Windows - Legalni, za sitan novac

poruka: 117
|
čitano: 62.566
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows - Legalni, za sitan novac".
15 godina
offline
Windows - Legalni, za sitan novac

Tekst je netočan u dijelu u kojem navodi da win 7 ne dobiva redovita ažuriranja

Moj PC  
6 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Windows - Legalni, za sitan novac
Gee kaže...

Tekst je netočan u dijelu u kojem navodi da win 7 ne dobiva redovita ažuriranja

 ... kao i udijelu da s piratskim verzijama win7 ima problema. nema. licencije su ionako "corporate" ili uredno generirane. ako je korisnik papak, imat će problem s bilo čime. i da -hvala na preporuci no o win 10 neću niti razmišljati. ni u kojem obliku. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Windows - Legalni, za sitan novac

Vjerovatno se radi o OEM verziji windowsa.

Darko
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows - Legalni, za sitan novac

Ja sam kupio na Kinguinu ključ za osmicu i nadogradio na windows 10 povoljno u to vrijeme kada je postojala ta mogučnost nadogradnje :) 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2018 13:26 (Markić7).
12 godina
offline
Re: Windows - Legalni, za sitan novac
Kinguin... sve kupljeno radi.

Sve se može dodatno osigurati sa +1$ (ili više) na cijenu proizvoda.

vicious
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Windows - Legalni, za sitan novac
Gee kaže...

Tekst je netočan u dijelu u kojem navodi da win 7 ne dobiva redovita ažuriranja

Polu-prihvaćam kritiku - ispravio sam tekst.  Službena standardna podrška je završila pred točno tri godine, a proširena, kroz koje će se dobivati sigurnosne nadogradnje, trajati će još dvije godine.

 

Ajar kaže...
... kao i udijelu da s piratskim verzijama win7 ima problema. nema. licencije su ionako "corporate" ili uredno generirane. ako je korisnik papak, imat će problem s bilo čime.

I onda takvi papci dave one koji se malo bolje razumiju u računala nek im "poprave kompjuter" kad dođe do problema. Baš pred neki dan me kontaktirao prijatelj kojem je neki klinac donio kompjuter nek mu ga složi - htio je ažurirani Windowse, a Windows Update mu ne radi. Zaš ne radi? Pa jasno zaš ne radi. Jer mu je piratske Windowse 7 instalirao neki papak. 

 

Ajar kaže...
i da -hvala na preporuci no o win 10 neću niti razmišljati. ni u kojem obliku. 

Molim lijepo.  Ti ćeš uživati u 7-ici, ja u 10-ki. Koja mi toliko dobro radi na dva računala da nema apsolutno nikakve šanse da se vraćam na 7-icu. Čak se sad i pitam što sam toliko odugovlačio s nadogradnjom na desetku na glavnom kompu. Čekao sam zadnji tjedan one besplatne nadogradnje jer mi se nije dalo reinstalirati Windowse u slučaju da nadogradnja ne prođe bez problema. A prošla je. I od tada je 7-ica za mene stvar prošlosti. Ali ako tebi sedmica paše - nemam ništa protiv. 

12 godina
offline
Windows - Legalni, za sitan novac

Uopće ne sumnjam da ključevi kupljeni na tim nekim stranicama ili na ebayu mogu poslužiti za aktiviranje Windowsa ali koliko su legalni... Koliko sam ja uspio saznati kod nas se traži valjani račun i naljepnica ili ključ koji odgovaraju ključevima s kojima je software u računalu aktiviran. Nude se tu neke varijante rabljenih licenci ili preprodaje te se čak navodi i da pružaju i pravnu zaštitu u slučaju... ali ne bih se s tim igrao jer čisto sumnjam da to kod nas prolazi. Bilo bi lijepo da se ova tema bolje pokrije i da provjerena informacija kako to pravno gledajući kod nas u Hrvatskoj ide. Pa da znamo što se smije, može i šta prolazi pod valjanu licencu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Windows - Legalni, za sitan novac

Da, vjerojatno je dio tih tih licenci (možda i najveći dio) potekao iz tog Microsoft Authorized Refurbisher programa. No valja imati na umu da takve licence mogu kupovati i koristiti samo službeni refurbisheri, odnosno oni ih nemaju pravo prodavati dalje. Tako da to sve i dalje ostaje u sivoj zoni - za one koji kupuju Windowse preko eBaya i drugih servisa.

 

display name ivo kaže...

Uopće ne sumnjam da ključevi kupljeni na tim nekim stranicama ili na ebayu mogu poslužiti za aktiviranje Windowsa ali koliko su legalni... Koliko sam ja uspio saznati kod nas se traži valjani račun i naljepnica ili ključ koji odgovaraju ključevima s kojima je software u računalu aktiviran. Nude se tu neke varijante rabljenih licenci ili preprodaje te se čak navodi i da pružaju i pravnu zaštitu u slučaju... ali ne bih se s tim igrao jer čisto sumnjam da to kod nas prolazi. Bilo bi lijepo da se ova tema bolje pokrije i da provjerena informacija kako to pravno gledajući kod nas u Hrvatskoj ide. Pa da znamo što se smije, može i šta prolazi pod valjanu licencu.

Nema se tu što previše dodatno pokrivati. Firme ne mogu kupovati takve licence pa da im se priznaju kao legalne - firma mora kupiti službenim kanalima i imati račun za to - ne može kupovati OEM ili refurbisher licence (osim ako se time ne bavi, ali onda mora ući u odgovarajući Microsoftov program). A kućne korisnike neće nitko tužiti na sudu zbog tako kupljenih licenci.

10 godina
neaktivan
offline
Windows - Legalni, za sitan novac

To je moje pitanje od sri 1.2.2017 15:47 

https://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-pitanja-odgovori/29179.aspx?page=432&jumpto=5295875&sort=asc&view=flat

 

Nisam znao da ce me bacit na naslovnicu buga

 

Za kucnu upotrebu nema problema sa ovakvim kljucevima, sve radi odlicno. Sto se microsoft update tice ja imam legalne windowse kao da im je ih prodao i instalirao sam Steve Ballmer. Ostalih kontakata sa microsoftom i tako nisam imao, osim update. Windowse i tako malo koristim, samo za igranje i ne sjecam se kad sam ista drugo radio na windowsima. Sve ostalo je linux ubuntu.

Za firme ne znam, ako one moraju imati kakav racun ili dokaz kupnje. Ne znam da li vrijedi ebay racun.

Naravno, ebay uklanja ilegalne trgovine, tako da cim ovakve prodaje godinama idu preko ebaya tu je sve ok.

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows - Legalni, za sitan novac

Budimo realni, onaj tko ne igra igre, ne treba ni prelaziti na Windows 10 jer isti ne donosi ništa novo osim DX 12. Da Microsoft nije napravio ekskluzivu DX 12 na Windows 10, većina korisnika bi ostala na 7/8.1.

14 godina
offline
Re: Windows - Legalni, za sitan novac
Marko :D kaže...

Budimo realni, onaj tko ne igra igre, ne treba ni prelaziti na Windows 10 jer isti ne donosi ništa novo osim DX 12. Da Microsoft nije napravio ekskluzivu DX 12 na Windows 10, većina korisnika bi ostala na 7/8.1.

 windows 10 je puno napredniji od 7,evo ja sam na laptop i stolno računalo kupio original win 10 home 2 puta 750 kn,neš love kupiš jednom i miran si dok računalo ne crkne,a usput sam i kupio i licencu za antivirusni,ne isplati se imati piratske,ni neke live a pogotvo ni ubuntu evo ja sam na novom dell laptopu imao ubuntu i odmah problemi,otišao do dućana kupio  i sam instalirao orignal windows 10 i prst u uho

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
6 godina
offline
Re: Windows - Legalni, za sitan novac
blackalbum kaže...
Marko :D kaže...

Budimo realni, onaj tko ne igra igre, ne treba ni prelaziti na Windows 10 jer isti ne donosi ništa novo osim DX 12. Da Microsoft nije napravio ekskluzivu DX 12 na Windows 10, većina korisnika bi ostala na 7/8.1.

 windows 10 je puno napredniji od 7,evo ja sam na laptop i stolno računalo kupio original win 10 home 2 puta 750 kn,neš love kupiš jednom i miran si dok računalo ne crkne,a usput sam i kupio i licencu za antivirusni,ne isplati se imati piratske,ni neke live a pogotvo ni ubuntu evo ja sam na novom dell laptopu imao ubuntu i odmah problemi,otišao do dućana kupio  i sam instalirao orignal windows 10 i prst u uho

 Ne kuzim zasto kazes da se ne isplati imati ubuntu, ja imam na jednom ssd-u ubuntu, na drugom windows koji koristitm samo za gaming, windows je original, imao sam sa njim u tjedan dana problema koliko nisam sa linuxom u godini dana, ali evo napravit ću anketu, baš me zanima koji OS koriste ostali forumaši, podjelit ću sve u 3 kategorije, linux , windows, Mac OS

66 Windows
9 Linux
5 MAC OS
Trust nobody, become the best !
15 godina
offline
Re: Windows - Legalni, za sitan novac
Bas me zanima u cemu ti to vidis napredak na odnusu na win 7? Ili je to samo placebo efekt, imam win 7, win8.1 i win 10 i sve mi je to isti klinac, win10 je bila totalno sranje dok je sam radio update kako zeli i restarta komp usred posla.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: Windows - Legalni, za sitan novac
Sta ti MS antivirus nevalja pa kupujes drugi? Mislim platio si s winsima i antivirus, sto dalje placati?
VenAtoR#2231
13 godina
offline
Re: Windows - Legalni, za sitan novac
blackalbum kaže...

 windows 10 je puno napredniji od 7,evo ja sam na laptop i stolno računalo kupio original win 10 home 2 puta 750 kn,neš love kupiš jednom i miran si dok računalo ne crkne,a usput sam i kupio i licencu za antivirusni,ne isplati se imati piratske,ni neke live a pogotvo ni ubuntu evo ja sam na novom dell laptopu imao ubuntu i odmah problemi,otišao do dućana kupio  i sam instalirao orignal windows 10 i prst u uho

U čemu je puno napredniji od Windowsa 7? Osim DX 12, Windows 10 ne nudi ništa novo osim sučelja i oglasa u OS-u, te sponzoriranih aplikacija tzv. bloatwarea koji dolaze instalirani s Windowsima i koji se jedva mogu ukloniti. Da ne povjeruješ, Windows 7 nudi više toga od Windowsa 10 kao npr. Media Centar koji su uklonili ili mogućnost gledanja DVD-a bez posebnih aplikacija.

 

Za kupovanje antivirusa nema potrebe jer ima hrpu odličnih koji štite i bolje nego komercijalni. Samo treba znati koji odabrati i kako ga namjestiti. Samo zato što si platio antivirusni program, ne znači da je i bolji.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2018 17:07 (Marko :D).
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows - Legalni, za sitan novac
jocommb kaže...
Sta ti MS antivirus nevalja pa kupujes drugi? Mislim platio si s winsima i antivirus, sto dalje placati?

 Daleko je taj antivirus od svemogućeg. Štošta mi on nije pronašao, a neki drugi jesu tijekom godina (razne trojance koji su se upleli u Win direktorij i dll-ove, registry i još kojekuda).

10 godina
neaktivan
offline
Windows - Legalni, za sitan novac

Najbolji besplatni antivirusni programi koji u sebi nemaju bloatware i reklame za windows

http://pcchip.hr/softver/sigurnost/najbolji-besplatni-antivirusni-programi-koji-u-sebi-nemaju-bloatware-i-reklame/

 

Za ubuntu ili mint ne treba nikakav antivirus, dovoljan je ufw vatrozid.

 

Makar ni AV nije dovoljan za sprijecit sve ugroze koje prijete windowsima.

 

Antivirus is dead, says maker of Norton Antivirus

https://www.pcworld.com/article/2150743/antivirus-is-dead-says-maker-of-norton-antivirus.html

Key quote:

In fact, Dye told WSJ that he estimates traditional antivirus detects a mere 45 percent of all attacks.

 

Antivirus products riddled with security flaws, researcher says

https://www.pcworld.com/article/2459760/antivirus-products-riddled-with-security-flaws-researcher-says.html

Key quotes:

antivirus programs are as vulnerable to attacks as the applications they’re trying to protect and expose a large attack surface that can make computers even more vulnerable.
Because antivirus engines typically run with the highest system privileges possible, exploiting vulnerabilities in them will provide attackers with root or system access, Koret said. Their attack surface is very large, because they must support a long list of file formats and file format parsers typically have bugs

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2018 17:56 (texas.bug).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows - Legalni, za sitan novac
Marko :D kaže...

 

Za kupovanje antivirusa nema potrebe jer ima hrpu odličnih koji štite i bolje nego komercijalni. Samo treba znati koji odabrati i kako ga namjestiti. Samo zato što si platio antivirusni program, ne znači da je i bolji.

Koja je to hrpa odličnih? Svi smo pročitali razne ocjene AV softvera, pa me zanima na koje programe misliš.

13 godina
offline
Re: Windows - Legalni, za sitan novac
ridealong kaže...

Koja je to hrpa odličnih? Svi smo pročitali razne ocjene AV softvera, pa me zanima na koje programe misliš.

Konkretno Avast i AVG. Imaju hrpu naprednih i vrhunskih modula zaštite i u potpunosti su besplatni. Jedino što se u instalaciji nude plaćeni moduli, ali uvijek je moguće otići na prilagođenu instalaciju i sve isključiti osim File Shield, Web Shield, Behavioru Shield i Mail Shield.

15 godina
offline
Re: Windows - Legalni, za sitan novac
Offtopic smo ali meni Avira godinama pruža zadovoljavajuću zaštitu
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows - Legalni, za sitan novac
Marko :D kaže...
ridealong kaže...

Koja je to hrpa odličnih? Svi smo pročitali razne ocjene AV softvera, pa me zanima na koje programe misliš.

Konkretno Avast i AVG. Imaju hrpu naprednih i vrhunskih modula zaštite i u potpunosti su besplatni. Jedino što se u instalaciji nude plaćeni moduli, ali uvijek je moguće otići na prilagođenu instalaciju i sve isključiti osim File Shield, Web Shield, Behavioru Shield i Mail Shield.

Avast je kupio AVG i to je sada jedna firma.

 

Jedno kratko vrijeme sam se pouzdao u Avast, ali sam se potom prebacio na ESET-ov NOD32. Sada sam na Bitdefenderu.

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows - Legalni, za sitan novac
Markić7 kaže...

Ja sam kupio na Kinguinu ključ za osmicu i nadogradio na windows 10 povoljno u to vrijeme kada je postojala ta mogučnost nadogradnje :) 

 Kinugin je skup.

Vidi ebay, cijene se krecu od $ 3.82 za win 7 pro, $ 5.32 za win 10 pro, $ 10.82 za MS office 2016 plus full. Sve selleri sa preko 99%

15 godina
offline
Re: Windows - Legalni, za sitan novac
DarkoKwon kaže...

Vjerovatno se radi o OEM verziji windowsa.

 Kupi sam jedne takve na ebayu, retail verzija - provjereno

 

I rade super, čak sam se registrirao na Microsoftu

6 godina
offline
Windows - Legalni, za sitan novac

Po meni je dovoljan besplatni antivirus, jer ako si nečija meta, neće te AV spasit od 0day exploita itd...

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows - Legalni, za sitan novac
ridealong kaže...

Avast je kupio AVG i to je sada jedna firma.

 

Jedno kratko vrijeme sam se pouzdao u Avast, ali sam se potom prebacio na ESET-ov NOD32. Sada sam na Bitdefenderu.

Još uvijek AVG postoji kao firma, samo što poslovanje sad vrši Avast. Nešto su rekli da će neko vrijeme raditi AVG i Avast tj. da će nastaviti imati dva brenda, ne sjećam se zašto. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2018 18:59 (Marko :D).
12 godina
offline
Windows - Legalni, za sitan novac

Malo ste skrenuli s teme s tim antivirusnim programima. Što se licenci tiče, to što se Windowsi aktiviraju kad ukucate taj ključ kupljen preko ebaya ili tako negdje ne znači da je legalan. Potpuno je druga stvar što kod nas privatni korisnici nisu još na meti institucija koji se time bave pa vas nitko ne dira. Ali da ima tih spominjanih licenci za rabljena računala i preprodaje licenci, ima. Ali takve licence se mogu koristiti u posebnim uvijetima i ne za ovo o čemu vi pričate. U svakom slučaju, za firme takve stvari ne dolaze u obzir. Ponavljam, volio bih vidjeti članak o toj tematici zasnovan na stvarnim i provjerenim informacijama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows - Legalni, za sitan novac

Dakle ti tvrdis da se godinama odvija nelegalna prodaja licenci na ebayu, a da nitko nije reagirao?

Isto tako ti kljucevi aktiviraju windowse, gore covjek kaze da se s tim registrirao kod microsofta, ali opet nije legalno?

Na temelju cega to tvrdis?

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows - Legalni, za sitan novac
Marko :D kaže...
ridealong kaže...

Avast je kupio AVG i to je sada jedna firma.

 

Jedno kratko vrijeme sam se pouzdao u Avast, ali sam se potom prebacio na ESET-ov NOD32. Sada sam na Bitdefenderu.

Još uvijek AVG postoji kao firma, samo što poslovanje sad vrši Avast. Nešto su rekli da će neko vrijeme raditi AVG i Avast tj. da će nastaviti imati dva brenda, ne sjećam se zašto. 

 

 "For our consumer customers, the Avast and AVG brands will remain the same, as we know some of you out there prefer one brand over the other."

 

Nije šija nego je vrat. :-)

15 godina
offline
Re: Windows - Legalni, za sitan novac
Ja imam tri takve licence, kupljene na ebayu za total 21 dolar kao i 3 office 2016 licence kupljene za 15 dolara. Sve su uredno aktivirane kod Microsofta, sve nadogradnje uredno stizu. Jel to legalno iskreno zaboli me, da nije vjerujem da bi MS reagovao. Ovako ja zadovljan 6 licenco na tri racunara za male pare a vjerujem da i MS nema nista protiv da ima manje piratskih windowsa vani.
Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice