ViewRanger - aplikacija za planinare koja koristi

poruka: 9
|
čitano: 5.272
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ViewRanger - aplikacija za planinare koja koristi ".
15 godina
online
ViewRanger - aplikacija za planinare koja koristi

Jel ima koja aplikacija koja je besplatna (s reklamama) a da može koristiti google maps i/ili topografske karte?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
ViewRanger - aplikacija za planinare koja koristi

"dobrodošli u viewranger. ako ste čeh u japankama, koji već treći dan bez hrane i vode baulja po vukojebini, pritisnite "souhlasím"" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ViewRanger - aplikacija za planinare koja kori
Ges kaže...

Jel ima koja aplikacija koja je besplatna (s reklamama) a da može koristiti google maps i/ili topografske karte?

 Jesi pogledao mozda windy maps? Nema reklama i ima offline mape.

 

A ima ucrtane planinarske puteve.

Kako ti ona odgovara?

 

13 godina
offline
Re: ViewRanger - aplikacija za planinare koja kori
Nisam vec neko vrijeme koristio ali ovako za planinarenje Oruxmaps je bio dobar. Zapravo cak malo kompliciran i nejasan u djelovima koliko opcija ima.
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ViewRanger - aplikacija za planinare koja kori
Pozdrav,

Koristim već godinama za planinarenje i bicikliranje:

https://www.jankovac.hr/oruxmaps/oruxmaps-uputa-za-koristenje-offline-karti-i-tragova/

Oruxmaps ti pretvori mob u punokrvni GPS uređaj, na linku gore su upute kako skinuti topo karte i koristiti ih offline. Naravno GPS tragovi se mogu učitavati u app.



 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: ViewRanger - aplikacija za planinare koja kori
Ges kaže...

Jel ima koja aplikacija koja je besplatna (s reklamama) a da može koristiti google maps i/ili topografske karte?

 Godinama koristim Osmand. Odlična aplikacija koja koristi isto tako odlične Open street maps karte. Malo je prenakrcana mogućnostima koje su ponekad neintuitivne pa možda nije za svakoga. Besplatna inačica nema reklame, ali ima ograničen broj offline mapa koje možeš sinkronizirati (nije veliki problem ukoliko koristiš ponekad za odlazak u prirodu). Ako platiš neku simboličnu naknadu od desetak kuna (što sam ja napravio),povećava se broj offline mapa, omogućavaju ti se pluginovi za sjenčanje reljefa i sl., a postoji i pretplata koja, po meni, nije nužna ukoliko ti treba za planinarenje. OSM topografske karte su odlične sa puno ucrtanih planinarskih puteva kod nas, a taj broj stalno i raste, jer zajednica aktivno radi na sadržaju. Osmand podržava i routanje po planinarskim putevima, planiranje ruta, prikaze visinskog profila staza, procjenu potrebnog vemena i svašta korisnog za planinarenje, pogotovo ako znaš čitati topografske karte. OSM i Osmand su moja topla preporuka. Izgled i podatke OSM-a možeš pogledati na https://www.openstreetmap.org/

 

Često idem u planine i neko vrijeme sam nosio Garminovu ručnu navigaciju. Godinama mi taj eTrex stoji i skuplja prašinu. Zamijenio ga je Anihertz Atom sa Osmand kartama. Naravno, uvijek su papirnata karta i kompas u ruksaku.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 10:51 (Wile E.).
14 godina
offline
Re: ViewRanger - aplikacija za planinare koja kori
Locus Map Free - offline i online mape, planer, track recording, navigacija, gpx export
Komoot - planer, track recording, navigacija, gpx export, mislim da offline mape ne rade u free verziji, ima dobar online planer
14 godina
offline
ViewRanger - aplikacija za planinare koja koristi

Oruxmaps.. ili čak bolje Mapy.cz..  free i vrhunski.. svakako za isprobati 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
ViewRanger - aplikacija za planinare koja koristi

orumaps, offline/online karte, topografske karte hr, slo, zapravo sve što podržava wms, 3D prikaz, snimanje, bluetooth periferija i hrpa drugih stvari koje nikad nisam niti shvatio čemu služe. doslovno sve što sam prehodao ili propedalirao (velebit, sljeme, žumberak, gorski kotar...), bilo je s oruxom u džepu i offline karatama. međutim, realan problem oruxa je što nije za average joea, najlakše je kad imaš nekog pored da poštela karte i sourcove karata, inače prosječni korisnik izgubi volju u silnim, možda i nepotrebnim, opcijama. na njihovom forumu je bilo i zahtjeva da se napravi neka lite varijanta za prosječnog korisnika, ali mislim da to nije nikad zaživjelo. uglavnom, aplikacija je vrhunska, bez reklama, ali komplicirana.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice