Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos zaključana tema

poruka: 537
|
čitano: 95.362
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos".
8 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
PzKpfw kaže...

 

 

 Trebamo se što više nas cijepiti, te oni koji to ne žele finim metodama natjerati da to naprave.

Nema u javni prijevoz, javne instituacije, na posao, javna događanja, itd. Bez potvde o cijepljenju ili pak u testiranju kojim se dokazuje da niste zaraženi.

 

Tko se ne cijepi je biološko oružje kontra ljudi.

 

 Apsolutno svaka osoba koja je cijepljena može biti nositelj virusa. Nije cjepivo biološka verzija force fielda na starshipu Enterprise iz zvjezdanih staza. Zapravo rekao bih da ste još opasniji za okolinu jer samo morate imati dokaz o cijepljenju, i s time možete iči okolo i širiti virus koliko vas je god volja.

Ali to nikako da neke osobe shvate.

15 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
DuxCro kaže...
PzKpfw kaže...

 

 

 Trebamo se što više nas cijepiti, te oni koji to ne žele finim metodama natjerati da to naprave.

Nema u javni prijevoz, javne instituacije, na posao, javna događanja, itd. Bez potvde o cijepljenju ili pak u testiranju kojim se dokazuje da niste zaraženi.

 

Tko se ne cijepi je biološko oružje kontra ljudi.

 

 Apsolutno svaka osoba koja je cijepljena može biti nositelj virusa. Nije cjepivo biološka verzija force fielda na starshipu Enterprise iz zvjezdanih staza. Zapravo rekao bih da ste još opasniji za okolinu jer samo morate imati dokaz o cijepljenju, i s time možete iči okolo i širiti virus koliko vas je god volja.

Ali to nikako da neke osobe shvate.

 Naravno, kasnije cemo se cuditi otkud opet toliko zarazenih, znamo tko ce biti kriv. Naravno, njih se ne testira osim ako imaju simptome.

I poziv da se necijepljene trpa u logore, to je vrh.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2021 15:57 (Bono).
15 godina
neaktivan
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Nekoliko stvari se u svim ovim pričama postavljaju kao standard bez da se promišlja o tome, npr:

 

- Zašto se sve one koji se ne žele cijepiti opisuje kao neuke i priglupe? I među medicinskim osobljem i među ljudima, koji su daleko iznad prosjeka po inteligenciji i edukaciji, vidim da postoji otpor prema još uvijek novim i nedovoljno testiranim i nedovoljno efikasnim stvarima. Prije koji dan je bila obavijest o 77% bilo necjepljenih koji su umrli - znači 23% je bilo cijepljenih koji su umrli.  flipping the coin je na 50-50. 

 

- Korelacija vs. uzrok-posljedica - tko i koliko rasčlanjuje posljedice pandemije i posljedice društvene reakcije na pandemiju? Jesu li mentalni problemi posljedica bolesti, straha, izolacija, depresije? Čovjek kada završi u zatvoru isto pati mentalno jer je izoliran i ograničen opcijama. 

 

 

Ono što je žalosno da se polarizacija mišljenja radikalizira i da se ide u onu krajnost - ili si naš ili si njihov!  

I malo je ljudi koji mogu i žele pogledati i stvari iz drugih rakursa. I imati razumijevanje.

Strah onih koji se cijepe je da se boje virusa koji je novi. ---------- Umru i neki cijepljeni i od virusa i od cijepiva.

Strah onih koji se boje cijepljenja je zbog cijepiva koje je isto novo.  ---- Umru neki od virusa.

Tko može suditi da je jedan strah važniji ili veći od drugog?? 

 

 

 

 

 
18 2 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
ludizao kaže...
zelja55 kaže...
... ove nadrikemičare

 

Ne misliš valjda na autora? Čovjek piše odlične "kemijske" članke.

 slažem se ali kud se gura dalje osim reklame,na kraju krajeva cjepljeni su i zaštičeni 100% samo je problem što ni oni ne vjeruju u to pa uvjeravaju druge i svi su im neprijatelji

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2021 16:25 (zelja55).
 
2 2 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Nocni kaže...

Nekoliko stvari se u svim ovim pričama postavljaju kao standard bez da se promišlja o tome, npr:

 

- Zašto se sve one koji se ne žele cijepiti opisuje kao neuke i priglupe? I među medicinskim osobljem i među ljudima, koji su daleko iznad prosjeka po inteligenciji i edukaciji, vidim da postoji otpor prema još uvijek novim i nedovoljno testiranim i nedovoljno efikasnim stvarima. Prije koji dan je bila obavijest o 77% bilo necjepljenih koji su umrli - znači 23% je bilo cijepljenih koji su umrli.  flipping the coin je na 50-50. 

 

- Korelacija vs. uzrok-posljedica - tko i koliko rasčlanjuje posljedice pandemije i posljedice društvene reakcije na pandemiju? Jesu li mentalni problemi posljedica bolesti, straha, izolacija, depresije? Čovjek kada završi u zatvoru isto pati mentalno jer je izoliran i ograničen opcijama. 

 

 

Ono što je žalosno da se polarizacija mišljenja radikalizira i da se ide u onu krajnost - ili si naš ili si njihov!  

I malo je ljudi koji mogu i žele pogledati i stvari iz drugih rakursa. I imati razumijevanje.

Strah onih koji se cijepe je da se boje virusa koji je novi. ---------- Umru i neki cijepljeni i od virusa i od cijepiva.

Strah onih koji se boje cijepljenja je zbog cijepiva koje je isto novo.  ---- Umru neki od virusa.

Tko može suditi da je jedan strah važniji ili veći od drugog?? 

 

 

 

 

 skrivanje istine i zataškavanje je največi je  neprijatelj,valjda su Izraelci glupi kad očajni probavaju sa četvrtom dozom i nikako im neradi ili slabo vjeruju u to,dok tablete koje rade i koristili su u početku zatiru i jako dobro skrivaju i to sad više nije istina sve je laž i cjepivo mora bit jedini ljek

14 godina
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

ne bi se cijepili jer nije dovoljno ispitano a nove updejte za winse moraju imati prvi i po torrentima ih traže. 😀

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
all_or_nothing kaže...

ne bi se cijepili jer nije dovoljno ispitano a nove updejte za winse moraju imati prvi i po torrentima ih traže. 😀

 Da... Sigurno posljedice loše izvedene zakrpe za OS su lošije po zdravlje u odnosu na loše ispitano cjepivo. Ili neku grešku tj. previd u sastavu... Čak štoviše, niti u institucijama gdje je stabilnost računala i sustava ključna i o njoj u konačnici možda i ovise životi ljudi, se ne žuri sa instaliranjem zakrpa na OS.

3 godine
odjavljen
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Sram bilo ovu poznatu desničarku Maju Sever. Ove izjave od 2 znanstvenika od 0:18 do 0:38 su zlato.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2021 17:48 (WadeWilson).
 
6 0 hvala 1
8 godina
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Ne volim političare, ali čovjek

. dobro kaže.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2021 18:19 (DuxCro).
Moj PC  
5 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
DuxCro kaže...

Kad vidim koliko se medijske hajke i propagande širi protiv ljudi koji se ne žele cjepiti, i brendira ih se kao antivaxere, jasno mi je kako su nacisti uspjeli stoku sitnog zuba uvjeriti da su židovi krivi za sve njihove probleme. Cijepite se i okanite me se.

Antivaxeri nisu jadnici koji se ne žele cjepiti zbog straha ili neznanja.

 

Antivaxeri su ljudski otpad koji šire laži i obmane protiv cijepljenja !

waaagh ;
11 godina
protjeran
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
warhammer kaže...
DuxCro kaže...

Kad vidim koliko se medijske hajke i propagande širi protiv ljudi koji se ne žele cjepiti, i brendira ih se kao antivaxere, jasno mi je kako su nacisti uspjeli stoku sitnog zuba uvjeriti da su židovi krivi za sve njihove probleme. Cijepite se i okanite me se.

Antivaxeri nisu jadnici koji se ne žele cjepiti zbog straha ili neznanja.

 

Antivaxeri su ljudski otpad koji šire laži i obmane protiv cijepljenja !

 a što se buniš biće više za vaxerske otpadnike,možda da ih u glavu počnu cjepit pa bi ostavili druge na miru

15 godina
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Imam jednostavno rjesenje, tko se zeli cijepiti, nek ga se odvede na cijepljenje, a one koji ne zele odvede kod nekog zarazenog da ga se u kontroliranim uvjetima zarazi. S obzirom da sad imate svi izbor, birajte, sto prije to odradimo, to prije se mozemo vratiti u 2019..

 

 

Linux, Arch Linux.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2021 18:58 (Ante).
 
3 3 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

U tekstu se tvrdi da je za "kolektivni imunitet" potrebno cijepiti sve, a ne samo rizične skupine inače će se "pandemija protezati u nedogled".

 

Upravo takvi očigledno preuveličani pokušaji zastrašivanja odbijaju ljude od cijepljenja, a i od službene znanosti koja neprestano plasira takve i slične izjave. Čovječanstvo je do sad preživjelo stotine pandemija bez cjepiva, štoviše bez ikakvih spoznaja o virusima i bakterijama općenito. Kolektivni imunitet se može postići i prirodnim imunitetom, kao i uvijek do sada kroz povijest, te se pandemija stoga ne može "protezati unedogled". Zašto se takve očigledne činjenice prešućuju nauštrb plitkih zastrašivanja ostaje otvoreno pitanje.

 
4 2 hvala 2
3 godine
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Kolektivni imunitet tj. postotak cijepljenih za postizanje kolektivnog imuniteta je u direktnoj vezi sa zaraznošću virusa. Budući je delta zarazniji soj od prethodnih i postotak cijepljenih potreban za kolektivni imunitet je viši. 

Nije mi jasno zašto se  jednostavno ne donese odluka da svi koji nisu cijepljeni, a razbole se sami snose troškove liječenja tj. da se ne liječe na trošak HZZO-a. Znam da gledajući politički to možda na prvi pogled nije popularno ali mislim da bi pozitivnih efekata bilo više.

 
2 7 hvala 0
12 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
kcharuso kaže...

Čovječanstvo je do sad preživjelo stotine pandemija bez cjepiva, štoviše bez ikakvih spoznaja o virusima i bakterijama općenito. Kolektivni imunitet se može postići i prirodnim imunitetom, kao i uvijek do sada kroz povijest, te se pandemija stoga ne može "protezati unedogled". Zašto se takve očigledne činjenice prešućuju nauštrb plitkih zastrašivanja ostaje otvoreno pitanje.

 

Jest i može, no ti si zgodno prešutio cijenu koju je čovječanstvo platilo.


Nekako sam znao da će ovaj izvrstan članak na žalost biti crvena krpa najgorem šljamu.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2021 19:42 (Yuda).
8 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
butinik kaže...

Kolektivni imunitet tj. postotak cijepljenih za postizanje kolektivnog imuniteta je u direktnoj vezi sa zaraznošću virusa. Budući je delta zarazniji soj od prethodnih i postotak cijepljenih potreban za kolektivni imunitet je viši. 

Nije mi jasno zašto se  jednostavno ne donese odluka da svi koji nisu cijepljeni, a razbole se sami snose troškove liječenja tj. da se ne liječe na trošak HZZO-a. Znam da gledajući politički to možda na prvi pogled nije popularno ali mislim da bi pozitivnih efekata bilo više.

 Slažem se. Molim da mi se na plaći isplate novci koji se daju za sprdačinu od Hrvatskog javnog zdravstva. Kada se razbolim, rado ću platiti privatno liječenje. Jer to ionako radim s obzirom da je javno zdravstvo pred propasti i čekaš na red za pregled dok ne krepaš.

14 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
DuxCro kaže...
butinik kaže...

Kolektivni imunitet tj. postotak cijepljenih za postizanje kolektivnog imuniteta je u direktnoj vezi sa zaraznošću virusa. Budući je delta zarazniji soj od prethodnih i postotak cijepljenih potreban za kolektivni imunitet je viši. 

Nije mi jasno zašto se  jednostavno ne donese odluka da svi koji nisu cijepljeni, a razbole se sami snose troškove liječenja tj. da se ne liječe na trošak HZZO-a. Znam da gledajući politički to možda na prvi pogled nije popularno ali mislim da bi pozitivnih efekata bilo više.

 Slažem se. Molim da mi se na plaći isplate novci koji se daju za sprdačinu od Hrvatskog javnog zdravstva. Kada se razbolim, rado ću platiti privatno liječenje. Jer to ionako radim s obzirom da je javno zdravstvo pred propasti i čekaš na red za pregled dok ne krepaš.

s tih 16% ili koliko već ide za zdravstvo ne bi imao dovoljno ni za izliječiti prehladu a kamo li neku ozbiljniju boleštinu. 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
3 godine
protjeran
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Yuda kaže...

 

Jest i može, no ti si zgodno prešutio cijenu koju je čovječanstvo platilo.

 A ti si zgodno prešutio da je COVID izrazito blaga i bezopasna bolest u usporedbi s najtežim pandemijama koje su pogodile svijet, te da štoviše postoje mnoge siromašne zemlje u kojma nema ni c od cijepljenja, ni m od medicine pa žive praktički isto kao i prije COVID-a. Tako da je ta "cijena koju je čovječanstvo platilo" samo još jedan pokušaj jeftinog zastrašivanja.

 

Ali nekako sam znao da će ovaj članak biti crvena krpa svim elementima koji misle da će ljude natjerati na cijepljenje zastrašivanjem i uvredama. Taj princip možda funkcionira kod djece, a kod odraslih imamo cijepljenost koja je točno obrnuto proporcionalna količini plasiranih besmislica.

8 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Yuda kaže...



Nekako sam znao da će ovaj izvrstan članak na žalost biti crvena krpa najgorem šljamu.

 

 Govoriš da su vakseri i autor članka šljam? Zašto vrijeđaš ljude jer imaju mišljenje različito od tvog?

3 godine
protjeran
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
all_or_nothing kaže...

s tih 16% ili koliko već ide za zdravstvo ne bi imao dovoljno ni za izliječiti prehladu a kamo li neku ozbiljniju boleštinu. 

 Aktualni iznos je 16.5% bruto plaće i to je u europskim okvirima prilično visoko izdvajanje za obavezno zdravstveno osiguranje, te mnoge zemlje izdvajaju manje a imaju kvalitetnije zdravstvo. Ali naravno, taj novac se troši posve netransparentno i domaći političari su lako progurali narativ da je to zapravo sića i da treba izdvajati još puno više, ako želimo da se država lijepo brine o nama.

14 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
kcharuso kaže...

Čovječanstvo je do sad preživjelo stotine pandemija bez cjepiva, štoviše bez ikakvih spoznaja o virusima i bakterijama općenito. Kolektivni imunitet se može postići i prirodnim imunitetom, kao i uvijek do sada kroz povijest, te se pandemija stoga ne može "protezati unedogled". Zašto se takve očigledne činjenice prešućuju nauštrb plitkih zastrašivanja ostaje otvoreno pitanje.

 A svi koji su umrli u dosadašnjim pandemijama nisu dio čovječanstva?

 

Kuga je u 14. stoljeću trajala godinama, pobila je oko 50-100 milijuna ljudi, a Europa je tek u 16.stoljeću uspjela stanovništvom doći na istu razinu populacije. I tako je plesala Azija-Afrika-Europa i pojavljivala se redovito do pred 100 godina. Nije bašu nedogled, to je samo 500-600 godina jelte, ali nije u nedogled. Ali sad svi imamo imunitet. Odnosno nemamo jer postoje novi sojevi. Ali bitno da mislimo da napokon imamo imunitet.

 

Kolektivni imunitet - ili da ne budemo politički korektni - nek umru svi koji ne bi preživjeli nakon zaraze pa da krenemo dalje. Nismo se nikad vraćali na staro pa nećemo ni sad.

 

Imala je kuga i neke druge reperkusije. Kako se smanjilo stanovništvo, povećale su se plaće. Kako su porasle plaće tako je skočila i inflacija. Kako križevi i popovi nisu bili od pomoći, ljudi su počeli vjerovat i u neke druge stvari. Pa su stavljali maske, zatvarali kazališta, prve karantene, manje se sjekle šume pa se smanjio CO2. Ovi koji su i dalje tražili krivca za kugu, našli su ga recimo u manjinama pa imamo prve antisemite. Nekako zvuči poznato.

 

Kako to i inače biva, nije nama u pandemiji problem virus nego čovjek. Zato se za slijedeću pandemiju trebamo opskrbit psihijatrima, a ne virolozima i imunolozima.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
2 godine
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
PzKpfw kaže...

 

 

Sa derištima, kao što su antivakseruše, treba kao i sa pedofilima. Zatvor, kada dođu u novi kvart, nek' idu od vrata do vrata, dobar dan: "Ja sam novi susjed i osuđen za pedofiliju", itd.....Neda tim prostora. Kao što nedamo već spomentim pedefilima, nacifašistima, ubojicama, silovateljima, itd....

 

Država kao represivni alat ima način da suzbije pedofile, kriminalce, tako i ove anticijepiše.

Druga je stvar, jer 'oće.

 

 

Danas se ljudi srame svega, osim svoje vlastite pameti.  

Volim ovakve postove jer izazivaju pozornost, dakle, svrha je ispunjena. (oni toga nisu svjesni ali će im ipak ostati u podsvijesti)

 

Ne bi tako antivakseri seruckali po znanosti da je našega Tite.

Gurali bi se u redu, koji će prvi dobiti bockalicu u rukicu.

Mi vakseri ne bi mogli doći na red od tih budala.

 

To su takvi ne/karakteri.

 

Mislim da su antivakseri samo priglupi kompleksaši koji žele biti drugačiji, a kad već ne mogu po pameti, mogu i po glupoći, bitno je da "imaju svoj stav", makar bio i retardiran.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2021 20:29 (Zaporožac).
 
3 11 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
warhammer kaže...
DuxCro kaže...

Kad vidim koliko se medijske hajke i propagande širi protiv ljudi koji se ne žele cjepiti, i brendira ih se kao antivaxere, jasno mi je kako su nacisti uspjeli stoku sitnog zuba uvjeriti da su židovi krivi za sve njihove probleme. Cijepite se i okanite me se.

Antivaxeri nisu jadnici koji se ne žele cjepiti zbog straha ili neznanja.

 

Antivaxeri su ljudski otpad koji šire laži i obmane protiv cijepljenja !

 di bi ovoj drzavi bio kraj kad bi vi vaxeri bili slozni oko borbe

 protiv mita, korupcije i kradeze propagande koliko

 ste slozni oko cjepiva.

 

 mozda bi zaista i bili mala svicarska, jadna li smo drzava

 kad cijepljeni ne vjeruju u moc svemoguceg cjepiva koje

 toliko zagovaraju pa zive u strahu od nas antivaxera,

 pa vidimo koliko to cjepivo zaista i "stiti".

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2021 21:33 (mAa+_).
12 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
butinik kaže...

Kolektivni imunitet tj. postotak cijepljenih za postizanje kolektivnog imuniteta je u direktnoj vezi sa zaraznošću virusa. Budući je delta zarazniji soj od prethodnih i postotak cijepljenih potreban za kolektivni imunitet je viši. 

Nije mi jasno zašto se  jednostavno ne donese odluka da svi koji nisu cijepljeni, a razbole se sami snose troškove liječenja tj. da se ne liječe na trošak HZZO-a. Znam da gledajući politički to možda na prvi pogled nije popularno ali mislim da bi pozitivnih efekata bilo više.

 Onda bi trebalo takodje donijeti odluku da svi koji puše, nemaju pravo na liječenje, osim ako ga ne sami ne plate, koji piju takodje, nema liječenja alkoholičara i njihove jetre, prežderavaju se, ništa problemi sa srcem itd.itd. Kad takve mjere budu stupile na snagu, slažem se i za nevakcinisane. Jesi primio vakcinu, jesi, boli te ona stvar hoću li ja nevakcinisan umrijeti ili ne, moj izbor.

3 godine
protjeran
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
ivan dragi kaže...

 A svi koji su umrli u dosadašnjim pandemijama nisu dio čovječanstva?

 

Kuga je u 14. stoljeću trajala godinama, pobila je oko 50-100 milijuna ljudi, a Europa je tek u 16.stoljeću uspjela stanovništvom doći na istu razinu populacije. I tako je plesala Azija-Afrika-Europa i pojavljivala se redovito do pred 100 godina. Nije bašu nedogled, to je samo 500-600 godina jelte, ali nije u nedogled. Ali sad svi imamo imunitet. Odnosno nemamo jer postoje novi sojevi.

 Besmislice i novi pokušaji jeftinog zastrašivanja kroz usporedbe s kugom. Količina zastrašivanja koja je stvorena oko korone je vjerovatno veća prijetnja i od samog virusa, što je ova rasprava zorno prikazala.

 

A što se tiče novih sojeva... i virus COVID-a će evoluirati i stvoriti nove sojeve, i to puno brže od kuge koja je bakterijska bolest i samim time evoluira sporije. Novi sojevi će se razviti čak i ako postignemo 100% procijepljenost. I šta ćemo onda? Cijepiti se s 4 doze svake godine? Nekim čudom, u tekstu nema ništa ni o tome.

3 godine
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism

I kada se  dogodi prometna ili druga hitna situacija ( moždani, srčani, ozljeda...) isto se ide kod privatnika??

Kolika je cijena postojanja i održavanja zdravstva u stanju spremnom da pomogne kada je to pojedincu potrebno?

Možemo mi napraviti sustav bez dugih lista čekanja sa još kvalitetnijim kadrom ( normalno to je proces koji bi dugo trajao), ali pitanje je dali mi kao država možemo sebi priuštiti takav sustav. Sa ovakvim izdvajanjima teško da možemo i ovakav kakav je sad. Da se razumijemo nisam u tom sustavu i ne branim ga, slažem se da treba promjene da bi bio efikasniji ali nisam dovoljno stručan da raspravljam o njima. U svakom slučaju i za raspravu o ovoj temi  je potrebno malo kritičkog razmišljanja, a i zrno znanstvene pismenosti, koje nam zaista većini nedostaje.

2 godine
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
kcharuso kaže...

 A što se tiče novih sojeva... i virus COVID-a će evoluirati i stvoriti nove sojeve, i to puno brže od kuge koja je bakterijska bolest i samim time evoluira sporije. Novi sojevi će se razviti čak i ako postignemo 100% procijepljenost. I šta ćemo onda? Cijepiti se s 4 doze svake godine? Nekim čudom, u tekstu nema ništa ni o tome.

Opet isto kao na temi koju je Drago zaključao... 

 

Mutacije ne znače da će virus uvijek evoluirati u zarazniji, smrtonosniji soj, već može i hoće zbog njegove nemogućnosti daljeg širenja procijepljivanjem stanovništva u bezazleni soj, tako da postane malo jača prehlada, a kasnije može i potpuno nestati..

 

Cijepljenjem mu onemogućavaš da bude dominantan, da se kurči, i stvara sojeve kakve on hoće (da se tako seljački izrazim jer pojedinci samo takav tekst shvaćaju).

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
3 godine
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism

Slažem se da se iz iznosa posebnih davanja na duhanske proizvode i alkohol dio izdvaja za zdravstvo. Kupnjom tih proizvoda ulažeš i u svoje liječenje. Problem su možda neka druga rizična ponašanja i poslijedice njih koje nebi trebao snositi HZZO. Pa bi onda svatko uz obavezno osiguranje imao i dodatno osiguranje da se pokrije za takve slučajeve.  Osiguravajuće kuće jako dobro znaju izračunati rizike i odrediti premije za takve slučajeve, pa i propisati pravila ponašanja kojih se osiguranik mora pridržavati da bi mu isplatili štetu. Npr normalno je osigurati se kada ideš na skijanje, ali ako želiš skijati izvan uređenih staza i skijališta onda za to ne vrijedi uobičajena polica. Eventualno se može ugovoriti druga polica ali od visine premije te zaboli glava. Pokušaj se osigurati za rizik da se razboliš od COVIDa pa vidi uvjete. 

14 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
kcharuso kaže...

U tekstu se tvrdi da je za "kolektivni imunitet" potrebno cijepiti sve, a ne samo rizične skupine inače će se "pandemija protezati u nedogled".

 

Upravo takvi očigledno preuveličani pokušaji zastrašivanja odbijaju ljude od cijepljenja, a i od službene znanosti koja neprestano plasira takve i slične izjave. Čovječanstvo je do sad preživjelo stotine pandemija bez cjepiva, štoviše bez ikakvih spoznaja o virusima i bakterijama općenito. Kolektivni imunitet se može postići i prirodnim imunitetom, kao i uvijek do sada kroz povijest, te se pandemija stoga ne može "protezati unedogled". Zašto se takve očigledne činjenice prešućuju nauštrb plitkih zastrašivanja ostaje otvoreno pitanje.

 Kojih je to 100 pandemija Covida čovječanstvo preživjelo ako nećemo uspoređivati sa ostalim pandemija legendo nesuvisla. Reakcija društva je identična i to ti objašnjavam, nebitno koliko mrtvih imamo.

 

Kolektivni imunitet od neke bolesti podrazumijeva da se preko 70-80% zarazi ili cijepi. Šta bi ti da svi dobiju imunitet preko duha svetog? Iz čakri kristala? Homeopatskim pripravcima od planinske kiselice? Ljudi koji nemaju dovoljno jak imunitet za izdržat bolest - umru. Tako je za sve bolesti pa i Covid. Što ti tu nije jasno? Bolesti se ne protežu u nedogled nego dokle ima "mesa i tjelesa". 

kcharuso kaže...
ivan dragi kaže...

 A svi koji su umrli u dosadašnjim pandemijama nisu dio čovječanstva?

 

Kuga je u 14. stoljeću trajala godinama, pobila je oko 50-100 milijuna ljudi, a Europa je tek u 16.stoljeću uspjela stanovništvom doći na istu razinu populacije. I tako je plesala Azija-Afrika-Europa i pojavljivala se redovito do pred 100 godina. Nije bašu nedogled, to je samo 500-600 godina jelte, ali nije u nedogled. Ali sad svi imamo imunitet. Odnosno nemamo jer postoje novi sojevi.

 Besmislice i novi pokušaji jeftinog zastrašivanja kroz usporedbe s kugom. Količina zastrašivanja koja je stvorena oko korone je vjerovatno veća prijetnja i od samog virusa, što je ova rasprava zorno prikazala.

 

A što se tiče novih sojeva... i virus COVID-a će evoluirati i stvoriti nove sojeve, i to puno brže od kuge koja je bakterijska bolest i samim time evoluira sporije. Novi sojevi će se razviti čak i ako postignemo 100% procijepljenost. I šta ćemo onda? Cijepiti se s 4 doze svake godine? Nekim čudom, u tekstu nema ništa ni o tome.

 Mogu razumjet da te strah, to je suvisliji razlog i zapravo, objektivno najvjerojatniji razlog pobune oko cjepiva i maski. Ljudi ne žele slušat jer se boje i to je normalan refleks na strah od nepoznatog.

 

Da će virus surađivat - neće. I da sutra nastane 500 sojeva, put do imuniteta krda je popločen mrtvacima. Ne ide bez toga. Nitko tu nikog ne straši, ako kažem da u šumi ima vukova, netko će to primit kao informaciju pa će ponijet pušku, a netko će se uplašiti pa više neće ići u šumu. Oboje legitimno.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2021 21:19 (ivan dragi).
3 godine
protjeran
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Zaporožac kaže...

Cijepljenjem mu onemogućavaš da bude dominantan, da se kurči, i stvara sojeve kakve on hoće (da se tako seljački izrazim jer pojedinci samo takav tekst shvaćaju).

 To je tvoje ničim potkrijepljeno mišljenje, a seljački si se izrazio zato što takvu besmislicu niti ne možeš obrazložiti drukčije. Mnogi stručnjaci upozoravaju da masovno cijepljenje povećava selekcijski pritisak na virus i tako pospješuje razvoj novih, potencijalno opasnih sojeva, te da je kombinacija prirodnog imuniteta i umjerene procijepljenosti dugoročno optimalnija.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice