Xiaomi predstavio novi router s podrškom za Wi-Fi

poruka: 13
|
čitano: 4.568
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi predstavio novi router s podrškom za Wi-Fi ".
12 godina
offline
Xiaomi predstavio novi router s podrškom za Wi-Fi

Kako ovo cudio ili nesto slicno spojit i max iskoristit preko T-com routera s kojim nisam nikako zadovoljan!?

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio novi router s podrškom za Wi
volegradele kaže...

Kako ovo cudio ili nesto slicno spojit i max iskoristit preko T-com routera s kojim nisam nikako zadovoljan!?

 Ovisi zbog čega nisi zadovoljan.

Ako je samo domet, onda to središ s range externderom.

 

A ako je ipak u pitanju mogućnost podešavanja, dodatne opcije, kontrola prometa i možda veće brzine, onda da, nešto takvo ti može pomoći (ovaj ima samo WiFi koliko vidim, bez mrežnih konektora!)

Svoj t-com router prebaciš u bridge mode (on postane obični modem), na njega spojiš neki router koji preko ovo T-Comovog "zove" internet i sve odrađuje preko sebe.

Ovak izgleda sučelje od recimo ASUS routera:

 

(nije moje, primjer s neta)

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 23:01 (CyberDemonVZ).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi predstavio novi router s podrškom za Wi

Misliš bridge mode.

 

Ja sam za privremeno na routeru operatera ugasio WiFi, podesio DHCP da koristi samo jednu IP adresu, te stavio da je ta IP adresa DMZ, dok testiram da li s drugim routerom imam problem koji sam imao s operaterovim (jedno računalo je postajalo nevidljivo routeru, pa port forward ne bi više radio). To je bilo prije godinu dana i još tako radi - lijeno mi zvati operatera.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio novi router s podrškom za Wi
MrBlc kaže...

Misliš bridge mode.

 Hvala 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
offline
Re: Xiaomi predstavio novi router s podrškom za Wi
volegradele kaže...

Kako ovo cudio ili nesto slicno spojit i max iskoristit preko T-com routera s kojim nisam nikako zadovoljan!?

 Samo pripazi kakav dodatni router biraš. Svi lažu u reklamama za routera o nekakvim super brzinama Wifi-ja, a u stvarnosti je brzina puno niža: https://www.cnet.com/how-to/your-router-isnt-as-fast-as-you-think-it-is-heres-why/

 

 

13 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio novi router s podrškom za Wi
Meni je dovoljno da ima bolji QoS, i bolju pokrivenost wifi signalom, a takvi routeri oboje obavljaju puno bolje od drloga koje dobiješ kod operatera. Range extenderi su repeateri, i to ako i radi, uvijek je sporije od glavne veze, a wifi mesh je još dosta skup.
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Xiaomi predstavio novi router s podrškom za Wi
dax-lax kaže...
Meni je dovoljno da ima bolji QoS, i bolju pokrivenost wifi signalom, a takvi routeri oboje obavljaju puno bolje od drloga koje dobiješ kod operatera. Range extenderi su repeateri, i to ako i radi, uvijek je sporije od glavne veze, a wifi mesh je još dosta skup.

Od svih routera koje sam imao i koji su mi dali provideri, tek ovaj zadnji ZTE ima wifi. Za prethodne sam morao kupiti dodatni router / AP. I baš zadnji dodatni router koji sam kupio (D-Link), kupio sam zbog bolje pokrivenosti signalom u stanu i nisam dobio ono čemu sam se nadao. Od ranije već imam extender i on spašava situaciju, tako da mi je dodatni router donio wifi na 5GHz i ništa više. Softver mu je grozan i žao mi je da nisam uzeo Tp-link ili Asusa. Pročitao sam jako puno recenzija i zbilja je bilo teško odabrati router jer svaki ima neki nedostatak. Birajte pametno.

15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi predstavio novi router s podrškom za Wi-Fi

Gdje ima za ovu lovu? Vidio sam za 135 dolara. Ne računam njihovu orginalnu stranicu koju se nisu potrudili niti djelomično prevesti na neki drugi jezik.

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio novi router s podrškom za Wi
limitedition kaže...

Gdje ima za ovu lovu? Vidio sam za 135 dolara. Ne računam njihovu orginalnu stranicu koju se nisu potrudili niti djelomično prevesti na neki drugi jezik.

 Moraš pričekati koji tjedan poslije predstavljanja, cijene luduju prvih nekoliko dana/tjedana, a često ih ni nemaju pa čekaš..

 

Npr Mi 10 Pro je preporučena cijena 700 usd, a na stranicama ga ima za prednarudžbe je cijena preko 1000 USD.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Xiaomi predstavio novi router s podrškom za Wi-Fi

Ja i dalje imam problema sa wifi po cijeloj kuci,imam d-linkov extender ali to je katastrofa isto,stavio sam 2.4GHz i 5GHz,opet imam problema sa stremanjem 4K materijala na TV u dnevnoj.Uglavnom htio bih kvalitetniji wifi signal u cilom stanu,htio bih samo jednu wifi mrezu i lagano stremanje 4K materijala sa kompa na TV!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio novi router s podrškom za Wi
volegradele kaže...

Ja i dalje imam problema sa wifi po cijeloj kuci,imam d-linkov extender ali to je katastrofa isto,stavio sam 2.4GHz i 5GHz,opet imam problema sa stremanjem 4K materijala na TV u dnevnoj.Uglavnom htio bih kvalitetniji wifi signal u cilom stanu,htio bih samo jednu wifi mrezu i lagano stremanje 4K materijala sa kompa na TV!

 Extender bi trebao bi na mjestu gdje ima savršen signal od routera, ali da i uređaj ima savršen signal od extendera.

To je na žalost često ne moguće :(

 

Pretpostavljam da žica ne dolazi u obzir?

Možda powerline adapter, ali tko zna kako će to raditi, pogotovo kad ti treba za 4K materijal

 

I na kraju mesh:

https://www.asus.com/us/Networking/Lyra/

https://www.asus.com/us/Networking/Lyra-Trio/

Al je skupo kak i izgleda.

 

Ja bi nekako pokušao dovesti žicu do uređaja koji treba 4K.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio novi router s podrškom za Wi
CyberDemonVZ kaže...
volegradele kaže...

Ja i dalje imam problema sa wifi po cijeloj kuci,imam d-linkov extender ali to je katastrofa isto,stavio sam 2.4GHz i 5GHz,opet imam problema sa stremanjem 4K materijala na TV u dnevnoj.Uglavnom htio bih kvalitetniji wifi signal u cilom stanu,htio bih samo jednu wifi mrezu i lagano stremanje 4K materijala sa kompa na TV!

 Extender bi trebao bi na mjestu gdje ima savršen signal od routera, ali da i uređaj ima savršen signal od extendera.

To je na žalost često ne moguće :(

 

Pretpostavljam da žica ne dolazi u obzir?

Možda powerline adapter, ali tko zna kako će to raditi, pogotovo kad ti treba za 4K materijal

 

I na kraju mesh:

https://www.asus.com/us/Networking/Lyra/

https://www.asus.com/us/Networking/Lyra-Trio/

Al je skupo kak i izgleda.

 

Ja bi nekako pokušao dovesti žicu do uređaja koji treba 4K.

 Ma komp je spojen zicom na mrežu,a TV WiFi,router odmah ispod TV a extender metar dalje!Moram stavit lan swich jer sranje od t-coma ima samo 3 LAN porta!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio novi router s podrškom za Wi

Kužim. Najgore je kroz katove...

Ajde, switch, žica i ima da uživaš :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice