White Shark DSM-01 Zonis - Priprema za stream

poruka: 8
|
čitano: 5.306
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "White Shark DSM-01 Zonis - Priprema za stream".
16 godina
neaktivan
offline
White Shark DSM-01 Zonis - Priprema za stream

Smiješno je kako si svaki streamer koji drži do sebe stavi pred facu mikrofon koji zauzima pola kadra i onda cijelo vrijeme rukama prčka po njemu jer mu smeta u vidnom polju.

Može se to izvesti i daleko diskretnije, ali veliki mikrofon je stvar prestiža i dokaz 'profesionalnosti'.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
White Shark DSM-01 Zonis - Priprema za stream

Može se izvesti elegantnije, ali uz velike kompromise u kvaliteti zvuka.

Većina kvalitetnih mikrofona izolira okolne zvukove, ali za to je potrebno hvatati usmjerene izvore. Da bi u tome bili uspješni, optimalno ih je držati ispred usta, otprilike 15-ak cm udaljeno maksimalno.

 

Ne stavljaju streameri mikrofon ispred face zbog prestiža. Kakav je prestiž kad imaš uređaj koji košta 2000 kn?

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: White Shark DSM-01 Zonis - Priprema za stream
Prestiž je u vizualnoj impresivnosti.

Ovakvi mikrofoni se koriste na radiju, gdje njihova vizualna nametljivost nije problem. Na televiziji se koriste diskretniji, a također se radi o profesionalnoj upotrebi.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
online
White Shark DSM-01 Zonis - Priprema za stream

Ekipa iz Kutine opet oduševljava kvalitetom i cijenom.
Vrhunski zvuk, kladim se da je i korištenje i kvaliteta izrade na prihvatljivom nivou.

Zvuk je baš prirodan i topal.
Mislim da bi ovo moglo pobrati dosta kredita i fanova na Balkanu gdje se White Shark nametnuo kao pristupačni top brand.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
White Shark DSM-01 Zonis - Priprema za stream

Ponekad se dogodi da mi Danny pošalje vrlo afirmativnu recenziju nekog uređaja, a ja ne mogu vjerovati da je baš toliko dobar koliko on tvrdi pa idem osobno provjeriti. White Shark Zonis je jedan od tih uređaja. Jedino što mogu reći jest - sve je točno tako kako piše. Neshvatljivo povoljan komad opreme, s obzirom na performanse i dodatnu opremu. 

Never put Dolby on snake detectors.
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2020 11:54 (Davor).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
White Shark DSM-01 Zonis - Priprema za stream

meni su neshvaltjivi wannabe streameri koji hrle po mikrofone.

nisi streamer ako nemas mikrofon

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: White Shark DSM-01 Zonis - Priprema za stream
Ovo bi bio kondezatorski mikrofon s velikom kapsulom. Ono sto nitko u reviewima ne spominje da takvi mikrofoni vrlo lagano “kupe” klikanja mehanicke tipkovnice u vecini slucajeva. Onda idu zalopoljke po razno raznim forumima “zasto?”.
Stavljanje mikrofona direkt ispred lica pomaze, ali ne eliminira problem u potpunosti. U radio postajama obicno se koriste dinamicki mikrofoni iz razloga sto em dobro zvuce em ne kupe raznorazne zvukove uokolo. Tamo su standardi Shure SM7 i EV RE20, ali je problem sto oni i kostaju i to dosta. Postoje jeftinije varijante, ali te “nisu” za streamere jer su to proizvodi tradicionalno pro audio kompanija koji svoje proizvode ne reklamiraju za trziste streamera. A budimo realni, ako izricito ne pise da je mikrofon za streaming, streameri ga nece niti kupiti
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
White Shark DSM-01 Zonis - Priprema za stream
  • Hrpa streamera koristi Shure SM7B, to je nekakav end-goal svima, rekao bih.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice