Pere Perica ili bilo kojeg drugog homo sapiensa.

 

Iznimno je ruzno,ali i neodgovorno trpati sve antivaxere u psihopate i sociopate.

Pogrešno si protumačio moju poruku.

 

U svojoj poruci nisam ni jednog antivaxera svrstao u psihopate i sociopate. Iznimno je ružno i nekorektno od tebe tako nešto mi imputirati.

 

Primjer sa narcisima i antisocijalnima je analogija, paralela, vezana uz drugačiji način razmišljanja od normalnog, racionalnog razmišljanja. Narcisi nisu postali narcisi putem racionalnog razmišljanja pa tako ni putem racionalnog razmišljanja neće prestati biti narcisi. Ista stvar je i s antisocijalnim osobama.

 

Ista stvar je i s (ozbiljnim) teoretičarima zavjera. Oni nisu postali teoretičari zavjera putem toga što su racionalno o nečem razmislili i nakon toga u svemu vide zavjeru, pa shodno tome neće, ako im prezentiraš činjenice, ako ih pokušaš educirati, prestati biti teoretičari zavjera, jer nije problem u manjku informacija, u manjku znanja, nego je problem u načinu razmišljanja, u logici razmišljanja i, vjerojatno, u određenom udjelu paranoje.

16 godina
moderator
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Sad slijedeće, kompletni History Channel će se bannati zbog njihovih emisija o teorijama zavjere i misterioznim NLO-ima?

 

Ili ... ne?

Neće, jer oni nisu "individualni kreatori", nego velike mreže, a YouTube bi htio na svojoj platformi smanjti udio malih stvaratelja sadržaja i imati sadržaje visoke produkcije, u nadi da to može bolje monetizirati.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 19:40 (mbaksa).
15 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
mbaksa kaže...

Pogrešno si protumačio moju poruku.

 

U svojoj poruci nisam ni jednog antivaxera svrstao u psihopate i sociopate. Iznimno je ružno i nekorektno od tebe tako nešto mi imputirati.

 

Primjer sa narcisima i antisocijalnima je analogija, paralela, vezana uz drugačiji način razmišljanja od normalnog, racionalnog razmišljanja. Narcisi nisu postali narcisi putem racionalnog razmišljanja pa tako ni putem racionalnog razmišljanja neće prestati biti narcisi. Ista stvar je i s antisocijalnim osobama.

 

Ista stvar je i s (ozbiljnim) teoretičarima zavjera. Oni nisu postali teoretičari zavjera putem toga što su racionalno o nečem razmislili i nakon toga u svemu vide zavjeru, pa shodno tome neće, ako im prezentiraš činjenice, ako ih pokušaš educirati, prestati biti teoretičari zavjera, jer nije problem u manjku informacija, u manjku znanja, nego je problem u načinu razmišljanja, u logici razmišljanja i, vjerojatno, u određenom udjelu paranoje.

 Sorry, ocito sam krivo te shvatio po pitanju psihopata.

 

No drugi dio tvog upisa, jednostavno izgleda kao da nisi procitao moju napisanu misao pa ponavljas isto.

 

Racionalno razmisljanje je steceno znanje, a ne instinkt.

Ako na silu nesto zelis educirati, jasno je da ces naici na otpor.

 

Vec sam na nekoj temi to bio napisao, upotrijebis reveznu psihologiju.

Jednostavno kazes da nisi nikada tako razmisljao i zamolis ih da ti objasne zasto je zemlja ravna, cjepiva su stetna, chemtrailovi stetni....

 

Nakon dva promisljena podpitanja, zaglaviti ce u loop. I to je dovoljno.

Ne trebas ga u jednom razgovoru ispraviti ko' cekicem po krivom cavlu na nakovnju niti je to moguce.

 

Kao sto sam vec rekao stranicu ispred, dovoljno je da ga poljuljas, ako to ucinis u vecem drustvu, bez vrijedjanja i omalozavanja dakako, ucinak se multiplicira.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 19:50 (syncmaster245b).
16 godina
neaktivan
offline
YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teoretič

nemate vi pojma što sve hoda putem...ovaj je mila majka

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
Stop cenzuri! bug.hr svoje članke piše jednako kao i većina žute tiskovine u hrvatskoj. Na ružan način manipulirate vaše čitatelje i može vas biti sram.
 
2 12 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teoretič

podržavam cenzuru, gluposti se najbolje šire, a neko što napisa da treba neko objasniti na tv-u i slično, ima toga i na internetu pa se opet gluposti najbrže šire. Nije svako stručan da razumije da je nešto glupost iako možda mnogi mogu da vide čim pokrenu neki video. Tako da što se tiče cenzure u vezi gluposti podrška. Naravno može svako reći može to biti izgovor i da se neke druge stvari cenzurišu i sl. Ali definitivno lik koji veze nema sa naukom da ga ljudi prate kako priča neistine i da mu youtube omogući da širi gluposti nema smisla. Zamisli hoćeš neku muziku da pustiš na youtube i slično, i odeš na youtube i prvo ti izbaci top preglede - zemlja ravna ploča, 5G prouzrokuje virus

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 21:17 (cristaln).
 
2 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
syncmaster245b kaže...
No drugi dio tvog upisa, jednostavno izgleda kao da nisi procitao moju napisanu misao pa ponavljas isto.

Ponavljam jer želim da shvatiš što pričam i zbog čega sam dao paralelu s narcisoidnosti ili antisocijalnim, ali ni dalje ne kužiš poantu koju želim prenijeti.

 

Poanta je da ti, kao normalna osoba, koja vjerojatno nije proučavala recimo poremećaje osobnosti, ćeš možebitno upasti u zamku da od drugih očekuješ da razmišljaju poput tebe, da imaju istu logiku. A to ne može biti dalje od istine. To što ti reagiraš na informacije, to što ti reagiraš na reverznu psihologiju ili nešto deseto, ne znači da će i druga osoba tako reagirati.

 

Evo recimo primjer s antosocijalnom osobom - psihopatom ili sociopatom. Kako ćeš tu osobu natjerati da se osjeća krivom zbog nečeg što je učinila? Nikako! NEĆEŠ! Tebi (ili meni) kao normalnoj osobi netko će pokazati koje su posljedice tvojih ili mojih radnji i to bi nam izazvalo krivnju. Osobi koja nema kapacitet za osjećaj krivnje nećešničime nametnuti krivnju! Jer njihov mozak tako funkcionira, jer je tako premrežen da nema afektivne empatije.

 

Ljudi koji su opsjednute teorijama zavjera imaju neki drugi profil osobina, vjerojatno imaju jače izraženu paranoju, zbog čega teže vjeruju ili uopće ne vjeruju drugim ljudima ili institucijama. I kako ćeš takvu osobu uvjeriti u nešto, ako ona "zna" da nije tako, i ako ju ti samo hoćeš smuljati, prevariti? Ti misliš da takvoj osobi daješ informacije, ona smatra da joj ti daješ laži koje ti je servirao establišment.

 

Jel kužiš taj koncept? Istu stvar, iste informacije osoba opsjednuta teorijama zavjera doživljava posve drugačije od tebe ili mene. I vjeruje u brojne teorije zavjera jer njezina LOGIKA razmišljanja drugačije radi. Dakle, nisu tu u pitanju (samo) informacije, nego logika kojom se validiraju, procesiraju informacije. Ti toj osobi kažeš da cjepiva ne uzrokuju rak, da je ta ideja potekla od falsificiranog istraživanja, da se u 15-20 ili koliko već godina konstatnog provjeravanja nije uspjelo pokazati da ijedno cjepivo uzrokuje rak, a osoba sklona teorijama zavjera čuje da ti njoj serviraš laži farmaceutske industrije, koje šire te laži da cjepiva ne uzrokuju rak zato jer žele zaraditi što više novca i jer žele kontrolirati ljude putem cjepiva ili žele kontrolirati populaciju. Ta osoba ne čuje to što ti njoj pokušavaš reći jer njezina "logika", njezino vrednovanje tvojih tvrdnji je posve drugačije od tvoje logike i tvog vredovanja tih tvrdnji. Hrpu puta sam doživio to da kad osobi kažem nešto što je znanstveno utvrđeno, znanstveno dokazano, da mi veli da to nije baš tak, da smatraju da sam naivan što vjerujem znanstvenicima i sl.

 

syncmaster245b kaže...
Racionalno razmisljanje je steceno znanje, a ne instinkt.

Ako na silu nesto zelis educirati, jasno je da ces naici na otpor.

Ne čuješ što ti pričam. Problem teoretičara zavjera nije problem needukacije, nego načina razmišljanja, vjerojatno u kombinaciji s određenom dozom paranoje ili barem nepovjerenja. Odrasloj osobi ćeš jako teško ili uopće nećeš promijeniti način razmišljanja.

 

Kažeš da je racionalno razmišljanje stečeno znanje. To nije istina. Racionalno razmišljanje je procesmetoda, logika vrednovanja informacija, a ne sama informacija. Ta logika se razvija od malena, ali kad osoba jednom odraste, obično se to ne mijenja previše. Opet, ovisi od osobe do osobe, ali od osoba koje su sklone teorijama zavjera vjerujem da možeš očekivati da je njihova logika duboko ukorijenjena, jer su se dosad sigurno već godinama naslušali argumente protiv tih teorija zavjera, a i dalje ih se drže.

 

To, dakle, nije stvar edukacije - to je stvar promjene čovjekova načina razmišljanja, čovjekove logike razmišljanja. I to kod ljudi koji smatraju da je s njihovom logikom sve u redu i ta s tvojom ili mojom logikom nešto ne štima!

 

syncmaster245b kaže...
Vec sam na nekoj temi to bio napisao, upotrijebis reveznu psihologiju.

Jednostavno kazes da nisi nikada tako razmisljao i zamolis ih da ti objasne zasto je zemlja ravna, cjepiva su stetna, chemtrailovi stetni....

 

Nakon dva promisljena podpitanja, zaglaviti ce u loop. I to je dovoljno.

Ne trebas ga u jednom razgovoru ispraviti ko' cekicem po krivom cavlu na nakovnju niti je to moguce.

 

Kao sto sam vec rekao stranicu ispred, dovoljno je da ga poljuljas, ako to ucinis u vecem drustvu, bez vrijedjanja i omalozavanja dakako, ucinak se multiplicira.

Jako optimističan pogled na situaciju. Za reverznu psiholoigiju da bi maknula ljude o teoretičasko-zavjerništva treba psihoterapija, a i tu imaš opasnost da osobu s reverznom psihologijom zapravo gurneš još i dublje u teorije zavjera.

 

S obzirom na rasprostranjenost teorija zavjera i teoretičara zavjera, rekao bih da stvari koje spominješ ne funkcioniraju ili ne funkcioniraju u imalo značajnijoj mjeri.

 

Pazi još jednu stvar. Tako kako se mi čudimo teoretičarima zavjera kako mogu vjerovati u ovo ili ono, isto tako se i oni čude nama kako mi "pušimo" službenu propagadnu (države, farmaceutske industrije, "znanstvenika", medija...). Znači, ta osoba je u startu uvjerena da si ti u krivu, a da ona ima neko ezoterično znanje - ona zna nešto što ti ne znaš, nešto što ne zna većina drugih ljudi. Ona je pametnija od tebe, jer ti nisi sposoban shvatiti to što ona zna. I sad ti u takvoj situaciji ti nju pokušavaš uvjeriti u laži i propagandu. U to pokušavaš uvjeriti osobu koja je uvjerena da je pametnija i bolje informirana od tebe. Kako to može funkcionirati? Ne može i u pravilu ne funkcionira.

 

 

Nemoj ovo shvatiti da ja imam nešto protiv toga da ti teoretičare zavjera pokušaš razuvjeriti. Dapače! Samo daj. Samo ne očekuj da će to polučiti neki ili ikakav uspjeh. Kad bi se ljude moglo samo tako razuvjeriti, onda teoretičari zavjera ne bi postojali. Jedan manji dio, koji nisu toliko duboko ugrezli ili kod kojih je to tek faza, možda se "skocka" s vremenom, ali velika većina neće. Jer imaju drugačiju logiku i jer se ljudi najčešće ne mijenjaju - za promjene je potrebno puno više od malo "reverzne psihologije" u društvu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 21:58 (mbaksa).
15 godina
odjavljen
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
Cro0707 kaže...

Boli me q za njega i za ostale koji se bave sličnim temama ali moje je mišljenje da treba postojati sloboda govora gdje svatko može reći što hoće a ostali neka sami prosude kome će vjerovati a to sad (dokazano) više nije tako.

Ako netko uđe u dućan, posere se u škrinju sa sladoledima, pa dobije doživotnu zabranu ulaska u taj dućan - njemu nije ograničena sloboda kretanja, već mu je samo zabranjen ulazak u prostorije privatne firme u kojima je radio štetu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor

mbaksa odlicno receno i sukus svega: njihov mozak je premrezen, imprintan i tu jako, jako tesko da ima pomoci.

14 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
NiDJO7Z7 kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

da bar oće banat one male youtube kanale ko balkan ufo i slicno, jadnici zive od tuđeg straha.

 

Zakaj Balkan ufo? To nije kanal koji propagira teorije urota i razne gluposti kao ostali kanali sa takvom tematikom na našem govornom podrucju. 

 

 Tako je Balkan UFO nema veze sa Ickeovim stajalištima, to je sasvim druga sfera. Pogledaj malo to.

15 godina
offline
YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teoretič

Vidim da kod nekih vlada mišljenje da cenzuru provodi vijeće mudraca koje pažljivo procjenjuje što je ok, a što nije. Stvarnost je malo drugačija. Cenzura uvijek počiva na nečijim direktivama čije preispitivanje će automatski biti cenzurirano. Ubrzo se to pretvara u pokazivanje mišića i obrani moći. Neće se raditi o istini nego o obrani stavova koji su drugačiji od drugih. Da, u ovom slučaju to izgleda ok jer se cenzuriraju gluposti, ali postavlja se legitimno pitanje tko povlači liniju granice između dozvoljenog i nedozvoljenog? Nisam siguran da se radi o osobama visokih moralnih vrijednosti koje su svoju moć stavile u zaštitu svijeta.

Jedini, iako ne savršeni, alat koji imamo za održavanje koliko toliko normalnog društva je demokracija. Ona podrazumijeva slobodu mišljenja i govora. Ako je nešto zabranjeno onda je to dogovoreno zajedničkim pravilima koje zovemo zakon. Na sasvim drugoj strani je cenzura koja ne podnosi niti dogovore niti kritiku. Temelji se na sili i svaki korak prema cenzuri je korak prema diktaturi.

 

 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
MrBlc kaže...
Cro0707 kaže...

Boli me q za njega i za ostale koji se bave sličnim temama ali moje je mišljenje da treba postojati sloboda govora gdje svatko može reći što hoće a ostali neka sami prosude kome će vjerovati a to sad (dokazano) više nije tako.

Ako netko uđe u dućan, posere se u škrinju sa sladoledima, pa dobije doživotnu zabranu ulaska u taj dućan - njemu nije ograničena sloboda kretanja, već mu je samo zabranjen ulazak u prostorije privatne firme u kojima je radio štetu.

 Rasprava se oko deplatformiranja i demonetiziranja sa najistaknutijih platformi razvila iz ovog argumenta u raspravu o posljedicama koje takav cin donosi:

1. principjelnost (zasto tek sad, zasto bas on, zasto ne netko drugi etc)

2. koje su ostale granice bitnosti - ako je sad odredjeno da je granica Covid - koja je slijedeca jednako bitna granica (od raspacavanja raznoraznih stetnih suplementa, do propagiranja stetnih i nedokazanih lijecnickih praksi ili prevare)

3. svojevrsna martirizacija "prognanih" gdje se raspravlja stvara li progon jos jacu sljedbu.

 

(Ima jos nijansi, pogotovo ako sa znanosti prijedjes u ideoloski krug, ali mislim da su ovo neke glavne odrednice)

 

(I jos - dosljednost - hoce li Icke biti jedini primjer, jer eto valjda ga je najlakse upakirati u "krsenje uvjeta pruzanja usluge")

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 22:24 (wyks).
15 godina
odjavljen
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor

Ista pitanja se mogu postaviti i na primjer iz mog posta - zašto samo onoga tko se posrao u škrinju, zašto ne i onoga tko kiše na odjelu voća i povrća bez da stavi ruku (rukav, maramicu) na usta. Zašto tek sad, da li zbog korone, ili ne? Ako vlasnik ima pravo zabraniti ulazak onom tko sere u škrinju, ima li pravo zabraniti ulazak i crncu ili pederu?

 

Međutim, često je u životu potrebno povući negdje granicu, a činjenica da se u pravilu ne radi o jasno istaknutoj i definiranoj točci u kojoj to možemo napraviti, ne znači da granica ne postoji.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
mbaksa kaže...
Yuda kaže...
IMHO nitko mu nije zabranio pristup internetu, izdavačima, ... dakle on i dalje ima potpunu slobodan iznositi svoje bedastoće. E sad, druga je stvar što na neka mjesta više nije dobrodošao. A to IMHO nema veze sa cenzurom, to je više osobni odabir ljudi koji vode PRIVATNE platforme. Može on ko raznorazni svjedoci i mesije ići od vrata do vrata i tako širiti svoj nauk i nitko ga neće cenzurirati.

Prvi odlomak u članku o cenzuri na vikipedijii se ne slaže s tobom:

Censorship is the suppression of speech, public communication, or other information, on the basis that such material is considered objectionable, harmful, sensitive, or "inconvenient."[2][3][4] Censorship can be conducted by governments,[5] private institutions, and other controlling bodies.

 U koju od ovih kategorija spadaju YT I FB?

Zasto vi ovdje na forumu onda banate neke forumase? Spada li to u cenzuru?

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 22:35 (Posmatrač).
5 godina
offline
YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teoretič

čak je i reptilima dopizdilo njegovo lajanje,zato je maknut...

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
MrBlc kaže...

Međutim, često je u životu potrebno povući negdje granicu, a činjenica da se u pravilu ne radi o jasno istaknutoj i definiranoj točci u kojoj to možemo napraviti, ne znači da granica ne postoji.

Nisam dobro postavio vremenski slijed, isprike.

Vec se dugo raspravlja o opravdanosti (ja sad ne ulazim u svoje stavove) baniranja npr. radi ideologije (konkretno fasizma) - pa pojednostavljujem koja su se sve pitanja postavila u raspravi.

Recimo Richard Spencer i dalje ima aktivne racune na nekoliko mreza.

 

Jedino konkretno vezano za Covid i Ickea - siguran sam da identicni Ickeov narativ siri masa ljudi - pa se pitam hoce li biti dosljedni.

 

Granice postoje, ja sam osobno cak i strozi, ali ne mogu se ne zapitati koji je spin Google/Facebooka oko ovoga.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
5 godina
offline
YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teoretič

nije on jedini prodavač dima i magle...kad već miču neka ih uklone sve...međutim to se neće desiti jerbo nekima se članovi broje u milijardama

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 22:44 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
tjodalv kaže...

 A što kažeš na ove Flat Earthere :). Kako njima objasniti da je zemlja okrugla?

Žao mi je što ću u offtopic ali kao što me ne zanima tebe uvjeriti da zemlja nije okrugla, tako me niti me ne zanimaju tvoji "dokazi". Većina nas je takva jer svi vi što još hodate na nekakvoj lopti iz fantazije u la la zemlji - mi smo bili među vama i hodali u istim cipelama baš kao i vi.

Misliš da sam 35 godina vjerovao u loptu i onda se jednoga dana probudio samo tako i rekao "pa daaaa... zemlja je ravna?!". Idi molim te. Moraš postati stručnjak da bi sam sebi mogao dati odgovore na sva pitanja koja si postaviš - a pitanja non stop dolaze i dolaze i NITKO ti ne pomaže u tom (većina flat earth stranica, online i na fejsbuku su prevarantske - namjerno daju krive informacije da bi odbacio istinu u jednome trenutku kao idiotariju ali što bi ti znao o tome...).
---
SVE na ovoj zemlji, kakva god oblika bila, je obična distrakcija dok se rat, za koji malo ljudi zna, se dešava u našim glavama i dok god ne pozovemo jedinoga živoga boga u svoj život - sve nam je ovo uzalud.





15 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
mbaksa kaže...
Yuda kaže...
IMHO nitko mu nije zabranio pristup internetu, izdavačima, ... dakle on i dalje ima potpunu slobodan iznositi svoje bedastoće. E sad, druga je stvar što na neka mjesta više nije dobrodošao. A to IMHO nema veze sa cenzurom, to je više osobni odabir ljudi koji vode PRIVATNE platforme. Može on ko raznorazni svjedoci i mesije ići od vrata do vrata i tako širiti svoj nauk i nitko ga neće cenzurirati.

Prvi odlomak u članku o cenzuri na vikipedijii se ne slaže s tobom:

Censorship is the suppression of speech, public communication, or other information, on the basis that such material is considered objectionable, harmful, sensitive, or "inconvenient."[2][3][4] Censorship can be conducted by governments,[5] private institutions, and other controlling bodies.

 Mislim da je bolja definicija o cenzuri u užem i širem smislu, pri čemu je uži institucionaliziran (nekoć Crkva, danas država).

 

a. pol. na zakonskim propisima zasnovano djelomično skraćivanje ili potpuna zabrana knjiga, muzičkih i umjetničkih djela, tekstova u novinama i u drugim medijima, ob. iz sigurnosnih, moralističkih, vjerskih ili političko-ideoloških razloga [oštra cenzura; uvesti cenzuru; podvrgnuti cenzuri] 

b. razg. kontrola koja se obavlja neformalno, mimo zakona i drugih propisa, korištenjem moći utjecajnih pojedinaca ili institucija političke i ekonomske vlasti

http://hjp.znanje.hr/index.php?show=search_by_id&id=f11uXhU%3D

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teoretič

Svijet treba društvene mreže sa slobodom govora, ovo je tiranija, danas Icke, sutra će biti netko tko ne paše mainstream politici.. Onda nam više neće bit smiješno.

 
7 7 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
mbaksa kaže...

 

Kao prvo, koristiš termin o kojem ne znaš baš ništa (teorija zavjere).

Drugo, ja sam bili gdje si ti bio - i proces se NIKADA... N I K A D A ... ne okrene ;)
---
Nije psihološki problem (paranoja? nepovjerenje?) i nije informacija, je li dostupna ili ne - stvar je osobnoga iskustva i najviše, kritičkog razmišljanja. Misliš da imaš kritičko razmišljanje? Preispitivanje, novo i nanovo, sve što znaš. 

Živio u la la zemlji, u kojoj sam bio 35 godina i sada, sa malo drugačijim pogledima na svijet - zapravo mi je to puno pomoglo a nikako "odmoglo", koliko se to može zaključiti po tvojem pisanju jer ja kao nisam normalan a ti jesi. 

I ovo bih volio naglasiti - na kraju svih zečjih rupa koje sam prošao, a prošao sam ih jako puno - ti, samo sa ovim tvojim torijama zajvere o teoretičarima zavjere, zajedno sa ovim cijelim tvojim tekstom - proveo si više razmišljajući i komentirajući nešto vezano na temu o TZ nego ja u zadnjih cijelih 2 godine.

Zapravo, dok nisam došao na ovaj forum uopće se nisam doticao nikakvih polu škakljivih tema već neko vrijeme. Pogotovo ne o temi RZ, sve je to iza mene... 

Samo kažem, više se bavite teorijama zavjera nego teoretičari zavjera (mene, u ovome slučaju) i to ste već sa jednim ili dva komentara tu to napravili :D

Malo smiješno he he he

15 godina
protjeran
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
MadDogMattis kaže...

Svijet treba društvene mreže sa slobodom govora, ovo je tiranija, danas Icke, sutra će biti netko tko ne paše mainstream politici.. Onda nam više neće bit smiješno.

 Bravo.

Netko može reći "X", drugi može doći i reći "Idiote". I to je u redu. A ne banirati i ukinuti glas ovome što je rekao X, bio Icke ili bio Bandić, naš heroj grada Zagreba i legenda od čovjeka. Baš kao i svaki drugi političar u HR - svi su najbolji, nemamo bolje političare na svijetu. 

Tko ne voli hrvatske političare i našu policiju nije normalan u glavu i trebalo bi ga odmah cijepiti. Protiv korone.

14 godina
odjavljen
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor

Na ovom forumu bi psiholozi mogli napraviti opširnu studiju.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
MadDogMattis kaže...

Svijet treba društvene mreže sa slobodom govora, ovo je tiranija, danas Icke, sutra će biti netko tko ne paše mainstream politici.. Onda nam više neće bit smiješno.

 Po toj logici bi YT trebao dozvoljavati i pornografiju. To je oduvijek zabranjeno i nije svijet zbog toga propao.

 

Ne postoji apsolutna sloboda i uvijek je samo pitanje gdje je granica, a ne da li postoji. Sad je malo pomaknuta i ništa strašno se neće dogoditi. Mislim, onih 900.000 pretplatnika je već dovoljno strašno samo po sebi.

 

Štetnim sadržajima treba smanjiti vidljivost da ne inficiraju nove žrtve, a institucije poput YT im daju vidljivost i legitimitet. Da, teoretičarima će to biti dodatna potvrda, no to i ne čini neku razliku od sadašnjeg stanja.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
HaM kaže...

Bandić, naš heroj grada Zagreba i legenda od čovjeka. Baš kao i svaki drugi političar u HR - svi su najbolji, nemamo bolje političare na svijetu. 

Tko ne voli hrvatske političare i našu policiju nije normalan u glavu i trebalo bi ga odmah cijepiti. Protiv korone.

 

Sad stvarno više nisam siguran jesi li ozbiljan ili sarkazam i trolanje.

16 godina
moderator
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
Posmatrač kaže...
U koju od ovih kategorija spadaju YT I FB?

Više sam se tu usredotočio na prvu rečenicu, koja opisuje što je cenzura, a manje na to tko je provodi. Ako ti ta definicija nije dovoljno fleksibilna, evo ti definicije koja eksplicitno objašnjava cenzuru web-servisa (što uključuje YT i FB) na Internetu: https://en.wikipedia.org/wiki/Internet_censorship#Self-censorship_by_web_service_operators

16 godina
moderator
offline
Re: YouTube i Facebook prognali najpoznatijeg teor
HaM kaže...
...

Sad kad si se ispuhao, hoćeš li ičime doprinijeti raspravi? Dosad si svojim sudjelovanjem u ovoj temi samo potvrdio ono što sam pisao. Ako sam negdje u krivu, volio bih znati gdje i koje argumente imaš za to.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice