Xiaomijev 'Mi' brend odlazi u povijest

poruka: 17
|
čitano: 5.288
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomijev 'Mi' brend odlazi u povijest".
14 godina
offline
Xiaomijev 'Mi' brend odlazi u povijest

Odlazi u povijest a još će koristi MI logo i naziv

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomijev 'Mi' brend odlazi u povijest

Nije govno nego se pas posrao

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Xiaomijev 'Mi' brend odlazi u povijest

Ali su proizvodi odlican odnos cijene i kvaliteta. Upravo kupio jednu unutrasnju i jednu vanjsku kameru kao i router i za te pare su vrhunski....

 
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomijev 'Mi' brend odlazi u povijest
Posmatrač kaže...

Ali su proizvodi odlican odnos cijene i kvaliteta. Upravo kupio jednu unutrasnju i jednu vanjsku kameru kao i router i za te pare su vrhunski....

 jesu ako hoćeš da te gledaju,

 

ako nećeš, onda ne kupuj ništa što ne radi bez kineskog clouda

15 godina
offline
Re: Xiaomijev 'Mi' brend odlazi u povijest
Posmatrač kaže...

Ali su proizvodi odlican odnos cijene i kvaliteta. Upravo kupio jednu unutrasnju i jednu vanjsku kameru kao i router i za te pare su vrhunski....

 to je zato što xiaomi ima politiku 5% marže. u matičnoj državi naravno. dok dođe do nas malo poraste. ali i to je još uvijek za nas povoljno.

5 godina
offline
Re: Xiaomijev 'Mi' brend odlazi u povijest
bArut pLahor kaže...
Posmatrač kaže...

Ali su proizvodi odlican odnos cijene i kvaliteta. Upravo kupio jednu unutrasnju i jednu vanjsku kameru kao i router i za te pare su vrhunski....

 jesu ako hoćeš da te gledaju,

 

ako nećeš, onda ne kupuj ništa što ne radi bez kineskog clouda

 Sta ne radi bez kineskog clouda? I zasto bi kinez mene gledao? Uostalom neka gleda. Vidjece kako parkiram auto u garazu i izuvam cipele kad dodjem sa posla.....;) 

8 godina
offline
Re: Xiaomijev 'Mi' brend odlazi u povijest

Ja imam njihovu unitarnju 360 kameru, kad se ne koristi (ja doma) kamera je u načinu fizičkog blokiranja leće. Tako da me gledaju kad me nema doma, a to baš i nema smisla

5 godina
offline
Re: Xiaomijev 'Mi' brend odlazi u povijest
ranko091 kaže...
Posmatrač kaže...

Ali su proizvodi odlican odnos cijene i kvaliteta. Upravo kupio jednu unutrasnju i jednu vanjsku kameru kao i router i za te pare su vrhunski....

 to je zato što xiaomi ima politiku 5% marže. u matičnoj državi naravno. dok dođe do nas malo poraste. ali i to je još uvijek za nas povoljno.

 Ne znam zasto je tako (u stvari znam al nebitno) al je cijena koju sam platio za dual band router i dvije 2k kamere smijesna.....Instalacija banalna a rade uredno....

5 godina
offline
Re: Xiaomijev 'Mi' brend odlazi u povijest
gurusinj kaže...

Ja imam njihovu unitarnju 360 kameru, kad se ne koristi (ja doma) kamera je u načinu fizičkog blokiranja leće. Tako da me gledaju kad me nema doma, a to baš i nema smisla

 Imas obicnu ili pro? Ja sam kupio pro i prezadovoljan....

15 godina
offline
Re: Xiaomijev 'Mi' brend odlazi u povijest

Molim te info koje si kamere kupio i kako rade?

Thx.

Hot Rodney
5 godina
offline
Re: Xiaomijev 'Mi' brend odlazi u povijest
Exploder kaže...

Molim te info koje si kamere kupio i kako rade?

Thx.

 https://mi.hr/mi-360-home-security-camera-2k-pro-sigurnosna-kamera

https://stirline.hr/proizvod/xiaomi-imilab-ec3-wifi-vanjska-sigurnosna-kamera/

 

Prvu sam montirao i radi odlicno. Ne znam sta te posebno interesuje. Povezana na kucni NAS i snima live i na NAS i na sd karticu. Ima detekciju pokreta i to radi odlicno. Detektuje leptira u mrklom mraku. Aplikacija na mobitelu radi isto tako odlicno. Sluzi i kao hub za bt senzore od xiaomija. H265 codec.... 

OVu drugu jos nisam postavio ali slika je isto odlicna za video nadzor i sto je meni u ovom momentu interesantno jeste da ako je povezes lan kabelom sluzi kao access point ;) Ima sirenu koja se olgasi ako detektuje pokret. Obje imaju dvosmjernu audio komunikaciju pa mogu sluziti i kao interfon...

 

Obje zajedno platio 110 EUR i fakticki dobio 2 kamere, interfon i acces point a kad se u sistem integrisu i razni senzori, svjetla i prekidaci samo masta je granica....

Pitaj ako te sta konkretno interesuje. 

 

8 godina
offline
Re: Xiaomijev 'Mi' brend odlazi u povijest
Ok skratio sam pricu na "gledaju te", realno pustio si kineze u svoj LAN, i bez obzira na firewall koji vjerojatno imaš, mogu ti raditi što god hoće, kamere vrte linux
5 godina
offline
Re: Xiaomijev 'Mi' brend odlazi u povijest
bArut pLahor kaže...
Ok skratio sam pricu na "gledaju te", realno pustio si kineze u svoj LAN, i bez obzira na firewall koji vjerojatno imaš, mogu ti raditi što god hoće, kamere vrte linux

 Raditi sta na primjer? Zasto bi meni iko ista radio? A i uvijek ti je neko u LAN-u... Kinez amerikanac meni isto......

8 godina
offline
Re: Xiaomijev 'Mi' brend odlazi u povijest
Ma nece ti nitko ništa, isključi i firewalle
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Xiaomijev 'Mi' brend odlazi u povijest
bArut pLahor kaže...
Ma nece ti nitko ništa, isključi i firewalle

 Malo paranoje nije na odmet ha?...

Nista ti ne brini za mene. Imam dovoljno iskustva u svemu tome ali ipak hvala na savjetu...

Cisto me interesuje sta ti koristis pa si sigura? 

8 godina
offline
Xiaomijev 'Mi' brend odlazi u povijest

Nitko nije siguran pa ni ja

međutim ne koristim cloud usluge koje ne moram jer one evidentno zaobilaze bilo kakav pokušaj osiguranja lokalne mreže,

 

napisao sam lokalne, a ne privatne mreže zato jer lokalna mreža u kojoj postoje kojekakvi uređaji sigurno nije privatna,

privatna mreža uglavnom nije spojena na net

 

I točno nisu ni cloud usluge jedina opasnost za lokalnu mrežu jer realno ne znamo mi s kim naša pc-jada priča ako nemamo outgoing firewall, a to je tlaka

 

Nedavno sam imao priliku vidjeti provaljene dsl modeme jedne nase tk firme koji su sudjelovali u botnetu, analizirajući situaciju zaključak je bio da bilo tko može upasti u konkretni dsl modem/router i dobiti root ovlasti na njegovom busyboxu, a naravno da je s uređaja vidljiva cijela lokalna mreža i može poslužiti za daljnje napade na bilo koje računalo, mrežni disk, kamere i sl.

 

Mnogi "informatičari" to ne kuže, a ja se čudim običnim ljudima što ne kuže.. da, problem je u meni

 

Aj ćao

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Xiaomijev 'Mi' brend odlazi u povijest
bArut pLahor kaže...

Nitko nije siguran pa ni ja

međutim ne koristim cloud usluge koje ne moram jer one evidentno zaobilaze bilo kakav pokušaj osiguranja lokalne mreže,

 

napisao sam lokalne, a ne privatne mreže zato jer lokalna mreža u kojoj postoje kojekakvi uređaji sigurno nije privatna,

privatna mreža uglavnom nije spojena na net

 

I točno nisu ni cloud usluge jedina opasnost za lokalnu mrežu jer realno ne znamo mi s kim naša pc-jada priča ako nemamo outgoing firewall, a to je tlaka

 

Nedavno sam imao priliku vidjeti provaljene dsl modeme jedne nase tk firme koji su sudjelovali u botnetu, analizirajući situaciju zaključak je bio da bilo tko može upasti u konkretni dsl modem/router i dobiti root ovlasti na njegovom busyboxu, a naravno da je s uređaja vidljiva cijela lokalna mreža i može poslužiti za daljnje napade na bilo koje računalo, mrežni disk, kamere i sl.

 

Mnogi "informatičari" to ne kuže, a ja se čudim običnim ljudima što ne kuže.. da, problem je u meni

 

Aj ćao

 Nije problem u tebi vec ja nemam na mrezi nista za sta bih se brinuo da neko drugi ne vidi pa se ne zamaram sa takvim stvarima... Ono sto mi je bitno bitno je jer je meni neprocjenjivo a ne jer ne zelim da ti drugi ljudi vide. Tipa porodicne fotke i sl....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice