Uređaj koji se omotava oko vrućih površina i topli

poruka: 4
|
čitano: 3.307
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uređaj koji se omotava oko vrućih površina i topli".
13 godina
offline
Uređaj koji se omotava oko vrućih površina i topli

Po podnaslovu bi se reklo da to do sada nije postojalo i tek su se oni sjetili , a iz teksta je vidljivo da su samo usavršili postojeće. Uostalom elektronika Voyagera 1 i 2 već se 45 godina napajaja na taj način. Jedino što svim dodadašnjim uređajima vremenom pada efikasnost, ovdje se ne spominje dugotrajnost proizvoda...  

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Uređaj koji se omotava oko vrućih površina i t
Byron kaže...

Po podnaslovu bi se reklo da to do sada nije postojalo i tek su se oni sjetili , a iz teksta je vidljivo da su samo usavršili postojeće. Uostalom elektronika Voyagera 1 i 2 već se 45 godina napajaja na taj način. Jedino što svim dodadašnjim uređajima vremenom pada efikasnost, ovdje se ne spominje dugotrajnost proizvoda...  

 Slažem se s tobom. I još jedna važna stvar koju nisu spomenuli je koliko bi to koštalo i koliko bi bilo efikasno. Jer, koliko ja znam, taj način dobivanja struje pomoću termopara je jako slab po pitanju stope konverzije energije, pa je pitanje bi li se to uopće isplatilo. To kod Voyagera i tih sondi radi jer boljeg načina nema za tako dugo vrijeme eksploatacije, ali prebačeno ovdje na zemlju mislim da je količina struje koja se na taj način dobije premala i ne isplati se, osim ako bitno ne povećaju stupanj iskorištenja.

dolazim odmah - Godot
12 godina
neaktivan
offline
Uređaj koji se omotava oko vrućih površina i topli

Formula 1 od 2014 koristi MGU-H, koji pretvara toplotu u električnu energiju...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Uređaj koji se omotava oko vrućih površina i t
Bilal kaže...

Formula 1 od 2014 koristi MGU-H, koji pretvara toplotu u električnu energiju...

 Koristi magiju u tom procesu 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice