WhatsApp kažnjen s 225 milijuna eura zbog kršenja

poruka: 10
|
čitano: 18.092
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "WhatsApp kažnjen s 225 milijuna eura zbog kršenja ".
5 godina
offline
WhatsApp kažnjen s 225 milijuna eura zbog kršenja

Vidim nekoliko problema s ovime:

- ako korporacija narušava moju privatnost, zar ne bi onda dio tog novca trebao pripasti meni? Ili je to "vidi striček Wapp ti je ukrao ručak, sorry mali sad ću ga ja prebit i sebi uzet taj ručak. Vidiš kako sam dobar?"

- obzirom da pare očito ne idu nama oštećenima, a korporacija krši GDPR uredbe EU, ide li taj novac EU ili je opet važi famozno pravilo sjedišta, pa eto globalna firma koja ima milijarde korisnika, svima njima krši prava, ali evo vladi jedne države odšteta jer se tamo nalazi zgrada s Whatsapp logom (sjedište)?

 

Dok god važe gornje natuknice, sve ove kazne i tobože ganjanje pravde su farsa i cirkus za naivne

 
19 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: WhatsApp kažnjen s 225 milijuna eura zbog krše

WhatsApp zapravo nije kažnjen zbog kršenja privatnosti, već zbog toga što korisnicima nije objasnio na koji način im krši privatnost...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Re: WhatsApp kažnjen s 225 milijuna eura zbog krše
MrBlc kaže...

WhatsApp zapravo nije kažnjen zbog kršenja privatnosti, već zbog toga što korisnicima nije objasnio na koji način im krši privatnost...

 Nije mu nego me, prekršili su pravila na koja su pristali igranjem u EU (koja god bila), kao kad Trump objavi nešto što krši pravila Twittera pa ga bannaju, nije to poanta točaka gore :)

15 godina
odjavljen
offline
Re: WhatsApp kažnjen s 225 milijuna eura zbog krše

Poanta je da to što je WhatsApp radio nije zabranjeno, ali moraš korisniku objasniti što radiš - to je jasno iz toga što će morati ažurirati uvjete korištenja, a ne promijeniti dosadašnju praksu - nakon ažuriranja uvjeta mogu nastaviti raditi upravo ono što su radili do sad...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
offline
Re: WhatsApp kažnjen s 225 milijuna eura zbog krše
encoding kaže...

Vidim nekoliko problema s ovime:

- ako korporacija narušava moju privatnost, zar ne bi onda dio tog novca trebao pripasti meni? Ili je to "vidi striček Wapp ti je ukrao ručak, sorry mali sad ću ga ja prebit i sebi uzet taj ručak. Vidiš kako sam dobar?"

- obzirom da pare očito ne idu nama oštećenima, a korporacija krši GDPR uredbe EU, ide li taj novac EU ili je opet važi famozno pravilo sjedišta, pa eto globalna firma koja ima milijarde korisnika, svima njima krši prava, ali evo vladi jedne države odšteta jer se tamo nalazi zgrada s Whatsapp logom (sjedište)?

 

Dok god važe gornje natuknice, sve ove kazne i tobože ganjanje pravde su farsa i cirkus za naivne

 Oprosti ali ti aplikaciju koristiš besplatno, jel tako?? Pa zašto bi onda tebi "pripao" određeni dio novca od te "odštete"?

Stvar je u tome da je aplikacija "besplatna" za tebe ali nije za one koji su vlasnici nje, jer oni itekako dobro zarađuju na tebi, a da ti toga nisi ni svijestan.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.9.2021 13:15 (CPU).
5 godina
offline
Re: WhatsApp kažnjen s 225 milijuna eura zbog krše
CPU kaže...
encoding kaže...

Vidim nekoliko problema s ovime:

- ako korporacija narušava moju privatnost, zar ne bi onda dio tog novca trebao pripasti meni? Ili je to "vidi striček Wapp ti je ukrao ručak, sorry mali sad ću ga ja prebit i sebi uzet taj ručak. Vidiš kako sam dobar?"

- obzirom da pare očito ne idu nama oštećenima, a korporacija krši GDPR uredbe EU, ide li taj novac EU ili je opet važi famozno pravilo sjedišta, pa eto globalna firma koja ima milijarde korisnika, svima njima krši prava, ali evo vladi jedne države odšteta jer se tamo nalazi zgrada s Whatsapp logom (sjedište)?

 

Dok god važe gornje natuknice, sve ove kazne i tobože ganjanje pravde su farsa i cirkus za naivne

 Oprosti ali ti aplikaciju koristiš besplatno, jel tako?? Pa zašto bi onda tebi "pripao" određeni dio novca od te "odštete"?

Stvar je u tome da je aplikacija "besplatna" za tebe ali nije za one koji su vlasnici nje, jer oni itekako dobro zarađuju na tebi, a da ti toga nisi ni svijestan.

 "besplatno" šećeš po nogostupu pa ipak ako te neka budala opizdi, imaš pravo tražiti naknadu štete

 

Znam koji je njihov model i da ništa od toga nije besplatno, ali to te nikako ne sprečava da naplatiš odštetu za kršenje propisa: kazna će biti naplaćena

 

problem je kome ta lova ide

15 godina
offline
Re: WhatsApp kažnjen s 225 milijuna eura zbog krše

-zakon kažnjava i to je plaćanje kazne (kao i služenje zatvora itd.).

-ti možeš privatno tužiti bili koga za bilo što, možeš dobiti naknadu za dokazani trošak i sl. ali ne možeš kažnjavati, tj kazna i naknada nisu iste stvari.

-privatnim tužbama riješavaš privatne sporove, kaznenim zakonom kaznene itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: WhatsApp kažnjen s 225 milijuna eura zbog krše
ihush kaže...

-zakon kažnjava i to je plaćanje kazne (kao i služenje zatvora itd.).

-ti možeš privatno tužiti bili koga za bilo što, možeš dobiti naknadu za dokazani trošak i sl. ali ne možeš kažnjavati, tj kazna i naknada nisu iste stvari.

-privatnim tužbama riješavaš privatne sporove, kaznenim zakonom kaznene itd..

 Sve je to jasno: ovo je Gnjev Protiv Sustava, idealiziran pogled ako bi stvari trebale biti, ništa više od toga :)

10 godina
offline
WhatsApp kažnjen s 225 milijuna eura zbog kršenja

To je samo predstava za javnost. Novac se vraća nazad.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2021 11:06 (Noel).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: WhatsApp kažnjen s 225 milijuna eura zbog krše
ihush kaže...

-zakon kažnjava i to je plaćanje kazne (kao i služenje zatvora itd.).

-ti možeš privatno tužiti bili koga za bilo što, možeš dobiti naknadu za dokazani trošak i sl. ali ne možeš kažnjavati, tj kazna i naknada nisu iste stvari.

-privatnim tužbama riješavaš privatne sporove, kaznenim zakonom kaznene itd..

 Privatne tužbe . Ko i za švicarski franak. 300 godina uz sve moguće trikove i kupovanje vremena. Državne naplate idu ekspresno, ne treba im odvjetnik. To je već upisano u zakon. Tj. prvo ide ovrha pa se onda tuži. Kao što se može staviti u zakon kazna za kršenje GDPR tako se može staviti u zakon i obeštečenje građanima koji su oštečeni kršenjem GDPR sa definiranim rokovima jer su oni direktno oštečeni u tom postupku a ne država. Sad se zapitaj zašto to nisu stavili u zakon.  Obična predstava za javnost svakih ~3 mjeseca. Novac se vraća nazad.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2021 11:25 (Noel).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice