Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos zaključana tema

poruka: 537
|
čitano: 95.893
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
MrBlc kaže...

 

Prema svim dostupnim podacima očekivani smjer je smirivanje situacije. Nametanje ograničenja na temelju hipotetskih mogućnosti koje su moguće, ali nisu izgledne spada u patološke poremećaje.

 

 Mutacija virusa u opasniju varijantu nije ništa manje izgledna od masovnih dugoročnih posljedica cjepiva, naprotiv.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Visak kaže...
MrBlc kaže...

 

Prema svim dostupnim podacima očekivani smjer je smirivanje situacije. Nametanje ograničenja na temelju hipotetskih mogućnosti koje su moguće, ali nisu izgledne spada u patološke poremećaje.

 Mutacija virusa u opasniju varijantu nije ništa manje izgledna od masovnih dugoročnih posljedica cjepiva, naprotiv.

Danas je utorak... 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
MrBlc kaže...
Visak kaže...

 Mutacija virusa u opasniju varijantu nije ništa manje izgledna od masovnih dugoročnih posljedica cjepiva, naprotiv.

Danas je utorak... 

 Pa ne vidim da si u svojoj borbi za neovisnu istinu ikoga ispravio po pitanju opasnosti od dugoročnih posljedica u odnosu na pojavu crne rupe. A te dugoročne posljedice se stalno spominju kao jedini preostali argument nakon što se istima pobije argument da cjepivo nije dovoljno ispitano.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
ihush kaže...

 Natjerati ne znači uvijek prisiliti.

Primjer gradova koji su uveli dodatna davanja za ulazak automobilom u strogi centar, podigli cijene parkinga a istovremeno spustili cijene javnog prijevoza. Na taj način su "natjerali" veliki broj ljudi da koriste podzemnu i taxi.

 

Tebe nitko ne prisiljava da se cijepiš (iako bi da se mene pita cijepljenje bilo obvezno, što bi u većini zemalja značilo mijenjanje zakona pa i ustava) ali dovodi te u situaciju da ti se ne isplati biti necijepljen. Velik broj ljudi se ne cijepi jer procjenjuju da je mogućnost zaraze i težih posljedica minimalna. Ljudi važu i argument ZA im nema dovoljnu težinu. Ovako zakonodavac na tu stranu vage dodaje dodatnu težinu kako bi onima koji se nećkaju cijepljenje učinio logičnim izborom. Ako se i ne bojim bolesti cijepit ću se kako se ne bi morao svakodnevno testirati.

 

Osobno nisam u nekom strahu od ove zaraze ali još manje sam u strahu od cijepljenja pa sam se cijepio. Znam dosta ljudi koji su se cijepili samo zato da slobodno mogu putovati, inače ne bi. Sad će se pojaviti određeni broj onih koji će se cijepiti kako bi mogli normalno raditi, odlaziti u javne ustanove, ići na utakmice...

 

Sasvim legalno neke države su dale i poticaje cijepljenima. Grčka je radnicima u turizmu plaćala po 150€, Češka je dala dva dodatna dana godišnjeg... čak se i kod nas takvo nešto razmatralo ali se odustalo na nivou države iako postoje privatni poslodavci koji nagrađuju cijepljenje svojih zaposlenika.

 

Ja npr. ne bih imao ništa protiv da postoje neki bonusi nepušačima (iako sam pušač), sportašima, biciklistima... tj. svemu onome na čemu će država u konačnici biti u plusu.

14 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
ZaliazniMacan kaže...

Ma to je poprilično glupava stvar da ja ovdje piše nečije ime i prezime za nešto što je privatno receno.  Da lijepo sam napisao svjetski je poznata doktorica i smatra cjepivo nedovoljno testirani da bi ga ubrizgala u sebe ali žena ima 50 i nešto godina te je prisiljena se cijepit zbog nemogućnosti izbora...  Nekima ovdje čitaju ono što žele 2 rečenice na brzaka pa na temelju toga pišu gluposti. Što bi dobio da i objavim njeno ime?  Išao bi vidjeti znanstvene radove ili čime se bavi? 

Treba pitati tu liječničku komoru koliko se doktora cijepilo jer je bilo primorano ne zato jer su htjeli nego zato jer su morali...  

A na kraju kako kolega kaže to što si se cijepio ne znači da nisi zaražen... A u bolnici već 2 mjeseca ne treba negativan test nego samo potvrda cijepljenja... 

A to je najveći problem nedostatak dijaloga i točno se vidi i na ovoj temi da ima onih što su tipa koji glupani što se ne cijepe pa idu okolo uvjeravati sve druge da se cijepe...  To je moja slobodna odluka osim ako zakonski se ne donese da je kažnjivo ne biti cijepljen. Takvi što vicu cijepi se cijepi se a znaju samo ime cjepiva rade najgoru moguću stvar.  Jer pojma nemaju isto kao i ovi što se ne žele cijepiti jer ima bio gejcov čip unutra ali smatraju da su upravu 1000%... Zamisli sad upilas nekoga ko se ne želi cijepit da se cijepi a taj dobije nešto ne bi bilo baš lijepo...  Ovako kad me sile i da mi se dogodi nešto a potpisao si odricanje odgovornosti da bi se cijepio.

Eto mene baš interesira zašto se onda trebalo odreći odgovornosti pfizera i kbca gdje si se cijepio? Ako za 10 godina nešto bude nikom ništa...

 

Sumnjam da je netko nju ista isao prisiljavati a zasto ne bi isao vidjeti njezine radove, istrazivanja, literaturu i iz toga nesto nauciti jos koliko moje laicko poimanje znanosti dopusta.

 

Sumnjam da je problem samo u dijalozima, ima tu dubljih problema jer dovoljno je 10 glasnih da napravi pomutnju i nemir a to upravo se sada dogadja u zdrastvenim ustanovama. Bukaci koji su antiprotivni svemu pa i samoj znanosti koja ih pobija u dobrom dijelu njihovih teorija koje su neosnovane i totalno bez ikakvih moralnih skrupula a za koje ih veze Hipokratova zakletva.

 

Odricanje od odgovornosti je i kada ti krocis trotoarom i na glavu ti padne crijep te te ubije pa upravitelj zgrade se odrice odgovornosti jer smatra da nije kriva sto je crijep pao sam od sebe sa zgrade a ti mrtav. Potezanje odgovornosti kao izgovor za ne cinjenje ne prema sebi nego prema okolini i drustvu u cjelini ne opravdava ni u kojem slucaju nego naprotiv tek.

veni vidi didici
9 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
OneCrisisToRuleThemAll kaže...

Diet, injections, and injunctions will combine from a very early age to produce the sort of character the authorities consider desirable - Bertrand Russel, The Impact of Science on Society, 1953 

 

U hram znanosti ušli su trgovci i oni su tako okaljali i ponizili pravu znanost. Ona (moderna medicina) nije organizirana da služi ljudskom zdravlju nego samoj sebi. Ona ljude čini više bolesnim nego zdravim. Ona je negacija zdravlja. Zaustavite znanost, spašavajte čovjeka. - Ivan Illich.

 

https://i.ibb.co/xJYqYwr/kissi.jpg - uh uh, šta to govori ovaj živući G-Man?

 

https://www.bitchute.com/video/4xdzOAiG0M3p/ - oops

 

https://www.bitchute.com/video/oQVRsvrxehm3/ - di je taj novi virus - pita čovjek na sudu? Uprava javnog zdravstva - nema ga! Sudac se slaže. Čovjek oslobođen. Čiča miča - gotova priča.

 

https://www.bitchute.com/video/iCbBkhs8a9ae/ - cijepljeni indijski vojnici padaju ka ptice - u realnom vremenu.

 

https://www.bitchute.com/video/WoORj1fmZQIW/ - ajoj, odakle ovi silni ugrušci, pita se doktor?! 

 

https://www.lifesitenews.com/news/idaho-doctor-reports-a-20-times-increase-of-cancer-in-vaccinated-patients/

 

https://rumble.com/vm936v-whistleblower-nurse-destroys-delta-narrative-vaccinated-patients-fill-hospt.html

 

Lucifer comes to give to us the final gift of wholeness. If we accept it then he is free and we are free. This is the Luciferic initiation. It is one that many people now, and in the days ahead, will be facing, for it is an initiation in the New Age. No one will enter the New World Order unless he or she will make a pledge to worship Lucifer. No one will enter the New Age unless he will take a Luciferian Initiation. - David Spangler - director of UN planetary initiative

 

The future will be about finding a way to reduce the population. We start with the old, because as soon as they exceed 60-65 years, people live longer than they produce and that costs society dearly. Then the weak, then the useless that do not help society because there will always be more of them, and above all, ultimately, the stupid. Euthanasia targeting these groups; Euthanasia will have to be an essential tool in our future societies, in all cases. Of course we will not be able to execute people or build camps. We get rid of them by making them believe that it is for their own good. Overpopulation, and mostly useless, is something that is too costly economically. Socially, too, it is much better when the human machine comes to an abrupt standstill than when it gradually deteriorates. Neither will we be able to test millions upon millions of people for their intelligence, you bet that! We will find or cause something a pandemic targeting certain people, a real economic crisis or not, a virus affecting the old or the fat, it doesn’t matter, the weak will succumb to it, the fearful and stupid will believe in it and seek treatment. We will have made sure that treatment is in place, treatment that will be the solution. The selection of idiots then takes care of itself: You go to the slaughter by yourself. - Jacques Attali - a Freemason and  Bilderberger - an advisor to François Mitterrand (French president)

 

de ti genijalac koji raspolažeš sa vrhunskim provjerenim informacijama, de nam malo javi nešto od čeg možemo imati stvarne koristi, tipa koje će dionice i kriptovalute padati i rasti. Pitaj te svoje izvore u vrhu svjetske politike da nam kažu, pa da i mi ugrabimo koju kunu. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Visak kaže...

Pa ne vidim da si u svojoj borbi za neovisnu istinu ikoga ispravio po pitanju opasnosti od dugoročnih posljedica u odnosu na pojavu crne rupe. A te dugoročne posljedice se stalno spominju kao jedini preostali argument nakon što se istima pobije argument da cjepivo nije dovoljno ispitano.

Reagirao sam onda kad je za time bilo potrebe. Ako je već netko reagirao s validnim argumentima, onda nema potrebe za trošenjem mojih resursa. 

 

Međutim, ako se crna rupa u našoj blizi pojavi, možemo s visokom sigurnošću reći da će nam raditi problem. S opasnijom mutacijom virusa to nije slučaj (vrlo je izgledno i da se dosad već pojavila) jer da bi nam predstavljala problem, osim što mora biti opasnija, mora imati i evolucijski benefit da bi opstala.

 

Dalje, pojava dugoročnih nuspojava je dosad zabilježena, a crna rupa nije, tako da je vrlo izvjesno da dugoročne posljedice imaju češću pojavnost. Međutim, sve dok je rizik od njihove pojavnosti manji od zaštite koju nam cjepivo pruža, cijepiti se isplati. Taj dio nije sporan, sporan dio je prisila i ograničenja za necijepljene.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
3 godine
protjeran
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Zbilja, kolika je cijena znanstvene nepismenosti?

 

Tko se smatra relevantnim izvorom podataka?

 

Imamo primjer kada Greta Thunberg, nakon izvanredne karijere vodećeg svjetskog autoriteta po pitanju klime, karijeru nastavlja kao vodeći autoritet, pardon, aktivist, po pitanju zaraznih bolesti, tako da je bila pozvana na CNN panel o novom korona virusu:

 

 

Štoviše, ista je sama sebi postavila dijagnozu. Nema boljeg stručnjaka za COVID-19 od nje. Dalo bi se zaključiti da vidi SARS-CoV-2 golim okom isto kao CO2.

 

Da ne idem previše u digresiju, tu na bug.hr imamo znanstveni članak (preliminarno priopćenje) riječkog fizičara i filozofa znanosti.

 

Da vidimo kako ta znanost funkcionira u stvarnosti, primjer kada se ne možze objaviti randomizirani klinički pokus, gdje je nešto izmjereno, jer se ne uklapa u službeni agitprop:

 

Professor: Large Danish mask study rejected by three top journals

 

The researchers behind a large and unique Danish study on the effect of wearing a mask even have great difficulty in getting their research results published. One of the participating professors in the study admits that the still secret research result can be perceived as 'controversial'.

 

The science is in, and it’s tainted by its own prejudice

 

Da bi na kraju, nakon pritiska javnosti ipak bilo objavljeno:

 

Effectiveness of Adding a Mask Recommendation to Other Public Health Measures to Prevent SARS-CoV-2 Infection in Danish Mask Wearers

 

Conclusion:

 

The recommendation to wear surgical masks to supplement other public health measures did not reduce the SARS-CoV-2 infection rate among wearers by more than 50% in a community with modest infection rates, some degree of social distancing, and uncommon general mask use. The data were compatible with lesser degrees of self-protection.

 

Nije to jedina takva studija, ima ih još, evo jedne također nove:

 

Experimental investigation of indoor aerosol dispersion and accumulation in the context of COVID-19: Effects of masks and ventilation

 

The results show that a standard surgical and three-ply cloth masks, which see current widespread use, filter at apparent efficiencies of only 12.4% and 9.8%, respectively. Apparent efficiencies of 46.3% and 60.2% are found for KN95 and R95 masks, respectively, which are still notably lower than the verified 95% rated ideal efficiencies. Furthermore, the efficiencies of a loose-fitting KN95 and a KN95 mask equipped with a one-way valve were evaluated, showing that a one-way valve reduces the mask's apparent efficiency by more than half (down to 20.3%), while a loose-fitting KN95 provides a negligible apparent filtration efficiency (3.4%).

 

 

Postoji puno studija i stručnih komentara sa referencama, ali ako se ne uklapaju u trenutni narativ, oni se iz nekog razloga ne uzimaju u obzir i ne završavaju u mainstream vijestima, dok u znanstvenim krugovima ne pokušavaju oboriti studiju suprotnim podatcima, nego ad hominem napadaju autore.

 

Nastavno glede maski, stvar nije crno-bijela, zaštita nije 0 ili 100%, a za analogiju će odlično posluziti povijest.

 

O maskama se raspravlja još od 1918. i pandemije H1N1 - španjolske gripe.

 

Dakle, za vrijeme španjolske gripe, u San Franciscu, nošenje maski bilo je mandatorno za sve, naplaćivali su kazne i slali ljude u zatvor ako nisu nosili maske (postojala je cak i anti-mask liga). Istovremeno, u Los Angelesu, sa vise stanovnika nosenje maski nije bilo obvezno. Krajnji rezultat, San Francisco je bio najgori u USA po broju smrti.

 

Nadalje, imamo problem da je moguće objaviti svašta što prolazi pod znanstveni rad, John Ioannidis, jedan od doajena metaznanosti, poznati borac protiv onoga što se naziva "bad science", tzv. studija baziranih na lošim podacima, često sa određenom agendom, jedan od prvih koji se javno usudio postaviti pitanje zašto Theranos nema niti jednu recenziranu studiju, čiji rad Why Most Published Research Findings Are False ima najvise downloada na PLOS-u (Public Library of Science). Isti kaže: A fiasco in the making? As the coronavirus pandemic takes hold, we are making decisions without reliable data.

 

Primjer;

 

CDC (a zatim su slijedili ostali) su prvotnu preporuku, koja je bila ista kao i za gripu, da ljudi koji imaju simptome ili koji su zaraženi koriste maske, pretvorili su u preporuku da svi nose maske.

Odmah treba napomenuti da je kod asimptomatskih slučajeva prijenos zaraze zanemariv, dok kašalj nije asimptomatski.

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7219423/

 

http://www.emro.who.int/health-topics/corona-virus/transmission-of-covid-19-by-asymptomatic-cases.html

 

https://www.koronavirus.hr/kako-razlikovati-zarazu-koronavirusom-od-prehlade-i-gripe/105

 

Nadalje, nedavno je "otkriveno" ono što je odavno poznato za ostale respiratorne bolesti poput npr. gripe, u zatvorenim prostorima virus se širi zrakom putem sitnih čestica koje prolaze kroz bilo koju masku ili respirator. Tu će respiratori poput FFP1,2,3 (treba napomenuti da bi svatko pojedinačno trebao proći QLFT - qualitative fit test, gdje bi se utvrdila točna veličina respiratora i gdje bi se dobio certifikat da je odgovarajuća, kao što se to inace radi) imati veću ucinkovitost neko vrijeme, ali što se duže vremena provodi u zatvorenom prostoru sa više ljudi (od kojih barem jedan treba biti prijenosnik), koji se ne prozračuje, to je mogućnost zaraze veća.

 

CDC je preporuku mijenjao prema GIGO (garbage in, garbage out) sistemu:

 

https://www.cdc.gov/media/releases/2020/p0714-americans-to-wear-masks.html

 

Tu imamo jednu studiju:

 

https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2768532

 

Dakle nije randomizirani klinički pokus i znatno je slabija od npr. ove koju nisu uzeli u obzir (veličina virusa gripe je slična, tako da to nije nikakav problem):

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4420971/

 

Mogla je tu biti i neka druga studija, koja je bolje kvalitete od ove koju je CDC uzeo kao relevantnu.

 

Drugi dio je CDC’s Morbidity and Mortality Weekly Report, gdje imamo dvije pozitivne frizerke koje nisu zarazile svoje klijente, a treći dio je internet anketa.

 

Da rezimiramo, CDC-u su za promjenu nečega zapravo sasvim logičnog, ključni bili jedna studija koja nije randomizirani klinički pokus, dvije pozitivne frizerke koje nisu zarazile svoje klijente i internet anketa.

 

Mogli bi zaključiti da je promjena bazirana na tome u rangu najgorih teorija zavjera.

 

Završiti ću s maskama tako što ću staviti još jednu studiju, maske u kombinaciji sa cjepivom (radi se o gripi, ali moze se primijeniti i na novi korona virus):

 

Effectiveness of vaccination and wearing masks on seasonal influenza in Matsumoto City, Japan, in the 2014/2015 season: An observational study among all elementary schoolchildren

 

The overall effectiveness of vaccination and mask wearing was 9.9% and 8.6%, respectively.

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5153448/

 

Da se vratim na članak, gdje piše: "više udahnutih čestica – teži oblik bolesti", korelacija ne podrazumijeva uzročnost, nekome sa slabijim imunitetom dovoljna je minimalna količina čestica za teži oblik bolesti i vice versa.

 

Globalni IFR:

 

Global infection fatality rate is 0.15-0.20% (0.03-0.04% in those <70 years), with large variability across locations with different age-structure, institutionalization rates, socioeconomic inequalities, population-level clinical risk profile, public health measures, and health care.

 

Nadalje, kad se već priča i o o preprintovima i rizičnim skupinama, prilažem dva sasvim friška preprinta:

 

Comparing SARS-CoV-2 natural immunity to vaccine-induced immunity: reinfections versus breakthrough infections

 

Conclusions This study demonstrated that natural immunity confers longer lasting and stronger protection against infection, symptomatic disease and hospitalization caused by the Delta variant of SARS-CoV-2, compared to the BNT162b2 two-dose vaccine-induced immunity. Individuals who were both previously infected with SARS-CoV-2 and given a single dose of the vaccine gained additional protection against the Delta variant.

 

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.08.24.21262415v1

 

Equivalency of Protection from Natural Immunity in COVID-19 Recovered Versus Fully Vaccinated Persons: A Systematic Review and Pooled Analysis

 

CONCLUSIONS While vaccinations are highly effective at protecting against infection and severe COVID-19 disease, our review demonstrates that natural immunity in COVID-recovered individuals is, at least, equivalent to the protection afforded by full vaccination of COVID-naïve populations. There is a modest and incremental relative benefit to vaccination in COVID-recovered individuals; however, the net benefit is marginal on an absolute basis. COVID-recovered individuals represent a distinctly different benefit-risk calculus. Therefore, vaccination of COVID-recovered individuals should be subject to clinical equipoise and individual preference.

 

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.09.12.21263461v1

 

Korona virus poznat je od 1920-tih, spada u respiratorne viruse. Prema svim dosadašnjim saznanjima, korona virusi, isto kao ostatak virusa mutira. Cjepivo za gripu koristi se od 1930-tih. Već od tada, pa sve do sadašnjosti, poznato je da zbog mutacija učinkovitost cjepiva pada. Isto to se dogodilo s cjepivom za korona virus, tako da od visoke početne učinkovitosti, učinkovitost pada, te će zato biti potrebne iduće nove doze, dakle identično kao što se svake godine radi s cjepivom za gripu.

 

Gordijski čvor koji je nastao vezan za cijepljenje, presjeće se zapravo vrlo jednostavno, ako su htjeli da svi prime cjepivo, mogli su promijeniti zakone i proglasiti cijepljenje mandatornim za sve (osim nekih izuzetaka koji ne smiju primiti cjepivo iz određenih razloga).

Međutim, Europski parlament usvojio je Rezoluciju 2361 iz 2021. godine, gdje između ostaloga piše ovo:

 

Covid-19 vaccines: ethical, legal and practical considerations

 

Gordijski čvor koji je nastao vezan za cijepljenje, presjeće se zapravo vrlo jednostavno, ako su htjeli da svi prime cjepivo, mogli su promijeniti zakone i proglasiti cijepljenje mandatornim za sve (osim nekih izuzetaka koji ne smiju primiti cjepivo iz određenih razloga).

Međutim, Europski parlament usvojio je Rezoluciju 2361 iz 2021. godine, gdje između ostaloga piše ovo:

Covid-19 vaccines: ethical, legal and practical considerations

 

  • 7.3 with respect to ensuring a high vaccine uptake:
  • 7.3.1 ensure that citizens are informed that the vaccination is not mandatory and that no one is under political, social or other pressure to be vaccinated if they do not wish to do so;
  • 7.3.2 ensure that no one is discriminated against for not having been vaccinated, due to possible health risks or not wanting to be vaccinated;

https://pace.coe.int/en/files/29004/html

 

Ergo, ako netko ne može natočiti benzin, prijeti mu se otkazom i slične varijacije na temu, to je direktno protivno gornjoj rezoluciji, gdje eklatantno piše da se mora informirati građane da znaju da cijepljenje nije mandatorno, da nitko ne smije biti pod političkim, socijalnim ili drugim pritiskom da se cijepi, ako to ne želi, te da ne smije biti diskriminiran ako nije cijepljen. Što u praksi imamo od toga, trenutno ništa, osim što se i kod nas i u inozemstvu spremaju se različite tužbe, ali to će pomoći isto kao nekome koga su u zarobljeništvu mučili, a gdje prema Ženevskoj konvenciji nije smio biti mučen, možda dobije nekakvu odštetu kasnije.

 

Da ne duljim, kad se znanost prestane preispitivati, kad znanost prijeđe u dogmu, onda to više nije znanost nego religija. A sami temelji znanosti jesu preispitivanje svega.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2021 17:02 (Monachus monachus).
 
7 1 hvala 3
16 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Monachus monachus kaže...
...

 iHush, je li ti ovo sin?

- Psiho246
14 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
BlueMax kaže...
Psiho246 kaže...
Monachus monachus kaže...
...

 iHush, je li ti ovo sin?

 Ihush piše iz vlastite glave. Par puta sam mu pročitao cijeli post.

Ovo poviše je copy paste moron. '

zar nije ihush napredan chatbot umjetne inteligencije?

zakleo bih se. 😀

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Kroz tvoj post se protežu tri teze:

 

1. Različite vrste maski imaju učinkovitos zaustavljanja virusa korone od 9.8% do 60.2%

2. Ljudi koji nose masku imaju veću šansu zaraze i smrti

3. Virus korone je izmišljen

 

Dalje nisam čitao, mogu misliti šta piše.

Koliki idiot moraš biti da u jednom postu napišeš tri potpuno kontradiktorne stvari?

 
1 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
BlueMax kaže...

Kroz tvoj post se protežu tri teze:

 

Netočno.

 

BlueMax kaže...

Kroz tvoj post se protežu tri teze:

 

1. Različite vrste maski imaju učinkovitos zaustavljanja virusa korone od 9.8% do 60.2%

 

Opet netočno, nauči čitati s razumijevanjem.

 

BlueMax kaže...

2. Ljudi koji nose masku imaju veću šansu zaraze i smrti

 

Izvađeno iz konteksta, iako u jednoj studiji piše:

 

Conclusions


This study is the first RCT of cloth masks, and the results caution against the use of cloth masks. This is an important finding to inform occupational health and safety. Moisture retention, reuse of cloth masks and poor filtration may result in increased risk of infection. Further research is needed to inform the widespread use of cloth masks globally. However, as a precautionary measure, cloth masks should not be recommended for HCWs, particularly in high-risk situations, and guidelines need to be updated.

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4420971/

 

 

 

BlueMax kaže...

3. Virus korone je izmišljen

 

Izmišljaš da ovo piše negdje u mom postu, dakle 3/3 netočno.

 

BlueMax kaže...

Dalje nisam čitao, mogu misliti šta piše.

 

Nisi ti uopće čitao što piše ili nisi u stanju shvatiti napisano.

 

BlueMax kaže...

Koliki idiot moraš biti da u jednom postu napišeš tri potpuno kontradiktorne stvari?

 

Ne, ne pišu kontradiktorne stvari.

 

U međuvremenu, tvoj opus samo sa zadnje stranice (na ostatak ne želim trošiti vrijeme, ali vjerujem da je jednako ingeniozan) zaista je fascinantan:

 

BlueMax kaže...

Gle, idiot :)

 

BlueMax kaže...

Ovo poviše je copy paste moron. 

 

BlueMax kaže...

 Natjerati ne znači uvijek prisiliti.

 

https://hjp.znanje.hr/index.php?show=search_by_id&id=eF9nWRI%3D&keyword=natjerati

15 godina
odjavljen
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
BlueMax kaže...

Ovo poviše je copy paste moron. 

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Monachus monachus kaže..

Ovo poviše je copy paste moron. 

 

Ja možda jesam copy paste moron, dok ti definitivno jesi moron vulgaris.

Zašto su napravio novi ,još jedan ionako anonimni,account da širiš besmislene gluposti ?

Kao da se i ti sam stidiš svojih copy paste idiotluka !

waaagh ;
 
1 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Pravo je pitanje kolika je cijena nedostatka razuma?
Samo npr.
Cjepljeni sire virus po svim istrazivanjima,a iz primjera visokoprocjepljenih zemalja jednako kao i necjepljeni.
Zasto se obvezuje lijecnike na cijepljenje?
Da mogu s covid potvrdom nesmetano siriti bolest kroz najugrozeniju populaciju? Onda je to slucaj za DORH.
Ili se mozda oni koji to zahtjevaju ne boje tog virusa zapravo,a i pitanje je od cega neki ljudi umiru jer obdukcija nema. To bi znacilo da je sve farsa i opet slucaj za DORH.
A DORH suti.
Do sad je bilo razumno da se cijepi tko zeli i tako se zastiti ,a ostali zele preboliti jer vjeruju svom imunom sustavu kao npr kod gripe. Ne sjecam se obveze cijepljenja protiv gripe. To je nekad bilo suludo. Zasto bi netko sprecavao ljude da prebole? Nemoraju dobiti mjesto u bolnici jer ga npr nema i to je to.Pa nije ga bilo ni do sad ponekad.

Kolika je cijena nedostatka razuma znamo iz povjesti koju ponavljamo.
Evo Australija nam je primjer sto nas ceka. Davno je ovo prestalo biti medicinsko pitanje. Uzasavam se buducnosti koja nas ceka bez elemenrarnog razuma.
 
4 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
warhammer kaže...

Zašto su napravio novi ,još jedan ionako anonimni,account da širiš besmislene gluposti ?

 

Paranoja?

 

warhammer kaže...

Kao da se i ti sam stidiš svojih copy paste idiotluka !

 

Ne, ja se svojih postova ne sramim.

 

U međuvremenu, vaši postovi dovoljno govore o vama samima.

 

Inače, napadati osobu, a ne pobijati argumente zove se (mali hint, jedna latinska skraćenica, može se pronaći u ovom postu)?

2 godine
neaktivan
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Što bi rekla liječnička komora na ovaj naslov

https://www.24sata.hr/news/necijepljeni-po-bolnicama-kako-je-moguce-da-se-nije-cijepilo-i-do-60-zaposlenih-medicinara-788304

 

Jedini način da se većina osoblja cijepi je upotrijebit batinu i moć autoriteta...  

Ujedno smatram da danas demokracije nema sve je privid uvik su samo dva tabora ili si sa mnom ili si protiv mene.

 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Kako je Bush rekao - ili si sa nama ili si sa neprijateljem... foolproof ako malo razmislis...

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Monachus monachus kaže...
warhammer kaže...

Zašto su napravio novi ,još jedan ionako anonimni,account da širiš besmislene gluposti ?

 

Paranoja?

 

warhammer kaže...

Kao da se i ti sam stidiš svojih copy paste idiotluka !

 

Ne, ja se svojih postova ne sramim.

 

U međuvremenu, vaši postovi dovoljno govore o vama samima.

 

Inače, napadati osobu, a ne pobijati argumente zove se (mali hint, jedna latinska skraćenica, može se pronaći u ovom postu)?

 

Stvarno se grozim kada vidim da netko kopi/pejsta postove na engleskom umjesto da isto opise svojim rijecima pa se referira na to poveznicom jer time samo pokazuje koliki mu je IQ. Inace takve komentatore najcesce zaobidjem u velikom luku ali zastao sam na ovome 'pametnjakovicu' koji jos ima obraza ovdje se *urciti tudjim znanjem a da nista pametno sam nije iz svoje glave napisao osim posprdnih komentara iza kada je dobio ono sto ga ide.

 

ZaliazniMacan kaže...

Što bi rekla liječnička komora na ovaj naslov

https://www.24sata.hr/news/necijepljeni-po-bolnicama-kako-je-moguce-da-se-nije-cijepilo-i-do-60-zaposlenih-medicinara-788304

 

Jedini način da se većina osoblja cijepi je upotrijebit batinu i moć autoriteta...  

Ujedno smatram da danas demokracije nema sve je privid uvik su samo dva tabora ili si sa mnom ili si protiv mene.

 

Nazalost ZaliazniMacan to je cinjenica a demokracija sa time vise nema mnogo veze. Kada se potrose svi argumenti za i protiv najcesce poslije toga ide suspenzija demokracije te uvodjenje autokracije gdje se tada provedu odredjenje odluke ili zakoni.

veni vidi didici
16 godina
neaktivan
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
ZaliazniMacan kaže...

 

Ujedno smatram da danas demokracije nema sve je privid uvik su samo dva tabora ili si sa mnom ili si protiv mene.

 Zašto dva tabora ne bi bila demokracija?

 

Rekao bih da si mlađi, odrastao u demokraciji, pa ni ne znaš kako je to kad je stvarno nema (hint - svi bi već bili cijepljeni).

 

https://hr.wikipedia.org/wiki/Epidemija_velikih_boginja_u_Jugoslaviji_1972.

Zaraza se prenijela na 175 ljudi, od kojih je 35 umrlo. 

Vlasti su hitno proglasile izvanredno stanje, uvele prisilnu karantenu u cijeloj državi, strogo ograničivši kretanje svim svojim stanovnicima. Provedeno je masovno cijepljenje svih stanovnika, bez ikakvih iznimaka, a u pomoć su pozvali Svjetsku zdravstvenu organizaciju i svjetski poznatog epidemiologa Donalda Hendersona.

U dva mjeseca je epidemija bila gotova. Ograničenja su potrajala još neko vrijeme, nakon pojave posljednjeg zabilježenog slučaja bolesti.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
all_or_nothing kaže...
..

zar nije ihush napredan chatbot umjetne inteligencije?

zakleo bih se. 😀

 - obična mimikrija .. privid.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
neaktivan
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Sad ovo je možda smiješno ali mene ovo podsjeća na 30 godine prošlog stoljeća imamo krizu (što zdravstveno što gospodarstveno) unutar toga okvira demokracija je saptom pala bez imalo problema na kraju iz svega toga u Europi su se zapuhali autoritarni režimi...  Ne treba mnogo da se to ponovi.  Samo iskreno ne znam di vodi taj izolacijska politika vidimo sve na primjeru UK da su postali samo jedna od država USA i plesu kako oni sviraju... A s druge strane imamo eu sa piramidom di je broj jedan njemačka i sve je u njenom interesu nakon toga ide francuska pa italija španjolska i na dnu su ove banana države balkana koje samo služe za industrijske resurse i iskorištavanje... 

Ne vidim smisao nasilnog ponašanja kao na prosvjedu u Ljubljani a bome ne vidim neki veliki smisao ni mjera jer ako će se netko paziti paziti će se zbog sebe ne jer je tako to preporučeno... Ali izgleda da preporuka je jaca od zakona...

 
3 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Visak kaže...
ZaliazniMacan kaže...

 

Ujedno smatram da danas demokracije nema sve je privid uvik su samo dva tabora ili si sa mnom ili si protiv mene.

 Zašto dva tabora ne bi bila demokracija?

 

Rekao bih da si mlađi, odrastao u demokraciji, pa ni ne znaš kako je to kad je stvarno nema (hint - svi bi već bili cijepljeni).

 

https://hr.wikipedia.org/wiki/Epidemija_velikih_boginja_u_Jugoslaviji_1972.

Zaraza se prenijela na 175 ljudi, od kojih je 35 umrlo. 

Vlasti su hitno proglasile izvanredno stanje, uvele prisilnu karantenu u cijeloj državi, strogo ograničivši kretanje svim svojim stanovnicima. Provedeno je masovno cijepljenje svih stanovnika, bez ikakvih iznimaka, a u pomoć su pozvali Svjetsku zdravstvenu organizaciju i svjetski poznatog epidemiologa Donalda Hendersona.

U dva mjeseca je epidemija bila gotova. Ograničenja su potrajala još neko vrijeme, nakon pojave posljednjeg zabilježenog slučaja bolesti.

 

 Da ali ovdje je veći problem od same korone pristup vlasti koja se ponasa neadekvatno a sami liječnici epidemiolozi i općenito zdravstveni djelatnici se ne mogu dogovorit sami sa sobom što i kako pa se donose skandalozne odluke koje samo potkopavaju legimitet tih komisija i izazivaju otpor u ljudima...  Plus ekonomski europa propada zbog pretjerane birokracije i pogotovo zbog "zelenih" koji imaju neke sulude ideje što su u realnom svijetu neostvarive. Plus nove generacije poput moje nisu kao generacije mog starog da će radit 40 50 godina nego žele pare odmah zbog lažnog sjaja Instagrama te će rađe kupiti 20 grafa majnat nego ic nešto radit jer ista je zarada a ovdje ležiš i zarađujes... 

Općenito fali komunikacije ok demokracija jesu dva mišljenja ali je problem kad ta dva tabora nemaju nikakvu argumentiranu raspravu jer se svede na uvrijede i prikazivanje druge strane idiotima...  To me podsjeća na bracu u rimu što su pokušali se boriti protiv oligarha i senatora rjecima u senatu pa su završili vez glave u rijeci tiber... Tako bi i danas bilo da nismo ipak malo civilizacijski napredovali... 

12 godina
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Jedino skandalozno u cijeloj ovoj situaciji su dvostruka mjerila za HDZ-ovce. Zabrana javnih okupljanja nije skandalozna, skandalozno je kad u sred pandemijskog vala Markotićka drži govor na javnom okupljanju, kakve je sama zabranila. Nošenje maski i izbjegavanje fizičkog kontakta nije skandalozno, skandalozno je kad se Beroš koji je te odluke potpisao grli ljubi s osobom koja je kontakt zaraženog i nakon toga ne završi u izolaciji. Ograničenje broja ljudi na pogrebu nije skandalozno, skandalozno je kad se okupi ogroman broj ljudi, uključujući one koji su odluku donijeli, na pogrebu lopova i na pogrebu krivoustog mlađeg. Skandalozno je kad se kažnjavaju vlasnici restorana koji vrše dostavu zbog nepropisne oznake dok se istovremeno u "klubu" s brojačem novca na šanku okuplja politička i poduzetnička krema. U biti ni jedna mjera koja je donesena nije skandalozna. Te mjere i onako nisu nešto o čemu naša vlast odlučuje nego su propisane od strane EU a njima predložene od strane WHO i ECDC.

Skandalozno je samo kršenje tih mjera od strane povlaštenih no na to smo navikli i prije pandemije. Za njih ne važe prometni, krivični, građevinski, prekršajni... niti bilo kakvi drugi zakoni.

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
I zbog toga se nitko ne želi cijepiti?

Nemojmo jest kruh jer i lopovi jedu kruh?
Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
ZaliazniMacan kaže... 

 Da ali ovdje je veći problem od same korone pristup vlasti koja se ponasa neadekvatno a sami liječnici epidemiolozi i općenito zdravstveni djelatnici se ne mogu dogovorit sami sa sobom što i kako pa se donose skandalozne odluke koje samo potkopavaju legimitet tih komisija i izazivaju otpor u ljudima...  

 Po iskustvu s ljudima van i na forumu ne bih rekao da je to točno. Tko je prije godinu i pol bio protiv prvih mjera taj je i danas, a tko nije bio nije ni danas. Istina je da struka, a pogotovo političari glavinjaju, no to je s jedne strane očekivano, jer nitko nije bio spreman, a potpuno pouzdanih informacija naprosto nema, pa se radi s onime što znamo, a to se svakodnevno mijenja. No što se protivnika tiče, oni su odlučili odmah na početku da se njih nema što inkomodirati kad nisu direktno ugroženi i sve ovo poslije je samo traženje opravdanja za takav stav.

 

ZaliazniMacan kaže... 

 Plus ekonomski europa propada zbog pretjerane birokracije i pogotovo zbog "zelenih" koji imaju neke sulude ideje što su u realnom svijetu neostvarive. Plus nove generacije poput moje nisu kao generacije mog starog da će radit 40 50 godina nego žele pare odmah zbog lažnog sjaja Instagrama te će rađe kupiti 20 grafa majnat nego ic nešto radit jer ista je zarada a ovdje ležiš i zarađujes... . 

Sam si dao i odgovor, neki bi majnali bez obzira što ćemo sutra zbog klimatskih promjena biti gladni i žedni, a 'zeleni' bi htjeli to spriječiti. Što bi mi sad trebali pustiti tim pohlepama da bude po njihovom da se ne bi rasplakali? Ionako se radi o do sada najrazmaženijoj generaciji.

 

ZaliazniMacan kaže... 

Općenito fali komunikacije ok demokracija jesu dva mišljenja ali je problem kad ta dva tabora nemaju nikakvu argumentiranu raspravu jer se svede na uvrijede i prikazivanje druge strane idiotima...  

 Problem je ako imaš podjelu na ljude koji znaju racionalno razmišljati i one koji ne znaju. Kakao da jedni druge u nešto uvjere? A to je danas osnovna podjela iz koje nastaju sve ove ostale. S time da netko po nekom pitanju može biti racionalan, a po drugom ne, dakle tabori nisu apsolutno definirani ti si ovdje a ja ondje, ali pozadina većine sukoba se svodi na to. Dakako, postoje i sukobi gdje su obje strane iracionalne (Hrvati-Srbi, Šiiti-Suniti), tu nikada neće biti nekog trajnog rješenja.

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
ZaliazniMacan kaže...

unutar toga okvira demokracija je saptom pala bez imalo problema na kraju iz svega toga u Europi su se zapuhali autoritarni režimi...

Baš i nisam primijetio državu gdje je demokracija "pala".

Sad je samo pitanje što ti smatraš "demokracijom".

8 godina
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Pandemija je opasna globalna kriza a sa krizama se ne mogu nositi demokracije i njihove metode.

U takvom slučaju opravdana je upotreba  diktatorskih metoda jer sa ruljom luđaka se ne može na lijep i miran način.

 

Diktatura  bivše države  vakcinisala je 18 milijuna ljudi u nekoliko dana usljed epidemije velikih  boginja 1972.Bila su 184 slučaja zaraze , 35 preminula ! 

Vlasti su hitno proglasile izvanredno stanje  uvele prisilnu karantenu u cijeloj državi, strogo ograničivši kretanje svim svojim stanovnicima. Provedeno je masovno cijepljenje svih stanovnika, bez ikakvih iznimaka.

 

Naravno postoje izuzetci  kao Skandinavija , ljudi koji izgradili  bogato,pravedno,napredno  društvo dok se mi balkanoidi jugoistoka Europe u svom jadu i bijedi  smatramo pametnijim od njih !

 

waaagh ;
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 13:09 (warhammer).
 
3 6 hvala 0
9 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Visak kaže...
ZaliazniMacan kaže... 

 Da ali ovdje je veći problem od same korone pristup vlasti koja se ponasa neadekvatno a sami liječnici epidemiolozi i općenito zdravstveni djelatnici se ne mogu dogovorit sami sa sobom što i kako pa se donose skandalozne odluke koje samo potkopavaju legimitet tih komisija i izazivaju otpor u ljudima...  

 Po iskustvu s ljudima van i na forumu ne bih rekao da je to točno. Tko je prije godinu i pol bio protiv prvih mjera taj je i danas, a tko nije bio nije ni danas. Istina je da struka, a pogotovo političari glavinjaju, no to je s jedne strane očekivano, jer nitko nije bio spreman, a potpuno pouzdanih informacija naprosto nema, pa se radi s onime što znamo, a to se svakodnevno mijenja. No što se protivnika tiče, oni su odlučili odmah na početku da se njih nema što inkomodirati kad nisu direktno ugroženi i sve ovo poslije je samo traženje opravdanja za takav stav.

 

ZaliazniMacan kaže... 

 Plus ekonomski europa propada zbog pretjerane birokracije i pogotovo zbog "zelenih" koji imaju neke sulude ideje što su u realnom svijetu neostvarive. Plus nove generacije poput moje nisu kao generacije mog starog da će radit 40 50 godina nego žele pare odmah zbog lažnog sjaja Instagrama te će rađe kupiti 20 grafa majnat nego ic nešto radit jer ista je zarada a ovdje ležiš i zarađujes... . 

Sam si dao i odgovor, neki bi majnali bez obzira što ćemo sutra zbog klimatskih promjena biti gladni i žedni, a 'zeleni' bi htjeli to spriječiti. Što bi mi sad trebali pustiti tim pohlepama da bude po njihovom da se ne bi rasplakali? Ionako se radi o do sada najrazmaženijoj generaciji.

 

ZaliazniMacan kaže... 

Općenito fali komunikacije ok demokracija jesu dva mišljenja ali je problem kad ta dva tabora nemaju nikakvu argumentiranu raspravu jer se svede na uvrijede i prikazivanje druge strane idiotima...  

 Problem je ako imaš podjelu na ljude koji znaju racionalno razmišljati i one koji ne znaju. Kakao da jedni druge u nešto uvjere? A to je danas osnovna podjela iz koje nastaju sve ove ostale. S time da netko po nekom pitanju može biti racionalan, a po drugom ne, dakle tabori nisu apsolutno definirani ti si ovdje a ja ondje, ali pozadina većine sukoba se svodi na to. Dakako, postoje i sukobi gdje su obje strane iracionalne (Hrvati-Srbi, Šiiti-Suniti), tu nikada neće biti nekog trajnog rješenja.

 

 

 

Pa je ovo je 100% istina. ja gledam recimo svog šogora, on je sposoban dečko, privatnik, ima obitelj i djecu, o svem se brine, poštujem ga. Ali ima potpuno kriv način razmišljanja o koronavirusu, na sve se teorije zavjere uhvatio kao muha na govno i toga se drži od samog početka pandemije. Odmah na početku je govorio da je to od 5G, onda je govorio da taj virus ne postoji, onda je govorio da je to sve maslo Bill Gatesa, sad opet govori da to ne postoji i da će nas sve čipirati, pa mi je objašnjavao ono o ljepljenju kovanica na mjesto cijepljenja pa sam mu ja objasnio da novac nema magnetska svosjtva i tako stalno u krug. I sve to konstantno komentira po fejsu i pravi se pametan. Što je najgore na njega uopće nije utjecala pandemija, dobio je pomoć od države iako je posao radio gotovo jednako, malo je više imao slobodnog vremena, nitko mu blizak nije umro, zaista nije imao razloga da diže frku oko toga.

 

Ljudima je lakše shvatiti da ih želiš porobiti i pobiti nego pročitati barem jedan stručni članak o bilo kojem virusu. Nije lako pročitati takav članak, to je stručna terminologija, i onda je lakše percipirati problem kao nešto što ti je blisko.

9 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
ludizao kaže...
Cansee kaže...
Ljudima je lakše shvatiti da ih želiš porobiti i pobiti nego pročitati barem jedan stručni članak o bilo kojem virusu.

 

Pustimo krajnosti. Što je s onima koji su pročitali stručne članke o virusu i svejedno zadržali skeptičan stav prema cjepivu? Netko takav si je odlučio da mu se više isplati riskirati zarazu, koju očekuje preboljeti bez simptoma ili sa blagim simptomima, nego strepiti od nuspojava cjepiva. Što je loše u tome? Mislim da ljude treba pustiti na miru, da imaju svoje stavove i vjerovanja. Inzistirati da je to glupo jer nije stručno i znanstveno, u situaciji kad je znanje o problemu još u povojima, miriše na dogmatski ekstremizam. 

 

Gdje sam ja rekao nešto protiv takvih? 

 

A te krajnosti koje sam se ja dotakao imamo hrpu i ti su najglasniji i o takvima pričam. Dakle to su ljudi koji vjeruju apsolutno svakoj teoriji zavjere, i apsolutno ne vjeruju niti jednoj službenoj informaciji. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice