Windows File Recovery - Microsoftov alat za povrat

poruka: 10
|
čitano: 1.694
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows File Recovery - Microsoftov alat za povrat".
12 godina

Jesam ja ovo dobro pročitao u tekstu gdje kaže da alat služi za povratak datoteka i nakon formatiranja diska: "...koje su postale nedostupne uslijed formatiranja diska" ?

0 0 hvala 0
11 godina
Re: Windows File Recovery - Microsoftov alat za po

Dobro si pročitao.. Stvari koje "obrišeš" sa diska nisu zapravo obrisane, nego daješ doznanja memorijskom kontroleru (ili čemu već, nisam stručnjak) da može zapisati nove stvari preko te lokacije gdje se nalazila ta obrisana stvar. Znači još uvijek se da doći do nečega što je obrisano, ukoliko si imao sreće (ili nesreće) da ga nešto drugo nije prepisalo. Ako te zanima malo više, goolgaj si nuliranje diska. 

12 godina

Da. Standardnim formatiranjem diska se ne brisu podaci i moguce je napraviti recovery ako ih nesto nije prepisalo.

Evo i MS clanka na temu ovog alata, ne vidim da spominje format nego samo delete ... https://support.microsoft.com/en-us/help/4538642/windows-10-restore-lost-files

No, I do not work for Microsoft!
Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
makopos kaže...

Jesam ja ovo dobro pročitao u tekstu gdje kaže da alat služi za povratak datoteka i nakon formatiranja diska: "...koje su postale nedostupne uslijed formatiranja diska" ?

slično kao i "brisanje" samo se početni "flag" na datoteci postavi da je slobodno za natpisivanje (tj. pisanje po sektorima podatkovanog nosača koje zauzima ta datoreka)....

zapis ostaje...

jedino prepisivanje po istim sektorima zapravo "briše" podatke/datoteke, i to poželjno više puta nasumično (dakle ne samo jedinice ili samo nule, na nivou bita)....

Ju je je? Je ju je!
11 godina

isto kao i kad doma brišem prašinu, samo što imam autorecovery. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 1
12 godina
Ajar kaže...

Ja ponekad koristim Ikea autorecovery set..

10 godina

čekam "bake your own CPU" kit...

Ju je je? Je ju je!
11 godina

undelete je prastari fičer DOSa, ubijen postupnim ubijanjem CMDa pod win, da bi ga sad vratili (+ podrška ze ntfs..).

-drugi alati takve namjene su praktičniji, upotrebljivi za juzere klik-next.. ali, kad postoji problem-kvar tj rizik gubitka podataka ili uništavanja posljednje šanse za spas, tad nije problem alat nego osoba+znanje/iskustvo (znati rezultat, razne načine, kao što i text sugerira.. jer nisu svi načini kao ni uzroci problema isti). Onaj tko to radi bi trebao znati rezultat prije nego klikne/utipka a početnici-juzeri ugl rade obrnuto.

-malo besmisleno.. tj to 'MORA' biti dio installa-sysa, kao diskpart-format i sl. odnosno, app koja se dodatno instalira nije nešto čime se spašavaju podaci tj problem što je starije, kokoš-jaje.. tj kad juzer ima potrebu za takvim alatom, tad je možda problem pribaviti-instalirati tj to pretpostavlja funkcionalno računalo (a ne mora biti, oštećen file/disk.. ne samo dokumenti nego može biti bilo što, sve je file..) i može ('moralo bi biti') povezano s chkdsk+sfc/scannow tj imalo bi smisla da je dio installa-medija, uključeno u win, ne dodatna app jer jednostavno je takav tip alata koji mora tu biti kao chkdsk..

-ako nije, tad ne vidim razloga korištenja tj kao i svi ostali alati trećih strana + pogotovo s bootmedija koji osim što rade isto, nude daleko više, gui i userski tj nije stvar u tipkanju kobasice-naredbe nego u win-osu, vremenu guija ms uvodi doatnu app u storeu koja nije guijevska i nije dio osnovnih alata osa.. =nonsens, ali to je ms. :)

opsi, kad koristiti koji način ovisno o FSu i tipu problema (svježe-staro, format diska ili kvar..)

Deciding which mode to use

Use the following table to help you decide which mode to use. If you're not sure, start with the default mode.

.. kraće, za svježe na (normalnom) ntfs-u korsitit default (bez switcha), segment=/r sig=/x i tim redom se korsite, npr za formatirani disk /r pa ako neće /x ..

help je standardni, cmd winfr /? dovoljan za usera koji zna što radi, syntaxa..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 10:53 (ihush).

6 0 hvala 0
12 godina

"Najniža inačica Windowsa 10 koja je podržana jest ona brojčane oznake 19041, i naravno sve kasnije."

Vrlo čudan način da se kaže da ova moderno koncipirana aplikacija radi SAMO u NAJNOVIJOJ inačici windowsa 10 (2004)...

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 16:39 (xcat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Xidrus kaže...
Ajar kaže...

Ja ponekad koristim Ikea autorecovery set..

Ajde barem nešto od njih da ne zahtijeva cijelo popodne sastavljanja....

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice