Vivo NEX 3 podržavat će 120W SuperFlash Charge

poruka: 20
|
čitano: 2.572
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vivo NEX 3 podržavat će 120W SuperFlash Charge".
4 godine
neaktivan
offline
Vivo NEX 3 podržavat će 120W SuperFlash Charge

 

0-100 za 13min 4000mAh 2 Fast 2 Furious

 

Koliko ce ovo biti dobro za bateriju, ne samo zbog zagrijavanja vec i zbog cestog punjenja od 0-100 ili od cca 30-100%, a to ce se dogadati jer ces zaboraviti zbog brzine.?!?!

 

Znam da postoje aplikacije koje ti jave kada je baterija dosla do npr. 80% napunjenosti, ali da li postoji neka aplikacija koja ce se automatski prestati puniti bateriju kada dode do npr 80%?!?

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 8:53 (Xiaomi).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vivo NEX 3 podržavat će 120W SuperFlash Charge
5 godina
offline
Re: Vivo NEX 3 podržavat će 120W SuperFlash Charge
Xiaomi kaže...

 

0-100 za 13min 4000mAh 2 Fast 2 Furious

 

Koliko ce ovo biti dobro za bateriju, ne samo zbog zagrijavanja vec i zbog cestog punjenja od 0-100 ili od cca 30-100%, a to ce se dogadati jer ces zaboraviti zbog brzine.?!?!

 

Znam da postoje aplikacije koje ti jave kada je baterija dosla do npr. 80% napunjenosti, ali da li postoji neka aplikacija koja ce se automatski prestati puniti bateriju kada dode do npr 80%?!?

 

 

 

 

 O cemu ti pricas???????????? Zar si ti jedan od onih koji misle da treba bateriju puniti samo do 80% inace ce crknuti za mjesec????????? Hehhehehe to ne vrijedi ima barem 20 godina (vjerovatno i vise). Elektronika u bateriji se brine o tome. Sigurno nece ostaviti korisniku da gasi punjenje...

 

A koliko cesto ce se puniti valjda zavisi od potrosnje a ne od vrsta punjenja......

 

13 godina
offline
Re: Vivo NEX 3 podržavat će 120W SuperFlash Charge

Nemoj se sad pravit pametan. Naravno, litij-ion baterija može primiti od 40-100% više ciklusa kroz životni vijek ako su joj ciklusi punjenja između 25-80% i ne vole brzo punjenje. To su činjenice i vrijede danas više no ikad. Lenovo na thinkpadu odmah savjetuje da se punjenje odvija u što manjim ciklusima ako želiš da baterija traje, a to su omogućili vantage aplikacijom. Danas baterije ubija brzo punjenje, a i sam fw nema milosti. Tko se sjeća napuhnutih baterija na starim nokijama ili samsunzima? Jako rijetko se tako nešto desilo. Danas samo vidim izbijene stražnje poklopce ili ekrane jer se baterija napuhne zbog mučenja sa svih strana.

4 godine
neaktivan
offline
Vivo NEX 3 podržavat će 120W SuperFlash Charge

#Posmatrač

 

Hhehe malo si krivo posmtorio moj post. Ne mislim da prenapunjenost baterije, explozije i slicno, vec opcenito na zdravlje baterije.

Vec se xy puta u zadnje barem 3 godine pisalo da je bolje drzati napunjenost baterije od cca 30-80% jer se tada baterija najmanje "napreže" i na kraju ima duzi vrijek trajanja odnosno vec kapacitet nakon ne znam 2-3 godine koristenja. Naravno to ne znaci da se nikada ne smije puniti od 0-100 ili 30-100%....

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 13:08 (Xiaomi).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vivo NEX 3 podržavat će 120W SuperFlash Charge
Xiaomi kaže...

#Posmatrač

 

Hhehe malo si krivo posmtorio moj post. Ne mislim da prenapunjenost baterije, explozije i slicno, vec opcenito na zdravlje baterije.

Vec se xy puta u zadnje barem 3 godine pisalo da je bolje drzati napunjenost baterije od cca 30-80% jer se tada baterija najmanje "napreže" i na kraju ima duzi vrijek trajanja odnosno vec kapacitet nakon ne znam 2-3 godine koristenja. Naravno to ne znaci da se nikada ne smije puniti od 0-100 ili 30-100%....

 Sve to stoji samo sto pokusavam reci da elektronika brine o tome. Kada tebi na mobu pise 0% ne znaci da je baterija na 0% vec je na donjoj granici da se ne osteti baterija. Npr 20% napunjenosti. Poenta je da ti o tome ne moras voditi racuna.... A to duze ce trajati je cisto akademski jer ce svakako trajati duze nego sto je prosjecan vijek koristenja uredjaja. To je vise akademski da ce trajati lupam 8 godina umjesto 6... Unazad skoro 20 godina nikad nisam mijenjao bateriju.

Samo puni kad stignes i do kraja... Ti si kupio nju ne ona tebe.... Mene licno zaboli az zdravlje baterije. Jos i o tome da vodim racuna....

5 godina
offline
Re: Vivo NEX 3 podržavat će 120W SuperFlash Charge
dax-lax kaže...

Nemoj se sad pravit pametan. Naravno, litij-ion baterija može primiti od 40-100% više ciklusa kroz životni vijek ako su joj ciklusi punjenja između 25-80% i ne vole brzo punjenje. To su činjenice i vrijede danas više no ikad. Lenovo na thinkpadu odmah savjetuje da se punjenje odvija u što manjim ciklusima ako želiš da baterija traje, a to su omogućili vantage aplikacijom. Danas baterije ubija brzo punjenje, a i sam fw nema milosti. Tko se sjeća napuhnutih baterija na starim nokijama ili samsunzima? Jako rijetko se tako nešto desilo. Danas samo vidim izbijene stražnje poklopce ili ekrane jer se baterija napuhne zbog mučenja sa svih strana.

 Ja to nikad nisam vidio osim na jednom powerbanku od ankera a i to je bilo jedva primjetno....

 

"Danas samo vidim izbijene stražnje poklopce ili ekrane jer se baterija napuhne zbog mučenja sa svih strana."

 

 

Ovo zvuci kao da je to na svakom mobitelu....

13 godina
offline
Re: Vivo NEX 3 podržavat će 120W SuperFlash Charge
Obzirom da radim u servisu, jako često to gledam. Pretežno se događa na apple i samsung uređajima. Na huaweiu još nisam vidio napuhance, već samo ode batka. Gasi se čim uređaj radi nešto teže. Uglavnom baterije izgube 15-20% kapaciteta unutar prve dvije godine. Pogotovo na uređajima iz top ranga jer kod njih baterija trpi više dinamike. Ajfoni jako teško izdrže 2+ godine na istoj bateriji kod ekipe koja puno slika.
8 godina
offline
Re: Vivo NEX 3 podržavat će 120W SuperFlash Charge

Samo nek omoguče da se baterija moze sa lakočom zamjeniti ako je integrirana da ju ne lijepe sa brdo ljepila i nečeg da ju je tesko odvojiti. Baterije nije problem zamjeniti ali mislim da cu kupit prije Xiaomi jer bude imao više dostupnih dijelova od Viva da ne moram kasnije strahovati da nema dijelova.

 

Baterija obično kosta od 150kuna prema više. Nije problem kupiti drugu.

 

Ono sto je najbitnije, barem mob neče biti na punjaču cijelu noč :) mislim da mob ni neču puniti dugo da  mi dodje do 100 % i stavljat cu ga povremeno na podlogu od QI punjenja :D

 

 

 

5 godina
offline
Re: Vivo NEX 3 podržavat će 120W SuperFlash Charge
dax-lax kaže...
Obzirom da radim u servisu, jako često to gledam. Pretežno se događa na apple i samsung uređajima. Na huaweiu još nisam vidio napuhance, već samo ode batka. Gasi se čim uređaj radi nešto teže. Uglavnom baterije izgube 15-20% kapaciteta unutar prve dvije godine. Pogotovo na uređajima iz top ranga jer kod njih baterija trpi više dinamike. Ajfoni jako teško izdrže 2+ godine na istoj bateriji kod ekipe koja puno slika.

 Normalno da to vidis stalnbo ako radis u servisu. Ako bi tako gledao 100% mobitela je u kvaru a znas da nije.... Takvi se mjere u promilima u odnosu na isporucene tako da ne mozes reci da je to pravilo....

 2 godine ce izdrzati da ne znam sta da joj radis jer tolika je garancija....

9 godina
offline
Re: Vivo NEX 3 podržavat će 120W SuperFlash Charge
Posmatrač kaže...

 2 godine ce izdrzati da ne znam sta da joj radis jer tolika je garancija....

 Paaa baš i ne. Koliko sam vidio iphone-ima se mogu značajno degradirati u godinu dana.

5 godina
offline
Re: Vivo NEX 3 podržavat će 120W SuperFlash Charge
pqweasdyxc kaže...
Posmatrač kaže...

 2 godine ce izdrzati da ne znam sta da joj radis jer tolika je garancija....

 Paaa baš i ne. Koliko sam vidio iphone-ima se mogu značajno degradirati u godinu dana.

 Pricam o normalnim telefonima sa normalnom velicinom baterije u 2019 godini ;)

 

Ali eto iphone ti je odlican primjer. Jedini proizuvodjac gdje se brzo punjenje niti ne nudi osim na zadnjim modelima ali i na njima se rijetko koristi jer ne isporucuju brzi punjac u paketu a opet baterija losa...

 

Odlican primjer da nije problem u brzom punjacu.... Ja sam donedavno imao mate 9 pro koji sam kupio koristen i ja ga koristio skoro godinu i pol dana vuijek na 30w brzom punjacu i to je filovalo ultra brzo i baterija i dan dans traje da je maltene ne mozes potrositi za dan. Prodao kolegi koji ne igra igre ali fotografise dosta i bez problema izdrzi dan......

13 godina
offline
Re: Vivo NEX 3 podržavat će 120W SuperFlash Charge
Jamstvo na mobitelima od dvije godine ne obuhvaća bateriju. Na nju je jamstvo cijelih 6 mjeseci
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vivo NEX 3 podržavat će 120W SuperFlash Charge
dax-lax kaže...
Jamstvo na mobitelima od dvije godine ne obuhvaća bateriju. Na nju je jamstvo cijelih 6 mjeseci

 Jesi siguran? Znam da Samsung, Huawei i još neki imaju jednu godinu. Zakonski bu svi el. uređaji trebali imati jamstvo od min 2 god (mislim).

13 godina
offline
Re: Vivo NEX 3 podržavat će 120W SuperFlash Charge
Ako nisu nešto značajno mijenjali, za samsung baterije i dodatke, jamstvo je 6 mjeseci. Na ostatak uređaja 24. Dakle, ako ti nakon 6 mjeseci parne baterija u npr. S10, novu ćeš morati dokupiti. Ne mogu potvrditi za svakog proizvođača.

Evo, istražio malo dublje. Samsung je davao 6 mjeseci na baterije uređaja koje su se mogle izvaditi bez servisa. Za sve lijepljene je 12 mjeseci. Huawei daje cijelih 24, što je najviše.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 0:24 (dax-lax).
5 godina
offline
Re: Vivo NEX 3 podržavat će 120W SuperFlash Charge
pqweasdyxc kaže...
dax-lax kaže...
Jamstvo na mobitelima od dvije godine ne obuhvaća bateriju. Na nju je jamstvo cijelih 6 mjeseci

 Jesi siguran? Znam da Samsung, Huawei i još neki imaju jednu godinu. Zakonski bu svi el. uređaji trebali imati jamstvo od min 2 god (mislim).

 

dax-lax kaže...
Ako nisu nešto značajno mijenjali, za samsung baterije i dodatke, jamstvo je 6 mjeseci. Na ostatak uređaja 24. Dakle, ako ti nakon 6 mjeseci parne baterija u npr. S10, novu ćeš morati dokupiti. Ne mogu potvrditi za svakog proizvođača.

Evo, istražio malo dublje. Samsung je davao 6 mjeseci na baterije uređaja koje su se mogle izvaditi bez servisa. Za sve lijepljene je 12 mjeseci. Huawei daje cijelih 24, što je najviše.

 To zavisi od zakonske regulative u drzavi u kojoj se prodaje. Ako je drzava propisala min 1 godina moze samsung pisati sta hoce....

Zakon propisuje minimalan rok garancije i servisne podrske... 

13 godina
offline
Re: Vivo NEX 3 podržavat će 120W SuperFlash Charge
Đaba tebi regulativa ako se kod servisa moraš pozivati na tu istu regulativu jer ti ovi ne daju toliko jamstvo. Za mene jamstvo od 24 mjeseca znači točno 24 mjeseca, a ne kao kod applea di te uredno prcaju kad prođe 12 mjeseci, a za sljedećih 12 ih moraš ugnjetavati i spominjati minimalnih 24mj da popuste. Iskorištavaju sve moguće da se uređaj odbije.
5 godina
offline
Re: Vivo NEX 3 podržavat će 120W SuperFlash Charge
dax-lax kaže...
Đaba tebi regulativa ako se kod servisa moraš pozivati na tu istu regulativu jer ti ovi ne daju toliko jamstvo. Za mene jamstvo od 24 mjeseca znači točno 24 mjeseca, a ne kao kod applea di te uredno prcaju kad prođe 12 mjeseci, a za sljedećih 12 ih moraš ugnjetavati i spominjati minimalnih 24mj da popuste. Iskorištavaju sve moguće da se uređaj odbije.

 Nije dzaba. Inspekcija to expresno rjesava. Znam jer sam ja taj inspektor ;) Doduse u BiH.....

Da, 24 znaci 24 i nista vise ili manje od toga. Ako se to njima ne svidja neka onda ne prodaju proizvod sa manje garancije jer tebe kao kupca to ne interesuje. To je problem izmedju samsunga ili applea i trgovca.... Trgovac ili servis se ne mogu vaditi na to. Neka onda oni plate. Ti neces u svakom slucaju.

 

 

Imao sam ja slucaj da je prijatelj kupio sony vodootporan telefon i naravno u malom bazenu usla voda. Na servisu ga otpile jer je usla voda. Ja uzeo paprie napisao jedan mail i u roku 48 sati je dobio novi telefon i novu garanciju...... 

13 godina
offline
Re: Vivo NEX 3 podržavat će 120W SuperFlash Charge
Posmatrač kaže...
dax-lax kaže...
Đaba tebi regulativa ako se kod servisa moraš pozivati na tu istu regulativu jer ti ovi ne daju toliko jamstvo. Za mene jamstvo od 24 mjeseca znači točno 24 mjeseca, a ne kao kod applea di te uredno prcaju kad prođe 12 mjeseci, a za sljedećih 12 ih moraš ugnjetavati i spominjati minimalnih 24mj da popuste. Iskorištavaju sve moguće da se uređaj odbije.

 Nije dzaba. Inspekcija to expresno rjesava. Znam jer sam ja taj inspektor ;) Doduse u BiH.....

Da, 24 znaci 24 i nista vise ili manje od toga. Ako se to njima ne svidja neka onda ne prodaju proizvod sa manje garancije jer tebe kao kupca to ne interesuje. To je problem izmedju samsunga ili applea i trgovca.... Trgovac ili servis se ne mogu vaditi na to. Neka onda oni plate. Ti neces u svakom slucaju.

 

 

Imao sam ja slucaj da je prijatelj kupio sony vodootporan telefon i naravno u malom bazenu usla voda. Na servisu ga otpile jer je usla voda. Ja uzeo paprie napisao jedan mail i u roku 48 sati je dobio novi telefon i novu garanciju...... 

 Haha, koja je šansa da se baš time baviš. Fino.

 

24 bi i trebalo biti 24, ali nije se svatko spreman boriti za to. Ili nema volje, ili nema znanja za dokazivanje zakonskih odredbi. 

5 godina
offline
Re: Vivo NEX 3 podržavat će 120W SuperFlash Charge
dax-lax kaže...
....

 Haha, koja je šansa da se baš time baviš. Fino.

 

24 bi i trebalo biti 24, ali nije se svatko spreman boriti za to. Ili nema volje, ili nema znanja za dokazivanje zakonskih odredbi. 

 Ta inertnost ili neki strah boriti se za svoja prava je neki drugi par opanaka..... Izmedju mene i mog telekoma je trenutno 6:0 za mene ;) Plus za neke stvari mi se nije dalo zezati ;)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice