"Voltswagen", iliti Tesla za boomere

poruka: 89
|
čitano: 22.704
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Voltswagen", iliti Tesla za boomere".
14 godina
offline
"Voltswagen", iliti Tesla za boomere

Pa toliko gnoja farma krava u godinu dana ne proizvede koliko ga ti namlatiš u jednom postu.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
"Voltswagen", iliti Tesla za boomere

Naravno da vozim krampvagena. Kaj se tiče druge rečenice, pa cuclat se vjerojatno i jedino more s obzirom na veličinu, ali nažalost nisam ti ja strugalica, za to se moraš obratiti nekome iz svog teslić kampa, tam su uglavnom takvi.

No činjenica stoji da pišeš budalaštine, pojma nemaš o temi o kojoj pišeš a postavljaš se s nekakve uzvišene razine. Al to ne čudi od tebe i te ekipe. Teslići i HDZovci ko braća, šta veliki vođa kaže to je istina. Korištenje mozga, filtriranje gluposti i budalaština od točnih i pouzdanih izvora i takve stvari su prenapredne pa se izbjegavaju. 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Voltswagen", iliti Tesla za boomere
=XFX=PlayHard kaže...
Keops kaže...

E moj baže, fino se sprdate s VW-om koji je ipak kralj autoindustrije. To što nisu nahajpani ko Tesla ne znači da znatno kaskaju s razvojom i prodajom električnih automobila. Citiram jedan članak "VW je prodao 231.600 električnih vozila na baterije - 2020. - manje od polovice broja prodaje koju je Tesla ostvario, ali porast od 214% u odnosu na prethodnu godinu. ". Dakle, svaka čast Elonu, ali mislim da će prosječni Europljanin (i svaki drugi stanovnik planete van USA) u budućnosti radije dati svoje pare renomiranom proizvođaču automobila kao što je VW nego Tesli o čijoj pouzdanosti za sad još ne znamo mnogo.

 

Renomiranom proizvodjacu automobila, ali kakvih automobila? Na unutarnje izgaranje! Ne elektricnih.... 

 

Po cemu je to VW renomiraniji proizvodjac elektricnih automobila od Tesle? Da li VW mozda ima vise iskustva u proizvodnji EV-a od Tesle? 

 

Elektricni auto i klasicni auto, osim interijera, limarije, kotaca i kocnica, nemaju puno dodrinih tocaka. Sve sto VW danas radi u svijetu EV-a, radi i svaki drugi proizvodjac ICE automobila. Polako se uce i dobivaju znanja potrebna da bi konkurirali Tesli. To je za njih potpuno drugi svijet. 

 

Dovoljno je vidjeti probleme sa softverom koje VW ima u novim ID3 i ID4 automobilima. To je zivi ocaj. Ako se moglo za Teslu govoriti da izbacuje poluproizvode na trzista jer tu i tamo postoje problemi s bojom i neujednacenom limarijom, onda je ovo sto je VW napravio sa softverom horor. Automobil cija upotreba ovisi zbog prirode samog automobila o koristenju softvera, je zbog tog istog softvera, prakticki neupotrebljiv, i to vecina reviewera potvrdjuje. 

 

 

U dometu i efikasnosti su daleko losiji od Tesle! U performansama automobila, takodjer daleko losiji! Pa se postavlja pitanje po cemu je to VW renomiraniji proizvodjac?

Po tome sto znaju dobro ofarbati auto? Po tome sto znaju limariju sloziti na milimetar? Pa to zna svaki proizvodjac automobila danas osim Tesle koja se jos uvijek uci skaliranju proizvodnje, dobrom QC-u, i svim onim zanatima kojima se tradicionalna autoindustrija odlicno sluzi vec 100 godina. 

 

 

Sto ce biti prije, Tesla ce nauciti kako kvalitetno obojati automobil, ili ce prije biti da ce VW nauciti kako isprogramirati dobar softver s inzenjerima koje nemaju, kako napraviti dobar battery management, kako pojednostaviti iskustvo punjenja, kako poboljsati performanse automobila, kako poboljsati domet da bude u rangu Teslinog?

 

 

Meni kad netko spomene brend VW, prva asocijacija su mi Bosanci (bez uvrede), ali to je tradicionalno brend koji je vecinom u Bosni zastupljen, i po ostalim balkanskim drzavicama tipa Srbije, Hrvatske, itd. 

 

U svijetu nitko normalan ne smatra VW brendom! Pazite, nitko normalan! Ici usporedjivati jednu Teslu s krampvagenom je kao da idem usporediti Peugeot i Porsche, jednostavno neusporedivo. Ili kao da idem usporediti Nokiu i Apple, eto negdje u tom rangu...  Tko normalan ce za istu cijenu, ili malo visu cijenu Tesle, ici kupiti VW? Pa to moras biti ili teski zagrizeni fan koji obozava sve od VW-a, ili moras biti tehnoloski nepismen.... 

 

U 18 godina Tesla je nučio kako napraviti dobar software za automobil, ali nije naučio kako dobro obojati automobil, nije naučio kako napraviti da se vrata dobro zatvaraju i nako godine upotrebe, a kamoli nakon 5 godina, ili kao u mom slučaju nakon 20 godina.

 

Dakle što je teže naučiti? Napisati dobar software ili dobro opiturati auto? Sudeći po Tesli ovo drugo.

 

Problem je dobro napisati software. Ali kad jednom to napraviš onda si gotov.

 

S druge strane nije problem jednom dobro opiturat auto. Problem je to ponovit 10 milijuna puta u godini dana. Nije problem jednom dobro namontirati vrata. Problem je to ponoviti 40 milijuna puta. A čini se da za to naučit treba puno više od 18 godina. Izgleda tu negdje oko 50.

 

42
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 4:30 (markoBT).
15 godina
online
Re: "Voltswagen", iliti Tesla za boomere
Trolla vas lik koji ima 69 kuna u parcijalnoj dionici Tesle na Revolutu.

Time will tell nista drugo, ne isplati se raspravljat. Da li Tesla ima kompetitivnu prednost osim mreze punjaca? Ne i to je to. Da li je to dovoljno? Ponovno, time will tell...
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Voltswagen", iliti Tesla za boomere
=XFX=PlayHard kaže...
Keops kaže...

E moj baže, fino se sprdate s VW-om koji je ipak kralj autoindustrije. To što nisu nahajpani ko Tesla ne znači da znatno kaskaju s razvojom i prodajom električnih automobila. Citiram jedan članak "VW je prodao 231.600 električnih vozila na baterije - 2020. - manje od polovice broja prodaje koju je Tesla ostvario, ali porast od 214% u odnosu na prethodnu godinu. ". Dakle, svaka čast Elonu, ali mislim da će prosječni Europljanin (i svaki drugi stanovnik planete van USA) u budućnosti radije dati svoje pare renomiranom proizvođaču automobila kao što je VW nego Tesli o čijoj pouzdanosti za sad još ne znamo mnogo.

 

...

 

Imaš prenabrijan ton za raspravu. Nazivati VW krampvagenom i čuditi se svima koji ne smatraju Teslu najboljim BEV-om na svijetu...

14 godina
offline
"Voltswagen", iliti Tesla za boomere

a bar sam ja kritičan prema novorvackom kultu FauVe dizla...

 

ali njegova opsesija Teslom - koja, nota bene, najmanje laže oko dosega - je ipak suluda...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: "Voltswagen", iliti Tesla za boomere
=XFX=PlayHard kaže...

Da, zbog toga je naprodavaniji BEV na svijetu, zato sto ne valja i sto mu sve otpada... lol

 

Ali da je VW nista posebno, tu si svakako upravu. Tesko je komentirati protiv brenda koji vozis, isto kao sto ni ja ne mogu objektivno komentirati Kiju... tako da ovo vjerojatno nije tema/rasprava za tebe...

Znaš kako likovi komentiraju kupovinu Apple proizvoda s kojih (uglavnom) ne otpadaju dijelovi? "Ovce se moraju šišati"  Tako i sa vama fanovima Tesle, Musk vam je prodao foru i sada samo dalje dere po tome.

 

U jednom postu si napisao da je Tesla "najkvalitetniji BEV brand" i to je nešto u čemu si pogodio, a da nisi ni svjestan - Tesla je dobar brand, ali ne i dobar proizvod. Zgodan primjer motivacije za kupovinu Tesle ti je u Silicon Valleyu. A za nas koji živimo u Europi ne vidim nijedan dobar razlog za kupovinu Tesle, benefiti su uglavnom predviđeni za Amere. Kad bih već mogai i želio kupiti el. auto onda bih uzeo Taycan u premium segmentu ili neki ekonomičniji auto za nas obične smrtnike. U premium klasi Porche i novi Mercedesi što se tiče unutrašnjosti prema Tesli izgledaju kao umjetničko djelo.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
14 godina
offline
Re: "Voltswagen", iliti Tesla za boomere
southy kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Da, zbog toga je naprodavaniji BEV na svijetu, zato sto ne valja i sto mu sve otpada... lol

 

Ali da je VW nista posebno, tu si svakako upravu. Tesko je komentirati protiv brenda koji vozis, isto kao sto ni ja ne mogu objektivno komentirati Kiju... tako da ovo vjerojatno nije tema/rasprava za tebe...

Znaš kako likovi komentiraju kupovinu Apple proizvoda s kojih (uglavnom) ne otpadaju dijelovi? "Ovce se moraju šišati"  Tako i sa vama fanovima Tesle, Musk vam je prodao foru i sada samo dalje dere po tome.

 

U jednom postu si napisao da je Tesla "najkvalitetniji BEV brand" i to je nešto u čemu si pogodio, a da nisi ni svjestan - Tesla je dobar brand, ali ne i dobar proizvod. Zgodan primjer motivacije za kupovinu Tesle ti je u Silicon Valleyu. A za nas koji živimo u Europi ne vidim nijedan dobar razlog za kupovinu Tesle, benefiti su uglavnom predviđeni za Amere. Kad bih već mogai i želio kupiti el. auto onda bih uzeo Taycan u premium segmentu ili neki ekonomičniji auto za nas obične smrtnike. U premium klasi Porche i novi Mercedesi što se tiče unutrašnjosti prema Tesli izgledaju kao umjetničko djelo.

 Dugo sam razmišljao o Tesli (samo razmišljao, nema se para za takvu stvar), na kraju se slažem sa podebljanim. Ipak je Porsche stara i vrlo ugledna firma, a Tesla je dođoš u ekipu, klinjo koji još mora učiti tajne zanata. Jeste istina da je Tesla najbolji po pitanju dometa, pitanju elektronike i slično, ali i mehanika je bitna a  tu zaostaju za starim automobilskim firmama kao što je često spominjanj VW i ostali. Ako se za par godina situacija oko pouzdanosti i kvalitete Tesle riješe, onda može, čak bi i vrlo rado uzeo Teslu, ali ako su Tesla i Taycan podjednake cijene, onda Porsche bar za sada ima prednost. Vidjeti će mo što će GigaBerlin donijeti po pitanju cijene i kvalitete Tesle, jer na kraju krajeva, proizvoditi će ga u Njemačkoj, a Švabo je Švabo . A što se tiče VW za boomere (u koje i sam spadam),nekako bi ipak rađe moderno vozilo tipa Tesla, nego Golfa šesticu ili koji je sada aktualan model, jer mada sam po godinama boomer, još uvijek dosta dobro pratim modernu tehnologiju. Znači, Tesla ili Taycan, ostalo mi je manje privlačno (kada se ne bi moralo misliti o lovi).  P.S. u svezi glede kvalitete automobila, ja vozim Hyundai i30, star 9 godina (uzeo ga novog) i u tih 9 godina jedini kvar kojega sam imao je bilo crkavanje jedne od 4 bobina koje ima i to je sve. Dakle, na kvalitetu se nemam što žaliti.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 10:59 (učo).
14 godina
offline
Re: "Voltswagen", iliti Tesla za boomere
Mitch kaže...
Trolla vas lik koji ima 69 kuna u parcijalnoj dionici Tesle na Revolutu.

Time will tell nista drugo, ne isplati se raspravljat. Da li Tesla ima kompetitivnu prednost osim mreze punjaca? Ne i to je to. Da li je to dovoljno? Ponovno, time will tell...

 Mitch, ja imam love u Tesli da ti to ne bi zaradio za 5 zivota... ali nisam seljacina koja ce se time hvalit.

 

Medjutim kad si spomenuo mojih 69 kuna, onda cu bit seljacina, pa ako hoces, mozemo postavit screenshote ovdje tko koliko ima i u kojim dionicama, pa da vidimo tko je uspjesniji i bolji sto se investicija tice. 

 

U bitcoinu i ethereumu takodjer imam da mi se sve neugodno razbacivat brojkama... ali evo sveo sam se na nivo seljacine, pa cu to rec. Ti samo reci, ja cu postavit screenshote i jednog i drugog, jos kad nadodam portfelj u kojem imam Apple, AMD, Nvidiu, Plug power i ostale, pa nece ti bit dobro. 

 

 

 

 

14 godina
offline
Re: "Voltswagen", iliti Tesla za boomere
markoBT kaže...
=XFX=PlayHard kaže...
Keops kaže...

E moj baže, fino se sprdate s VW-om koji je ipak kralj autoindustrije. To što nisu nahajpani ko Tesla ne znači da znatno kaskaju s razvojom i prodajom električnih automobila. Citiram jedan članak "VW je prodao 231.600 električnih vozila na baterije - 2020. - manje od polovice broja prodaje koju je Tesla ostvario, ali porast od 214% u odnosu na prethodnu godinu. ". Dakle, svaka čast Elonu, ali mislim da će prosječni Europljanin (i svaki drugi stanovnik planete van USA) u budućnosti radije dati svoje pare renomiranom proizvođaču automobila kao što je VW nego Tesli o čijoj pouzdanosti za sad još ne znamo mnogo.

 

Renomiranom proizvodjacu automobila, ali kakvih automobila? Na unutarnje izgaranje! Ne elektricnih.... 

 

Po cemu je to VW renomiraniji proizvodjac elektricnih automobila od Tesle? Da li VW mozda ima vise iskustva u proizvodnji EV-a od Tesle? 

 

Elektricni auto i klasicni auto, osim interijera, limarije, kotaca i kocnica, nemaju puno dodrinih tocaka. Sve sto VW danas radi u svijetu EV-a, radi i svaki drugi proizvodjac ICE automobila. Polako se uce i dobivaju znanja potrebna da bi konkurirali Tesli. To je za njih potpuno drugi svijet. 

 

Dovoljno je vidjeti probleme sa softverom koje VW ima u novim ID3 i ID4 automobilima. To je zivi ocaj. Ako se moglo za Teslu govoriti da izbacuje poluproizvode na trzista jer tu i tamo postoje problemi s bojom i neujednacenom limarijom, onda je ovo sto je VW napravio sa softverom horor. Automobil cija upotreba ovisi zbog prirode samog automobila o koristenju softvera, je zbog tog istog softvera, prakticki neupotrebljiv, i to vecina reviewera potvrdjuje. 

 

 

U dometu i efikasnosti su daleko losiji od Tesle! U performansama automobila, takodjer daleko losiji! Pa se postavlja pitanje po cemu je to VW renomiraniji proizvodjac?

Po tome sto znaju dobro ofarbati auto? Po tome sto znaju limariju sloziti na milimetar? Pa to zna svaki proizvodjac automobila danas osim Tesle koja se jos uvijek uci skaliranju proizvodnje, dobrom QC-u, i svim onim zanatima kojima se tradicionalna autoindustrija odlicno sluzi vec 100 godina. 

 

 

Sto ce biti prije, Tesla ce nauciti kako kvalitetno obojati automobil, ili ce prije biti da ce VW nauciti kako isprogramirati dobar softver s inzenjerima koje nemaju, kako napraviti dobar battery management, kako pojednostaviti iskustvo punjenja, kako poboljsati performanse automobila, kako poboljsati domet da bude u rangu Teslinog?

 

 

Meni kad netko spomene brend VW, prva asocijacija su mi Bosanci (bez uvrede), ali to je tradicionalno brend koji je vecinom u Bosni zastupljen, i po ostalim balkanskim drzavicama tipa Srbije, Hrvatske, itd. 

 

U svijetu nitko normalan ne smatra VW brendom! Pazite, nitko normalan! Ici usporedjivati jednu Teslu s krampvagenom je kao da idem usporediti Peugeot i Porsche, jednostavno neusporedivo. Ili kao da idem usporediti Nokiu i Apple, eto negdje u tom rangu...  Tko normalan ce za istu cijenu, ili malo visu cijenu Tesle, ici kupiti VW? Pa to moras biti ili teski zagrizeni fan koji obozava sve od VW-a, ili moras biti tehnoloski nepismen.... 

 

U 18 godina Tesla je nučio kako napraviti dobar software za automobil, ali nije naučio kako dobro obojati automobil, nije naučio kako napraviti da se vrata dobro zatvaraju i nako godine upotrebe, a kamoli nakon 5 godina, ili kao u mom slučaju nakon 20 godina.

 

Dakle što je teže naučiti? Napisati dobar software ili dobro opiturati auto? Sudeći po Tesli ovo drugo.

 

Problem je dobro napisati software. Ali kad jednom to napraviš onda si gotov.

 

S druge strane nije problem jednom dobro opiturat auto. Problem je to ponovit 10 milijuna puta u godini dana. Nije problem jednom dobro namontirati vrata. Problem je to ponoviti 40 milijuna puta. A čini se da za to naučit treba puno više od 18 godina. Izgleda tu negdje oko 50.

 

 Marko, brkas pocetak postojanja Tesle kao firme, i pocetak masovne proizvodnje automobila! Masovnije su poceli proizvoditi tek 2017.

 

Recimo, zanimljivo je da Tesla s Modelom S i modelom X, nikad nije imala problema s bojom i limarijom, ili ako ih je i bilo, nikada nisu bili niti priblizno na razini modela 3 i Y. 

Dakle, Tesla vec davnih dana zna kako napraviti limariju i kako obojati automobil, medjutim problem nastaje u masovnijoj serijskoj proizvodnji s hrpom neiskusne radne snage. 

 

Masovna serijska proizvodnja jeftinijih modela, nije isto sto i napraviti par tisuca komada automobila godisnje. Musk je objasnjavao zasto Tesla ima problem s bojom i limarijom, 

jedan od problema je sto se temeljni premaz ne stigne dovoljno brzo osusiti zbog broja vozila koje tvornica izbacuje, to je dio koji ce Tesla rijesiti vec u Berlinu cini mi se, ako vec i nije...

 

Drugi dio je slampavost radnika i nemar. Recimo u jednoj Kini Tesla nema nikakvih problema s limarijom i preciznosti. Sve je savrseno. Dakle, Kinezi su kao radna snaga daleko pedantniji i precizniji. Recimo, Tesla je u Kini vec mjesecima broj 1 sto se kvalitete automobila ukupno tice i broju primjedbi na 100 vozila. 

 

I Rimac primjerice zna obojati dovoljno dobro 5 automobila koje izbaci godisnje, medjutim kad bi ih morao obojati kvalitetno i pouzdano pola milijuna ili milijun u svega par godina, onda je to potpuno drugi svemir.... na kraju krajeva, Tesla ima dovoljno novaca da preuzme bilo koju autokompaniju svijeta, i dobije potrebni know how koji imaju svi tradicionalni proizvodjaci automobila. Vec i danas Tesle proizvedne u SAD-u, a posebice u Kini, nemaju nikakvih problema... 

12 godina
offline
"Voltswagen", iliti Tesla za boomere

Kakav redikul.

 
5 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: "Voltswagen", iliti Tesla za boomere

a kakva je to onda masovna proizvodnja Tesli ako lošu kvalitetu objašnjavaš lošom radnom snagom ?!?!

 

Mujice, deder ofarbaj zadnji blatobran, ove ostalo mi malo boje od onog ružičastog, neće se vidjeti na crvenom autu ?!?!

 

pa roboti valjda rade repetitivne poslove...

 

ručno se rade Rollsovi...

 

a i Porschei...neki...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 13:18 (Stric_Jura).
16 godina
neaktivan
offline
Re: "Voltswagen", iliti Tesla za boomere
Bez uvrede, ali postoji stara narodna da mala djeca kažu rit, a budale novce. Ništa osobno, samo sam se toga bas sad sjetio
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
4 godine
protjeran
offline
"Voltswagen", iliti Tesla za boomere

VW je sa Voltswagen, pa zatim povlacenjem toga napravio odlican PR, sto se vidi i iz prilozenog clanka i komentara, ljudi pricaju o VW-u. Glupo, svakako, ali besplatan PR je besplatan PR.

 

Sto se tice ostatka cringe teksta, mozda da se autor pozabavi raznim Muskovim tweetovima ili recimo neispunjenim najavama?

 

Ovdje se nalaze samo neke od njih:

 

https://elonmusk.today

 

Nadalje, Dieselgate je rezultat ekonomsko-geopolitickih igrica USA vs. EU (konkretnije Njemacke), u koji nije bio upleten samo VW, jer se kasnije otkrilo da su na emisijama varali i Fiat Chrysler (ukljucujuci i Jeep), Opel (General Motors), Nissan, Renault, Mercedes Benz, dok je kaznu platio samo VW.

 

Mozda nebitna, ali zanimljiva koincidencija je da su to varanje otkrili bas u USA, bas u vrijeme kad je VW rasturao s prodajom u USA, te manje vazno, u vrijeme kad su spijunirali Merkel (nakon sto je otkriveno protjerali su CIA operativce iz Njemacke), sto je rezultat raznih konflikata i tenzija tih dana na relaciji USA-DE:

 

https://www.dw.com/en/us-german-conflicts-what-you-need-to-know/a-43547000

 

No cak ni Dieselgate niti kazna nisu sprijecili da VW tih godina postane najprodavanija marka automobila:

 

https://www.reuters.com/article/us-toyota-volkswagen-sales-idUSKCN10820U

 

I dok povijest VW-a nije nepoznata i ne skriva se, dakle 1937. Njemacka vlada, pod vodstvom Adolfa Hitlera i Nacionalsocijalisticke njemacke radnicke stranke, odlucila je osnovati automobilsku kompaniju u drzavnom vlasnistvu, pod nazivom Gesellschaft zur Vorbereitung des Deutschen Volkswagens mbH. Kasnije je to skraceno u Voklswagen, sto bi u prijevodu na hrvatski bilo narodni auto.

 

A buduci da u tekstu imamo Godwinov zakon sa nacistickim analogijama, takodjer je poznato da su razni ljudi i razne firme suradjivale i obogatile se u to doba iz suradnji sa istima, tako da imamo npr. pricu sa BMW-om, prica se zove - Silence of the Quandts. Ima naravno jos hrpa toga, ovo je samo jedan od primjera.

 

A mozemo malo i o Musku i "preuzimanju" Tesle:

 

The Making Of Tesla: Invention, Betrayal, And The Birth Of The Roadster

 

https://www.businessinsider.com/tesla-the-origin-story-2014-10

 

Tesla's Founder Sues Tesla's CEO


Tesla Motors founder Martin Eberhard is suing current CEO Elon Musk, accusing Musk of taking control of the company, orchestrating his ouster in 2007 and attempting to “rewrite history” to take credit for developing the pioneering electric Roadster the two men worked together to create. The suit accuses Musk of a litany of complaints including […]

 

https://www.wired.com/2009/06/eberhard/

 

Takodjer, hagiografija o skromnom podrijetlu (kakvu koristi i Rimac) nije tocna, sto je detaljno objasnjeno u ovim video uradcima:

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Voltswagen", iliti Tesla za boomere
Mitch kaže...
Time will tell nista drugo, ne isplati se raspravljat. Da li Tesla ima kompetitivnu prednost osim mreze punjaca? Ne i to je to. Da li je to dovoljno? Ponovno, time will tell...

 Mislim da je Muskov ego i blagodat i neman Teslinog uspjeha.

 

Svaka kompanija ima prirodni ciklus hypea i rasta popularnosti, no ukoliko istovremeno ne radi na očvršćivanju modela poslovanja i stabilnosti prihoda koje ne može nagrizati konkurencija, brzo se dođe u loš položaj.

Apple, da nije 100% vendor lockao apsolutno svakog korisnika/deva u lancu korisštenja proizvoda, teško bi bio kompetitivan sa Androidom u ovoj mjeri u kojoj jest. (Ostavimo sad sa strane da njima sada i paše taj duopol i da je dogovoren).

 

Musk nije napravio novo tržište, već je nadogradio staro, ali ono se i dalje svodi na vožnju kuća-posao, pa je tako većini i jako bitno i jako nebitno što voze.

Apple je iza sebe imao promjenu cjelokupnog interneta, koji se transformirao iz tekstualnog u multimedijalni i time je TS ekran bio novi i jedini način konzumacije svega novoga.

EV, koliko godi imao neke benefite, i dalje obavlja istu radnju, i dalje će pojedinac biti jedan od milijun vozila u traffic jamu nakon odlaska sa posla.

Musk je ušao u tržište u kojem i postoji znatan broj već učvršćenih fanatika, u tržište koje ima manji i teži dulji ciklus zamjene, kao i jače second-hand tržište.

 

Sve to navodi da je ekspanzija temeljena na sadašnjim brojakama nerealna, jer ne može se na početnom hypeu temeljiti procjena buduće prodaje, to ne uspijeva nijednom, čak ni monopolističkim brendovima.

 

Musk ima još jednu glupost, natječe se u svim tržištima.

Luxury i supercar tržišta kao i brendovi su izuzetno mali i moraju operirati u jako uskim okvirima kako bi bili profitabilni, a nekad su čak i svjesni gubitaši unutar flote. Bugatti je naj-naj-naj automobil, pa je financijska rupa bez dna koju tek sad VW može krpati sa svojim beskonačnim budgetom nastalim na prodaji Pola, Ibize ili Scale.

 

Porsche je rijedak profitabilan primjer super-luksuznog brenda (britanski su dugo vremena bili fliper-bliznis između kojekakvih vlasnika), baš zato jer znaju održavati smjer poslovanja koji se temelji na stabilnosti.

Musk bi se, kao 10-godišnjak, tukao sa svima njima i bio najbolji svugdje. Tuče se sa Taycanom, pa sa roadsterima, pa sa Qashkaiem, pa sa S Klasom, pa sa F-150, pa eto sad bi se tukao i sa Daciom i sa eCorsom kao automobilom za mase od 20 iljada eura.

 

Po svim pokazateljima što ljudi i kako ljudi kupuju - abnormalno glup model poslovanja koji nije uspio nikome pa ni VW, jer je VW mudro pokupovao brendove za svaki segment tržišta. Ako postoji stanovit broj kupaca koji bi radije kupili Ibizu umjesto Pola (iako su isti automobil) ne znam što on misli postići natječući se sa svakom uspješnom nišom tržišta.

 

Kupac Porschea neće sjesti u Daciu, kao što ne bi ni kupio Porsche da odjednom Porsche izbaci neki klon Golfa ili obiteljskog minivana. To baš i ne ide. Balenciaga ne izbacuje bijele majice za 28,99kn.

Ja bih ovako debilno iz zajebancije, da sam VW, trolao Muska sa najavama svega i svačega, jer očito Musk puši takve spike, čim je 16 sekundi nakon objave Taycana najavio Plaid model, jer eto, Musk ima većeg.

 

To što je Model S isti već 10 godina, to očito nije problem. Bitno je zadovoljiti taj jedan naslov da tinjeđer drka doma na 1,8 sekundi ubrzanja.

Problem je što VWmože drkati sa Porscheom, bez da utječe na Audi A8 ili na novu Škodu Fabiu.

Sve bi to bilo okej da Musk baš ne igra na kartu kretenskih fanboja (ko ovaj kojeg spominješ) koji navijaju kao da će propasti sve auto-kompanije i voziti će se samo Tesla.

iPhone je daleko usavršeniji proizvod pa eto, 15-20% tržišta je doseg.

Jer je Apple pametan, a Musk - vidjeti ćemo.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Voltswagen", iliti Tesla za boomere
Mitch kaže...
Trolla vas lik koji ima 69 kuna u parcijalnoj dionici Tesle na Revolutu.

Time will tell nista drugo, ne isplati se raspravljat. Da li Tesla ima kompetitivnu prednost osim mreze punjaca? Ne i to je to. Da li je to dovoljno? Ponovno, time will tell...

 Iako nisam strucan za burze, rekao bi da je prednost i dobro slozen softver oko kojeg tesla gradi svoj "eko sustav" kao i sam brand. 

Isto kako apple bez softvera i pripadajuceg sustava bi bio samo jedan u nizu proizvođaca elektronike. Zapravo taj hardverski dio im je i tako made in china.

 

Nokia je svojedobno proizvodila hardverski vrlo kvalitetne mobitele, besprijekorne. A onda je uletio apple sa smart phonom koji je sadrzavao cijeli sustav od aplikacija, mjuze... I apple proizvodi su isto znali imati problema sa kvalitetom, mislim da se na macbooku odlijepio ekran, svasta je tu bilo, ali danas unatoc svemu najvrednija su kompanija. Nokia je kao sto svi znamo propala.

 

Inace odavno sam presao na android i ne volim apple, za teslu mi je svejedno, nazalost nemam ni dionica od nijednog.

Kad citam kritike na teslu kao da citam kritike na apple, i sam se slazem sa svim kritikama na apple, nisu mi dragi, ali cinjenica je da su najvrednija kompanija. A tesla je najvrednija u auto industriji.

 

Sto ce bit sa dionicama nemam pojma, ekonomija i burze mi nisu jaca strana.

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
14 godina
offline
Re: "Voltswagen", iliti Tesla za boomere
Stric_Jura kaže...

a kakva je to onda masovna proizvodnja Tesli ako lošu kvalitetu objašnjavaš lošom radnom snagom ?!?!

 

Mujice, deder ofarbaj zadnji blatobran, ove ostalo mi malo boje od onog ružičastog, neće se vidjeti na crvenom autu ?!?!

 

pa roboti valjda rade repetitivne poslove...

 

ručno se rade Rollsovi...

 

a i Porschei...neki...

 Vrata slazu ljudi nakon preša i ljudi paze da sve bude poravnato i onako kako treba. 

 

Kako je moguce da Tesla nakon sto kupci uoce neravnine prilikom preuzimanja, posalje te kupce odmah u servis, i nakon sat vremena auto izadje odlican i poravnat? Pa zato sto nije dobro sastavljen, to je sve, netko od radnika nije pazio, pa mozda nije sarke namjestio kako treba, ili nije negdje nesto prilagodio sto bi nastimalo preciznost na vrhunski nivo. 

 

Dobar dio te odgovornosti je na radnicima, ali naravno da nesto ima i u samom proizvodnom procesu. Teslini radnici su  vecinom bez prethodnog iskustva u autoindustriji... tako da nije za cuditi se tome. Medjutim, u Kini kontrola kvalitete ocito daleko bolje funkcionira, i tamo su novaci koji su tek usli u tu industriju, i to hrpetina njih... 

14 godina
offline
"Voltswagen", iliti Tesla za boomere

Stric_Jura,

 

Evo, nasao sam ti od Subarua video kako se radi door assembly, jer Tesla to nema ni na jednom videu prikazano, nez zasto... 

 

Uglavnom, pogledaj koliko toga ovisi od radnika.... 

 

 

pogledaj cijeli video ako imas vremena, ako ne prebaci samo na 4:05

 

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Voltswagen", iliti Tesla za boomere
texas.bug kaže...
Nokia je svojedobno proizvodila hardverski vrlo kvalitetne mobitele, besprijekorne. A onda je uletio apple sa smart phonom koji je sadrzavao cijeli sustav od aplikacija, mjuze... I apple proizvodi su isto znali imati problema sa kvalitetom, mislim da se na macbooku odlijepio ekran, svasta je tu bilo, ali danas unatoc svemu najvrednija su kompanija. Nokia je kao sto svi znamo propala.

 Nokia je propala jer nije imala uređaj kojim bi konzumirao sav novi sadržaj kojem se okrenuo internet - YTube, slike, Facebook.

 

Tesla korisniku ne donosi novi sadržaj - već je i dalje vozilo od točke A-B.

Samim time kupcima ostaju druge prefenrece kao bitne pri izboru, jer kad je Apple izbacio iPhone - morao si uzeti iPhone akko bi uživao u novome.

 

Promjena motora ne donosi toliko novosti kao što je bila mogućnost gledanja videa na ekranu koji stane u džep. A tu je i email, i drugi poslovni benefiti.

Roditelju koji vozi djecu u školu, radniku u tvornici tj. bilo kojem prosječnom vozaču, Tesla (i EV) ne donose ništa novo. I dalje će čekati na semaforu, i dalje će djeca raditi nered.

 

Skok sa Nokie 3310 na iPhone u sferi automobila donjela bi tek autonomna vožnja. No to nije samo tehničko rješenje već i pravno/regulatorno, zato se Tesla ograđuje od FSD i kaže da je to zakonski i dalje Lvl 2.

kao što i vjerojatno neće moći korisitit naziv "Autopilot" kroz EU, jer nije autonomno po standarndu industrije.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: "Voltswagen", iliti Tesla za boomere
=XFX=PlayHard kaže...
Kako je moguce da Tesla nakon sto kupci uoce neravnine prilikom preuzimanja, posalje te kupce odmah u servis, i nakon sat vremena auto izadje odlican i poravnat? Pa zato sto nije dobro sastavljen, to je sve, netko od radnika nije pazio, pa mozda nije sarke namjestio kako treba, ili nije negdje nesto prilagodio sto bi nastimalo preciznost na vrhunski nivo.

 

Teslin PR je "kupite vozilo danas, pa ćte nadogradnjom dobiti "novo auto" u budućnosti".

 

https://www.cnbc.com/2020/11/09/tesla-will-refund-owners-who-paid-to-fix-main-computers-out-of-pocket.html

https://www.vice.com/en/article/dy8knq/tesla-recalls-135000-cars-due-to-faulty-flash-memory

 

No, kako to da se Tesla zdušno bolira na sudu da ne mora o svom trošku popraviti i nadograditi te "današnje aute" kako bi uopće bili u mogućnosti dobiti nadogradnju "budućnosti" bez kvarova?

Je li to briga za kupce?

 

Ili ti je sad jasnije da je Tesla tek jedna od kompanija koja laže, vara, griješi kako bi opstala, i da se time ne razlikuje od drugih kompanija i da je navijanje za ikoju kompaniju infantilno?

 

BTW - 10 000$ vrijedan FSD paket će do daljenjega biti Lvl2.

Odlično je kada ikoma u startu daš 10000$ uz obećanje da će jednog dana isporučiti nešto.

 

No, ako su već pokušali na sudu oboriti ispunjenje prijašnjih obećanja, zašto bi im itko normalan vjerovao da će ispuniti ovo što obećaju danas?

A Model 3 bez FSD i performance paketa je kanta na razini eCorse, a kad nadodaš te pakete ulazimo u sferu ETrona ili ICE 5/E/6 klase po cijeni.

 

Nisam ljubitelj da mi se funkcijama daleko skupljeg proizvoda opravdava osnovni model.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
"Voltswagen", iliti Tesla za boomere

Danas su stigli Teslini Q1 delivery rezultati, sjednite i placite hejteri... 

 

Kazu, ali ali nema potraznje, ali konkurencija,ali VW stize i ali tu su ostali.... dajte najte... 

 

 

Sto bi tek bilo da nije bilo nestasice cipova, pa dostavili bi vise od 200k ovaj kvartal... i to jos 1. kvartal, koji je u svijetu autoindustrije tradicionalno najslabiji!

 

Auuuuu sine, auuuuu... shorteri i hejteri na aparatima blago receno!

 

I u ove brojke nisu ukljuceni osvjezeni S i X jer se nisu ni proizveli/prodali...

 

Auuuu prijatelju, pa sa S i X bi imali 230k lagano.... kako ce hejteri ovo prezivjet pitam se? Sve silne toerije i pameti o nedostatku potraznje padaju u vodu... 

 

 

https://electrek.co/2021/04/02/tesla-releases-q1-2021-delivery-results-massive-new-record/

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 17:29 (=XFX=PlayHard).
 
1 3 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Voltswagen", iliti Tesla za boomere
wyks kaže...
texas.bug kaže...
Nokia je svojedobno proizvodila hardverski vrlo kvalitetne mobitele, besprijekorne. A onda je uletio apple sa smart phonom koji je sadrzavao cijeli sustav od aplikacija, mjuze... I apple proizvodi su isto znali imati problema sa kvalitetom, mislim da se na macbooku odlijepio ekran, svasta je tu bilo, ali danas unatoc svemu najvrednija su kompanija. Nokia je kao sto svi znamo propala.

 Nokia je propala jer nije imala uređaj kojim bi konzumirao sav novi sadržaj kojem se okrenuo internet - YTube, slike, Facebook.

 

Tesla korisniku ne donosi novi sadržaj - već je i dalje vozilo od točke A-B.

Samim time kupcima ostaju druge prefenrece kao bitne pri izboru, jer kad je Apple izbacio iPhone - morao si uzeti iPhone akko bi uživao u novome.

 

Promjena motora ne donosi toliko novosti kao što je bila mogućnost gledanja videa na ekranu koji stane u džep. A tu je i email, i drugi poslovni benefiti.

Roditelju koji vozi djecu u školu, radniku u tvornici tj. bilo kojem prosječnom vozaču, Tesla (i EV) ne donose ništa novo. I dalje će čekati na semaforu, i dalje će djeca raditi nered.

 

Skok sa Nokie 3310 na iPhone u sferi automobila donjela bi tek autonomna vožnja. No to nije samo tehničko rješenje već i pravno/regulatorno, zato se Tesla ograđuje od FSD i kaže da je to zakonski i dalje Lvl 2.

kao što i vjerojatno neće moći korisitit naziv "Autopilot" kroz EU, jer nije autonomno po standarndu industrije.

 

Ti o svemu sve znas, a zapravo 

Imala je nokia uređaj, ali sa krivim softverom. 

Ni apple korisniku ne donosi novi sadrzaj, sto to moze iphone, a ne moze android (dapace prosjecan android) pogotovo iphone nista novo nije donosio na trzistu u vremenima kad je apple unatoc tome postao najvrednija kompanija. Zar kupci iphonea kupuju to kao uređaj svjesni hardverskih mogucnosti, i kvalitete izrade, ili zbog softverskog iskustva apple proizvoda.

 

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
15 godina
offline
Re: "Voltswagen", iliti Tesla za boomere
texas.bug kaže...

Imala je nokia uređaj, ali sa krivim softverom.

LOL - imala je Nokia uređaj koji nije bio uređaj ali je imala softver koji nije bio softver i zato je to tako.

 

Pa softver *upravo jest jedina funkcionalnost* ikakvog uređaja koja doslovno mjenja što taj uređaj može.

 

Ali EV (motor) ne mjenja funkcionalnost vozila.

 

texas.bug kaže...
Ni apple korisniku ne donosi novi sadrzaj, sto to moze iphone, a ne moze android (dapace prosjecan android) pogotovo iphone nista novo nije donosio na trzistu u vremenima kad je apple unatoc tome postao najvrednija kompanija. Zar kupci iphonea kupuju to kao uređaj svjesni hardverskih mogucnosti, i kvalitete izrade, ili zbog softverskog iskustva apple proizvoda.

 

Meni nekad u ovim raspravama nije jasno razumiju li ljudi jezik s kojim (pokušavaju) komunicirati.

Kad se kaže da "donosi novi sadržaj" ne misli se da je Jobs snimao YouTube videe.

I kao procvat Applea se uzima izlazak iPhone 4 i 4S modela, tada je pokoreno tržište.

Znači - iPhone nije bio komercijalni hit dok se nije i industrija sadržaja prilagodila TSu.

A kad se kaže da je TS promjenio način korištenja, misli se na sve TS uređaje, ne znam zašto skrećeš temu na nekakavu sraz Apple i Androida?

 

Ali na 3310 nikad nećeš pogledati video, ali ICE i EV će jednako doći do svog odredišta. Jasnije?

 

Kako itko tko živi u 21 stoljeću može povući paralelu između TS ekrana (multimedije) i promjene pogona u vozilu?

Ako već želiš ići sa analogijom vozila:

 

Promjena 3310 - TS Smartphone je promjena iz automobila u autonomno vozilo ili u nekakvo leteće vozilo.

Dodatkom TSa dodala se kompletno nova funckija - EV to ne čini.

Ne postoji (trenutno) funkcionalnost koja toliko drastično razlikuje EV od postojećih vozila. Način punjenja nije funkcionalnost. Qi ne mjenja funkcionalnost smartphonea!

 

Slikovito:

 

Benzin ----- LPG -------- Dizel ---------------- EV

 

3310 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Smartphone.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Voltswagen", iliti Tesla za boomere
wyks kaže...
texas.bug kaže...

Imala je nokia uređaj, ali sa krivim softverom.

LOL - imala je Nokia uređaj koji nije bio uređaj ali je imala softver koji nije bio softver i zato je to tako.

 

Pa softver *upravo jest jedina funkcionalnost* ikakvog uređaja koja doslovno mjenja što taj uređaj može.

 

Ali EV (motor) ne mjenja funkcionalnost vozila.

 

texas.bug kaže...
Ni apple korisniku ne donosi novi sadrzaj, sto to moze iphone, a ne moze android (dapace prosjecan android) pogotovo iphone nista novo nije donosio na trzistu u vremenima kad je apple unatoc tome postao najvrednija kompanija. Zar kupci iphonea kupuju to kao uređaj svjesni hardverskih mogucnosti, i kvalitete izrade, ili zbog softverskog iskustva apple proizvoda.

 

Meni nekad u ovim raspravama nije jasno razumiju li ljudi jezik s kojim (pokušavaju) komunicirati.

Kad se kaže da "donosi novi sadržaj" ne misli se da je Jobs snimao YouTube videe.

I kao procvat Applea se uzima izlazak iPhone 4 i 4S modela, tada je pokoreno tržište.

Znači - iPhone nije bio komercijalni hit dok se nije i industrija sadržaja prilagodila TSu.

A kad se kaže da je TS promjenio način korištenja, misli se na sve TS uređaje, ne znam zašto skrećeš temu na nekakavu sraz Apple i Androida?

 

Ali na 3310 nikad nećeš pogledati video, ali ICE i EV će jednako doći do svog odredišta. Jasnije?

 

Kako itko tko živi u 21 stoljeću može povući paralelu između TS ekrana (multimedije) i promjene pogona u vozilu?

Ako već želiš ići sa analogijom vozila:

 

Promjena 3310 - TS Smartphone je promjena iz automobila u autonomno vozilo ili u nekakvo leteće vozilo.

Dodatkom TSa dodala se kompletno nova funckija - EV to ne čini.

Ne postoji (trenutno) funkcionalnost koja toliko drastično razlikuje EV od postojećih vozila. Način punjenja nije funkcionalnost. Qi ne mjenja funkcionalnost smartphonea!

 

Slikovito:

 

Benzin ----- LPG -------- Dizel ---------------- EV

 

3310 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Smartphone.

 

 

 Blebeces samo da blebeces.

Upravo je teslina prednost nad konkurencijom softver, a ne kvaliteta izrade hardvera niti hardver kao takav, to je koliko cujem od korisnika problem.

Kad svedes razliku samo na pogon, da jednog pogoni nafta, a drugog struja, onda je po tebi nokia 3310 i iphone isto, imaju neki procesor da ih pogoni, neki ram, kao da kupci iphone kupuju radi hardverskih specifikacija i kvalitete izrade? Iako je i struja prednost u vremenima u kojima se dizu spomenici Greti Thunberg.

 

S obzirom da sam taj prvi iphone nabavio iz USA i imao ga dobro znam njegove mogucnosti.

I da, iphone je u to vrijeme bio ogromni hit, s tim da je prvi model kod nas bio 3G koliko se sjecam, pa je isao 3GS... Nema tko nije na faksu u to vrijeme htio imat iphone, jailbreakati ga, stavit cydiu, pa se mjenjalo custom ikone. Forum jabucnjak je gorio. Iako realno taj prvi iphone cak nije imao neke mogucnosti koje su tada imali prosjecni mobiteli sa tipkama.

Sjecam se i onog memea usporedba mogucnosti iphonea i kamena.

 

I sam sam s vremenom zbog politike applea postao kriticar, i prezirem njihovu politiku koju sam kao korisnik dobro upoznao. Daleko od toga da ja branim apple, pa ja ih popljujem redovito i to sve sa dobrim argumentima, i nisam jedini.

Ono sto vidim da isto sto se tada govorilo o appleu danas se govori o tesli.

Mislim s pravom se to sve govorilo o appleu, pa njima je jedan model, ne sjecam se da li 4, sasvim "normalno" gubio signal jer je antena bila lose polozena, a takvih situacija je bilo jos. Ali apple je postao najveca kompanija na svijetu. A tesla je najveca u auto industriji. Jednima mobitel nije hvatao signal, drugima vrata klapaju, ali burza kaze svoje. Nemam teslu niti sam ga vozio pa ne mogu reci kakav je, mislim i da kupujem auto u tom cjenovnom rangu ne bi uzeo teslu. Sto ce biti s teslom, kao sto sam rekao, ne znam niti imam interesa, nazalost nemam dionice

 

Usput receno 3310 je odavno bio izvan proizvodnje kad je Steve odrzao onu znamenitu prezentaciju sa prvim iphoneom koji je pokretao vlastitim prstom umjesto da bockao sa nekakvim "olovkama" po ekranu sto je do tad bio slucaj sa touch screen uređajima. Nokia je naravno izbacila touch screen model, ali dok su radili odlican hardver, sa softverom su petljali, i dok su se snasli...zapravo se i nisu snasli, propali su.

Oni koji su uskocili na vrijeme u taj vlak su opstali, kao samsung. Tko ce u auto industriji uskocit na vrijeme vidjet cemo. Groznicavo se ulaze, kupuje, radi, cak se milijuni slijevaju u rimca samo da se dobije kakva takva prednost nad konkurencijom. Iako meni se cini da Europa tu kasni kao i sa Nokijom, korejci mi se cini da vise ulazu i EV, japanci su zapeli sa hibridima i ne znam gdje ce ih to odvesti, a Kina sa svojim kapacitetima proizvodnje baterija ceka iz prikrajka sa nekim automobilskim huawei ili xiaomi.

U Europi samo VW i Renault nesto petljaju sa EV. Mozda se varam ne pratim toliko auto industriju.

 

 

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Voltswagen", iliti Tesla za boomere
učo kaže...
southy kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Da, zbog toga je naprodavaniji BEV na svijetu, zato sto ne valja i sto mu sve otpada... lol

 

Ali da je VW nista posebno, tu si svakako upravu. Tesko je komentirati protiv brenda koji vozis, isto kao sto ni ja ne mogu objektivno komentirati Kiju... tako da ovo vjerojatno nije tema/rasprava za tebe...

Znaš kako likovi komentiraju kupovinu Apple proizvoda s kojih (uglavnom) ne otpadaju dijelovi? "Ovce se moraju šišati"  Tako i sa vama fanovima Tesle, Musk vam je prodao foru i sada samo dalje dere po tome.

 

U jednom postu si napisao da je Tesla "najkvalitetniji BEV brand" i to je nešto u čemu si pogodio, a da nisi ni svjestan - Tesla je dobar brand, ali ne i dobar proizvod. Zgodan primjer motivacije za kupovinu Tesle ti je u Silicon Valleyu. A za nas koji živimo u Europi ne vidim nijedan dobar razlog za kupovinu Tesle, benefiti su uglavnom predviđeni za Amere. Kad bih već mogai i želio kupiti el. auto onda bih uzeo Taycan u premium segmentu ili neki ekonomičniji auto za nas obične smrtnike. U premium klasi Porche i novi Mercedesi što se tiče unutrašnjosti prema Tesli izgledaju kao umjetničko djelo.

 Dugo sam razmišljao o Tesli (samo razmišljao, nema se para za takvu stvar), na kraju se slažem sa podebljanim. Ipak je Porsche stara i vrlo ugledna firma, a Tesla je dođoš u ekipu, klinjo koji još mora učiti tajne zanata. Jeste istina da je Tesla najbolji po pitanju dometa, pitanju elektronike i slično, ali i mehanika je bitna a  tu zaostaju za starim automobilskim firmama kao što je često spominjanj VW i ostali. Ako se za par godina situacija oko pouzdanosti i kvalitete Tesle riješe, onda može, čak bi i vrlo rado uzeo Teslu, ali ako su Tesla i Taycan podjednake cijene, onda Porsche bar za sada ima prednost. Vidjeti će mo što će GigaBerlin donijeti po pitanju cijene i kvalitete Tesle, jer na kraju krajeva, proizvoditi će ga u Njemačkoj, a Švabo je Švabo . A što se tiče VW za boomere (u koje i sam spadam),nekako bi ipak rađe moderno vozilo tipa Tesla, nego Golfa šesticu ili koji je sada aktualan model, jer mada sam po godinama boomer, još uvijek dosta dobro pratim modernu tehnologiju. Znači, Tesla ili Taycan, ostalo mi je manje privlačno (kada se ne bi moralo misliti o lovi).  P.S. u svezi glede kvalitete automobila, ja vozim Hyundai i30, star 9 godina (uzeo ga novog) i u tih 9 godina jedini kvar kojega sam imao je bilo crkavanje jedne od 4 bobina koje ima i to je sve. Dakle, na kvalitetu se nemam što žaliti.

Porsche ima vrhunsku izradu, ali kakva su mu softverska rjesenja? Ima nekakav infotainment i?

Nokia je imala vrhunsku izradu, ali sto je bilo sa softverom?

 

I onda je dosao dođos apple i sa mobitelom kojem u 4. ili 5. generaciji nisu znali postavit gsm antenu pomete konkurenciju.

Nisam ljubitelj applea, a teslu mu je svejedno jer ga nisam isprobao, ali nekako kao kriticar applea uviđam slicnost da sve ono sto godinama govorimo o appleu danas se govori o tesli.

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
5 godina
neaktivan
offline
Re: "Voltswagen", iliti Tesla za boomere
BlueMax kaže...

Kakav redikul.

 Bogatun*

16 godina
neaktivan
offline
Re: "Voltswagen", iliti Tesla za boomere
Gledaš stvari kroz svoje stavove. Nokia je imala priliku sa Symbianom koji nije bio uopće loš OS, ali nisu znali to iskombinirati u proizvod. Bile su one serije mobitela Xpress Music ili kako se već zvalo koji su kvalitetom bili vrlo solidni, no krivo su se kladili na rezistentne ekrane i nisu znali sto bi sa touchem. iPhone 2G, 3G, ... definitivno nisu tehnički bili savršeni, no Jobs je imao viziju uredjaja koji je promijenio paradigmu i postao temelj mobilnih telefona kakvi su danas. S druge strane, Musk je ubacio električni pogon i uveo napredniji infotainment u već gotov proizvod i nema promjene paradigme tu. Ideja i car sharingu bi bila to, no ona nije zaživjela.
S obzirom da pričaš o tome kao netko tko zna daj pojasni mi koja je prednost Teslinog softvera nad Porsceovim?
I da, nisu samo VW i Renault u Europi, googlaj pa se uvjeri
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
6 godina
offline
Re: "Voltswagen", iliti Tesla za boomere
Svima onima kojima biti iza volana nije gušt nego tlaka... najbolje da se okane čorava posla...normalno da takvi svršavaju na software a ne na hardware.

Prometalo nije smartphone pa da pogrješke nisu toliko skupe... 50% vozača i vozačica bi tribali imati trajnu zabranu.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Voltswagen", iliti Tesla za boomere
Stric_Jura kaže...

a kakva je to onda masovna proizvodnja Tesli ako lošu kvalitetu objašnjavaš lošom radnom snagom ?!?!

 

Mujice, deder ofarbaj zadnji blatobran, ove ostalo mi malo boje od onog ružičastog, neće se vidjeti na crvenom autu ?!?!

 

pa roboti valjda rade repetitivne poslove...

 

ručno se rade Rollsovi...

 

a i Porschei...neki...

 Pogledaj kvalitetu Modela Y iz SAD-a za 3. i 4. mjesec ove godine.... QC dotjeran necu reci do savrsenstva, ali na jako jako dobroj razini, tako da mislim da te price o Teslinoj nekvaliteti sto dalje sve manje drze vodu. Zamisli samo kad se Nijemci prime posla u Berlinu, pa auto ce biti top! Pitam se sto ce onda ostati za prigovoriti? Sto ce onda pronaci dezurni dusebriznici kao zamjerku... 

 

15 godina
online
Re: "Voltswagen", iliti Tesla za boomere
=XFX=PlayHard kaže...
Mitch kaže...
Trolla vas lik koji ima 69 kuna u parcijalnoj dionici Tesle na Revolutu.

Time will tell nista drugo, ne isplati se raspravljat. Da li Tesla ima kompetitivnu prednost osim mreze punjaca? Ne i to je to. Da li je to dovoljno? Ponovno, time will tell...

 Mitch, ja imam love u Tesli da ti to ne bi zaradio za 5 zivota... ali nisam seljacina koja ce se time hvalit.

 

Medjutim kad si spomenuo mojih 69 kuna, onda cu bit seljacina, pa ako hoces, mozemo postavit screenshote ovdje tko koliko ima i u kojim dionicama, pa da vidimo tko je uspjesniji i bolji sto se investicija tice. 

 

U bitcoinu i ethereumu takodjer imam da mi se sve neugodno razbacivat brojkama... ali evo sveo sam se na nivo seljacine, pa cu to rec. Ti samo reci, ja cu postavit screenshote i jednog i drugog, jos kad nadodam portfelj u kojem imam Apple, AMD, Nvidiu, Plug power i ostale, pa nece ti bit dobro. 

 

 

 

 

 Haha...znaci nemas pojma koliko mi je ovo smijesno citat...samo ti daj, nas 27-godisnji student energetike. Vidim da sam pogodio pravu notu, a vjeruj mi, moje screenshote ne zelis vidjet. Preporucam da dignes hipoteku mozda (ako mozes) i sve bacis na TSLA NIO XL GIK CHPT...

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 6:54 (Mitch).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice