Više od 45.000 galaksija u jednoj fotografiji s te

poruka: 15
|
čitano: 13.314
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Više od 45.000 galaksija u jednoj fotografiji s te".
6 godina
offline
Više od 45.000 galaksija u jednoj fotografiji s te

Stvarno bi bila tragedija da smo jedina inteligencija u svemiru...A s druge strane radi nusproizvoda našeg mozga(religija)...spremni smo sami sebe uništiti

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
7 5 hvala 0
8 godina
offline
Više od 45.000 galaksija u jednoj fotografiji s te

Sigurno nismo jedina inteligentna vrsta u svemiru , statistički zbog veličine Univerzuma ne možemo biti sami .

Zbog tog ogromnog prostora vjerovatno i nema mnogo direktnog kontakta između civilizacija , jednostavno premalo je vremena u kozmičkim razmjerama za ostvarenje .

Evolucija funkcionira po zakonima opstanka jačih i  pohlepe eliminacijom slabih  alienske  civilizacije bi trebale imati iste probleme kao i mi u unitarnjim mešusobnim odnosima .

waaagh ;
 
12 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Više od 45.000 galaksija u jednoj fotografiji
warhammer kaže...

Sigurno nismo jedina inteligentna vrsta u svemiru , statistički zbog veličine Univerzuma ne možemo biti sami .

Zbog tog ogromnog prostora vjerovatno i nema mnogo direktnog kontakta između civilizacija , jednostavno premalo je vremena u kozmičkim razmjerama za ostvarenje .

Evolucija funkcionira po zakonima opstanka jačih i  pohlepe eliminacijom slabih  alienske  civilizacije bi trebale imati iste probleme kao i mi u unitarnjim mešusobnim odnosima .

 Možda je neka alijenska civilizacija krenula putem bonobo majmuna i sve probleme rješava seksom a ne kao mi koji se seksa stidimo i osuđujemo ga religijskim žarom a rješenja problema nalazimo u ratovima i nasilju.

15 godina
offline
Više od 45.000 galaksija u jednoj fotografiji s te

s obzirom na svemirsko prostranstvo (vidljivo i koje nikad i nećemo vidjeti, jer je predaleko), 45.000 galaksija je ... ništa. a opet, za nas i previše, jer nikad nećemo ni do jedne od njih (moguće ni po svojoj). zasad je pametnije praviti se blesav i glumiti da smo sami. i jesmo, tu gdje smo. kao i oni svugdje tamo. svi su u svemiru sami. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 0
5 godina
offline
Više od 45.000 galaksija u jednoj fotografiji s te


Toplo se nadam da nema još takvih debila kao mi.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
8 0 hvala 0
2 godine
offline
Više od 45.000 galaksija u jednoj fotografiji s te

Nikakav problem..

Zašto bi letjeli do druge galaksije kad možemo koristiti dio Einstenove Opće teorije relativnosti... malo savijemo prostor-vrijeme i hop..samo skoknemo do druge galaksije..

Do svake galaksije- isto trajanje puta. Samo moramo skontati kako to saviti... 

合氣道 Što duže živim, to sam uvjereniji da izvanzemaljci koriste Zemlju kao ludnicu. G.G.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Više od 45.000 galaksija u jednoj fotografiji
Možda ovo
 
18 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Više od 45.000 galaksija u jednoj fotografiji
Mozda je i najbolje da sve civilizacije bauljaju najdalje po vlastitom sustavu maticne zvijezde.

Ionako se vjerojatno svaka samounisti prije nego iscrpe te lokalne resurse.

Tako barem svatko ima priliku sam sebe unistiti hahaha
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Više od 45.000 galaksija u jednoj fotografiji
"We are the middle children of history. Born too late to explore earth, born too early to explore the galaxy."
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Više od 45.000 galaksija u jednoj fotografiji
Ako možda ovdje ima neki porezni platiša SAD-a, hvala ti. Sufinancirao si ovaj “teleskop”, pa sad ja džabe mogu gledat ovako božanstven prizor.
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Više od 45.000 galaksija u jednoj fotografiji
Ovo je kraj kaže...
Ako možda ovdje ima neki porezni platiša SAD-a, hvala ti. Sufinancirao si ovaj “teleskop”, pa sad ja džabe mogu gledat ovako božanstven prizor.

 Webb is an international partnership between NASA, ESA and CSA...

15 godina
offline
Re: Više od 45.000 galaksija u jednoj fotografiji
// Webb is an international partnership between NASA, ESA and CSA.

Istina. Ali: The Webb telescope cost $10 billion. About $9.7 billion is from the U.S.; $810 million came from the European Space Agency; and $160 million came from the Canadian Space Agency.

Bez tog lavovskog udjela SAD-a, u svom životu ne bi doživio da ESA skupi novaca za takav projekt.

Da se razumijemo, stručnost ESA i CSA u ovom projektu je vrhuska, njihovi mjerni uređaji ugrađeni u Webb su jedinstveni.
2 godine
offline
Re: Više od 45.000 galaksija u jednoj fotografiji
Ovo je kraj kaže...
// Webb is an international partnership between NASA, ESA and CSA.

Istina. Ali: The Webb telescope cost $10 billion. About $9.7 billion is from the U.S.; $810 million came from the European Space Agency; and $160 million came from the Canadian Space Agency.

Bez tog lavovskog udjela SAD-a, u svom životu ne bi doživio da ESA skupi novaca za takav projekt.

Da se razumijemo, stručnost ESA i CSA u ovom projektu je vrhuska, njihovi mjerni uređaji ugrađeni u Webb su jedinstveni.

Hvala za info, međutim svega toga ne bi bilo bez znanstvene zajednice pa se radije zahvaljuj njima, a ovo sumnjam da eu ne bi mogla većinski financirati, nisam upoznat kakva je financijska konstrukcija cerna ali i drugih visokoznanstvenih eu ili internacionalnih projekata poput zvjezdarnice u čileu itd. Btw. sumnjam da prosječni porezni obveznik u Usa zna išta o James Webbu kao i da je financijski pomogao u financiranju tog teleskopa. Btw2. Ne znam niti ja jesam li sudjelovao u financiranju JWST i je li tada HR sudjelovala u tom projektu u sklopu EU ili je već bilo prekasno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2023 9:54 (notloB).
15 godina
offline
Re: Više od 45.000 galaksija u jednoj fotografiji
Zaporožac kaže...

Nikakav problem..

Zašto bi letjeli do druge galaksije kad možemo koristiti dio Einstenove Opće teorije relativnosti... malo savijemo prostor-vrijeme i hop..samo skoknemo do druge galaksije..

Do svake galaksije- isto trajanje puta. Samo moramo skontati kako to saviti... 

 A kad skontamo onda treba odlučiti koju od nekoliko milijardi zvijezda u svakoj galaksiji posjetiti :)

5 godina
offline
Re: Više od 45.000 galaksija u jednoj fotografiji
Ovo je kraj kaže...
// Webb is an international partnership between NASA, ESA and CSA.

Istina. Ali: The Webb telescope cost $10 billion. About $9.7 billion is from the U.S.; $810 million came from the European Space Agency; and $160 million came from the Canadian Space Agency.

Bez tog lavovskog udjela SAD-a, u svom životu ne bi doživio da ESA skupi novaca za takav projekt.

Da se razumijemo, stručnost ESA i CSA u ovom projektu je vrhuska, njihovi mjerni uređaji ugrađeni u Webb su jedinstveni.

 
A otkud Amerima te silne milijarde? Jer seru zlatna jaja? Ne, nego jer utjeruju trgovinu petrodolarom čitavom svijetu već pola stoljeća, i njihovo je samo da štampaju zelembaće ako ih svi drugi žele imati da kupe naftu.
Ono sad je malo Rusija pokvarila tu koncepciju, a i Kinezi nisu baš najkooperatvivniji u zadnje vrijeme.
Eh da, nisu bili niti Irak, Libija, Venecuela i Sirija, ali to su muhe na zidu za Pentagon.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.6.2023 21:57 (Al Crane).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice