Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos zaključana tema

poruka: 537
|
čitano: 95.821
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
VladRi kaže...

Imaš potvrdu o cijepljenju - možeš ići bilo gdje bilo kad - ne moraš se testirati - ako imaš/širiš ne ideš u samoizolaciju

Nemaš potvrdu - moraš se testirati svaka 2 dana (tako nešto) - po detekciji ideš u samoizolaciju...

 Govorimo o tome da cijepljeni u istim okolnostima manje šire zarazu. Naravno da ako necijepljene potpuno izoliraš onda oni manje šire.

U svakom slučaju je bolje imati cijelu populaciju procijepljenu s blažim mjerama nego neprocijepljenu s oštrijim.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Visak kaže...
VladRi kaže...

Imaš potvrdu o cijepljenju - možeš ići bilo gdje bilo kad - ne moraš se testirati - ako imaš/širiš ne ideš u samoizolaciju

Nemaš potvrdu - moraš se testirati svaka 2 dana (tako nešto) - po detekciji ideš u samoizolaciju...

 Govorimo o tome da cijepljeni u istim okolnostima manje šire zarazu. Naravno da ako necijepljene potpuno izoliraš onda oni manje šire.

U svakom slučaju je bolje imati cijelu populaciju procijepljenu s blažim mjerama nego neprocijepljenu s oštrijim.

 Ne postoje iste okolnosti ako se jedni moraju testirati / samoizolirati a drugi ne.

 

Što se tile posljedica, evo, ja se psihicki spremam da odem na pecl #1

NULL!=NULL
2 godine
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
bruno1026 kaže...

zato jer imam antitijela koja su bolja zaštita od cjepiva, ali struka prirodni imunitet ne priznaje. jebena struka.

laucoljubitelj, komentar dno dna... i ti se kao smatraš pametnim...

 da ?

možeš dobiti virus ili misliš da ne možeš ?

 

ako možeš, isti vrag kao i s cijepljenima.. imaš slabe simptome ili ih uopće nemaš a širiš virus kao i cijepljeni..

 

što je bilo prvo...kokoš ili jaje ?

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
8 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Visak kaže...
bruno1026 kaže...

 kao što se naglašava iz dana u dan, umiru necijepljeni, a budući si cijepljen i zaštićen, ne razumijem zašto trošiš svoju energiju na one koji tu zaštitu ne žele.

 Zato jer necijepljeni šire bolest više od cijepljenih, a i više opterećuju zdravstveni sustav.

 

bruno1026 kaže...

 zato jer imam antitijela koja su bolja zaštita od cjepiva, ali struka prirodni imunitet ne priznaje. jebena struka.

 Antitijela imaš ako si prebolio, što struka priznaje. Ili ti zapravo nemaš pojma što su antitijela i misliš da se stiču sklekovima i brokulom?

 nemaš pojma, struka antitijela ne priznaje antitijela za ništa, ako nemaš PCR test, antitijela ti za njih ne znače ništa. da ti nacrtam, covid potvrdu samo sa testom na antitijela nećeš dobiti. tako da je odgovor na tvoje pitanje kojim si mislio ispast jako pametan, a ispao si suprotno, da, antitijela se po struci stječu sklekovima i brokulom, pa se ne priznaju za potvrdu. još jedan dokaz stručnosti stožera. pametan kakvim si misliš da jesi, trebao bi znati kada treba radije šutiti, nego progovoriti i laprdati o čemu nemaš pojma.

 

ako sad misliš neku sjw filozofiju prodavat o punjenju zadravstvenog sustava, radije nemoj otvarat pandorimu kutiju. ljudi su pretili, nezdravo žive i s time popunjuju zdravstveni sustav, posljedično, liste čekanja su takve kakve jesu, ali korona s njima nema veze. hoćemo mjere za debelu ljudsku prasad koji su svojim izborom pretili? da podsjetim, a mogu ti dati i linkove, pretilost se danas u medicini nazivom epidemijom 21 stoljeća, a zdravstveni problemi su itekakav nezamenariv uteg sustavu. ali naravno, o tome sjw licemjerno neće voditi bitku, najčešće jer su i sami pretili ili vode nezdrav život...

8 godina
protjeran
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
forumaš kaže...

 

Jutarnji list - Video iz države suočene s jednim od najgorih valova korone u EU: ‘Ovako izgleda zdravstvena katastrofa‘

 

"U utorak (19. listopada 2021.) u posljednja 24 sata zabilježeno je gotovo 19.000 novih infekcija i 574 smrtna slučaja povezana s koronavirusom."

 ides djurdja...

de nas izvjesti jel jos koji tigar zarazio s covidom zaposlenika zoloskog...

ak ne pratis, bilo u 24sata vijest pocetkom covida...

8 godina
protjeran
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
PzKpfw kaže...

 

 

Hm, uvijek iznova. Sa antikoronašima nema smisla voditi rasprave. 15 strana u temi, gdje se dokazuje nešto, ovima kaj su glupi ili se prave glupi iz raznog prizemnih strasti.

Kako negdje piše, najbolje je pametnima i ljudima od znanja zabraniti govoriti kako se budale ne bi osjećale, povrijeđeno.

 

Zabraniti ulazak ovima kaj šire koronu gdje je god moguće. Sada se preseravaju antikoronaši, a kada doktor za treba prvi će biti na hitnoj, te jaukati, kako eto nitko njih jadne neće spasiti.

 

Ljudi ginu, a antikoronaši besjede, dal ovo, dal ono. Mislim pustite štakore u dječju sobu u ime ekologije i životinskih prava. Isto tako i sa koronašima.

 

 ljudi ginu od pamtivjeka...

inace imas u trgovini potpuno legalno kupit recimo cigare...koje kazu izazivaju rak..

puno gora bolest od temperature 38.4 2 dana ili spavanja 2-3 dana...

tolko su bili bolesni ljudi koji su bili pozitivni na covid koje znam...a da nisu imali jos 3 kronicne bolesti sa strane...

sta vi meni ocete dokazat? da se trebam cjepit zbog temperature?

 

 

8 godina
protjeran
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Visak kaže...
mpapec kaže...

Pitanje za autora originalog clanka, da li se smatra strucnijim od vladinog savjetnika za pandemiju? 

 Dakle Lauc ovdje kaže doslovno:

- cjepivo nakon 6 mjeseci štiti 50% od zaraze (što je po njemu loša zaštita?!?)

- cjepivo odlično štiti od teškog oblika bolesti

- ja osobno ću čak i mlađim ljudima reći: cijepite se

- rizik cjepiva je daleko manji od rizika bolesti, tu nema nikakve dvojbe

- za državu je apsolutno najbolje kada bi se svi cijepili

- mi danas znamo da nemamo neke moćne alate za borbu protiv ovog virusa, osim cjepiva

 

Ov oje prijepis od riječi do riječi. Onda zašto vi laucoljubitlji ne slušate što vam čovjek govori?

 mozda zato sto imamo nesta malcice mozga u svojoj glavi?

pa mozemo s njim nesta malo razmislit i donest neki svoj zakljucak?

sljepo slusaju samo debili...znas da ti to ne shvacas...

jel ti mislis kako je poslusnost vrh pameti...

8 godina
protjeran
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Zaporožac kaže...
dani_os kaže...
inace je zena oko 75god. s tumorom...koji se vratio nakon godinu - dvije...

tako mi je umrla mama i puno drugih...prica se o tome da kemoterapije kao ubiju tumor...onda se vrati u gorem obliku..

tako mnogih drugih...

znaci vise ne umiru kod nas od tumora ljudi nego od covida19 jel?

ma hajde, tumori se redovito vraćaju nakon godinu-dvije ?

 

gdje si to pročitao? U časopisima Svjetlost, Galaksija ?

.....

i još se vraćaju "u gorem obliku" , jao, jao.... pišeš kao da imaš 12 godina, bez uvrede.. ne poznaješ ni tu materiju niti imaš znanja o tome koliko imam ja, jer sam ga osobno imao, a i u obitelji, majka, te njena sestra, tetkina kći itd..itd...

 

danas se više ne pita koliko osoba je imalo tumor, već, tko ga nije imao ?

 

meni je eto prošla dseta godina, nikakvih recidiva, tetki isto otprilike, sestrični već 15 godina.

nikome se nije ništa "vratilo" nakon 2 godine.

 

kad to popušiš pa moraš na zračenja, kemu, počneš kao manijak čitati sve štoti padne podd ruku, ali ne od alternative već od službene znanosti zvane medicina.

 

dakle, po tvojoj malaksaloj teoriji, tumor, kancer ....što god, im se vratio, oni u bolnicu, dobili covid i umrli od tumora, ili covida, nije mi jasno ?

baš se potrefilo da popadaju od tumora kad su bile na covid odjelu ?

 

misliš, umrli od tumora s covidom ?

 

doktori namjerno napisali da su umrli od covida, a oni umrli od tumora ?

 

baš namjerno, da se što više ljudi cijepi, je li , pajdosu ?

 

neka zavjera, a lega ?

 

 

 

 na onkologiji sam to cito...

je si cuo kad za taj caspis?

jel ti dovoljno pouzdan taj casopis?

 

pozdaniji bug forum, 24 sata, jutarnji i drugi?

 

doktori su ti inace sveti apostoli...

sto si ti cito o tumoru...

kad ides kod strucnjaka se ljecit od tumora?

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.10.2021 11:38 (dani_os).
14 godina
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

najgore je što će ovakvi kao ovaj lega bez posljedica preživjeti pandemije, razmnožiti se i na kraju umrijeti u iluziji vlastite pameti i nadmoći.

dakako, dokrajčit će ih 5g ili cjepivo koje nisu ni dobili, ali im rastura dnk.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Visak kaže...
..

 Zato jer necijepljeni šire bolest više od cijepljenih, a i više opterećuju zdravstveni sustav.

 

..

 -netočno. (možemo reći i glupost.. no nije cilj vrijeđanje-svađa) :)

-isključivo zaraženi-pozitivni šire virus, pri čemu je sporedno (ne)cijepjen, tj jednako šire neovisno o posjedovanju potvrde, čak dodatno, jer zbog cjepljenja i potvrde ne prolaze testiranja i tako šire virus ..

-opterećenje zdr.sustava? .. to su ljudi koji plaćaju sustav, sve, pri čemu je nevažno imaš li rak, slomljenu nogu na nogometu-skijanju, autonesreći ili virus.. + za virus nisu krivi zaraženi, oni su naprosto zaraženi, kriv je virus. Svaki bolesnik opterećuje sustav.. možemo ih ubiti? ne liječiti? .. svaki građanin neovisno o soc.statusu ima osnovnu sigurnost, pa i migranti koji nemaju ni status građana.. opterećenje sustava? smiješno kao kriterij. Možemo karikirano zabraniti ljudima srati (my frenč..) jer time opterećuju kanalizacijski sustav i stvaraju otpad.. točno, ali.

-dolazi vikend, mladež dobije ćaćin auto za izlazak i kao s ralicom pobere pješake.. oprerećenje sustava i tad ćeš pješaku prigovarati što je pregažen? koja logika.. no istu koristiš za covid ako oboljelom želiš prigovarati za trošak, kojeg je on btw participirao desetljećima rada i ima pravo na zaštitu kad mu je potrebno. Izbaci iz etike novac, ili-ili, iz struke itd. ili ćemo o novcu, cijeni koštanja pa zaključiti je je neisplativo liječiti bolesne-stare tj dodatno koristi državi ako penzići jednostavno pocrkaju.. nema troška + penzija... o tome se govori ili o zdravstvu, virusu?

 

-prevencja, često najbolji, najefikasniji i najjeftiniji način.. što bi bila prevencija recimo prošli tjedan u riječkoj bolnici.. pa to da su osobe testirane, negativne, tad ti negativni djelatnik normalno radio, ne bi širio zarazu, dok ovako širi mada je cijepljen. Prevencija bi bio test-negativni, lockdown-mjere.. ali se za cjepljene to ne provodit, samo za necijepljene.. tj sad već 50% populacije tako prolazi bez testa umjesto da je to kriterij ako je nužan, ako govorimo o suzbijanju virusa i pogotovo bolničkom odjelu s pacijentima koji su sad zaraženi. To nije trošak ili opterećenje sustava? .. + zamisli i moguću tužbu jer je pacijent zaražen u bolnici od djelatnika bolnice, što tad s opterećenjem sustava? Što kad čovjeku greškom odrežu nogu, to nije opterećenje? Po čemu je to opterećenje ok, dok si daješ za pravo lažnim moralom prigovarati oboljelima od covida samo zato jer su oboljeli ili ako su necijepljeni što ti je osnovni kriterij kao dobro-loše.. to je jednostavno pogrešan kriterij, užasna etika, nakaradna-monstruozna-zla.

 

-cijepljenje.. ne pomaže u slučaju delte, sad rusi najavljuju novi soj, još gori-jači.. pri čemu cijepljeni jednako prenose-šire, kao i necijepljeni, dok je jedina razlika za većinu da cijepljeni u pravilu imaju blaže posljedice oboljevanja, što je super, kad već nije riješenje.. ali dio populacije iz bilo kojeg razloga i na samo cijepivo ima istu-tešku reakciju pa i smrtnost, tj za teže-preminule je sporedno jesu li preminuli od virusa infekcije ili od cjepiva i reakcije koja je teoretski identična virusnoj, jer cjepivo nije lijek nego izaziva reakciju-odgovor organizma koji tad stvori antitijela.. ili ne stvori, umre.

 

-cijepite se, mislite na sebe, ako mislite na druge držite se mjera, testirajte se povremeno.. ne širite virus ako možete, čak i to što maskice i distanca ne pomažu znatno, i promil-promila je bolje nego ništa. To govorim, to kaže i lauc, nije antivaxić.. no to tvoju stranu vaxića ne spriječava u etiketiranju, dok nakaradnim moralnim-ekonomskim kriterijem prigovaraš o opterećenju sustava, jer bolesni su trošak.. da, jesu, i? Možeš oportuno zaključiti da je neisplativo nekoga liječiti ako nema recimo dobre šanse što je već problem kako ćemo to definirati i tko će biti sudac po kojem kriteriju, zdravstvo-medicina ili financije, ja-ti-obitelj ili netko nepoznat.. a tad se mišljenja promjene.

-šbb-kbb.. što da recimo osoba koja ne veže pojas doživi sudar? što ako nekog drugog usmrti što ako je usmrćena-ozljeđena ta osoba? Pomaže li vezivanje pojasa ostalima u prometu? -ne, jednako cijepljenje ne pomaže ostalima jer ne spriječava širenje, odnosno upravo suprotno se sad dešava s potvrdama, pa cijepljeni neovisno jesu li negativni-pozitivni prolaze bez testa i tako prenose virus. Necijepljeni barem teoretski više ne mogu biti krivac-uzrok transmisije, jer .. nisu necjepljeni ušli u odjel bolnice jer su uvedene takve mjere, .. dakle sad je isključivo cijepljeni-potvrda uzrok zaraze na odjelu, ne necijepljeni osim ako u sustavu kontrole nema rupa pa ne testiraju.. a tad je i to krivica njih koji to ne rade jednako kao što bi bila krivica policije koja ne vidi kriminal ili je korumpirana. Što ako je osoba nevezana stradala u prometu.. gubi zdr.osiguranje? Što ako je to pješak, što ako je stranac, migrant, marsovac? Tko plaća? .. plaća sustav, svi-mi pa i oni stari +60-70+.. kojima sad sustav prigovara da su trošak, ali se nije sustav bunio dok su 40god uplaćivali u taj sustav.. fuj kriterij.

 

-što kaže npr milanović, što ponavlja već duže vrijeme?.. posljednje što je rekao, covid-potvde su terorizam, tko se nije cijepio-magarac.. i to je to. Svrstati ga u antivaxiće kao lauca? No njemu je lako, fikus koji može govoriti što želi pa i demagogija-oportunizam jer on to ne govori samo tako, nego eto slučajno mu i činjenice odgovaraju pa ih ponavlja, mada je kako ćeš ti reći laik.. no ipak je i on relevantniji nego neki glazbenik u reklami, glumac, nogometaš.. političar, pa ih reklama ipak koristi za promociju. Može bilo tko biti bilo što, može se baviti bilo čime, tako sad političar-nogometaš.. može imati svoj kulinarski masteršef show.. mada nisu profesionalnci, postanu jer to rade za novac a tad neovisno što nisu stručni nisu laici .. tj lacizam je primarno stvar ideje-vjere-uvjerenja.. ili (ne)znanja. Kad nešto znaš kao matematiku ne moraš vjrovati rezultatu koji ti drugi kažu, provjeriš i tad znaš... sve ostalo si laik, jer jednako moraš vjerovati trgovcu da je u kupljenoj vreći kilogram šećera ili čokolada ovisno o ambalaži, kako sadržaj tako i masa.. vjeruješ bez provjere i laik si jer nisi sturčnjak za čokoladu-šećer.. itd a takvim kriterijem u nedostatku argumenata napadaš npr lauca pri čemu se fokusiraš na ono što ti želiš, kao svijest-stanje duha ljudi i posljedice pandemije na soc.ponašanje kao depresiju.. umjesto na ono što ekšli govori-ponavlja o cjepivu, cijepljenju, zaštiti itd. Jučer ga je willy branio sat vremena od krvožednih novinara.. novinara koji nisu tu da bi eliminirali pandemiju nego da ispune dnevni zadatak, da podbodu hdz, da čačkaju.. i tako su čitavo vrijeme tražili reakciju ministra recimo izbacivanje lauca, ne zato jer je ili nije u pravu, nego zato jer je to politički oportuno, zadatak.. tj nije im važan ni lauc, ni willy nego hdz.. a presica je o stožeru i pandemiji. Politička agenda pri čemu su sve ostalo samo šlagvorti, može biti cijena goriva, može globalna klima, može sud-ustav-izbori.. pa i covid pandemija, samo sredstvo političkih borbi pri čemu ih ne zanima ni klima ni pandemija niti će je riješiti ali ako može naštetiti hdz-u tad će to druga strana koristiti, kao što bi bilo i obrnuto tj koja god tri-slova stavimo i dalje je to politika-oportunizam-demagogija.. najmanje sturka-zdravstvo ili borba protiv pandemije pri čemu milanović kao fikus ispadne najpametniji, kao što može ispasti iz vlaka, jer mu trenutno odgovara, pa tako imamo ovih dana recimo ponavljanje da je hdz kriminalna organizacija presuđena za fimimediju.. a ni to ne pomaže stanju ili borbi protiv pandemije, i to je rasipanje resursa, ne bolničkih nego ostalih, pa i bolničkih, jer se tad u političkim igrama pristaje na dogovore-kompromise kao što sad tomašković ugovara posao s pripuzom protiv kojeg je bio desetljeće.. ili kao što sad u splitu sdp+hdz i reakcija gradonačelnika koji želi izbore za grad.. pri čemu primjeti da hdz-sdp-ostali nisu dobri-loši nego su (o)pozicija ili u nekom trenu vlast-odgovorni tj oni koji moraju osigurati funkcioniranje društva. Tako će sad split da bi izglasao proračun opet u izbore i dodatni trošak novca-vremena tj resursa koji bi bio pametnije uložiti u potrebno.. u čemu je razlika s troškom za bolnički krevet? .. osim u etičkim normama gdje je to fuj, tj neusporedivo, ali kao resursi jednako. Hoće li sad split potrošiti par miliona na izbore a ni to ne mora donjeti riješenje-promjene pa si možda opet na početku, ili će se opet neki interesi dogovoriti, ne znaš što je gore.. ako je pripuz kriminalnim poslovanjem s bandićem do sad poslovao, opet mu se daje isti posao, jer nema tko drugi.. a tad je to dvostruko lošije tj ako je nevin tad zato jer se nevine optužuje, ako je kriv.. zato jer je kriv i zato jer i dalje krivcu daješ isto, posao-novac mada to znaš.. jer nemaš izbora. Ako je pripuz nevin, tad je tomašković kriv-loš, jer je na tome temeljio desetljeća aktivizma itd.. a ako je u pravu, tad je neobično da on koji se tim pitanjem bavio nema drugo-bolje riješenje ili barem dokaze za optužbu protiv pripuza.. tj ispada da je samo platforma-aktivizam protiv sam sebi svrha, dok se ne dođe do fotelje.. a tad se priča mijenja u nešto kao realnost. .. u čemu je razlika ako oboljele optužiš za opterećenje zdravstvenog sustava? Zato sustav i postoji, tj svrha mu je upravo to, liječiti oboljele-potrebite, ne biti prazan-trošak i mjesto za uhlejbe, veća bez dna i smisla. Solidarno liječimo sve, krive-prave, sdp-hdzovce, crnce-bijelce, .. liječimo ljude. Virus-pandemija napada ljude. Sad ih segregiramo po posjedovanju potvrde koja nije jamstvo da je osoba negativna.. i iz tog razloga je potvrda loša jer nije kriterij koji pomaže suzbijanju virusa-zarazi, suprtona smislu postojanja kao što je i sam slogan 'mislite na druge'.. koji nameće odgovornost ljudima mada za virus nisu odgovorni dok se mjera-opreza ili prevencije trebamo držati svi, kako to uključuje ne voziti ako piješ tako i ostala rizična ponašanja, virus, sve.. a potvrda, imaš vozačku, to je potvrda da si osposobjen za vožnju i da znaš pravila kao i to da si odrasla pravno odgovorna osoba za posljedice. Nemaš vozačku, ne smiješ voziti, mada možda znaš.. možda nisi laik nego profivozač f1.. ali ako nemaš vozačku ne smiješ na cestu, jednako kao teh.dokumente i osiguranje, neovisno jesi li stručan, izmislio automobil itd. pa po tom kriteriju nitko nije laik ako se govori o stvari koja se tiče svih i utječe na sve ljude tj ne možeš po kriteriju laik-stručnjak ljudima odricati pravo dok je lauc ipak struka + znanstveni savjet, savjetnici vlade.. koji može biti u krivu ili u pravu, ili između.. no ne može reći da je laik, čak ni za kuhanje, odnosno ne manje-više nego što su tad svi ostali ljudi na zemlji..

 

-podsjetnik, npr prije godinu, prije cjepiva.. koje su mjere postojale? .. imao si na ulazu recimo mjerenje temperature.. tisuće toplomjera kupjeno iz tog razloga, recimo za djecu-školu, dovoljno brz-jeftin i dovoljno efikasan način da se barem primarno filtrira, tj ako osoba ima povišenu temperaturu.. tad mora u trijažu, provjeru-test.. ako je negativna super, ako je pozitivna-izolacija. Ta mjera mjerenja temperature više ne postoji, ne provodi se.. a posjedovanje potvrde je propusnica, kako za negativne tako za pozitivne. Smisao? Trošak .. opterećenje sustava? Sustav opterećuju oni koji šire virus, time šire broj zaraženih a posljedično i oboljelih.. pri tome ponovo, cijepljeni jednako prenose, nije kriterij potvrda nego jedini kriterij može biti test-negativan. Ne slažeš se? ok.. jer ja sam laik.. no ti si što ili tad ćeš lako dati jasan odgovor-rješenje problema.. ili nećeš?

-ili misliš da takva provjera temperature na ulazu u recimo bolnicu, neovisno imaš-nemaš potvrdu ne bi bila korisna, ne bi smanjila širenje i time opterećenje sustava? Test? Toplomjer?.. mjere pa i maskica? .. ili je samo cjepljenje + potvrda ono što tvrdiš mada je to činjenično već demantirano stanjem..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
bruno1026 kaže...

 nemaš pojma, struka antitijela ne priznaje antitijela za ništa, ako nemaš PCR test, antitijela ti za njih ne znače ništa. 

Komisija bi do 31. listopada 2021. trebala  Europskom parlamentu i Vijeću podnijeti izvješće o provođenju ove uredbe o covid-putovnicama u sklopu kojeg bi trebao biti i pregled „o dostupnim znanstvenim dokazima i razini standardizacije u pogledu mogućeg izdavanja potvrda o preboljenju na temelju testova na antitijela, uključujući serološko testiranje na antitijela na virus SARS-CoV-2, uzimajući u obzir dostupnost i pristupačnost tih testova“,

Epidemiolog Bernard Kaić objašnjava nam kako su HZJZ i MUP u komunikaciji s Europskom komisijom oko mogućeg rješavanja ovog problema.

 Tumači nam kako su antigenski i serološki testovi iz konačne verzije Uredbe ispali zbog inzistiranja nekih utjecajnih zemalja, prvenstveno Njemačke, koja nije bila sigurna u baze podataka vezane za rezultate brzih testiranja i oslonila se na konzervativni pristup priznavanja samo laboratorijskih rezultata PCR-a.

https://faktograf.hr/2021/07/14/deseci-tisuca-gradana-ne-mogu-izvaditi-digitalna-covid-potvrda-preboljeli/

Dakle nepriznavanje je posljedica nepovjerenja u administrativnu točnost podataka, a ne da struka ne priznaje postojanje antitijela kao dokaz preboljenja. A do kraja mjeseca ta odluka se možda i promijeni.

 

Nisi odgovorio jesi li prebolio koronu.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
ihush kaže...

-isključivo zaraženi-pozitivni šire virus, pri čemu je sporedno (ne)cijepjen, tj jednako šire neovisno o posjedovanju potvrde, 

 A gore Lauc kaže da 6 mjesci nakon cijepljenja imaš 50% manje šansi za zaraziti se (prije toga i više). Znači cijepljeni bar 50% manje šire zarazu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
protjeran
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Visak kaže...
ihush kaže...

-isključivo zaraženi-pozitivni šire virus, pri čemu je sporedno (ne)cijepjen, tj jednako šire neovisno o posjedovanju potvrde, 

 A gore Lauc kaže da 6 mjesci nakon cijepljenja imaš 50% manje šansi za zaraziti se (prije toga i više). Znači cijepljeni bar 50% manje šire zarazu.

 do kad vrijede ti podaci?

koju salatu da jedem uz grah?

2 godine
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

opet ide Mass prune tvojih postova pa nećeš moći u njima uživati. 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
 
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
NeAusvajzuNeUbadanju kaže...

E da, vaš dragi Pfizer je dosad poplaća hrpetinu kazni u iznosu od više milijardi dolara, za različita počinjena zlodjela, poput: lažno oglašavanje i lažne tvrdnje, podmićivanje, djelovanje bez dozvole i pristanka, falsificiranje dokumenata, nanošenje štete i smrti. 

 moram prijavit tvoj post...sirenje lazi...

farmacija radi poput trgovine...samo je u farmaciji profit puno veci...

na cjepivu imaju zaradu 400%...tolko ljudi na drogi ne zaradjuju...

za proizvodnju ljeka jednog...od pocetka do postanja na trziste potrose 4 milijrde dolara...

kolko glup trebas bit da bi mislio da se oni brinu za bilo cije zdravlje?

 

kao ono potrosio na 4 milijarde i ja sad to necu stavit na trziste jel eto to ne koristi nicemu...

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
SimeKZ kaže...

 

Ah što volim kad se netko pravi pametan a ne zna uopće čitati s razumijevanjem i u nedostatku argumenta brani svoje stajalište sprdnjom.

Većina komentatora ovdje su očito fanatici, sljedbenici i alati nečije propagande - čak više oni koji zagovaraju cijepljenje samo što su toga manje svjesni.

 

Kad čovjek zanemaruje logiku, pod izlikom da mu do sad nije trebala (tipa - do sada cjepiva generalno više koriste nego štete pa dok ide ide) onda nema smisla gubit vrijeme na takve jer će se u najboljem slučaju rasprava svesti na ignoranciju a u najgorem ad hominem.

 

Moje izjave i stajališta su generalno rezultat višegodišnjeg istraživanja, ne morate se s istim složiti, ali kategorički odbijati mogućnost da sam u pravu samo zato što većina struke ili znanstvene zajednice trenutno ne tvrdi isto je jednostavno glupo.

Većina znanstvene zajednice je isto opterećena kratkoročnim problemima i prekonzervativna da bi odstupala od sigurnog pa ignorira ono što odstupa od dogme (a i medijsku pozornost dobivaju samo potvrde davno postavljenih teorija, dok se ono što ih opovrgava ignorira) premda

je sasvim jasno da nijedna teorija ne vrijedi apsolutno.

 

Pošto me ne zanima božanski apsolutizam, čiji bog je u pravu a čijem se treba sprdati, odustajem od ove teme.

 

 

Amenoum
15 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Visak kaže...
ihush kaže...

-isključivo zaraženi-pozitivni šire virus, pri čemu je sporedno (ne)cijepjen, tj jednako šire neovisno o posjedovanju potvrde, 

 A gore Lauc kaže da 6 mjesci nakon cijepljenja imaš 50% manje šansi za zaraziti se (prije toga i više). Znači cijepljeni bar 50% manje šire zarazu.

 -netočno.. provjeri ako želiš, isključivo pozitivni prenose a tad je nevažno jesu li cijepljeni za sam prijenos, dok isključivo za njih može biti lakše-teže posljedice ako obole. Za širenje ne možeš to reći, tj nezaražena osoba ne širi, isključivo zaražena. Cjepljeni prenose. U riječkom slučaju 100% jer necjepljeni bez testa ne mogu na odjel, tad su upravo cijepljeni oni koji šire svih 100% i u tom slučaju uopće nije važno jesu li sami otporni i kakve će oni imati posjedice nego se treba zaštititi pacijente koje zaraze.

-ako si ti pozitivan, širiš virus, tad si ti taj koji je širitelj, izvor time i problem, tad je upravo to ona osoba koju sve mjere, lockdown, maskice i ostalo trebaju izolirati, dok se radi upravo suprotno tj po pogrešnom kriteriju što potvrđuje i riječki primjer cijepjlenih.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Ne bi ništa zabranjivao ljudima koji se ne žele vakcinisati,njihov izbor i u slučaju posljedica njihov problem.

 

naprotiv , podsticao bih njihova okupljanja  po mogučnosti u zatvorenim manjim prostorima,ipak zahladilo je !

waaagh ;
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
ihush kaže...

 -netočno.. provjeri ako želiš, isključivo pozitivni prenose a tad je nevažno jesu li cijepljeni za sam prijenos, dok isključivo za njih može biti lakše-teže posljedice ako obole. Za širenje ne možeš to reći, tj nezaražena osoba ne širi, isključivo zaražena. Cjepljeni prenose. U riječkom slučaju 100% jer necjepljeni bez testa ne mogu na odjel, tad su upravo cijepljeni oni koji šire svih 100% i u tom slučaju uopće nije važno jesu li sami otporni i kakve će oni imati posjedice nego se treba zaštititi pacijente koje zaraze.

-ako si ti pozitivan, širiš virus, tad si ti taj koji je širitelj, izvor time i problem, tad je upravo to ona osoba koju sve mjere, lockdown, maskice i ostalo trebaju izolirati, dok se radi upravo suprotno tj po pogrešnom kriteriju što potvrđuje i riječki primjer cijepjlenih.

 Da pozitivni prenose, a cijepljeni imaju 50+ posto manje šanse da postanu pozitivni. Znači od 100 necijepljenih će u nekom periodu recimo 20 postati pozitivno, a od 100 cijepljenih će 10. Očito će 10 ljudi zaraziti manje drugih ljudi nego 20.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Film koji budi nadu. Mada je s druge stane tužno da se i nakon 65 godina time bavimo.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 2 hvala 0
5 godina
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Isuse, ko planina je očito da nije problem u znanstvenoj nepismenosti. 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
warhammer kaže...

Ne bi ništa zabranjivao ljudima koji se ne žele vakcinisati,njihov izbor i u slučaju posljedica njihov problem.

 

naprotiv , podsticao bih njihova okupljanja  po mogučnosti u zatvorenim manjim prostorima,ipak zahladilo je !

 
Ja ne znam što je tim znanstvenicima uopće bilo - pustiti virus s tako niskom stopom smrtnosti...

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
15 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Visak kaže...
..

 Da pozitivni prenose, a cijepljeni imaju 50+ posto manje šanse da postanu pozitivni. Znači od 100 necijepljenih će u nekom periodu recimo 20 postati pozitivno, a od 100 cijepljenih će 10. Očito će 10 ljudi zaraziti manje drugih ljudi nego 20.

- ok, pozitivni prenose.

.. upravo, pozitivni, cijepljeni u riječkoj bolnici s potvrdama, pri čemu je sporedno ima li ih 10-100, tj to je tad samo iznos-broj.

- u tom slučaju necijepljeni nisu zarazili nikoga, jer nisu ni prošli ulaz, test.

- sad pokušaj pogoditi što je kriterij, što spriječava širenje zaraze.. -test, dok potvrda radi suprotno. Ostalo je samo statsitika kao i loto i u dovoljno velikoj masi ćeš dobiti svaki željeni rezultat ili postotak.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Bože dragi, čega sve tu ima...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
ihush kaže...

 Ostalo je samo statsitika 

 To je kao da kažeš da je vrijeme poluraspada izotopa 'samo statistika'. Statistika je kod epidemije sve. To i je problem, što velik broj ljudi, pogotovo neškolovani, ne razumiju statistiku. Jedino što znaju je koja pošalicu na tu temu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Visak kaže...
ihush kaže...

 Ostalo je samo statsitika 

 To je kao da kažeš da je vrijeme poluraspada izotopa 'samo statistika'. Statistika je kod epidemije sve. To i je problem, što velik broj ljudi, pogotovo neškolovani, ne razumiju statistiku. Jedino što znaju je koja pošalicu na tu temu.

-ne, nego je statistika kao i sve ostalo samo alat.. koji možeš (zlo)upotrijebiti ako znaš-želiš, kao vilicu-nož..

-na to imaš strane, stranke, interese.. kao što u sudskom postupku imaš odvjetnike, koji zastupaju klijenta i time suprotnih stavova.. mada koriste isto pravo-zakon ili statistiku..

-o statistici znam dovoljno da me tvoje opaske i pošalice ne grizu.. :)

-ono što ne znaš, pokušavaš pokriti pišu-spolovilo kao adam, statistikom.. ali neuspješno, tj nije važno od broja cijepljenih hoće li 10 ili 20 njih prenjeti zarazu.. ono što je bit, prenose. Da bi eliminirao širenje, moraš zaustaviti prijenos-transmisiju.. širenje. To radiš tako da pesječeš put, lockdownom koji je na ćoravo ili testom koji je konkretan za osobu. Pogrešno je kao propusnicu koristiti potvrdu o cijepljenju jer naprosto tad propuštaš zarazu, nevažno 10 ili 20 osoba.. jer dovoljna je jedna na odjelu pacijenata i opet imaš pandemiju ili ćemo se statistički cjenkati koliko je ok a koliko nije.. pri čemu previđaš da je jedan propušten pogrešno, ne koliko-više/manje nego ni jedan pozitivan djelatnik bolnice ne bi smio proći portu. Tako radi lockdown kad drugog riješenja nemamo.. ako imaš test, tad se test treba koristiti, odnosno zašto se ne koriste svi raspoloživi resursi u suzbijanju.. testovi se štede? Ušteda je u čemu, raspadu sustava?

 

-podsjetnik, prije cca godinu, na ulazima u recimo školu, toplomjer na čelo, ispod 37c prolaz, iznad trijaža-test-izolacija.. to je konktetna mjera, trošak zanemariv, par sekundi na ulazu.. tim jednostavnim kriterijem bi otklili 90% dok covid potvrdom to jednostavno propuštamo i pandemija ide dalje.. tj vidi stanje.

-možeš li mi objasniti zašto se danas ne testiraju djeca u školi toplomjerom, djelatnici na ulazu u bolnicu i javne institucije koje su uvele tu mjeru? Trošak? smiješno.. par sekundi, jednako kao što traje očitavanje potvde koja ne jamči ništa, dok bi temperatura bila konkretan indikator.. a tad test-izolacija kao idući korak, dok ovako imamo opet besmislene situacije da u slučaju zaraze jednog djeteta razred ide u samoizolaciju umjesto da se testiraju i da pozitivni idu u izolaciju dok su negativni jednostavno negativni i nemaju se zašto izolirati. Smisao, svrha, cilj.. običan toplomjer kojeg smo nakupovali prošle godine pa nije ni trošak, par sekundi.. daleko bolji kriterij nego posjedovanje potvde s kojom su zarazili pacijente na odjelu mada su cijepljeni i posjeduju potvrdu.

-statitika? .. zelen si za statistiku, primarno moraš krenuti od logike, dok statistika služi tome da otkriješ pravilnosti tj ono što ne znaš drugačije objasniti uočiš pravilo pa se držiš dok ne izmisliš bolje. Znanost, lijek-cjepivo, mjere.. pa i pranje ruku i maskice.. i to je statistika, no zašto ne toplomjer i zašto ne test za razred u kojem se pojavi oboljeli tj tad bi imali konkretne podatke i tad bi pozitivni bili u pravoj izolaciji ovako imamo nešto-ništa jer se nitko ne drži nikakvih pravila.. jer većinom nikom nije ništa i tad disciplina samoizolacije pada, što nije krivica ljudi nego mjera-sustava koji to tako neselektivno koristi tj zloupotrebljava.

 

-test, pozitivan-negativan, to je kriterij po kojem možeš širiti ili suzbiti pandemiju, ne statistikom ili pisanjem novog zakona u saboru kao proklamacije.. mjera s logikom, strukom, znanjem, smislom .. ne besmisleno. Tad statistika ima smisla, kad nema tad nema.. i tad mada je i dalje isti alat, vilica-nož ne služi onom što misliš da će ti dati, tj ne može ti statistika dati argument, može samo statistički objasniti trend-pojavu, ostalo je na znanju i mjerama dok u slučaju virusa ako nema drugog ljeka, imaš karantenu, odnosno novi termin-riječ, lockdown. Dok se ne smisli nešto bolje, ne statistika nego znanje-logika-mjere.

 

edit: ako želiš primjer zašto statistika ne može biti odgovor na neka pitanja.. npr statistika može reći-dokazati da je recimo 2% ljudi sklono kriminalu ili ubojice.. tad možemo laički-statistički reći (pogrešno) ok, idemo na cestu, brojimo ljude i od 100, dvoje ćemo recimo strpati u zatvor, čisto statistički.. i to dvoje će biti krivi jer to kaže statistika. Sad ti je već jasno da to nije baš tako, nije točno nego pogrešno.. a to se radi s covid-potvrdama tj tako se tumači u suzbijanju pandemije, mada istovremeno znamo da i cijepljeni prenose-šire virus. Porazno kad znanost-stuka to zna pa ipak-usprkos to i dalje radi.. jer je stožer tako rekao, jer se nitko ne sjeti predložiti nešto drugo-treće... jer je smisao umjesto protiv pandemije postalo cijepljenje i potvrda?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2021 12:03 (ihush).
2 godine
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Pošto me ljudi znaju u RL kao časnog čovjeka moram se osvrnuti na današnji podatak...

 

Tatjana Nemeth Blažić iz Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (HZJZ) kaže kako je u zadnja 24 sata preminulo 25 osoba od kojih je 60 posto posto odnosno 15 bilo necijepljeno.

 

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/epidemiologinja-objasnjava-koliko-je-necijepljenih-preminulo-i-ima-li-kod-nas-delta-plus-varijante-20211023

 

Sljedećih dana ćemo vidjeti je li to samo izuzetak, ili će se postotak umrlih kod cijepljeni-necijepljeni poravnati...

 

Nadam se da neće..

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Zaporožac kaže...

Pošto me ljudi znaju u RL kao časnog čovjeka moram se osvrnuti na današnji podatak...

 

Tatjana Nemeth Blažić iz Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (HZJZ) kaže kako je u zadnja 24 sata preminulo 25 osoba od kojih je 60 posto posto odnosno 15 bilo necijepljeno.

 

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/epidemiologinja-objasnjava-koliko-je-necijepljenih-preminulo-i-ima-li-kod-nas-delta-plus-varijante-20211023

 

Sljedećih dana ćemo vidjeti je li to samo izuzetak, ili će se postotak umrlih kod cijepljeni-necijepljeni poravnati...

 

Nadam se da neće..

 -nadati se kao 'vjera'? ili medicina-znanost treba imati znanje, znati?

.. uz pomalo nespretan 'ton' .. tj nadati se trebaš/trebamo da neće biti preminulih, ni jedan.. ne neki statistički broj, nego osoba.

- ali malo o statistici, ponavlja se, 90% preminulih ili teže oboljelih su necijepljeni.. a sad 60%, još par osoba i imamo 50:50.. što tad? Što ćemo tad s brojkama-statistikom i preporukama, uz podsjetnik da su to ljudi, ne brojke i da je svaka osoba-smrt nešto što je poželjno izbjeći ako je moguće. Nadajmo se.. recimo nestanku virusa-pandemije, miru u svijetu, no realno statistički-vjerojatnije će biti lošije, jako lošije...

 

-statistika, zakon velikih brojeva i kretanja mase pa i pandemije.. kako raste broj cijepljenih, tako će rasti i broj cijepljenih-oboljelih, pa i teže-smrt.. jer to je tako sa statistikom, da je 100% cijepljenih, tad bi svaka smrt bila iz te grupe tj 100%.. to je tako, pri čemu ne znači da je cijepivo dobro-loše .. problem je što se to prvo tako promovira a kad se dođe do drugih brojeva tad se kao bumerang vrati u glavu, kao neugodan podatak kojeg tad antivaxići koriste čak legitimno jer im propaganda daje taj legitimitet prvotnim tumačenjima.

-na kraju, da svi umru, populacija zemlje.. tad će pandemija biti riješena i moći ćemo tvrditi da je cijepivo pripomoglo, da je zaslužan stožer, mjere... i to će čak biti točno, mada i pogrešno tj besmisleno, .. a statistika će i to dokazivati ako netko preživi i želi takve brojke staviti u takav omjer. Statistika može sve, tj žongliranje brojevima.. a ljudi su više od brojeva, trebali bi biti.

-ok, patetika.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
ihush kaže...
 -nadati se kao 'vjera'? ili medicina-znanost treba imati znanje, znati?
...bla.bla.bla

 Opet te pere depresija ?

Čemu toliki tekst kojim nisi rekao ništa bitno ?!

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
15 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism

ovisi što ti vidiš kao bitno.. npr to što se nadaš ili što ti je važnije da umre više necijepljenih kako bi statistika ostala upotrebjiva u dnevne svrhe promocije cijepljenja..?

-ja naprotiv ne želim da netko umre, neovisno o cijepljenju pa i uzroku..  :) to je bitno, tebi ne, meni da. Ako misliš drugačije, imaš pravo itd. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice