Vještina čitanja može se poboljšati igranjem akcij

poruka: 5
|
čitano: 4.809
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vještina čitanja može se poboljšati igranjem akcij".
15 godina
neaktivan
offline
Vještina čitanja može se poboljšati igranjem akcij

Dobar jutar. Drago mi je kad se neko sjeti koristiti video igre za edukaciju. S jedne strane dosadna škola, s druge zanimljive igre. Nema potrebe da škola bude na dosadnoj strani otkud djeca bježe. Kao da je osnovni postulat da obrazovanje mora biti dosadno. Upravo obratno, treba biti zanimljivo jer se tako brže i lakše uči, ide se u skladu sa prirodom umjesto protiv prirode čovjeka (naročito prirode djeteta).
Govorim iz iskustva jer sam engleski jezik počeo učiti preko igara. Čak sam naučio nešto i o preživljavnju u slučaju zombi-apokalipse.

 
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Vještina čitanja može se poboljšati igranjem akcij

a kak smo mi, dok nije bilo međumrežja/interpleta/videja/sranjapranja, učili čitati? očito je u vrijeme tehnozaostavštine/narodnih režima pomagalao inzistiranje na (obaveznoj!) lektiri + knjižnice, antikvarijati, uzajamno posuđivanje (uz ponekad i ne vraćanje) i ostala delikatesna roba + sustav školovanja (izumrla vrsta) koji je u nama "budio želju" za čitanjem + redovno gutanje stripova itd. i je, dragi "sikolozi", nas su doma znali nalupati po gujci a u školi po prstima i niš nam nije falilo (mislim, neš ti drame ljute). to nam je bilo za dobro i poslije se pokazalo - ispravno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vještina čitanja može se poboljšati igranjem a
Nije direktno vezano, ali me podsjetilo da sam ja jedno ljeto naučio brzo tipkati.. pomoću Leisure Suit Larrya, dok nije postao point'n'click.. bio je tekstualna avantura... Spojio ugodno s korisnim preko ferija :-D
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Vještina čitanja može se poboljšati igranjem a
Mad-Max-X kaže...

Dobar jutar. Drago mi je kad se neko sjeti koristiti video igre za edukaciju. S jedne strane dosadna škola, s druge zanimljive igre. Nema potrebe da škola bude na dosadnoj strani otkud djeca bježe. Kao da je osnovni postulat da obrazovanje mora biti dosadno. Upravo obratno, treba biti zanimljivo jer se tako brže i lakše uči, ide se u skladu sa prirodom umjesto protiv prirode čovjeka (naročito prirode djeteta).
Govorim iz iskustva jer sam engleski jezik počeo učiti preko igara. Čak sam naučio nešto i o preživljavnju u slučaju zombi-apokalipse.

Slažem se. Strateške igre, igre pune puzli ili temeljene na stvarnim mjestima i događajima s 1% truda obogate dijete više nego što to škola može.

Inače, igra bi se trebala moći skinuti s Google drivea ali je link potrgan.

16 godina
offline
Vještina čitanja može se poboljšati igranjem akcij

 

Škola (osnovna) je danas sve samo ne dosadna.
Svaki tjedan imaju filmski dan. Imaju pametne ploče i interaktivne zadatke na njima ili na tabletima.
Igraju Minecraft na informatici.
Programiraju robote na robotici...
itd.

Kad se sjetim svoje osnovne (u istoj zgradi) samo vidim grafoskop i prepisivanja, prepisivanja...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice