Uz pomoć AI stvorili 40.000 hipotetskih bioloških

poruka: 5
|
čitano: 7.236
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uz pomoć AI stvorili 40.000 hipotetskih bioloških ".
6 godina
neaktivan
offline
Uz pomoć AI stvorili 40.000 hipotetskih bioloških

istraživači kažu da njihov eksperiment služi kao upozorenje na opasnosti umjetne inteligencije.

Po takvome mogu reći i da njihov eksperiment služi kao upozorenje na opasnosti biologije, fizike, matematike i bilo kojeg drugog polja znanstvenog istraživanja koje im je pomoglo da dovrše svoj eksperiment. Metode iz polja umjetne inteligencije koje su navodno korištene za generiranje hipotetskih oružja mogu se iskoristiti za puno drugih stvari, bilo smrtonosnih ili zdravstvenih. UI bi se mogla iskoristiti i za stvaranje inteligentnog agenta koji je sposoban razmišljati, no sadašnje metode UI i/ili računarska snaga još uvijek nisu dovoljno jaki da se takvo što očituje.

Poanta je da se svako polje znanosti može koristiti u loše svrhe, no to ne znači da se treba bojati tog istog polja i širiti jezu na ovakv način u člancima.

Gdje bi došla civilizacija da su stopirali razvoj npr. elektroenergetskog sustava zbog mogućih loših upotreba za namjerni strujni udar.

Moj PC  
4 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Uz pomoć AI stvorili 40.000 hipotetskih biološ
Ako ozbiljno razmisljaju o tome onda je vrag odnio salu.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Uz pomoć AI stvorili 40.000 hipotetskih bioloških

stvarno je žestoka konkurencija načina na koji će propasti civilizacija.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
4 0 hvala 1
3 godine
offline
Uz pomoć AI stvorili 40.000 hipotetskih bioloških

Čini li se samo meni da se količina sranja samo nakuplja?  

Mogućnost da neko zezne velik komad planete, ako ne i cijelu se ne svodi više samo na bacanje nuklearke.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Uz pomoć AI stvorili 40.000 hipotetskih bioloških

Ovakve vijesti služe samo za širenje paranoje.

 
6 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice