Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv zaključana tema

poruka: 467
|
čitano: 24.985
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv".
2 godine
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Smrt fašizmu, sloboda narodu!
Pis on ju :P
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv

Naročito "sloboda narodu".

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina

Braco ovo je patologija...i to ono teška. Ili su vam falili dijagnozu ili sakrivate pilule u škafetin. A ovaj pzkfjadjkdhkjsdhkjhf...qrc mi izgleda ka politički komesar čije noge vire iz debelog šupka Vladimira Bakarića. Ovo me posjeća i na one groteskne, za ispovraćat se patetične tirade kad se isto tako uvlači osoblju Buga.

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina

o da vas poštedim muke...

ako primijetite moj "algebra" odgovor ide nakon Wyksovog SARKASTIČNOG povlađivanja vama dvojici (neću reći koga- ionako sam rekao KD) da je Tito još više ubijao od Staljina osobito sredinom i krajem '50-ih....

naime, Josif Visarionovič Džugašvili, za prijatelje Koba, za ostale Staljin, je umro 1953.g.

Samim time on više nije mogao nalagati ubijanja....

recipročno od nule  - nedefinirano, "više" od beskonačnosti...

jeda, dvije žrtve je puno više od nula...

a sad za vaše opsesije silnim izginulim Hrvatima, ako su toliki pobijeni, a vi ste njihovi potomci, kako vi postojite? razmnožavate se pupanjem ?

uživajte u ovoj mozgolomki...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
4 mjeseca
Stric_Jura kaže...

o da vas poštedim muke...

ako primijetite moj "algebra" odgovor ide nakon Wyksovog SARKASTIČNOG povlađivanja vama dvojici (neću reći koga- ionako sam rekao KD) da je Tito još više ubijao od Staljina osobito sredinom i krajem '50-ih....

naime, Josif Visarionovič Džugašvili, za prijatelje Koba, za ostale Staljin, je umro 1953.g.

Samim time on više nije mogao nalagati ubijanja....

recipročno od nule  - nedefinirano, "više" od beskonačnosti...

jeda, dvije žrtve je puno više od nula...

a sad za vaše opsesije silnim izginulim Hrvatima, ako su toliki pobijeni, a vi ste njihovi potomci, kako vi postojite? razmnožavate se pupanjem ?

uživajte u ovoj mozgolomki...

Primjeti da sam za titove pizdarije (u usporedbi sa staljinovim) napisao do početka 50ih, do kada je njegov bivši gazda i psihopatski kompa bio živ. Kucaš na otvorena

S kim se svađaš, a i zašto, kada ti ne ide.

Niti si pametan, a i gore što ni ne kužiš da nisi.

8 godina
neaktivan

@PzKpfw

Po tebi, postoje samo dvije vrste ljudi u HR: partizani i ustaše. Ti naravno spadaš u ove prve, dobre i čestite, a svi s kojima baš nemaš zajedničku riječ su naravno - ustaše.

Točno mogu zamislit ovakav mentalni sklop 1945. što bi bio sve u stanju.

žNa ovoj temi ima par čudaka ostrašćenih propalom i neljudskom ideologijom koja ništa dobra nije donijela osim desetine milijuna ljudskih trupala gdje god je imala prilike biti na vlasti. Kakvo se još zlo treba dogoditi da bi vi progledali?

Toliko nebuloza u jednom postu jednostavno nema smisla komentirati jer otkuda uopće početi? Sve je totalna zbrka, baš kao i tvoj avatar (Dinamov(?) d sa zvijezdom) i ime PzKpfw - skraćenica za Nazi tenk (Panzerkampfwagen). NaziPartizan?

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 23:34 (cervelo).
7 godina

@cervelo

Hm, postoje ljudi. Nema podjele među njima po nikakvoj osnovi. Međutim, ustaše sa konstantno guraju na stranu pobjednika. To je problem. Oni rade podjele.

Partizani su se borili kontra zla i kontra dijeljenja ljudi po rasama, nacijama, vjeri i svi ostalim podjelama.

Koja ideologija? Nacifašizam je zlo. Socijalizam nije. Kao ni komunizam.

To je Karol Vojtila u progurao kao ideju da su svi pokreti jednaki. Samo je eto zaboravio spomenuti katoličanstvo i recimo kapitalizam.

To je kao nešto sve dobro.

U ime boga i križa, brije da je dosta ljudi pobijeno. Više, nego u ime ideologija 20. stoljeća.

Kada oćete već brojati i pronalaziti zlo, pronađite ga u sebi. Prvo ispred svoga praga, onda tuđega.

Samo se čudiš i ništa ne komentiraš, nešto zamišljaš, govoriš kaj za mene postoji ili ne.

Stvar je vrlo jednostavna. Antifašizam mora da bude mjerilo. 

Dinamov d je samo simbolika. Volim to i tako to. Uostalom Dinamo je simbol komunizma. Dinamo nema više crvenu zvijezdu, ali zato ima tri zvijezde, jer je tobože preko 30 puta bio prvak lige. Međutim to nije točno, jer Građanski nije Dinamo.

Nisu komunisti ukinuli Građanski, da bi Dinamo nastavio njegovu tradiciju, nego je morao biti ukinut jer je surađivao sa okupatorom. Dinamo je klub nastao 1945., kako bi ZGB proleteri imali svoje neki klub, gdje bi se mogli baviti fiskulturom.

Nick na forumu dolazi iz najdraže kompjuterske igre, Panzer General. 

Ne postoji nazi tenk, nego je Panzer njemačka riječ za tenk.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
4 mjeseca
PzKpfw kaže...

@cervelo

Koja ideologija? Nacifašizam je zlo. Socijalizam nije. Kao ni komunizam.

U ime boga i križa, brije da je dosta ljudi pobijeno. Više, nego u ime ideologija 20. stoljeća.

Budalšiš, širiš bezbroj puta opovrgnute budalaštine da opravdaš svoje psihopatske pretke/uzore/štoveć.

Ukupan broj ubijenih vještica/od inkvizicije,... kroz 2000g. (ako se i pretpostavi da je cjela krivnja na vjerskom, a ne dijelom na kulturološkom planu) je ispod 0,01% onog što je npr brkati komunist, mao komunist, ćopavi komunist, korejski komunist, vijetnamski komunist, kambođanski komunist, svaki na vlasti komunist, napravio za desetljeće-dva

Nego vidi se po jeziku kojim pišeš, od kuda duva

9 godina

Populacija cijeloga svijeta u visokom srednjem vijeku je bila oko 500 milijuna pa ti usporedi. 

0 0 hvala 0
2 godine
Kad ti ustašoidana patologija kaže da si patologija. Neprocjenjivo!
Pis on ju :P
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan

Ne moram ni komentirat jer ti i ostali zadojeni tom bolesnom ideologijom, sami sebi pucate u nogu, ne iz pištolja. već tenka.

Evo ti najbanalniji dokaz kako je kod tebe sve utemeljeno na percepciji, nikako na činjenicama:

https://en.wikipedia.org/wiki/Panzer_I

Sad natrag na kompjuter i igrat igre, ali ne dugo, moraš u školu.

4 mjeseca
ivanzu kaže...

Populacija cijeloga svijeta u visokom srednjem vijeku je bila oko 500 milijuna pa ti usporedi. 

Straw man, izokreneš tuđu tezu, pa je napadneš, kao i svaki ljevičar, kao i svaki ljevičarski fanatik.

Ako odgovaraš, referiraj se na stvarno rečeno.

Ponoviti ću svoju rečenicu koju si preskočio: 

"Ukupan broj ubijenih vještica/od inkvizicije,... kroz 2000g."

Riječ je oko dvadeset milijardi rođenih kroz to vrijeme na području zahvaćenom kšćanstvom, vs puno manje na području pod komunizmom, gdje je stradalo za barem dva reda veličine više, +100 mil ljudi od te tiranije. 

9 godina

Ne govorim ja o vješticama. Pitaj Zadrane kako su se proveli 1202-e, a gdje su ti bili braća katolibani poslije bitke kod Nikopolja? Ja nisam ljevičar, nemam ti ja stranu. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2021 9:06 (ivanzu).

0 0 hvala 0
4 mjeseca
Antiseptik kaže...
Kad ti ustašoidana patologija kaže da si patologija. Neprocjenjivo!

Momak, tvoj krajnji domet je etiketiranje.

Znaš, to nije kreativno, to se da isprogramirati.

Razmisli malo o tome, jesi li možda programiran da valjaš takve etikete.

4 mjeseca
ivanzu kaže...

Ne govorim ja o vješticama. Pitaj Zadrane kako su se proveli 1202-e, a gdje su ti bili braća katolibani poslije bitke kod Nikopolja? Ja nisam ljevičar, nemam ti ja stranu. 

Kakve veze ima mletačka manipulacija s kršćanstvom, to što su Mleci zlorabili kršćansku vojsku. Dakle svaka manipulacija u kojoj sudjeluju kršćani znači da je učinjena u ime vjere?
Budalaština, opet. Ajd nešto normalnog

Poslije Nikopolja borilo se protiv isil-a, sve do tamo 19st. To se uči u oš.
Gdje je problem

Možeš li postaviti normalno cjelovito pitanje, a ne te zavijene bureke u kojima ima ničeg, pa mijenjaš sadržaj naknadno.

12 godina

Ni komunizam nazivno ne podržava ubijanje neistomišljenika. Oćemo onda odvojiti sve zločine počinjene u ime komunizma od samog komunizma?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
miro123 kaže...
ivanzu kaže...

Kakve veze ima mletačka manipulacija s kršćanstvom, to što su Mleci zlorabili kršćansku vojsku. Dakle svaka manipulacija u kojoj sudjeluju kršćani znači da je učinjena u ime vjere?

To je slučaj sa svakom indoktrinacijom - vjerom, uređenjem, svejedno.

4 mjeseca
MrBlc kaže...

Ni komunizam nazivno ne podržava ubijanje neistomišljenika. Oćemo onda odvojiti sve zločine počinjene u ime komunizma od samog komunizma?

Ajde dobro pitanje, napokon netko s te strane.

Ne naravno. Kada neki komunist ubije ljubavnika svoje žene, ne. Kada granate padaju po Berlinu, ne...

Kada sustav trpa ljude u Gulag, da. A to je +100mil o kojem pričamo

12 godina
miro123 kaže...

Ne naravno. Kada neki komunist ubije ljubavnika svoje žene, ne. Kada granate padaju po Berlinu, ne...

Dakle, kad neki pripadnik kršćanske vojske ubije ljubavnika svoje žene, to nije zločin kršćanstva, ali kad netko zloupotrijebi religiju da bi iskoristio kršćansku vojsku za zle namjere, onda jest?

Jer ni komuzam u ideologiji nema gulage i ubijanje - to je zloupotreba ideologije od strane onih koje je ta ideologija dovela u položaj da je mogu zloupotrijebiti.

Znači li to sa komunizam nije loš? Pa, u svojoj srži nije, ali je utopija i dok ljudi ne evoluiraju (društveno, a vjerojatno i biološki) u tom smjeru, komunizam je osuđen na takvu zloupotrebu, jednako kao što je organizirana religija bez sekularizma osuđena na istu takvu zloupotrebu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina

Najveći broj zatvorenika u Gulagu u godini je 2.53 milijuna (1950.g)

procjena mrtvih od 1920 do 1957: 1.2 - 1.7 milijuna (pol milijuna simo-tamo, riječima Kobe - smrt čovjeka je tragedija, smrt milijuna statistika...)

Gulag je svinjarija, a najveća glupost je zatvarati ljude zbog mišljenja (bez djelovanja)...

Ali - samo do 20% je bilo političkih zatvorenika, računaj da je 1950 kad je najveći broj  bio, tamo bilo i hrpa njemačkih ratnih zarobljenika (i opet glupo, puno sovjetskih zarobljenika koji su preživjeli njemačke logore ali da se ne prispituje Staljinov "genij" opet su zatvoreni)...

Vi desančari imate problem s brojkama, nemojte curama lagati što je 20 cm, kad to sebi priznate, biti će vam lakše....

Ju je je? Je ju je!
2 godine
MrBlc kaže...

Dakle, kad neki pripadnik kršćanske vojske ubije ljubavnika svoje žene, to nije zločin kršćanstva, ali kad netko zloupotrijebi religiju da bi iskoristio kršćansku vojsku za zle namjere, onda jest?

Jer ni komuzam u ideologiji nema gulage i ubijanje - to je zloupotreba ideologije od strane onih koje je ta ideologija dovela u položaj da je mogu zloupotrijebiti.

Znači li to sa komunizam nije loš? Pa, u svojoj srži nije, ali je utopija i dok ljudi ne evoluiraju (društveno, a vjerojatno i biološki) u tom smjeru, komunizam je osuđen na takvu zloupotrebu, jednako kao što je organizirana religija bez sekularizma osuđena na istu takvu zloupotrebu.

A sad, može li se onda tako reć i za nacizam i fašizam? Oni "samo" smatraju da su jedni vrijedniji od drugih i da ti prvi imaju pravo prioriteta za sve. Konc logori i ubijanja su došli kasnije, pa se opet može govorit da je to sve samo iskorištavanje sustava.  Ja nekako mislim da ako je nešto isprobano više puta i svaki put je to nešto iskorišteno za ubijanje i zatvaranje milijuna ljudi, onda nešto ozbiljno nije u redu s tom ideologijom. Tako da je isti kua komunizam i nacizam i fašizam. Takve su ideologije da su sve osuđene na zloupotrebu. Da nije tako, onda bi mi sad netko mogao napisat primjer gdje je to komunizam funkcionirao, bez zatvaranja i ubijanja civila, neistomišljenika.

Nevjerojatno je da dans ima toliko ljudi koji još uvijek veličaju komunizam. Tako sam ja isto slušao i pušio te neke priče kad sam bio mlađi, ali onda sam se družio s punkerima po Peristilu i imao sam 16 godina. Kad sam pročitao par knjiga i pogledao par dokumentaraca, onda sam shvatio kako je nebitno što ideologija zagovara, ako je to neizvedivo u praksi i baš uvijek je zloupotrebljena.

Manite se tih diktatorskih ideologija i kultova ličnosti. Musolini, Hitler, Staljin, Mao, Ceaușescu... Baš su razlike među njima, ma ogromne. Mogu i Tita navest, ali je on bio puno sitnija riba od ovih. Svejedno, imao je i on tih istih problema, samo na manjoj razini, jer je imao manju državu s manje ljudi.

Live long and prosper.
13 godina
Filox kaže...
MrBlc kaže...

A sad, može li se onda tako reć i za nacizam i fašizam?

Ne, jedno je zloupotreba ideologije, drugo je osnovna državna (zakonska) politika.

2 godine
Old Iggy kaže...

Ne, jedno je zloupotreba ideologije, drugo je osnovna državna (zakonska) politika.

Ma OK, kužim to, ali ako je nešto UVIJEK do sada zloupotrebljeno i ako nemamo niti jedan primjer dobrog funkcioniranja, zar se onda ne može nametnut i zaključak da to jednostavno NE funcionira i gotovo. Šta mene zanima kako to divno izgleda na papiru, ako je u praksi teror nad stanovništvom? 

Live long and prosper.
13 godina
Filox kaže...
Old Iggy kaže...

Ma OK, kužim to, ali ako je nešto UVIJEK do sada zloupotrebljeno i ako nemamo niti jedan primjer dobrog funkcioniranja, zar se onda ne može nametnut i zaključak da to jednostavno NE funcionira i gotovo. Šta mene zanima kako to divno izgleda na papiru, ako je u praksi teror nad stanovništvom? 

Socijalizam ne funkcionira dobro, zato je i nestao u ozbiljnom obliku sa svjetske scene. Na stranu što ni kapitalizam ne funkcionira uvijek savršeno pa je tu i intervencionizam i slično.

Isto tako, nisu svi socijalizmi bili teror nad stanovništvom, a posebno ne službeno, zakonski, kao osnova funkcioniranja države.

12 godina
MrBlc kaže...
miro123 kaže...

Komunizam je i u srži loš jer počiva na marksističkoj teoriji koja u startu guši poduzetništvo, talent pojedinca tzv. eksproprijacijom eksproprijatora. Ozakonjenim oduzimanjem, drugim riječima krađom privatnog vlasništva logično je takav sustav nazvati nečovječnim jer posredno potiče na nasilje čim nekome prisilno oduzimaš što je njegovo. I kad provoditelji takvog sustava postanu frustrirani, ljubomorni i uglavnom neobrazovani likovi za očekivati je bilo da zgaze svoje neistomišljenike. Nacizam je zlo i treba ga zgaziti, ali braco i komunizam isto tako. I sad ovdje vidim tirade o brojevima žrtava. U ime komunizma kola okolo brojka od 100 milijuna pobijenih ljudi. Možda je i napuhana kao i u slučaju Jasenovačkih 80-ak tisuća, ali kolika je da je smiješno je čuti od jednog redikula s ovog Foruma da ta ideologija nije dijelila ljude. Oo jest...itekako.

2 godine
Old Iggy kaže...

Socijalizam ne funkcionira dobro, zato je i nestao u ozbiljnom obliku sa svjetske scene. Na stranu što ni kapitalizam ne funkcionira uvijek savršeno pa je tu i intervencionizam i slično.

Isto tako, nisu svi socijalizmi bili teror nad stanovništvom, a posebno ne službeno, zakonski, kao osnova funkcioniranja države.

Da, socijalizam u određenom obliku funkcionira po Skandinaviji i danas.

Ali komunizam ne. Ovaj marksistički, pravi.

Kapitalizam ima svojih problema, ali nemoj mi današnje slobode i prava uspoređivat s komunističkim terorima. Da, kapitalizam nije savršen, ali sigurno je bolji od komunizma i nacizma i fašizma. Neka me ugnjetava banka s dugovima koliko god hoće, dok god me se ne trpa po zatvorima, samo zato jer drugačije razmišljam i govorim.

Live long and prosper.
9 godina

3 0 hvala 0
9 godina

To je vec sve inscenirano. 

0 0 hvala 0
9 godina
ivanzu kaže...

To je vec sve inscenirano. 

Od strane koga? Zašto?

9 godina

Od strane vladajucih, zna se da ce Milance napraviti sranje kao sto je vec bilo par puta. Vjerojatno sve ista ekipa kao plinasi. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2021 11:55 (ivanzu).

0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice