Web-kamere, kućni pisači i detaljni vodič za DaVin

poruka: 10
|
čitano: 11.223
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Web-kamere, kućni pisači i detaljni vodič za DaVin".
15 godina
offline
Web-kamere, kućni pisači i detaljni vodič za DaVin

Tooooooo Miro ovo će biti poseban osjećaj kupiti ga na kiosku i da curi pokažem u lokalnom kafiću što mi treba od poklona, jer ona želi 10-tu trenerku sada da kao budemo u paru a ne zna da meni web kamere donose pare.

Piva: 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Web-kamere, kućni pisači i detaljni vodič za D

Pazi da ne skuži kako i njoj ta kamera može donositi pare 

16 godina
offline
Web-kamere, kućni pisači i detaljni vodič za DaVin

Ne znam zasto, ali ste izostavili mozda najbolju kameru na trzistu. Logitech 4K PRO webcam. :( Ocekivao sam da ce biti uvrstena. 

 
0 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Web-kamere, kućni pisači i detaljni vodič za D
Adin kaže...

Ne znam zasto, ali ste izostavili mozda najbolju kameru na trzistu. Logitech 4K PRO webcam. :( Ocekivao sam da ce biti uvrstena. 

 

Dotična u trenutku izrade testa nije bila dostupna u Hrvatskoj (nije ni sada). Međutim, to je prepakirani Logitech Brio 4K, kojeg smo opisali prije više od tri godine. Njegovu recenziju možeš pročitati ovdje:

 

https://www.bug.hr/recenzije/logitech-brio-4k-stream-edition-4k-i-u-streamera-3656

Never put Dolby on snake detectors.
3 godine
odjavljen
offline
Re: Web-kamere, kućni pisači i detaljni vodič za D
Envy kaže...

Tooooooo Miro ovo će biti poseban osjećaj kupiti ga na kiosku i da curi pokažem u lokalnom kafiću što mi treba od poklona, jer ona želi 10-tu trenerku sada da kao budemo u paru a ne zna da meni web kamere donose pare.

Piva: 

 Nisi li ti premlad za curu. 

P.S. Kako ti web kamere donose pare, i zasto ih trebas vise od jedne.

16 godina
offline
Re: Web-kamere, kućni pisači i detaljni vodič za D
Davor kaže...
Adin kaže...

Ne znam zasto, ali ste izostavili mozda najbolju kameru na trzistu. Logitech 4K PRO webcam. :( Ocekivao sam da ce biti uvrstena. 

 

Dotična u trenutku izrade testa nije bila dostupna u Hrvatskoj (nije ni sada). Međutim, to je prepakirani Logitech Brio 4K, kojeg smo opisali prije više od tri godine. Njegovu recenziju možeš pročitati ovdje:

 

https://www.bug.hr/recenzije/logitech-brio-4k-stream-edition-4k-i-u-streamera-3656

 Zdravo Davore, hvala. To jeste da kamera. 

Ako moze tvoje misljenje o ovoj kameru spram testiranim kamerama?

 

Hvala unaprijed.

16 godina
moderator
offline
Re: Web-kamere, kućni pisači i detaljni vodič za D
Adin kaže...

 Zdravo Davore, hvala. To jeste da kamera. 

Ako moze tvoje misljenje o ovoj kameru spram testiranim kamerama?

 

Hvala unaprijed.

 

mbaksa je bolji čovjek za to pitanje.

 

Iz mojeg iskustva, Brio je vrlo dobra web-kamera (koristio sam ju za live streaming i Teams/Skype/Zoom sastanke), no u smislu kvalitete slike je po svemu lošija od Elgato Facecama. Doduše, ima mikrofon i autofokus, a Facecam nema nijedno od toga  Zašto uopće spominjem Facecam? Jer sam prešao s Bria na njega čim sam ga isprobao, zbog osjetno bolje kvalitete slike, puno bolje softverske kontrole, ali i činjenice da mi mikrofon na web-kameri ne treba, jer sastanke odrađujem s headsetom na glavi.

 

Tebi je vjerojatno mnogo relevantnija usporedba Bria drugim Logitechovim aktualnim modelima (poput Streamcama). Nisam isprobao Logijeve nove web-kamere pa ne mogu komentirati kako se Brio nosi s njima. Bude se Mario javio kad uzmogne, on ih je testirao sve.

Never put Dolby on snake detectors.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2021 12:59 (Davor).
15 godina
offline
Re: Web-kamere, kućni pisači i detaljni vodič za D
veliki pero kaže...
Envy kaže...

Tooooooo Miro ovo će biti poseban osjećaj kupiti ga na kiosku i da curi pokažem u lokalnom kafiću što mi treba od poklona, jer ona želi 10-tu trenerku sada da kao budemo u paru a ne zna da meni web kamere donose pare.

Piva: 

 Nisi li ti premlad za curu. 

P.S. Kako ti web kamere donose pare, i zasto ih trebas vise od jedne.

Predajem mnogo toga: mreže, matematiku i fiziku za ovima koje je potrebna pomoć bilo na popravnom bilo na studiju.

 

Imam VGA kameru koja je smeće. Ali treba mi jedna baš dobra.

 

PS: Imam 12 godina, mogu sad imati curu 

16 godina
offline
Re: Web-kamere, kućni pisači i detaljni vodič za D
Adin kaže...

Ne znam zasto, ali ste izostavili mozda najbolju kameru na trzistu.Logitech 4K PRO webcam. :( Ocekivao sam da ce biti uvrstena. 

Možda za Chaturbate Profiče, koji če eto dat 200$ za Webcam fučkaj ga sad.

 

Chaturbate sirotinja, ili za sirotinjske poslove golotinje sasvim je dosta 720p video+Autofocus Logitech C525.Nekad je bio znatno jeftiniji, a današnju cijenu nema smisla niti komentirat.Od kad vlada Korona show, cijena raznih Logitech Webcam modela drastično je skočila.

 

https://www.newegg.com/logitech-c525/p/N82E16826104472

 

S obzirom kolko košta+kakav 1080p video nudi, za 13funtiča Nulea C905 je prava bagatela za tu lovu.

 

https://www.amazon.com/dp/B08T1559NM/?tag=mikesunbox06f-20

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2021 16:07 (rambox).
16 godina
moderator
online
Re: Web-kamere, kućni pisači i detaljni vodič za D
Adin kaže...
Zdravo Davore, hvala. To jeste da kamera. 

Ako moze tvoje misljenje o ovoj kameru spram testiranim kamerama?

Davor me prozvao, da ti odgovorim na pitanje. Međutim, Brio sam testirao pred više od tri godine, u totalno drugačijim uvjetima, stoga mi je nemoguće davati ikakve izravne usporedbe. Ono što bi dobio s Briom ili Logitech 4K PRO-om kao ekvivalentom je 4K rezolucija (što treba samo nekim content creatorima), mogućnost hvatanja šireg kuta (i lako prebacivanje između tri kuta), HDR (koji pomaže, ali nije dramatičan efekt, a osoba bi u idealnom slučaju bolje osvijetlila scenu pa visok dinamički raspon ne bi nužno ni bio potreban) te eventualno 90 FPS pri 720p. A tu je i podrška za Windows Hello, kojeg ne podržava ni jedna kamera koja nam je stigla na test.

 

Prema drugim izvorima, od Facecama može se očekivati bolja slika pri slabijem osvjetljenju (a i mogućnost isključivanja redukcije šuma trebalo bi omogućiti detaljniju sliku kod Facecama, barem u slučaju kad se Brio ne koristi u 4K rezoluciji), a 920 ima nešto manje detaljnu sliku nego Brio.

 

To su načelne stvari. Komentiranje kako točno bi se Brio/4K PRO ponašao u izravnoj usporedbi s kamerama koje su nam pristigle na test, s moje strane svodilo bi se na nagađanje, jer kvaliteta prikaza izravno ovisi o uvjetima snimanja (o rasvjeti, o sceni). Ako nam se te kamere pojave na nekom potencijalnom budućem usporednom testu, onda ću moći dati konkretnu informaciju.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice