Ukida se prijestupna sekunda, koja je stvarala pro

poruka: 7
|
čitano: 4.496
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ukida se prijestupna sekunda, koja je stvarala pro".
15 godina
offline
Ukida se prijestupna sekunda, koja je stvarala pro

Šta nije jednostavnije da se IT-svijet odluči na svoje vlastitio merenje vremena?

Npr. uzmenmo već postojeći Unix-Time, samo bez tih prestupnih sekundi, pa ga prikažemo kako je već potreba, Lononsko vrijeme, ovdje spomenuto Astronomsko vrijeme i ostale varijacije.

 

Uskoro će primjetiti da i gravitacijski valovi utjeću na mjerenje vremena, pa će doći do dodanih korekcija.

Vidim da je glavna "svađa" oko "moji serveri su osjeljivi". Serveri onako ne znaju koliko je sati, nego pitaju neki od zaduženih servera. Pa neka Mark Z. pripremi neki time.meta.com server i to je to. Još neka ga nazove meta-time.

 

Šta nije slično i sa geografskim mjerenjem zemlje? Naše tektonske ploče stalno šetaju, ali GPS koordinate ne koorigiramo. Ili sam nešta propustio?

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Ukida se prijestupna sekunda, koja je stvarala
Ovo je kraj kaže...

Šta nije jednostavnije da se IT-svijet odluči na svoje vlastitio merenje vremena?

Npr. uzmenmo već postojeći Unix-Time, samo bez tih prestupnih sekundi, pa ga prikažemo kako je već potreba, Lononsko vrijeme, ovdje spomenuto Astronomsko vrijeme i ostale varijacije.

 

Uskoro će primjetiti da i gravitacijski valovi utjeću na mjerenje vremena, pa će doći do dodanih korekcija.

Vidim da je glavna "svađa" oko "moji serveri su osjeljivi". Serveri onako ne znaju koliko je sati, nego pitaju neki od zaduženih servera. Pa neka Mark Z. pripremi neki time.meta.com server i to je to. Još neka ga nazove meta-time.

"Draga, skočio sam na 5 minuta u metaverzum"

"i zaboravio si moj rođendan dok si bio unutra!"

"kako? pa tek je lipanj, a tvoj rođendan je u rujnu"

"prema metaverzinom računanju vremena već je listopad!"

16 godina
offline
Re: Ukida se prijestupna sekunda, koja je stvarala

Vlastito merenje vremena u IT svetu vec postoji i ono se racuna od 1.1.1970 god. Znaci tu se meri koliko je proteklo vremena od tada, a ne koje je sada tacno vreme. Problem nastupa u tome sto ima dosta programera kojima je smor pisati konvertor za vreme pa u baze podataka trpaju vremenske formate koji im u tom momentu odgovaraju.

9 godina
offline
Ukida se prijestupna sekunda, koja je stvarala pro

aj dobro, barem nećemo morati dugo čekati, do 2035. će sve biti sređeno

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Ukida se prijestupna sekunda, koja je stvarala pro

i u atletici prijestup poništava pokušaj. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ukida se prijestupna sekunda, koja je stvarala
Cansee kaže...

aj dobro, barem nećemo morati dugo čekati, do 2035. će sve biti sređeno

Ako malo pažljivije pročitaš odluka je da se najkasnije do 2035. ne dodaje/oduzima prijestupna sekunda. Dakle sve je sređeno do 2035., a onda ponovo neće biti sređeno, već će se zavisno od potrebe ponovo sređivati.

42
16 godina
offline
Ukida se prijestupna sekunda, koja je stvarala pro

Neka lijepo uvedu stardate kao u Star Treku pa ćemo riješiti i probleme prijestupnih sekundi, i prijestupnih godina, i mrdanja sata naprijed-nazad 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice