Uz Google Maps moći će se izbjeći kazne za prebrzu

poruka: 53
|
čitano: 14.684
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uz Google Maps moći će se izbjeći kazne za prebrzu".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Uz Google Maps moći će se izbjeći kazne za pre
Minneyar kaže...

Otkud ti te tolerancije? Sta nije 10 km/h tolerancija? kazes 20% tolerancije, 20% od 50 na sat je 10... dakle  tolerirala bi se brzina od 60 km/h, a ne 71, otkud ti taj broj?

Zakon o sigurnosti prometa na cestama ne propisuje tolerancije, ali isto tako, za prekoračenje do 10 km/h izvan naseljenog mjesta ne propisuje ni kaznu (ne dopušta, ali ni ne kažnjava).

 

Pravilnik o mjeriteljskim zahtjevima za mjerila brzine vozila u cestovnome prometu definira:

 

Najveće dopuštene mjerne pogreške mjerila brzine ne smiju biti veće od ± 3 km/h za brzine do 100 km/h, a iznad te brzine ne smiju biti veće od ± 3 %.

Sigurnosna razlika kod mjerenja brzine za brzine do 100 km/h iznosi 10 km/h, a za brzine veće od 100 km/h iznosi 10 % izmjerene brzine.

 

Dakle, kad od izmjerene brzine se oduzima 10 km/h, odnosno 10 %, a ako je dobivena brzina van naseljenog mjesta manje od 10 km/h iznad ograničenja, nema kazne. U teoriji, uređaj može imati +/-3% greške, pa je vožnja na granici kockanje, ali isto tako brzinomjer u automobilu u pravilu pokazuje par % više, tako da se to poništi.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Uz Google Maps moći će se izbjeći kazne za prebrzu

Da su ga bar prije uveli ne bih platio 270eur :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Uz Google Maps moći će se izbjeći kazne za pre
dtdtdt kaže...

znači ovo pomaže da možeš divljat po cesti i samo usporit u blizini kamera i nakon što prođeš kameru opet možeš nagazit i divljat? 

 Zar nije i to neki uspjeh? - bar na nekim potezima neće divljati. 
 
 S druge strane i pitomim vozačima se dešava da se zablese i pomaže da ih nešto upozori. I za sigurnost i za njihov džep. 

 Ja se pitam šta je razlog ne uvođenja ovog fičera prije..

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
15 godina
offline
Re: Uz Google Maps moći će se izbjeći kazne za pre
tutanjkamen kaže...

Bilo bi i vrijeme da to konacno implementiraju, ostali to vec odavno imaju.

 

Koristim HERE maps i mogu reci da je prikaz ogranicenja precizan i vrlo koristan.

 

Cesto se dogodi da vizualno registriras znak uz cestu ali nakon nekog vremena jednostavno ne obracas vise paznju na ogranicenje dok kod koristenja navigacije te bode u oci crveno kad predjes dozvoljenu brzinu i tjera da usporis.

 Da, prikaz ograničenja je odličan i zato sam HERE koristio u nepoznatim područjima i na dužim etapama gdje stignem unaprijed isplanirati rutu i to na desktopu. Na mobilnoj verziji se nisu mogli dodavati "checkpointi" na rutu a i nekako mi je HERE bio više bug-  ovit i crpio resurse..  

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
14 godina
offline
Re: Uz Google Maps moći će se izbjeći kazne za pre
Chronosus kaže...

 

 

Waze je jedina navigacija koju ima smisla koristiti i u svakodnevnom prijevozu - osim što puno bolje vidiš gdje i kako je gužva, možeš direktno prijaviti radove/nesreće/policiju, ima ograničenja brzine, ima čak i cijene na benzinskima u blizini pa možeš tražiti koja ti je najpovoljnija po putu, a i sama navigacija daje preciznije upute nego Maps. 

 

 

 

 

 "TU" za sve rečeno osim za podebljano ( ako misliš na Google Maps ).

Some people are so poor... all they have is money!
7 godina
protjeran
offline
Re: Uz Google Maps moći će se izbjeći kazne za pre
dark_wizz kaže...
Sve to stoji ali kad mi na dionici A12 Zams-Innsbruck zbog glupog IG-L stavi ogranicenje 80 u duzini od oko 12 kilometara pa puco bi u nekoga. Staro je ogranicenje na toj dionici bilo 100/130 i 80 za tunele (Roppener i onaj iznad Ötztall). A cim se prodje Telfs mozes realno vozit 130 jer je cesta super, ali kerovi vrebaju na svakom koraku. Ja znam da samo rade svoj posao ali stoje na svakom ulazu/izlazu sa odmorista i parkiralista. Jucer sam ih od izlaza iz Roppener tunela do Innsbrucka nabrojao 6 u smjeru zapada. Razumijam da da ova stoka Svicarska i Nizozemska vozi i po 200 ali brate slikaj pa im fino salji kaznu kuci kao sto rade Njemci. Inace koristim navigaciju u autu (seat leon) koja je bazirana na Here i pokazuje ogranicenja, zastoje i ostale prometne informacije odlicno

 

Ne brini, to je jos super, jer svaki dan vozim A12 Innsbruck - Jenbach, IG-L 100/80 naizmjenicno.

Ali to je ogranicenje zbog zastite zraka, jednostavno je previse tranzitnih vozila, i smog se nakuplja u kotlini,

i tu se zadrzava - cim opadne kvaliteta zraka, odmah  se smanjuje IG-L za 20, i to se mora postovati.

 

Al guzvu ne stvaraju kamioni nego talijani i njemci koji pri ulasku u tunel sa 110 koce na 60, i tako svaki dan guzve u Amras Tunnelu zbog takvih, u smjeru Innsbruck West.

A ujutro kad krenem na posao, izmedju 6 i pol 7, dok jos nema puno talijana i njemaca, obicno picim 120 na IG-L 100 na lijevoj traci konstantno, ak me uslikaju platim i gotovo.

No do sad sam ili imao srece, a i znam gdje su 3 staticna radara, za mobilne ne mogu nista, ak se desi da fotkaju sa mosta, peh.

 

A da netko vreba, do sad nisam niti jednog policajca vidio na cesti. Budi sretan da ne putujes kuci iz smjera Jenbacha u Innsbruck poslije 16 sata svaki dan, pa do 21,

jer tad si uvjek u zastoju kod Halla, ljudi idu s posla, tu se zna vuci 40mh/h u najboljem slucaju, a u najgorem stoji sve. Proslo ljeto sam bar 40 puta stajao po 30min

u koloni, a dvaput preko sat vremena.

 

Al gle, vidis kako je sve i cisto i uredno, dobra cesta, pa opet imas budala koje se skrse i rade gluposti. Jutros ogranicenje IG-L100 (ujutro je uvjek 100, mali promet, osim ako je puno snijega i leda),

desna traka samo kamioni, lijeva osobna vozila i kombiji - i naravno, ispred mene mali Lotus sa njemackim tablicama, vuce se 90, i tako me guli 7km,

i nekako ga uspijem s desne strane prestici, jer vozim Yarisa Hybrid 75KS, a mjesta za preticanje osobito pod prekrsajem je gotovo nigdje,

i nakon pol minute vidim mu samo svjetla i ogromnu kolonu iza njega sto se skupila. Takvi stvaraju guzve, IG-L nije problem.

Tempomat na 107 i nece te ni jedan radar blicnuti. Kad je IG-L 80, tempmat na 86 i opet si miran. Al zbog takvih supaka, tempomat ni ne mozes koristiti.

 

Kad sam u HR, Autoput Lekenik-Krapina-Djurmanec (pa onda preko Slovenije preko Poljcane - Slovenske Konjice - Mislinja - Dravograd (da izbjegnem cijeli autoput i Karavanke),

tu cijelu dionicu u HR vozim sa tempomatom 140km/h, ok nije guzva, ali ljudi voze kak spada, drze se desne trake kad je cisto, lijevom se prestize,

ako je desna puna, onda lijevom i nema zastoja. Slovenija je li-la autoput, ako ide, ide super, ak stojis - stojis dugo, osobito pred Karavankom.

Brze prodjem Sloveniju bez autoputa bas zbog toga.

 

Al da je dobro imati lokalnim cestama na navigaciji ogranicenja, to da, jer evo po tim selendrama kroz SLO cesto ne pisu ograniceanja,

a ona su recimo 70 a ne 50, em ne stvaras guzvu onima iza tebe (a nema ih nikad puno tom rutom), em si brze do AT.

Makar je naseljeno, dodje polje, nigdje znaka - u HR je onda 90, u AT je 100, a u SLO zna bit 70, i zato je super na navigaciji imati

taj info o ogranicenjima, gdje nema znaka radi nekog razloga, mozda je bio pa je srusen i nije postavljen, lokalci znaju ogranicenja,

a ti ne, pa onda platis slovenskim cajcima.

 

U AT ni nemas znakove u pola naselja - zna se da je 50, osim ako nije navedeno drugacije (tipa 30), i van naselja je 100 i to je to.

16 godina
offline
Re: Uz Google Maps moći će se izbjeći kazne za pre
Istina da nema znakova. Kod mene u ulici (Landeck) recimo uopce nema znaka. Ogranicenje je 50 ali samo od 17-7h, inace je 40 jer je skola u blizini. Ali nema nikakve oznake za skolu niti ista. Sva sreca kad sam se preslio tu da mi je gazdarica odmah rekla za to jer sam ih vidio nekoliko puta kako zaustavljaju ljude taman na ulazu u ulicu. A sto se cesta tice to je li-la. Vama tamo kod Innsbrucka su mozda i bolje ali kod nas su kako gdje. U Landecku i Imstu rupa na rupi, ali cim krenes prema reschenpass odmah se vidi da turisti prolaze tu pa su ceste puno bolje
To ask why we fight, is to ask why the leaves fall. It is in their nature...
12 godina
protjeran
offline
Uz Google Maps moći će se izbjeći kazne za prebrzu

Nije svetinja ni Slovenija a ni Austrija.. dosta idem relacija Zagreb - Garmisch partenkirchen i 80% puta se vozim 200-240kmh, za sada nijedna kazna.

 

Znaju svi i prijavljuju di je policija,  trake sa mjerenjem, kamere itd.. a i za 800 eura riješiš da nemaš u životu kazne ;)(

Moj PC  
0 3 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Uz Google Maps moći će se izbjeći kazne za prebrzu

Oprosti, al to sto pricas su gluposti.

Kroz sloveniju ako ides autoputom, ne mogu se sjetiti niti jedan dio rute gdje bi mogao ici ni 180, a da ne poljubis guzicu nekog ispred sebe.

A u AT bi te ionako izvukli sa autoputa cim bi presao 200, kazna 6 mjeseci zabrane voznja AT autoputem + novcana kazna + moguce oduzimanje vozacke.

Kroz DE ako imas srece da nije guzva, osobito njemacki cosak iza Salzburga, gdje ces bar 40min stajat na granici, a autoput iznad 160 zaboravi,

dve linije su uglavnom, negdje i bez zaustavne trake, nego samo ugibalista, i ako tu uspijes doci do 200 si kralj, al u 99% slucaja nemas sanse iznad 180.

A ako se predugo nekog prilijepis na guzicu, i to ti u DE radari snimaju, i dobijes od  njih fino postu da imas zabranu voznje DE autoputom

od minimalno 3 mjeseca (nema novcane kazne).

 

Vjerujem da sam ja preko SLO i AT brzi do Garmisha brzim cestama kroz SLO, i izbjegavajuci Salzburg,

jer ce mi od Innsbrucka do Garmisha trebati jos samo jedan dodatni sat.

 

Tako da ne trkeljaj bezveze, jer ocito nisi tu rutu vozio ni jednom, dok ju ja vozim 20+ godina.

Za vrijeme rata je jedino islo brzo kroz SLO i HR, nitko te nije pitao za brzinu, koliko je vozilo islo,

toliko si mogao i vozit. A kolicina vozila na cestama da ne govorim koliko je bilo manje.

Znao sam vozit Sierru Mk1 211km/h, i to s ciglom na gasu. Iza rata je to postalo nemoguce,

i vec 15 godina ne vozim SLO autoput, jer je spor, trom, SKUP (15€ za 7 dana nema smisla - da je za 10€ 10 dana, ok, al 7 dana za 15, ne hvala),

plus usrane Karavanke koje te samo uspore, vjecite guzve, ako cekas vise od 40min si ionako izgubio, a skupo ih placas.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2019 8:04 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Uz Google Maps moći će se izbjeći kazne za prebrzu

Pogledam danas kad dođem u stan dali imam snimke.. ako imam ti uploadam pa uživaj

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Uz Google Maps moći će se izbjeći kazne za pre
Ti se hvališeš s time što divljaš po cesti? Zašto mislis da bi netko uživao u tvojoj snimci???
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Uz Google Maps moći će se izbjeći kazne za pre
Ako nije tajna kojom to rutom ides preko Slo za Hr jer ne zelim Janezima davat 30€ za tih 8 dana sto provedem u Slavoniji ili na moru? Inace izbjegavam njemacki cosak uspjesno pa idem od Kufstein prema St.Johan pa se spustim na Spital-Villach i onda ovisno jel idem na Karavanke (cesto zimi) ili na Klagenfurt pa Loiblpass. E sad da mi je jos samo nekako preskocit te Slo autoceste.
To ask why we fight, is to ask why the leaves fall. It is in their nature...
7 godina
protjeran
offline
Uz Google Maps moći će se izbjeći kazne za prebrzu

dark_wizz  - AT odradi kako zelis, al bez njemackog coska.

 

A HR - SLO prebijes ovako:

Sa autoputa nakon ********:

**********

**********

********

 

Prometa nemas gotovo nista, 2-3 automobila, policije zna bit na 2-3 mjesesta, al u 99% slucaja nema nikog.

Ruta je zabavna, ceste su dobre i nove, nema blesavih mjesta, imas jedan uspon, nista strasno, al zanimljivo je za vozit,

a ne da samo tulis ravno kao u autoputu, nego fino ima i krivina i svega, bas odlicno,

brzina od 50 do 100, al za 2h preletis sloveniju samo tako, kad gledas autoput, koji je pol sata brzi - ak ne stojis na Karavanke,

i jos na granici jos 40min, a na maloj 20min bar - dok ovdje dodjes na granicu, dva auta u sat vremena, savrseno, odmah prodjes.

 

I policija na granici je raspolozena jer nema puno prometa, jos su sad zadnji put bile dve slovenke,

i zezaju me "malo si promijenio imidz", jer fotografija na putovnici je prastara, gdje jos imam dugu kosu do guzice,

a sad sam celav i imam bradu do pupka - pa smo se fino nasmijali - kazem od zime u Alpama mi otpala.

 

PS - Mozda bolje da izbrisem rutu, jer ak svi pocnu ic tuda, onda ce "moja staza" uskoro bit prepunjena - javi se u inbox za detalje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2019 21:48 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Uz Google Maps moći će se izbjeći kazne za prebrzu

Ne, ja se ne hvalim.. ja mu samo tvrdim da nije tako rigorozno i da se moze proc bez kazni

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Uz Google Maps moći će se izbjeći kazne za pre
Kako ubacitk ove gatso radare u gmaps?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Uz Google Maps moći će se izbjeći kazne za pre

Na mobu otvori browser i idi na http://snecer-poi.blogspot.com/2015/08/hrvaska-poi-2015.html?m=1

Pojavi ti se na vrhu stranice gmaps i klikneš onu ikonicu za fullscreen (one četiri "zagrade" u uglovima, uz share tipku) i kad klikneš pita te s čim želiš otvorit i biraš maps i to je to.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.7.2021 19:25 (fer-de-lance).
16 godina
offline
Re: Uz Google Maps moći će se izbjeći kazne za pre

Samo otvori u novom tabu..

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
6 godina
offline
Re: Uz Google Maps moći će se izbjeći kazne za pre
Maps pokazuju kamere u neaktivnom radu, ali kada im se zada ruta, nijedne kamere više nema na mapi.
Maps ne pokazuju kamere kada me vode do zadanog odredišta.
Netko je to stopirao.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Uz Google Maps moći će se izbjeći kazne za prebrzu

A jel ima koja navi da pokazuje ove gatso mape i to ako je moguce dok se koristi i da upozorava...

 

 

Tko mi predlozi waze dobit ce high kick.to je govno i nezanima me

 

Znaci neka navi al da ima radare ovd ovog cro gatso.hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Uz Google Maps moći će se izbjeći kazne za pre
GSP kaže...

A jel ima koja navi da pokazuje ove gatso mape i to ako je moguce dok se koristi i da upozorava...

 

 

Tko mi predlozi waze dobit ce high kick.to je govno i nezanima me

 

Znaci neka navi al da ima radare ovd ovog cro gatso.hvala

 ja koristim amiGo od tomtom-a i uredno je do sad pokazeo sve kamere koje su postavljene u gatso.. kad upalis rutu i dodes blizu kamere, pokaze ti na zaslonu, a ujedno te i glasovno obavijesti da se priblizavas kameri.. takoder amiGo pokazuje i ograničenja brzine na cesti kojoj se nalazis i brzinu kojom vozis..

11 godina
offline
Uz Google Maps moći će se izbjeći kazne za prebrzu

A jel u ami go vec budu importane crogatso fiksne kamere?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Uz Google Maps moći će se izbjeći kazne za prebrzu

Mislim da sam nasao app

 

 

Radarbot..sutra testiram pa javim

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Uz Google Maps moći će se izbjeći kazne za prebrzu

Ako netko bude trazio slicno kao i ja,meni je zasad najbliza kombinacija gmaps + radarbot...gmaps navigava a radarbot u pozadini upozozorava i dobar je.eto lp

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.7.2021 17:45 (GSP).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice