Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizije u

poruka: 91
|
čitano: 17.056
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizije u ".
5 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
Dao bih i 200 kn....kad bih sabor mogao gledati u 8K...50fps....Dolby Atmos...11.2
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizije u

Nekada davno HTV je imao prijenose prve HNL, prijenos Lige prvaka utorkom i srijedom, prijenos Europske lige četvrtkom, prijenos teniskih mečeva, prijenos Formule 1.

Što sada ima od toga? A cijena pretplate je ostala ista.

 
4 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
HCMAA kaže...
Dao bih i 200 kn....kad bih sabor mogao gledati u 8K...50fps....Dolby Atmos...11.2

 Dolby Atmos je samo ekvilajzer preset  ali kužim na šta apostrofiraš 

16 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
PaleRider kaže...

Ako već imate nešto protiv politike HRT-a,nije mi je jasno pljuvanje po programu HRT-a:

- pomno odabrani i kvalitetni dokumentarci

- kvalitetne, profesionalno odrađene znanstvene, obrazovne i informativne emisije

- ima filma i glazbe koji još uvijek spadaju pod umjetnost (i tretiraju se tako), nema škart filmova

- nema reality-a, pretjeranog reklamiranja

 

Ostali:

- sapunjare

- reklama, reklama pa škart film u pauzi između reklama

- reality izdrkavanja

- vidovnjaci

- sport

 

Po meni, HRT (tv i radio) je jedini gledljiv i slušljiv, a ono jedino što mi fali je tenis, od većih turnira prenosi se samo Wimbledon i Roland Garros, iako to nije nešto što treba očekivati od nacionalne televizije.

 

Mislim da je svima trn u oku ta pretplata od 80 kn što ni po meni nitko ne bi trebao plaćati (treba se financirati iz proračuna), ali svakako mi je drago da postoji program čija kvaliteta nije podređena novcu (sponzorima).

Ne znam što bi vi htjeli od nacionalne televizije? Najnovije holivudske blockbustere i serije? To je izrazito skupo, većinom škart i ne mislim da se treba financirati iz proračuna. Isto vrijedi i za sport kojeg treba

ostaviti privatnim kućama osim ako se radi o natjecanju na nacionalnoj razini (reprezentacija).

Tipičan odgovor uhljeba, ili nekoga tko okolo hoda očiju širom zatvorenih.

 

Bitno da ti uspoređuješ javnu TV vs komercijalu, a to su kruške i jabuke pa se ne mogu mješat  ili uspoređivat.

 

Kaj se tiče klasičnog radija, to je umiruči medij i na njemu puno sadržaja više uopče nema nikakvog smisla.Baš tu uhljebi dolaze do izražaja, recimo emisija o Automobilizmu na HRT radiju.Radio drame itd u sličnom tonu, pa ko to uopče sluša ali eto prostor se mora popunit državna plača ide itd.

 

Ti bi opal na rit, da vidiš kak izgleda/šta nudi dobra javna Televizija recimo u Švedskoj ili bogatoj Norveškoj.Eto jednog simpatičnog primjera, da nije zezancija to je proizvod Norveške NRK javne televizije.Njihovo viđenje puberteta ili edukacija(8 nastavaka ili kratkih epizoda), bez skrivanja i licemjernog čistunstva+dobra razina humora.Sve epizode imaju engleske titlove, pa eto klik na CC i nema frke.Iz naše Hrvatske banana države, pa eto NRK izgleda kao nekakvi perverzni luđaci na kvadrat.Baš me zanima kaj bi naš Bozanič rekel na ovakvu edukaciju, jer kod nas se za pokazanu sisu ide tri dana u Remetinec itd.

 

 

Poanta svega je uloženo-dobiveno, a tu "debelo politički kompromitiran HRT" stoji katastrofalno u usporedbi sa drugim EU državama.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/koliko-esto-gledate-program-htv-a/268125.aspx?page=1&jumpto=5899650&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/koliko-esto-gledate-program-htv-a/268125.aspx?page=0&jumpto=5899467&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2019 21:38 (rambox).
9 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
PaleRider kaže...

 

 

Mislim da je svima trn u oku ta pretplata od 80 kn što ni po meni nitko ne bi trebao plaćati (treba se financirati iz proračuna), ali svakako mi je drago da postoji program čija kvaliteta nije podređena novcu (sponzorima).

Ne znam što bi vi htjeli od nacionalne televizije? Najnovije holivudske blockbustere i serije? To je izrazito skupo, većinom škart i ne mislim da se treba financirati iz proračuna. Isto vrijedi i za sport kojeg treba

ostaviti privatnim kućama osim ako se radi o natjecanju na nacionalnoj razini (reprezentacija).

barem prijenose domacih derbija, ako im vec nasi milijuni mjesecno (plus milijuni od reklama) nisu dovoljni za formulu 1, ili nedaj boze neku stranu tekmu..

placaj pretplatu za tv koji ne gledam i ne slusam zadnjih gotovo 20ak godina (dosao internet), i onda za neke nacionalne stvari plati posebno neki klosarski program.. komedija

 

nekad davno sam gledao peticu, top dj mag, modul8, f1, automobilizam, ako se sjecam bilo je i nekih zabavnih emisija, itd. bilo je ponesto za svakoga. sad nema nista za nikoga. i ne, ne mislim na neke blokbastere i sl. gluposti..

 

i btw ako se drugi financiraju iskljucivo putem reklama, zasto hrt ima hrpu reklama ako ih mi financiramo? zasto imaju hrpetinu zaposlenih i to sa ogromnim nezasluzenim placama zbog cega kupovanje/izrada kvalitetnog programa trpi?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2019 22:17 (digitall).
6 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
Pušten je signal sa Sljemena na 40. kanalu .
Idu hrt 1,2,3,4 u HD
Nova TV HD , doma Tv HD
Mreža ZG HD
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizije u

Evo, meni se refreshalo i došli su mi kanali, čini se da su pustili već sad. Slika na HRT-u 1, 2 i Novoj HD u 1080p izgleda prilično dobro. HRT 3, 4, Doma i Mreža su u 720p i vidi se da je niže kvalitete nego ovih u Full HD-u, ali i dalje izgleda drastično bolje nego išta što smo imali dosad. 

 

RTL mora da se čuva za 4K, ili možda ekipa tamo još gleda napetu reprizu reprizine reprize Teorije velikog praska što su uhvatili između dva bloka reklama 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizije u

Jedva čekam krv nije voda u HD

Sjedi 1
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizije u

Ljudi moze tko od vas koji vec hvataju da postave par sampla (preko google driva ili tako) od HRT i Nove u HD 30s-1Min da i mi koji nismo u metropoli vidimo ono što nas čeka :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizije u

 Lijepo. Vidim raspisalo se na vec tri stranice. Odem do roditelja u posjetu, dodje malo jaci vjetric sa malo vise oblaka i nema nikakvog signala. Sve se kida... Ali doslovno prakticki u sred Hrvatske, oko Bjelovara. Cak je i analogija bila bolja.

Sa druge stane cisto me zanima kakav to zemaljski program zele ljudi gledati u HD-u ? Pa nemas sto za gledati. Ples sa zvijezdama ili dnevnik sa Plenkovicem ?!?!

 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
SamoPitam3 kaže...

 Lijepo. Vidim raspisalo se na vec tri stranice. Odem do roditelja u posjetu, dodje malo jaci vjetric sa malo vise oblaka i nema nikakvog signala. Sve se kida... Ali doslovno prakticki u sred Hrvatske, oko Bjelovara. Cak je i analogija bila bolja.

Sa druge stane cisto me zanima kakav to zemaljski program zele ljudi gledati u HD-u ? Pa nemas sto za gledati. Ples sa zvijezdama ili dnevnik sa Plenkovicem ?!?!

 

Pa svejedno sta ces gledati... ako imas HD ili 4k telke vec 10-15 godina onda je red i da gledas kvalitetnu sliku, a ne raspad... dobro ne kasne puno svega 10-15 godina bar :)

 

a eto bar pogledati sport u HDu ce biti super... drugo ni ne gledam na TVu, moze mi bit ugasen

14 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
Meni je sadržaj HRTa sasvim ok,samo da se ta kvaliteta slike poboljša...za druge stvari postoje Netflix,HBO... Svejedno previše TV sadržaja nije zdravo :D
...potpis nije potreban...
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 9:06 (DaNiTo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
Filip100able kaže...

Ljudi moze tko od vas koji vec hvataju da postave par sampla (preko google driva ili tako) od HRT i Nove u HD 30s-1Min da i mi koji nismo u metropoli vidimo ono što nas čeka :D

 Klik!

frajerica
16 godina
offline
Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizije u
Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
JozoBozo121 kaže...

Slika na HRT-u 1, 2 i Novoj HD u 1080p izgleda prilično dobro. HRT 3, 4, Doma i Mreža su u 720p i vidi se da je niže kvalitete nego ovih u Full HD-u, ali i dalje izgleda drastično bolje nego išta što smo imali dosad. 

 

 

Nije valjda da to na CRT-u "izgleda prilično dobro" 

7 godina
offline
Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizije u

Baš sam išao pogledati na kaj to liči, uglavnom, stvari koje su upscaleali imaju određenih motion artefakata kad je brža scena, a još nisam naletio na nekaj kaj im je izvorno u HD-u bilo, osim na doma tv, izgleda ok na 720p, budemo vidjeli kad počnu puštat na 1080p, sadržaj koji je izvorno HD, jer ovi koji su upscaleani bolje izgledaju kad TV sam upscalea 576i program, tak da treba šaltat.

Ali to je skroz očekivano, i vjerovatno bude konzistentnija kvaliteta na 720p kanalima, jer 1080 budu povremeno imali probleme kod upscaleanog sadržaja.

 

 Edit: sad baš gledam, pa na 1080p im je 256QAM modulacija.

Tko tu koga...

Aha, glup sam, to je M2.

Znači da nije onak kak je pisalo u ponudi OiV.

Ili je to samo privremeno, dok ne ubace još programa u multipleks, jer ovo je sad puno više od 3 Mbps, premda nemam tuner na laptopu da vidim podatke o snimci.

 

 Edit: po ovim fileovima koje je kolegica stavila  HRT1 ima bitrate od 3,71 Mbps, znači da im je muktipleks na pola prazan.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 14:03 (fer-de-lance).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizije u

Puno je važnije kako će to izgledati 1.srpnja sljedeće godine kada krene glavni M1 MUX. S obzirom da će tamo biti još manji protok dostupan onda na žalost nema baš prevelike euforije i od nekih kvalitetnijih većih bitratea neće biti ništa.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
Flagship kaže...
JozoBozo121 kaže...

Slika na HRT-u 1, 2 i Novoj HD u 1080p izgleda prilično dobro.

Nije valjda da to na CRT-u "izgleda prilično dobro" 

Kakvom CRT-u? Ja gledam na 4K 139cm televizoru i slika izgleda vrhunski, barem kad je materijal u Full HD, nije još sav materijal u Full HD, ali sve ovo što ove uživo i novi sadržaj će biti. Neće biti nikakva lošija slika poslije jer svaki kanal je zakupio određeni bandwith, on se najvjerojatnije neće mijenjati kasnije zato jer će se pojaviti još RTL-ovi kanali. Moguće da je HRT zakupio malo iznad 3 megabita.

 

3 megabita na HEVC kodiranju je i više nego dovoljno za fantastičnu kvalitetu slike u 1080p, malotko bi prijetio razliku da je veći bitrate, ljudi su prevelike picajzle i onda se počinju javljati efekti kao kod onih koji “čuju” razliku između pozlaćenih i običnih konektora 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 14:47 (JozoBozo121).
5 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
JozoBozo121 kaže...
Flagship kaže...
JozoBozo121 kaže...

Slika na HRT-u 1, 2 i Novoj HD u 1080p izgleda prilično dobro.

Nije valjda da to na CRT-u "izgleda prilično dobro" 

Kakvom CRT-u? Ja gledam na 4K 139cm televizoru i slika izgleda vrhunski, barem kad je materijal u Full HD, nije još sav materijal u Full HD, ali sve ovo što ove uživo i novi sadržaj će biti. Neće biti nikakva lošija slika poslije jer svaki kanal je zakupio određeni bandwith, on se najvjerojatnije neće mijenjati kasnije zato jer će se pojaviti još RTL-ovi kanali. Moguće da je HRT zakupio malo iznad 3 megabita.

 

3 megabita na HEVC kodiranju je i više nego dovoljno za fantastičnu kvalitetu slike u 1080p, malotko bi prijetio razliku da je veći bitrate, ljudi su prevelike picajzle i onda se počinju javljati efekti kao kod onih koji “čuju” razliku između pozlaćenih i običnih konektora 

Kakvom CRT-u? Pa na ona 3 gdje veliš: Ni ne pomišljam staviti LCD jer znam da bi riknuo u godinu dana maksimalno. Imam doma još dva tri CRT-a koji nisu ništa posebno

 

3 mbit je dovoljno za hrt4, za kvalitetan prikaz sporta i novih sadržaja sve ispod 5, 6 je slabo, ni HEVC tu neće pomoći. Bit će još gore u novom M1 multiplexu koji će imati manji ukupni bitrate i 8-10 programa.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 15:52 (Flagship).
7 godina
offline
Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizije u

Gledam SAD-Grčka na HRT2, i sve ok dok ne pokažu trenera ispred onog crvenog display panoa, onda se vidi da malo fali bitratea.

Ali, za main profil je sasvim ok slika, ali kad bude na M1, onda bude puno više takvih situacija gdje se budu vidjeli problemi premalog bitratea....

 

 

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij

 Nauči čitati s razumijevanjem. Napisao sam u ljetnoj kuhinji. Znaš šta je ljetna kuhinja? Prostorija di narežeš povrće i opereš ga prije roštiljanja ili pričuvaš stvari koje nećeš stavljati u kuću ili nemaš mjesta za njih. Ili skuhaš ajvar ili pekmez da to ne radiš u kući.

 

A za ostala dva lijepo piše da su na tavanu uskladišteni za trenutak kad ovaj postojeći rikne. 

 

Sad kako sam dobio optiku sam poželio isprobati 40-50 GB ripove da vidim razliku između onih 2-3 GB H.264 ripova filmova koje sam prije skidao i mogu reći samo da mi je poslije bilo žao prostora na disku jer jedva da sam primjetio razliku, žali bože prostora.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 16:21 (JozoBozo121).
5 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
JozoBozo121 kaže...

 Nauči čitati s razumijevanjem. Napisao sam u ljetnoj kuhinji. Znaš šta je ljetna kuhinja? Prostorija di narežeš povrće i opereš ga prije roštiljanja ili pričuvaš stvari koje nećeš stavljati u kuću ili nemaš mjesta za njih. Ili skuhaš ajvar ili pekmez da to ne radiš u kući.

 

A za ostala dva lijepo piše da su na tavanu uskladišteni za trenutak kad ovaj postojeći rikne. 

 

Sad kako sam dobio optiku sam poželio isprobati 40-50 GB ripove da vidim razliku između onih 2-3 GB H.264 ripova filmova koje sam prije skidao i mogu reći samo da mi je poslije bilo žao prostora na disku jer jedva da sam primjetio razliku, žali bože prostora.

Nitko normalan više ne gleda te prastare CRT kante. Ak tebe veseli uz ajvare, pekmeze i slično buljit u staru CRT kantu onda to govori dovoljno

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 17:10 (Flagship).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij

Taj televizor je tamo isključivo jer ovi novi nema šanse da podnose takve uvjete. LCD monitor je tamo riknuo nakon 6 mjeseci zbog vlage u zraku i kuhanja. Moderna elektronika je jednostavno preosjetljivai prelako se kvari. Tamo ionako skoro nitko ga ni ne gleda, ali eto, tamo je.

 

Nemaš pojma o čemu pričaš tako da ne vidim smisao ove rasprave. Bezveze idemo u OT

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 18:38 (JozoBozo121).
13 godina
offline
Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizije u

Koliko sam skuzio DVB-T2 HEVC signal je taj koji je pušten. Pokušao sam danas kod bake i dede naći te nove programe i naravno ne mogu ih naći. Kada su kupovali televizor 2018 rekli su im da podrzava novi signal koji dolazi. Koliko vidim po specifikacijama podrzava DVB-T2 ali x264 a ovaj je x265? Znači morat će uzeti prijamnik da bi gledali. Ili ja nešto nisam dobro skuzio. 

Specifikacije TV-a

Tip tunera DVB-T, DVB-T2, DVB-C

Podržani standardi DVB-T/C, H.264/ MPEG4 / MPEG2, HDTV (MPEG4, H.264)

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
Govorimo o 3 megabita....A ne megabyta....gledanje zemaljskog tv programa...to je onako....reda radi...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizije u

Neki dan sam pretraživao kanale (hvatam Kapovac) i među mađarskim programima pronašao sam HEVC test. Izgleda da i oni prelaze na taj sistem kodiranja,tako da ako nekog kopka znatiželja hoće li morati po novi TV/prijamnik nek se ne sikira ako ovo pronađe. 

 

John Rambo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
Shumy kaže...

Neki dan sam pretraživao kanale (hvatam Kapovac) i među mađarskim programima pronašao sam HEVC test. Izgleda da i oni prelaze na taj sistem kodiranja,tako da ako nekog kopka znatiželja hoće li morati po novi TV/prijamnik nek se ne sikira ako ovo pronađe. 
 

To je obveza u cijeloj EU jer se moraju osloboditi frekvencije za mobilni internet.

nemam za potpis
5 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
Shumy kaže...

Neki dan sam pretraživao kanale (hvatam Kapovac) i među mađarskim programima pronašao sam HEVC test. Izgleda da i oni prelaze na taj sistem kodiranja,tako da ako nekog kopka znatiželja hoće li morati po novi TV/prijamnik nek se ne sikira ako ovo pronađe. 
 

U ZG je vidljiv na K22, riječ je testnom kanalu mađarskog mux-a C koji isto tako ide u HEVC codecu. Neće mađari prijeći kompletno na HEVC, samo određeni kanali na nekim muxevima. Kod njih je mpeg-4 već dugo i koncesiju do 2032. za T(2) mrežu dobila je njihova inačica OiV-a.

 

Ono što je zanimljivo za K22 je to da će na istom od ljeta sljedeće godine krenuti naš novi mux L1, znači samo lokalni i regionalni HR kanali.

 

Btw, nema striktne uredbe koja bi nekoj zemlji u EU odredila da mora preći na HEVC, riječ je samo o preporuci zbog oslobađanja prostora za 5G mreže (kod nas druga dividenda odnosno kanali K50 na više)

Zbog uštede je preporuka ići na HEVC jer skoro duplo manje zauzima mjesta od mpeg-4 pa će sve zemlje koje imaju mpeg-4 morati prijeći na HEVC prije ili kasnije. Ili će možda pričekati H.266/VVC/FVC ili neki još noviji napredniji codec koji će prepoloviti sadašnji kapacitet HEVC-a:)

 

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
Ivanjino96 kaže...

Koliko sam skuzio DVB-T2 HEVC signal je taj koji je pušten. Pokušao sam danas kod bake i dede naći te nove programe i naravno ne mogu ih naći. Kada su kupovali televizor 2018 rekli su im da podrzava novi signal koji dolazi. Koliko vidim po specifikacijama podrzava DVB-T2 ali x264 a ovaj je x265? Znači morat će uzeti prijamnik da bi gledali. Ili ja nešto nisam dobro skuzio. 

Specifikacije TV-a

Tip tunera DVB-T, DVB-T2, DVB-C

Podržani standardi DVB-T/C, H.264/ MPEG4 / MPEG2, HDTV (MPEG4, H.264)

 da, trebao bi uzeti prijamnik koji podrzava h.265 (koji se jos zove i hevc)..  ~ 200kn

5 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
Ivanjino96 kaže...

Koliko sam skuzio DVB-T2 HEVC signal je taj koji je pušten. Pokušao sam danas kod bake i dede naći te nove programe i naravno ne mogu ih naći. Kada su kupovali televizor 2018 rekli su im da podrzava novi signal koji dolazi. Koliko vidim po specifikacijama podrzava DVB-T2 ali x264 a ovaj je x265? Znači morat će uzeti prijamnik da bi gledali. Ili ja nešto nisam dobro skuzio. 

Specifikacije TV-a

Tip tunera DVB-T, DVB-T2, DVB-C

Podržani standardi DVB-T/C, H.264/ MPEG4 / MPEG2, HDTV (MPEG4, H.264)

O kojem je televizoru riječ? Šteta jer 2018. je velika većina već imala T2 HEVC tunere. Trebalo bi otići tamo pa "porazgovarati" s tim prevarantima od trgovaca ako je tako kako kažeš.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice