Vozač Formule E kažnjen jer je u varao u virtualno

poruka: 16
|
čitano: 5.686
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vozač Formule E kažnjen jer je u varao u virtualno".
16 godina
offline
Vozač Formule E kažnjen jer je u varao u virtualno

Čuj ti njega, bez zle namjere. A koje su mu onda namjere bile, dobročiniteljske?

Zaslužio je još jednu kaznu samo zbog debilnog komentara.

Čim se ljudi ovako izvlače vidi se da im je jedino krivo to što su ih ulovili. 

Gledam te!
 
16 0 hvala 0
12 godina
offline
Vozač Formule E kažnjen jer je u varao u virtualno

Čekaj zar oni stvarno prisiljavaju profi vozače da se natječu u pc igrama? 

Ne branim ovoga ali brate mili meni je to glupost žešća.

Moj PC  
17 3 hvala 0
Vozač Formule E kažnjen jer je u varao u virtualno

Kako to da jedan "obični igrač" može bolje voziti simulaciju formule 1 od pravog vozača? Stvarno ne razumijem, pa poanta simulacije je da vjerno prenese osjećaj vožnje iz pravog svijeta u onaj virtualni. Ako to ne uspije onda to nije simulacija.

 

 

Moj PC  
2 1 hvala 0
Re: Vozač Formule E kažnjen jer je u varao u virtu
darkborg kaže...

Čekaj zar oni stvarno prisiljavaju profi vozače da se natječu u pc igrama? 

Ne branim ovoga ali brate mili meni je to glupost žešća.

 

S obzirom da se radi o prilično realističnom simulatoru ne bih to nazvao igrom.

12 godina
offline
Re: Vozač Formule E kažnjen jer je u varao u virtu
Ne vjerujem da ijedan simulator može stvoriti real world feeling i iste uvjete.
Nek stave ove "profesionalne vozače" simulacija u prave bolide pa da vidimo na šta to liči i koliko bi ih uopće završilo utrku.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vozač Formule E kažnjen jer je u varao u virtu
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Kako to da jedan "obični igrač" može bolje voziti simulaciju formule 1 od pravog vozača? Stvarno ne razumijem, pa poanta simulacije je da vjerno prenese osjećaj vožnje iz pravog svijeta u onaj virtualni. Ako to ne uspije onda to nije simulacija.

 

 

Ovaj je odvozio virtualnih utrka vise nego njegov pajdo pravih. Bilo koji fortnite klinac bi satro branitelja u Armi. "Simulacija" u oba slucaja

5 godina
offline
Vozač Formule E kažnjen jer je u varao u virtualno

Nasmija me formulacija "uzeo palicu", podsjetilo me na moje početke igranja sa Kempston Joystickom na ZX Spectrumu. Danas se uobičajeno upravlja volanom, koji čak pruža otpor kao pravi :-) Zašto jedan igrač može biti bolji od profesionalnog vozača? Možda očito, ali zato što to baš nije skroz isto. Kad sam nakon godina vožnje kartinga počeo voziti simulacije, trebalo mi je dugo da se priviknem na izostanak fizičkog feedbacka. Pogotovo kad auto/karting počne oversteer-ati ("pre-upravljati"?) ili bočno proklizavati, moraš odmah reagirati. Oversteer se odlično osjeti urođenim žiroskopom, a u simulaciji imaš samo vizualni feedback.

Druga velika razlika je fizički napor. Pivski trbuh, čak i ako je akutno napunjen pivom, jednom "simulantu" ništa ne znači. A ja prije kartinga moram dobro paziti šta ću pojesti i popiti. I usprokos tomu mi je nakon pola sata, pogotovo indoor gdje su staze vrlo zavojite, kaos u želucu skoro za ne izdržat. Trkaći auti obično nemaju servo, pa se puna funkcija kočnice postiže pri pritisku od blizu 100 kg. A nakon kartinga mnogi povremeni vozači danima imaju tzv. Popaj-sindrom: otečene i bolne podlaktice zbog tvrdog i direktnog volana.

Usput, Daniela Abta sam uvijek smatrao papkom, da sam Amerikanac, rekao bih douchebag. I dodao: if I never saw him again, it would be too soon.

 
12 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vozač Formule E kažnjen jer je u varao u virtu
darkborg kaže...
Ne vjerujem da ijedan simulator može stvoriti real world feeling i iste uvjete.
Nek stave ove "profesionalne vozače" simulacija u prave bolide pa da vidimo na šta to liči i koliko bi ih uopće završilo utrku.

 prvi zavoj ode vrat od G sila 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Vozač Formule E kažnjen jer je u varao u virtu
Mene zanima kako su ih otkrili 😅
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vozač Formule E kažnjen jer je u varao u virtu
darkborg kaže...

Čekaj zar oni stvarno prisiljavaju profi vozače da se natječu u pc igrama? 

Ne branim ovoga ali brate mili meni je to glupost žešća.

 

Nisu igre, nego simulatori. Indycar, NASCAR i australski Supercars su organizirali natjecanje gdje voze svi standardni vozači, podupiru ih stvarni sponzori, taktiku slažu timovi kako bi i u stvarnosti, prenosi se na televiziji u produkciji kao da je prava utrka, a u Indycaru i NASCARu su imali i svoje standardne spottere (koje im govore situaciju neposredno oko njih) kako bi imali i u stvarnom svijetu. U supercarsu su imali i standardnog suca koji je dijelio kazne kao što bi to radio i u stvarnosti. Uz to, vozači su uložili po nekoliko tisuća dolara u opremu.

 

Osim toga stari lisci koje nitko ne tjera na ništa su se uhvatili virtualnog utrkivanja, uključujući Emersona Fittipaldija sa svoje 73 godine.

 

Abt se natjecao u prve 4 utrke i bio banana. Misliš da bi napravio i govorio da ne shvaća ozbiljno da mu je išlo ok? Kao malo dijete, što mu se znalo dogoditi i u stvarnom svijetu. Da mu tata nije vlasnik momčadi, teško bi ovako daleko dogurao u karijeri. 

Isplivalo je još nekoliko kontroverznih slučajeva u ovom razdoblju.

Najpopraćeniji je onaj kad je IndyCar prvak namjerno izbacio iz urke Norrisa iz F1 jer je smatrao da ga je oštetio u nekom prijašnjem incidentu. Norris je u tom trenutku vodio.

 

Drugi je gdje su NASCAR vozača nakon rasističkog ispada u njegovom live streamu tijekom službene utrke izbacili iz pravog tima.

 

 

 

darkborg kaže...
Ne vjerujem da ijedan simulator može stvoriti real world feeling i iste uvjete.
Nek stave ove "profesionalne vozače" simulacija u prave bolide pa da vidimo na šta to liči i koliko bi ih uopće završilo utrku.

 

Istina, postoji velika razlika. Virtualno ne osjetiš gibanje automobila pod sobom već se sve prenosi preko volana i zvuka. To mnogim profi vozačima koji nisu do sada imali iskustva s virtualnim utrkivanjem predstavlja problem. Večina njih je rekla da je teže naći granicu i biti konzistentan u virtualnom svijetu nego stvarnom upravo zbog toga. Naravno, tu je i stvar da nema fizičkih posljedica pa vozači nisu toliko oprezni u virtualnim utrkama koliko bi bili u stvarnom svijetu. Van toga, skill se prenaša. Prelasci iz virtualnog u stvarni svijet su sad već normalni.

 

Dex.pwn kaže...
Mene zanima kako su ih otkrili 😅

 

Vandoorne je odmah nakon utrke u intervjuu rekao da mu se čini da to nije vozio Abt pa su napravili provjeru IP adrese.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2020 9:22 (Chronosus).
16 godina
offline
Re: Vozač Formule E kažnjen jer je u varao u virtu
To ask why we fight, is to ask why the leaves fall. It is in their nature...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Vozač Formule E kažnjen jer je u varao u virtu
Pa IP se mijenja
12 godina
offline
Re: Vozač Formule E kažnjen jer je u varao u virtu
darkborg kaže...

Čekaj zar oni stvarno prisiljavaju profi vozače da se natječu u pc igrama? 

Ne branim ovoga ali brate mili meni je to glupost žešća.

 Misliš da je bila prisila? Vjerojatno je bio ugovor i plaća :D

 

Btw, ako ima zainteresiranih gledatelja koje to zabavlja, i ako organizotori i vozači zarade...

Nek im bude, nek "voze", što sad.

A njemu sigurno nije baš tak teško..

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Vozač Formule E kažnjen jer je u varao u virtu
darkborg kaže...
Ne vjerujem da ijedan simulator može stvoriti real world feeling i iste uvjete.
Nek stave ove "profesionalne vozače" simulacija u prave bolide pa da vidimo na šta to liči i koliko bi ih uopće završilo utrku.

svake godine par top vozaca iz simulatora dobije ugovor sa pravom momcadi.

npr https://www.gran-turismo.com/gb/academy

 

VR sa dobrim simulatorom radi dobar posao, pogotovo ako je motion simulator u pitanju.

uostalom i pravi vozaci treniraju neke stvari u simulatorima kad nisu na stazi.

 

a treba shvatit i da u prave utrke nejdu uvijek najtalentiraniji nego oni koji mogu platiti svoje mjesto u bolidu/autu

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2020 14:36 (nixass).
13 godina
offline
Vozač Formule E kažnjen jer je u varao u virtualno

Eto, sad je dobio pedalu i od momčadi.

 

Tvrdi da mu nikad nije namjera preuzeti zasluge, već je mislio napraviti šaljivi video o tome. How yes no.

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vozač Formule E kažnjen jer je u varao u virtu
Chronosus kaže...

 

Vandoorne je odmah nakon utrke u intervjuu rekao da mu se čini da to nije vozio Abt pa su napravili provjeru IP adrese.

 

Pa kad je SIM driver bio predobar, ako se ne varam i vodio je u jednom trenutku, dok je "pravi" vozač u ranijim utrkama bio u pravilu u sredini poretka. To je odmah probudilo sumnju. I način vožnje SIM vozača koji se drastično razlikovao od stila "pravog" vozača je također zapeo ljudima za oko. 

 

Ljudima možda virtualno utrkivanje djeluje smiješno i bezveze, ali većina vozača to shvaća dosta ozbiljno. Skoro svi imaju racing rigove od nekoliko desetaka tisuća eura. Naravno da igra nikada neće moći zamijeniti stvarnost, ali radi vježbe, održavanja refleksa i pamćenja staze je i više nego zadovoljavajuće. 

 

Od tih virtualnih utrka ja volim popratiti F1 iako nije simulacija. Otkako se uključio LeClerc koji je to shvatio dosta ozbiljno i drugi vozači su se uozbiljili tako da sada bude zanimljivih utrka. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice