Windowsi 10 konačno ispred sedmice

poruka: 33
|
čitano: 16.916
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 10 konačno ispred sedmice".
14 godina
offline
Windowsi 10 konačno ispred sedmice
a treći razlog je što je 10-ka miljama bolja od 7-ce
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
16 13 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 konačno ispred sedmice

Instalirao sam Win 10 Pro prije mjesec dana i mogu reči da sam pre zadovoljan,podesiš neke opcije i sada napokon imaš za pauzirati uptade. Desetka je dosta brža od sedmice jednostavno je bolje optimizirana za SSD pa se to i osjeti što je samo dodan plus i nikakvih problema sa OS radi sve glatko i bez problema.

 

Moj PC  
10 0 hvala 1
16 godina
offline
Windowsi 10 konačno ispred sedmice

I ja sam prezadovoljan sa desetkom, mislim da je Microsoft napokon izdao bas kompletan windows.

 

 

 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Windowsi 10 konačno ispred sedmice

Windows 10 su svakako dobri, ali s druge strane, zbog velike količine featurea vjerujem da imaju više bugova nego ijedan do sada.
Imao sam priliku nedavno vidjeti kako XP funkcionira na nekom prastarom starom AMD-ovu procesoru, sa 1GB RAM, sastavljen za razne audio potrebe, programi se brže pale i funkcioniraju bez problema nego na Windows 10 gdje uz zvuk dobivate gratis razne šumove.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
3 6 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windowsi 10 konačno ispred sedmice
markoal kaže...

Windows 10 su svakako dobri, ali s druge strane, zbog velike količine featurea vjerujem da imaju više bugova nego ijedan do sada.
Imao sam priliku nedavno vidjeti kako XP funkcionira na nekom prastarom starom AMD-ovu procesoru, sa 1GB RAM, sastavljen za razne audio potrebe, programi se brže pale i funkcioniraju bez problema nego na Windows 10 gdje uz zvuk dobivate gratis razne šumove.

 Mislim da nema ni bas neke logike porediti win 10 koji je izasao prije tri godine i xp koji je izasao mislim 2001. godine na nekom hardware-u koji je mozda i iz proslog stoljeca, prvenstveno sto ces prije naci drivere za taj hardware za xp nego za desetku.

 

Ja imam desetku na tri uredjaja koji se bas razlikuju po snazi i moram priznati da mi sam operativni sistem radi besprjekorno i bez nekih vidljivih razlika i na jacem i na bas slabom hardware-u.

12 godina
offline
Re: Windowsi 10 konačno ispred sedmice
Čekajte da jajar dodje prdit po desetki i hvalisat sedmicu
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Windowsi 10 konačno ispred sedmice

prd, hval.* 

 

*jednoga dana ću i ja vjerojatno morati nastaviti s 10 no do tad će proći dječje bolesti (i približiti se proizvodu) i još puno save ispod hendrixova mosta. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2018 18:57 (Ajar).
Moj PC  
9 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 konačno ispred sedmice
blackalbum kaže...
a treći razlog je što je 10-ka miljama bolja od 7-ce

 Dobar jeste ali da je miljama ispred 'sedmice' definitivno nije.

Know your world.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 konačno ispred sedmice
Plus - stabilnost,"brzina" rada,manji zahtjevi za RAMima. Meni minus - pomalo ne tako lijepe postavke kao na 7ci,mala nepreglednost u start izborniku.Ni da sam sretan niti ne sretan.Meni služi svrsi.da se mene pita,trebali su samo malo redizanirat XP i promijeniti datotečni sistem.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
6 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 konačno ispred sedmice

Ja imam nesto slabiji komp na kojem koristim windows 7 i imao sam priliku raditi i na windows 10 i windows xp. Po mojem misljenju je windows 7 bolji od windowsa 10 jer winows 7 64 bitni koristi samo 2 GB rama dok windows 10 64 bit koristi 4 GB rama. Isto tako windows 10 ima puno bagova zbog pretrpanosti mogucnastima i puno sporije otvara programe nego windows 7 osim ako imate komp u vrijednosti od minimalno 7000 kn.

BeatRock
Moj PC  
0 5 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windowsi 10 konačno ispred sedmice

@beatrock

Moze neki link na relevantno nezavisno istrazivanje o broju bugova na win10, 7 i xp ?

Ako me sjecanje sluzi, xp je tek sa sp3 a sedmica sa sp1 ispeglana, dok je win10 od svog izlaska puno funkcionalniji i prilagodeniji sarolikijem hardveru nego sto su to xp i 7 ikad bili....
15 godina
odjavljen
offline
Windowsi 10 konačno ispred sedmice

Koliko se MS trudio fala q.... da vec i je tu.

Sto se tice OS-a. Meni je OK. Samo imam osjecaj da je desetka pravljena za SSD. Bar sto se tice dizanja sistema.

XP-i su se lijepo dizali. 7ica se lijepo dize. Dize se i 10tka, ali kao da je u godinama i treba joj malo viagre u vidu SSD-a.

Kasnije radi OK. Ispade kao ona stvar sa godinama

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windowsi 10 konačno ispred sedmice

windows 10 je preopćenit pojam. Naravno tome je i microsoft kriv jer sakrivaju iteracije, kojih su svjesni samo upućeni instalatori, it-evci i advanced korisnici. 
Pri tom ne mislim samo na home/pro/enterprise... nego dobne verzije koje bi nekad nazivali service pack na kutiji pa bi znali o čemu pričamo. Jer jedan
windows10 1507 nije baš isti kao win10 1709. https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_10_version_history
I onda tu imamo ljude kojima je windoza 10 "bugovit" (i ja sam to proživio, pogotovo na tad novom ryzen chipsetu) i kojima je fantastičan.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2018 2:51 (overhaul).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Windowsi 10 konačno ispred sedmice

Osobno 7ica je za mene puno bolja.Posto sa ovom 10-tkom imam velikih problema.Npr brise programe koje on smatra ne kompatibilnima a do jucer su radili.Svi su mislili da baljezgam gluposti,ali na kraju se javilo dosta korisnika kojima npr 10tka brise BSplayer,FormatFactory i sl....Ja mogu razumijeti da mi baci alert da nesto nije u redu.Ali kada samo jedan dan upalite komp i vidite da vam je ostao samo shortcut umjesto programa,vam dodje slabo.A da ne pricam o preglednosti i pristupacnosti pojedinim funkcijama u kojima je za nekog basic korisnika 7ica puno pristupacnija i manje jede govna oko iskljucivanja buducih nadogradnji.Osobno smatram da je 10tka prisilno forsirana da se ljudi prebace na nju.Jedan od razloga gdje mi je 10tka bolja je u samoj brzini operativnog sustava i u pojedinim igrama se osjeti frame+...Ovo ostalo,meni nikako ne lezi.

Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windowsi 10 konačno ispred sedmice

FormatFactory koristim i doma i na poslu na 10tki... bez problema. (FF ima problem u instalaciji koja redovno alarmira ESET)..
14 godina
offline
Re: Windowsi 10 konačno ispred sedmice
Endymon kaže...

Osobno 7ica je za mene puno bolja.Posto sa ovom 10-tkom imam velikih problema.Npr brise programe koje on smatra ne kompatibilnima a do jucer su radili.Svi su mislili da baljezgam gluposti,ali na kraju se javilo dosta korisnika kojima npr 10tka brise BSplayer,FormatFactory i sl....Ja mogu razumijeti da mi baci alert da nesto nije u redu.Ali kada samo jedan dan upalite komp i vidite da vam je ostao samo shortcut umjesto programa,vam dodje slabo.A da ne pricam o preglednosti i pristupacnosti pojedinim funkcijama u kojima je za nekog basic korisnika 7ica puno pristupacnija i manje jede govna oko iskljucivanja buducih nadogradnji.Osobno smatram da je 10tka prisilno forsirana da se ljudi prebace na nju.Jedan od razloga gdje mi je 10tka bolja je u samoj brzini operativnog sustava i u pojedinim igrama se osjeti frame+...Ovo ostalo,meni nikako ne lezi.

 Format factory koristim još od prvih "beta" desetke i nikada mi ga nije izbrisalo... trenutna instalacija Windowsa mi je na računalu već dvije i po godine i nije mi izbrisan niti jedan program bez da sam ga ja izbrisao.

Swedish latin super funk.
11 godina
offline
Re: Windowsi 10 konačno ispred sedmice
Neznam.Ali ima slucajeva da win mi brise programe.Neznam zasto ni kako ali meni jednostavno pojedini programi nestanu.Testirano sa antivirusom milion puta i kaze da je sve cisto...Bacit cu ponovno friske win,posto jedino sta mi pada na pamet da bi mogao biti problem,je to sto nisam radio frisku instal,nego upgrade sa 7ice na 10tku.Pa mozda se to sve izmijesalo i ako nebi smijelo.
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 konačno ispred sedmice
Dr. Vicko kaže...
markoal kaže...

Windows 10 su svakako dobri, ali s druge strane, zbog velike količine featurea vjerujem da imaju više bugova nego ijedan do sada.
Imao sam priliku nedavno vidjeti kako XP funkcionira na nekom prastarom starom AMD-ovu procesoru, sa 1GB RAM, sastavljen za razne audio potrebe, programi se brže pale i funkcioniraju bez problema nego na Windows 10 gdje uz zvuk dobivate gratis razne šumove.

 Mislim da nema ni bas neke logike porediti win 10 koji je izasao prije tri godine i xp koji je izasao mislim 2001. godine na nekom hardware-u koji je mozda i iz proslog stoljeca, prvenstveno sto ces prije naci drivere za taj hardware za xp nego za desetku.

 

Ja imam desetku na tri uredjaja koji se bas razlikuju po snazi i moram priznati da mi sam operativni sistem radi besprjekorno i bez nekih vidljivih razlika i na jacem i na bas slabom hardware-u.

Znam što želiš reći, ali argument ti nije baš validan. Zašto bi tako slabo računalo jednako brzo otvaralo programe na Windows XP kao i neki i5 od 2k kn na Windows 10, ako je Windows 10 toliko bolji.

Nažalost, svaki pametan developer ne bi ni ulazio u ovu raspravu, u vremenu smo kad je normalno imati proizvod (nažalost Windowsi su sad više usluga nego proizvod) sa kojim dolazi hrpa bugova s nadom da će se s popraviti, bilo da se radi o igrama ili programima.

Stvar je što za razliku od Windows XP-a, sada postoji toliko featurea koji trebaju funkcionirati na različitim računalima i paralelno funkcionirati sa različitim programima.

 

Za razliku od tebe, ja osobno do sad nisam iskusio više frustrirajuće bugove kao u Win10.

Na ni jednom laptopu ne funkcionira shut down, na kompu ako koristim Sleep u više navrata, dođe Out of memory BSOD (imam 16 GB), starije igre koje ne koriste Raw Input za čitanje pozicije miša (npr. Call of Duty 2) od Creators Updatea su doslovno ne igrive zbog mouse lag-a.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
10 godina
offline
Windowsi 10 konačno ispred sedmice

Razmisljam da se vratim na sedmicu. Đava je navika. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 konačno ispred sedmice

Dosta ljudi koje ja znam su prešli na linux distribucije otkad je microsoft odlucio da nece više sedmicu podržavat, znači ako je trečina mojih poznanika, ko zna kakav je taj broj u svijetu

Moj PC  
0 4 hvala 0
12 godina
offline
Windowsi 10 konačno ispred sedmice

Windows 10 je odličan OS, ali ja se nalazim u manjini kojima se nasumično zamrzne tipa dok browsam po internetu i to me jako nervira.

Mislio sam da je do HDD-a, kupio SSD prošli mjesec ali se i dalje problem dešava.

 

Probleme sam uočio nakon creators updatea, sada stripljivo čekam sljedeći veći update.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windowsi 10 konačno ispred sedmice
Cromaki kaže...

Windows 10 je odličan OS, ali ja se nalazim u manjini kojima se nasumično zamrzne tipa dok browsam po internetu i to me jako nervira.

Mislio sam da je do HDD-a, kupio SSD prošli mjesec ali se i dalje problem dešava.

 

Probleme sam uočio nakon creators updatea, sada stripljivo čekam sljedeći veći update.

 creators fall 1709 ili prvi creators 1703 ? Da sad bi trebao 1803 samo što nije. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Re: Windowsi 10 konačno ispred sedmice
overhaul kaže...

 creators fall 1709 ili prvi creators 1703 ? Da sad bi trebao 1803 samo što nije. 

 1709 (16299.214) je instaliran, eto super onda ako će uskoro novi update 

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
16 godina
offline
Re: Windowsi 10 konačno ispred sedmice
overhaul kaže...

windows 10 je preopćenit pojam. Naravno tome je i microsoft kriv jer sakrivaju iteracije, kojih su svjesni samo upućeni instalatori, it-evci i advanced korisnici. 
Pri tom ne mislim samo na home/pro/enterprise... nego dobne verzije koje bi nekad nazivali service pack na kutiji pa bi znali o čemu pričamo. Jer jedan
windows10 1507 nije baš isti kao win10 1709. https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_10_version_history
I onda tu imamo ljude kojima je windoza 10 "bugovit" (i ja sam to proživio, pogotovo na tad novom ryzen chipsetu) i kojima je fantastičan.

 

Problemi sa ryzenom? Kupio sam ryzena prošle godine u četvrtom mjesecu, znači bio tek koji mjesec na tržištu i nisam primjetio problema. Jedino što se sjećam je da je bilo potencijalnih problema kod aplikacija koje ne koriste veći broj jezgara, za to je trebalo instalirati "Ryzen balanced power plan" pa je i to bilo pod kontrolom. Nisam već dosta dugo reinstalirao windowse pa nemam pojma da li je to sad odmah u windowsima ili treba i dalje ručno doinstalirati (ili to čak chipset driver instaliraju).

 

Endymon kaže...

Osobno 7ica je za mene puno bolja.Posto sa ovom 10-tkom imam velikih problema.Npr brise programe koje on smatra ne kompatibilnima a do jucer su radili.Svi su mislili da baljezgam gluposti,ali na kraju se javilo dosta korisnika kojima npr 10tka brise BSplayer,FormatFactory i sl....Ja mogu razumijeti da mi baci alert da nesto nije u redu.Ali kada samo jedan dan upalite komp i vidite da vam je ostao samo shortcut umjesto programa,vam dodje slabo.A da ne pricam o preglednosti i pristupacnosti pojedinim funkcijama u kojima je za nekog basic korisnika 7ica puno pristupacnija i manje jede govna oko iskljucivanja buducih nadogradnji.Osobno smatram da je 10tka prisilno forsirana da se ljudi prebace na nju.Jedan od razloga gdje mi je 10tka bolja je u samoj brzini operativnog sustava i u pojedinim igrama se osjeti frame+...Ovo ostalo,meni nikako ne lezi.

 

Briše programe? Koristim desetku doslovno od kako je izašla i nisam nikada doživio da mi je išta izbrisano, bilo od dokumenata, bilo od instaliranih aplikacija. BSPlayer isto koristim i nikada problema.

 

markoal kaže...

Znam što želiš reći, ali argument ti nije baš validan. Zašto bi tako slabo računalo jednako brzo otvaralo programe na Windows XP kao i neki i5 od 2k kn na Windows 10, ako je Windows 10 toliko bolji.

Nažalost, svaki pametan developer ne bi ni ulazio u ovu raspravu, u vremenu smo kad je normalno imati proizvod (nažalost Windowsi su sad više usluga nego proizvod) sa kojim dolazi hrpa bugova s nadom da će se s popraviti, bilo da se radi o igrama ili programima.

Stvar je što za razliku od Windows XP-a, sada postoji toliko featurea koji trebaju funkcionirati na različitim računalima i paralelno funkcionirati sa različitim programima.

 

Za razliku od tebe, ja osobno do sad nisam iskusio više frustrirajuće bugove kao u Win10.

Na ni jednom laptopu ne funkcionira shut down, na kompu ako koristim Sleep u više navrata, dođe Out of memory BSOD (imam 16 GB), starije igre koje ne koriste Raw Input za čitanje pozicije miša (npr. Call of Duty 2) od Creators Updatea su doslovno ne igrive zbog mouse lag-a.

 

Da li su oba kompa vrtila istu aplikaciju (verziju), ako nisu onda se IMO baš i ne može uspoređivati. Word 2016 i npr. Word 2003 nisu jednako zahtjevni. Ista stvar kada se sjetim starog HTC Legenda, imao je ~128 MB za instalaciju aplikacija i radilo je sve uz 20ak instaliranih aplikacija, danas jedna aplikacija pojede više od toga. Jednostavno su se zahtijevi za aplikacije promjenili.

Ni sa laptopima nisam imao (neočekivanih) problema, instalirao sam Win 10 na 4-5 komada. Samo na jednom nije bilo dobro (to je taj neočekivani dio), laptop je star 10 godina i driveri su problem, Win 10 nisu imali drivere za njegove komponente pa sam ga vratio na Win7.

11 godina
odjavljen
offline
Windowsi 10 konačno ispred sedmice

Ja sam dobio novi windows 10.. i takoo, nema ništa novoga, bezveze.. sutra idem na neki rođendan, dosadaa...

 

 

...................................... funny facts
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windowsi 10 konačno ispred sedmice

ovakav podatak je moguć samo ako se w-u 10 obračunava beneficirani udjel (jedan kao dva) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windowsi 10 konačno ispred sedmice
Ajar kaže...

ovakav podatak je moguć samo ako se w-u 10 obračunava beneficirani udjel (jedan kao dva) 

 

No, Windows 10 hasn’t beaten Windows 7’s market share. Not for sure, anyway

 

Po Netmarketshare-u (data) Windows 10 je na 34.29%, Windows 7 42,39% 

 

15 godina
offline
Re: Windowsi 10 konačno ispred sedmice

-nisi uračuno sve devicese, kao i one koji su ubrojeni (prodane licence OEMima) ali su još možda u distribucijskom lancu.. legitimno natezanje statistike kao svemogućeg sredstva (statistika, koja može dokazati bilo što.. u rukama PR majstora). Dovoljno je npr brojati po komadu ili po cijeni-vrijednosti .. i imaš dvije različite brojke, jer je prije OS bio recimo duplo skuplji + danas i po 5$..

 

dok je na kraju postotak neka nevažna cifra, nikome važna osim ''ćaćinim brkovima''.. pa ćeš neovisno o linuxovom 1-2 (ili 3?) % .. biti zadovoljan i koristiti ga, nećeš plakti što win platforma drži +90%.. jer od te cifre, realno nitko od nas nema ništa. (mada ima, support, koji je direktno time povezan, popularnost..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 konačno ispred sedmice
Meni su dobri i 10 i 7,na oba mi sve radi isto.
I nevidim neki razlog da se prelazi sa 7 na 10..
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windowsi 10 konačno ispred sedmice
ihush kaže...

-nisi uračuno

 

Reci to The Registeru, ja sam samo copy&paste glasnik ;-)

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice