Windowse 11 bit će moguće instalirati i na nepodrž

poruka: 38
|
čitano: 11.455
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowse 11 bit će moguće instalirati i na nepodrž".
15 godina
offline
Windowse 11 bit će moguće instalirati i na nepodrž

Ima li tko ISO 22449.1000 Build?

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Windowse 11 bit će moguće instalirati i na nep
15 godina
offline
Re: Windowse 11 bit će moguće instalirati i na nep

Idem pa ti javim.. Si sisguran da nije nešto upakvano drugo u ISO fajl.. .ajde i ako jeste.. sve je to dio Informatike :-D 

5 godina
offline
Re: Windowse 11 bit će moguće instalirati i na nep
kompKanta kaže...

Baš su zakrpali win10 da radi (većinom) kako treba, a sad opet sve ponovo s 11? 
Zato imam dual boot s win7 kad nekaj crkne na 10 

 I kad si zadnji put bootao u win7?

 

Btw vrtim win 11 na hp spectre iz 2015 godine i uredno radi....

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.9.2021 13:42 (Posmatrač).
14 godina
offline
Re: Windowse 11 bit će moguće instalirati i na nep
mbaksa kaže...
Renesis kaže...

Jel moze netko pojasnit kako taj kod moze izazivat vise rusenja ovisno o generaciji procesora.

Pa zar nije medu procesorima koristen isti instrukcijski set i ako programiraju u C-u imaju iste librarye i ako se uspjesno kompajlira, sve bi se trebalo na isti nacin izvrsavat.

Nemoj se uopće opterećivati s tim. Iznijeli su relativne postotke, a ne apsolutne, a kad pogledaš apsolutne postotke, vidiš da je to samo pokušaj plašenja ljudi kako bi ih se natjeralo na kupnju novog hardvera radi prelaska na Windowse 11.

 

Znači, Windowsi 11 su na kompatibilnim računalima potpuno stabilni u 99,8% slučajeva. To znači da su nestabilni u 0,2% slučajeva iliti 2 računala od 1000. Ako bismo pretpostavili da su sva ta rušenja uzrokovana rušenjem kernela (jezgre) Windowsa (što nije točno, ali nemamo podatke s kojima bismo radili pa je ovo najbliže što možemo iskoristiti), za koja je iznesena brojka 52% više, to znači da se na nekompatibilnom hardveru Windowsi 11 ruše u 0,3% slučajeva iliti na 3 računala od 1000. To nitko ne može nazvati alarmantom situacijom. Štoviše, ako ne znamo nikakve dodatne informacija o računalima, tko može tvrditi da su se Windowsi 11 tu rušili zbog nekompatibilnog hardvera, a ne zbog problema sa samim tim (starijim?) računalima? Jel imamo podatke koliko su se rušili Windowsi 10 na istim računalima, pa da vidimo jesu li se Windowsi 11 rušili više na hardveru nekompatibilnom za Windows 11? Nemamo ništa takvog.

 

Dakle, Windowsi 11 su se srušili na 2 od 1000 kompatibilnih računala i na 3 od 1000 nekompatibilnih računala. To su sve brojke koje ti trebaju da doneseš sud. Ako nisi među ova tri nesretnika, sve pet. A unesrećit će se i 2 nesretnika s posve kompatibilnim računalima! Tako da kupovati kompatibilni hardver samo za Windowse 11, da se isti ne bi rušili, nema smisla.

 

Sjajno odradjena statistika jer u principu bez dovoljno informacija nema se tu sto mnogo reci da bi dobio nekakve egzaktne podatke.

 

Dakle imam MSI GX700X koji je star 10 godina i na kojem su Win10Pro verzija 21H1 te rade besprijekorno te ce biti gore dok god laptop bude radio ili bude OS podrzan od strane MS-a. Isto tako je sa Acer Asphire 7739G koji je star 7 godina a na kojem su isti Windowsi te jedino ako ce po defaultu na Lenovo ThinkPad E15 star godinu dana instalirati se Win11 automatski ici ce nadogradnja a ako ne ni u ludilu jer mani 10-ka na svima radi besprijekorno bez rusenja ili sa tu i tamo kojim slucajem ali nedovoljno za bilo kakvu zabrinutost a do tada kada ce meni trebati novi Win11 kome opanci a kome obojci. 

veni vidi didici
14 godina
offline
Windowse 11 bit će moguće instalirati i na nepodrž

Eto da ipak javim da na Lenovo ThinkPad E15 je stigla mogucnost instalacije novih Windows-a 11 te sam malo pogledao prije toga sadrzaj nadogradnje i ne svidjaju mi se onako odmah na prvu. Totalno mi je bezveze ovaj taskbar sa tipkama na sredini a o Start pa Programi posebno, ostalo je onako vizual ok ali nije to ono sto u biti ja zelim. Mozda sam zastario sa ovim da mi se start nalazi lijevo a ne kao kod Mac-a u sredini no tu sva slicnost i prakticnost izmedju Windoza i Mac OS-a zavrsava a i nisam ljubitelj Mac OS-a pa pretpostavljam da ce Classic Shell opet biti standarni suputnik nas koji smo zastarjeli pa volimo sve onako kako je bilo do sada bez nekakvih djidja-midja koje se ne cine funkcionalne osim na Yoga tabletima i slicnima.

veni vidi didici
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windowse 11 bit će moguće instalirati i na nepodrž

Start je moguće u opcijama podesiti da se nalazi u lijevom kutu.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
 
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Windowse 11 bit će moguće instalirati i na nep
Valentin17 kaže...

Start je moguće u opcijama podesiti da se nalazi u lijevom kutu.

 

Vidjeh i isprobah na virtualki, hvala ti.

 

Ipak nisam uopce primjetio neke razlike u brzini izmedju 10-ke i 11-ice ili sam subjektivan a isprobao sam bootanje a da su obje masine isto slozene, malo mi je cudan rad sa settings-ima, pohvalna je kvaliteta opcije sa vise radnih površina ili organizacijom aplikacija na 1 radnoj povrsini, konfuzan start izbornik kako kod 10 tako i kod 11 zbog kojeg koristim Classic Shell a ostalo vise-manje pokrivam tipkovnickim kraticama tako da nisam zamjetio neko vece poboljsanje a igranje jos nisam probao.

 

Definitivno ne vidim potrebe za prelazak na 11 makar mi se na Lenovu vec nudi te cu dok god mogu ostati na cemu jesam za sada a to je 10-ka.

veni vidi didici
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice