VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći do

poruka: 59
|
čitano: 14.242
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći do ".
15 godina
offline
VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći do

Skoro smo na athu, hypa nema, reko bi idemo ka 100k sigurno....da nema korone...za sad sam bullish iako imam buy ordere na 1k 😁

 
0 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
Bitcoin nije neka firma koja stvara novu vrijednost, da bi cijena "dionica" rasla. To je obična ponzijeva piramidalna shema i sasvim je normalno da će svi oni koji su unutra "očekivati rast" jer rasta može biti samo ukoliko što više ljudi odvoji koju kunu za to. Pa je svaka reklama dobrodošla. Inače nema rasta iz ničega.

U ovoj krizi se vidi koliko na isti način funkcioniraju i američke dionice. Svi parametri ukazuju na pad, a dionice rastu. Odvojile su se od stvarnog gospodarstva i funkcioniraju slično kao Bitcoin. Špekulativno. Svaka prognoza je jednako vjerojatna i točna 50%, i rast i pad cijene.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 9:20 (nekinik).
 
39 4 hvala 0
10 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
Vjerojatno i sumanuto stampanje USDT pridonosi pumpaju cijene, što je čini se ne baš popularna činjenica. Isto tako rijetko se govori koja obećanja btc treba ispuniti, i da li dugoročno uopće može funkcionirati kao non cash sistem.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
Cijena je određena odnosom ponude i potražnje. Ključna činjenica je da je broj bitcoina na svijetu koji se mogu ikad generirati ograničen. Ako se dobro sjećam, na 2 milijuna btc. Ako ima potražnje, njegova cijena raste. Druge valute, recimo euro, nemaju ograničenje stvaranja. Svake godine banke kreditima stvore sve više eura. I zato vrijednost eura pada u odnosu na robu koju možete kupiti. Isto sa drugim valutama koje se "printaju" kreditima - sve padaju, ali padaju podjednakom brzinom pa se doimaju relativno stabilnim jedna u odnosu na drugu. Zašto onda ne vidimo sve veće cijene? Tehnologija proizvodnje jako napreduje i proizvodi sve efikasnije, s manje napora, i to snižava cijenu. Očekivali bi da zato cijena svakog proizvoda pada prema nuli kako godine idu, ali zbog sve manje vrijednosti novca (sve više ga se stvara kreditima) mogu i cijene proizvoda biti donekle stabilne. Osim robe koju ne možemo boljom tehnologijom efikasnije proizvoditi, kao npr zlato. Njemu cijena raste jer se novac stalno printa, novac stalno gubi vrijednost u odnosu na zlato, dugoročno gledajući. Bitcoin je kao digitalno zlato.
Idi i radi nešto korisno!
 
10 7 hvala 0
12 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
Keso kaže...
Cijena je određena odnosom ponude i potražnje. Ključna činjenica je da je broj bitcoina na svijetu koji se mogu ikad generirati ograničen. Ako se dobro sjećam, na 2 milijuna btc. Ako ima potražnje, njegova cijena raste. Druge valute, recimo euro, nemaju ograničenje stvaranja. Svake godine banke kreditima stvore sve više eura. I zato vrijednost eura pada u odnosu na robu koju možete kupiti. Isto sa drugim valutama koje se "printaju" kreditima - sve padaju, ali padaju podjednakom brzinom pa se doimaju relativno stabilnim jedna u odnosu na drugu. Zašto onda ne vidimo sve veće cijene? Tehnologija proizvodnje jako napreduje i proizvodi sve efikasnije, s manje napora, i to snižava cijenu. Očekivali bi da zato cijena svakog proizvoda pada prema nuli kako godine idu, ali zbog sve manje vrijednosti novca (sve više ga se stvara kreditima) mogu i cijene proizvoda biti donekle stabilne. Osim robe koju ne možemo boljom tehnologijom efikasnije proizvoditi, kao npr zlato. Njemu cijena raste jer se novac stalno printa, novac stalno gubi vrijednost u odnosu na zlato, dugoročno gledajući. Bitcoin je kao digitalno zlato.

 Sad kad si spomenuo zlato, baš sam gledao na Revolutu. Zlato pada bez prestanka već 3-4 mjeseca. Mislio sam uložiti koju kunu, a onaj ide samo dolje...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
Zlato ne zahtijeva mrežu koja bi ga aktivno održavala uz svakodnevni profit/trošak za one koji to rade.
3 godine
protjeran
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
Broj bitcoina je ograničen, ok. Ali nije ograničen broj kriptovaluta. Može ih još stotine biti prihvaćeno kao i Bitcoin. A možda ostane samo Bitcoin i svi koji ga imaju budu bogataši. To će postati zahvaljujući sreći i slučaju, a ne nekoj posebnoj inteligenciji ili ulagačkoj strategiji. To je stvar psihologije masa, hoće prihvatiti Windowse RT ili Android, Myspace ili Facebook itd. Samo što ovdje ne vidim nikakav razlog da se ne prihvati još neka kriptovaluta, tim više što je količina ograničena. Dovoljno da se 0,1% novca "prelije" u neku kriptovalutu ili bilo što drugo pa da cijena tog nečega podivlja na gore. Tim trikovima u pridobijanju novih kupaca se koriste svi koji smatraju da će baš njihovo sredstvo postati novi novac.
 
5 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
Ovo stoji, i pravo pitanje je da li ostale valute nude više mogućnosti, npr. bitno veći broj transakcija /s nego btc.
15 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
Ne gledaj 3mjeseca, trzajeva gore-dolje ima, nego gledaj 5 ili 10 godina pa mi reci koji je trend cijene zlata? O tome ti pričam.
Idi i radi nešto korisno!
15 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
  1. Od kad su dionice izmisljene su predmet spekulacije, najvrednije firme na svijetu vec godinama nemaju 1% vrijednosti u onom sto zovemo tradicionalna imovina. Takav je svijet...a btc je valuta i daje mu vrijednost isto sto i dolaru - povjerenje ljudi...
3 godine
protjeran
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
zlosobno kaže...
  1. Od kad su dionice izmisljene su predmet spekulacije, najvrednije firme na svijetu vec godinama nemaju 1% vrijednosti u onom sto zovemo tradicionalna imovina. Takav je svijet...a btc je valuta i daje mu vrijednost isto sto i dolaru - povjerenje ljudi...

 Pa to svi znamo da su dionice oduvijek predmet špekulacija i da neke dionice narastu daleko iznad stvarne vrijednosti pa padnu, jer su očekivanja bila nerealno velika. Ono što sam ja mislio je da nikada do sada ukupna cijena na američkim burzama (NASDQ, DOW JONES, S&P) nije bila u tolikoj mjeri odvojena od stvarnog gospodarstva kao sada.

 

Bitcoin za većinu još nije valuta. Plaća stiže u kunama i režije i skoro sve se plaća u kunama. Kuna je valuta. Zanemarivi dio transakcija se obavlja u Bitcoinu da bi bio prava valuta. Čak i u inozemstvu, ne samo kod nas. Možeš onda i zlato i srebro i platinu i štajaznamšta definirati slično kao valutu. U nekim zemljama je čak prihvaćeno kao sredstvo plaćanja.

 

Ja nemam baš nikakvu potrebu za bitcoinom kao valutom. Šta mogu kupiti s tim, a da ne mogu s kunom? Ništa. Također nemam povjerenje niti me uopće zanima ni sada ni kada/ako bude koštao milijun dolara. Tako da umjetnu potražnju i povjerenje "pumpaju" samo vlasnici istih jer znaju da samo tako mogu povećati vrijednost svojim Bitcoinima i nikako drugačije. Samo reklamom i neprekidnim pričanjem o rastu i 'argumentima' koji se mogu koristiti za bilo kakvu stvar koja po sebi nema nikakvu vrijednost ali se očekuje da će biti prava valuta i da će doći do preljeva tih možda 0,1% novca baš njima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 10:57 (nekinik).
7 godina
offline
VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći do

Kaj se zlata tiče, prošla su davno vremena kad je imalo instrinsičnu vrijednost (jel se tak kaže?).

Danas je zlato jedan od najvažnijih industrijskih materijala, a cijela industrija se kreće u smjeru da čim manje koristi zlato, i onda je pad cijene potpuno očekivan.

A Bitcoin unatoč svim vrhunskim karakteristikama ne može biti nikad neka globalna valuta jer ne može funkcionirati u "sinergiji" s valutama koje formiraju svakodnevni život.

Ali je korak u dobrom smjeru.

Premda su kriptofanatici zabrijali da je to več danas  s Bitcoinom, ali nije, jer sve na svijetu funkcionira kroz organizirano tržište, univerzalne kriptovalute budu faktor tek onda kad ne bude postojao nikakav način organizacije (tipa današnjih država), a to je već onda u kasnom stadiju prelaska na socijalni svijet gdje novac ionak ne bude postojao, pa je besmisleno.

Ali da, kao sredstvo za mešetarenje je daleko sigurniji od dionica firmi, jer bar ima pokriće iza svoje cijene, dionice ne.

 

Kruha i igala...
 
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
Keso kaže...
Ne gledaj 3mjeseca, trzajeva gore-dolje ima, nego gledaj 5 ili 10 godina pa mi reci koji je trend cijene zlata? O tome ti pričam.

 Hehe, znam o čemu pričaš. Samo si me sa zlatom sjetio kako ga pratim mjesecima i da nikako da krene gore.

A možda ni neće, u US se govori o velikom subvencioniranju firmi, a koliko vidim po netu, onda zlato uvijek dodatno padne.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći do

nisam bitkonj no volio bih nekako i odjednom doći (može i pošteno, ak ne ide drugačije - jel moram podivljati možebitno?) do 100.000 USD. apoeni nisu bitni. puno bi se problema time riješilo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 12:36 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
ovi koji drujaju za bitcoin seru po papirnatom novcu...ako je tako zašto se vrijednost bitcoin veže recimo uz dollar...evo sam naslov hoće li do 100000$

oni koji prodaju bitcoin očekuju papirnatu valutu
oni koji kupuju ne mogu kupiti bez papirnate valute

zar bitcoin nije zamjena za papir
onog trenutka kad je bitcoin postao religija te krioto valute su postale isto sranje drugo pakiranje

sad mediji pune glavu ljudima da u njima pobude pohlepu...

sve dok bude vezan uz papir i pohlepu...

sve dok ne budeš mogao slobodno kuputi kg krumpira s bitcoin a da se ne bojiš kako bi sutra mogao narasti možemo govoriti kako je kripto tu radi običnih smrtnika

ljudi pazite se pohlepa je gadna stvar:(
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
14 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
Bingo, ali nek sad neko od zagovornika da primjer koja to digitalna valuta može podnesti promet npr. od onog dnevnog za kupovinu speceraja. (i da nije xrp jer se radi o non registered security)
16 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
Sad ce opet milijarderi, koji su napuhali balonsku vrijednost prvi puta, a zatim krenuli sumanuto prodavati, napraviti ponovo isto.
Dokazujuci koliko su ljudi generalno glupi, i da ih proslost nicemu ne uci.
Bitcoin te ponuda i potraznja nema nikakve veze niti smije u istoj recenici biti, vec ljudska glupost vs pohlepa.
A uvijek, bas uvijek samo oni sa milijardama zaraduju.
To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 13:12 (gkelekov).
Moj PC  
6 6 hvala 0
9 godina
offline
VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći do

znaci ponovo pocinje zabava za sirotinju... i trljanje ruku par pametnih ljudi koji iskoristavaju ljudsku retardaciju i naivnost.. zijev

Moj PC  
5 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
mpapec kaže...
Bingo, ali nek sad neko od zagovornika da primjer koja to digitalna valuta može podnesti promet npr. od onog dnevnog za kupovinu speceraja. (i da nije xrp jer se radi o non registered security)

Kupuješ elektroničkim novcem a da nisi ni svjestan. Kad god u dućanu platiš nečim što nije novčanica ili kovanica, dakle karticom bilo koje banke, kupuješ elektroničkim novcem. Računalo smanjuje saldo na tvojem računu u kompjuteru i za isti iznos povećava saldo onog kome plaća, sve elektronički, u nekoj bazi podataka. Samo digitalno i elektroni. I da, nema papirnatog "novca" s kojim je taj elektronički novac kojeg koristiš pokriven. Od ukupne količine sveg novca u opticaju, skoro sav novac je elektronički a mali, zanemarivi dio su novčanice i kovanice, cca 5% ili manje. Nije odnos 1:1. To je zato što elektronički novac ne nastaje tako da netko položi gotovinu na račun (tada bi zaista odnos bio 1:1), nego zato što elektronički novac nastaje kreditom, samo elektronička operacija u bazi podataka, nitko ne prevozi papire ni kovanice nikamo.

Problem kod bitcoina nije to što je on elektronički novac, nego što transakcija traje jako dugo. Zato nikada neće biti transakcijsko sredstvo za svakodnevnu kupnju. Eventualno za štednju i kupnje kod kojih ti nije bitna brzina.

Idi i radi nešto korisno!
14 godina
offline
VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći do

Kupio sam to bitcoin govance tamo krajem 2017 kad je bio onaj hype. Nemam više pojma ni koliko ni gdje to čuvam... imam onaj ledge wallet ili kako god se zvao usb stick bullshit. A nešto i na nekim online walletima. Sad bih morao kopati da nađem gdje mi je to smeće.

Ja bih to zabranio. Netko uspoređuje sa zlatom. Ma dajte molim vas. Navlakuša za sirotinju, zarada za tedeschije.

PSN - darklydexter
Moj PC  
3 13 hvala 0
15 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
Keso kaže...

Problem kod bitcoina nije to što je on elektronički novac, nego što transakcija traje jako dugo. Zato nikada neće biti transakcijsko sredstvo za svakodnevnu kupnju. Eventualno za štednju i kupnje kod kojih ti nije bitna brzina.

 Bitcoin možeš bez problema koristiti za svakodnevnu kupnju. Trajanje transakcije je ne bitno. Tebi traje kao kad plaćaš bilo kojom karticom, a hoće trgovina dobiti novce odmah, za sat ili dan, ne bitno.

15 godina
offline
VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći do

Gdje su one bankomati u Beču gdje se može Bitcoin zamjeniti u papirnom izdanju. Ima li toga još uvijek?

Ako DA, onda je Bitcoin itekako stvaran.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći do

Ne može.

 
0 2 hvala 0
6 godina
offline
VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći do

Možda glupost pitam, ali tko regulira broj/vrijednost Bitcoina u opticaju?

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći

kada je Bitcoin prvotno kreiran, matematickom formulom je bilo dogovreno koliki ce biti konacni broj bitcoina. Pomocu te formule ograničeni broj bitcoina kao rudarska nagrada nakon X izrudarenog blocka. Nakon 2040 biti ce 21 milijun bitcoina u opticaju i niti jedan vise se nece moci "napraviti". U realnosti broj ce biti manji jer je neki postotak zauvijek izgubljeno (ljudi zaboravili recovery šifre)

6 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći

 ma može se svugdje. gledam prije par dana prodavaonica sa uljem ima da se plati u BTC-u, pošte u Rijeci imaju BTC...

 

ja u tome zadnjih 5 godina i mogu reci da mi sada sve propadne (što sigurno neće) - debelo nisam u minusu...

a drugi neka i dalje govore o ponziju i ostalome (da se razumjemo - kitovi rade što kitovi rade - ali tako je u svemu) pa onda... zašto malo ne zaraditi?

NULL!=NULL
11 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
BlackEagle kaže...

kada je Bitcoin prvotno kreiran, matematickom formulom je bilo dogovreno koliki ce biti konacni broj bitcoina. Pomocu te formule ograničeni broj bitcoina kao rudarska nagrada nakon X izrudarenog blocka. Nakon 2040 biti ce 21 milijun bitcoina u opticaju i niti jedan vise se nece moci "napraviti". U realnosti broj ce biti manji jer je neki postotak zauvijek izgubljeno (ljudi zaboravili recovery šifre)

 Mala ispravka, zadnji bitcoin ce biti izmajnan 2140. I da, do dosta BTCa se nikad nece moci ni doci, tako da je stvarni supply manji od trenutno izmajnanih 18,551,337.

11 godina
neaktivan
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
Envy kaže...
Predator003 kaže...

Ne može.

Kako ne može, šta je ovo:

 Odnosilo se na pitanje u naslovu clanka, ne post iznad.

11 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
digitall kaže...

znaci ponovo pocinje zabava za sirotinju... i trljanje ruku par pametnih ljudi koji iskoristavaju ljudsku retardaciju i naivnost.. zijev

 

Netko je ljutit što nije pratio tržište pa nije kupio ljetos po 10k i prodao sad po 18k.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice