Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu

poruka: 223
|
čitano: 29.857
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu".
6 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
MadDogMattis kaže...
BlueMax kaže...

 Hoćeš reći kako američki narod ne postoji jer genetski su to sve Englezi, Nijemci, Poljaci, Nigerijci, Francuzi, Ganci, Hrvati, Tanzanijci...

Pa upravo je Amerika država koja pobija tvoju teoriju. Nacionalnost nije isto što i narodnost.

 Postoji američka nacija, amerikanac irskih, njemačkih, poljskih, hrvatskih korijena.. afro-amerikanac.

Oni su pripadnici različitih naroda ali su amerikanci po naciji.

Zato u Hrvatskoj imaš nacionalne manjine, jer nisu svi pripadnici istog naroda.

 Ne ne, ima pravo. Mi smo svi zapravo gradani Republike Hrvatske sa Austro-Ugarsko-Srpskim korijenima.

Jer na kraju krajeva, prava 'Rvatina je ovdje od stoljeca 7., bez mjesanja familije iz drugih, definitivno losijih naroda.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
Za početak glasam za one koji su protiv toga (što je vjerojatno puno više od onog što si ti napravio). To je neki normalan način rješavanja problema u društvu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
Visak kaže...
Za početak glasam za one koji su protiv toga (što je vjerojatno puno više od onog što si ti napravio). To je neki normalan način rješavanja problema u društvu.

 Glasao sam za Pametno i Stranka s imenom i prezimenom, za koga si ti glasao da je to puno više od onog što sam ja napravio?

12 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
om-prat kaže...
BlueMax kaže...
danen

 

Btw, Verneov roman se zove 20 000 milja pod morem i u verziji iz 1997 (Michael Caine as Nemo) Cabe je crnac. Ne znam na koju novu verziju misliš (možda baš na tu a stara je ona s Kirk Douglasom). Istina da roman nisam čitao na francuskom i davno je to bilo, no jesi li siguran da je Verne Cabea opisao kao bijelca?

 Puno njega briga za činjenice. Glavni lik je indijac pa mu ne smetaju ni Douglas ni Cain.

 Sitničariš, zar nikad nisi vidio plavookog i plavokosog (Douglas) ili crvenoksog (Caine) Indijca?

 

U biti ga je jedino The League of Extraordinary Gentlemen prikazao donekle autentično. 

14 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
sexytoiletpaper kaže...
MadDogMattis kaže...
BlueMax kaže...

 Hoćeš reći kako američki narod ne postoji jer genetski su to sve Englezi, Nijemci, Poljaci, Nigerijci, Francuzi, Ganci, Hrvati, Tanzanijci...

Pa upravo je Amerika država koja pobija tvoju teoriju. Nacionalnost nije isto što i narodnost.

 Postoji američka nacija, amerikanac irskih, njemačkih, poljskih, hrvatskih korijena.. afro-amerikanac.

Oni su pripadnici različitih naroda ali su amerikanci po naciji.

Zato u Hrvatskoj imaš nacionalne manjine, jer nisu svi pripadnici istog naroda.

 Ne ne, ima pravo. Mi smo svi zapravo gradani Republike Hrvatske sa Austro-Ugarsko-Srpskim korijenima.

Jer na kraju krajeva, prava 'Rvatina je ovdje od stoljeca 7., bez mjesanja familije iz drugih, definitivno losijih naroda.

 Svim pravim 'Rvat'nama treba dati Odličje Velereda Prave 'Rvat'ne s ukrštenim paprčnjacima (oglodanima) te zanitati na jajca/vjevericu zvončiće koji zveckaju početne taktove "Ćavoglava" da se slučajno ne upuštaju u mrčenje s ikim do samim takvim, čistim 'Rvat'nama...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
BlueMax kaže...

I ekranizacija s Kirkom Douglasom i ova s Michaelom Caineom se u jako puno stvari razlikuju od romana što je apsolutno uobičajena stvar u ekranizacijama romana, ali eto, nekima ne smeta što je radnja drukčija nego u knjizi nego to što jedan od likova ne izgleda kako su ga oni zamislili.

Ono što meni nije jasno - ako si već naumio pogledati film i netko ti uvali crnca kao lika, koji možda to čak i ne bi trebao biti... Ti isto automatski prestaneš gledati film?

Ja ne, ali danen izgleda da. Znači da rezimiramo - crnac u filmu na mjestu na kojem nije trebao biti je nekome očito dovoljan razlog da ne gleda dalje film koji je naumio gledati.

Meni je to najblaže rečeno čudno...

Gledam te!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
Hazar kaže...

 Glasao sam za Pametno i Stranka s imenom i prezimenom, za koga si ti glasao da je to puno više od onog što sam ja napravio?

 Te dvije stranke se bave uglavnom ekonomijom, ljudska prava im nisu u fokusu. Ja sam za Možemo!, no pitanje je naravno i svih prethodnih glasanja, ne samo zadnjeg.

 

No ti si pomakao raspravu s (ne)osuđivanja diskriminacije na aktivizam, pa ispada da ako se ja aktivno ne borim protiv KKK nisam ništa drugačiji od danena koji ih opravdava. To je ipak malkice nepošteno.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
Veliki Brat kaže...

Ono što meni nije jasno - ako si već naumio pogledati film i netko ti uvali crnca kao lika, koji možda to čak i ne bi trebao biti... Ti isto automatski prestaneš gledati film?

Ja ne, ali danen izgleda da. Znači da rezimiramo - crnac u filmu na mjestu na kojem nije trebao biti je nekome očito dovoljan razlog da ne gleda dalje film koji je naumio gledati.

Meni je to najblaže rečeno čudno...

 

Dobro, moraš priznati da se manjine (rasne i seksualne) strahovito guraju u filmove zadnje vrijeme. Azijate guraju zbog prodaje na njihovim tržištima, to je jasno. Ostaje pitanje gayeva i crnaca što bi se također moglo protumačiti pokrivanjem tržišta jer u Americi ima 15tak posto crnaca i cca 5 posto gayeva. Ne treba zanemariti i da je u show businessu, koji i proizvodi filmove, taj postotak daleko veći, po procjenama i do 30% (Mujo imao tri sina. Jedan je bio frizer, jedan baletan a i teći je bio peder).

Ne mogu reći da i mene to silovanje malo ne nervira (nemam ništa protiv gayeva ni ljudi druge rase) nego je često očito na silu ubačeno.

Ali u 20 000 milja pod morem pored svih ostalih nelogičnosti, odstupanja od originala, nadodanih i izbačenih likova... da me zasmeta što je lik francuskog sluge iz 19. st. crnac? Da, malo čudno :)

6 godina
offline
Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu

kako fino mediji programiraju ljude - svi se uzjapurili oko prava crnaca a u hrvatskoj ih 3... - dok sa druge strane isti ti rome zovu cigani te ih omalovažavaju. (evo recimo ja frend sa par njih - super ljudi - kako oni kažu - ljude dijeliš na ljude i govna...)

 

Meni je recimo grozno da svaki film mora imati lezbu / gay-a / manjinu / bit emocionalno povezan sa sobom / empatičan prema svemu - primjer - novi star trek... isse kako su uništili seriju...

 

koga boli K ako je netko gay / štagod... Na svemirskom su brodu putuju krozu galaksije - sta sranja su već odavno preboljeli... Janeway je bila odlicna... dapace svi di ovog novog jesu....

 

ahhh

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
VladRi kaže...

kako fino mediji programiraju ljude - svi se uzjapurili oko prava crnaca a u hrvatskoj ih 3... - dok sa druge strane isti ti rome zovu cigani te ih omalovažavaju. (evo recimo ja frend sa par njih - super ljudi - kako oni kažu - ljude dijeliš na ljude i govna...)

 

Meni je recimo grozno da svaki film mora imati lezbu / gay-a / manjinu / bit emocionalno povezan sa sobom / empatičan prema svemu - primjer - novi star trek... isse kako su uništili seriju...

 

koga boli K ako je netko gay / štagod... Na svemirskom su brodu putuju krozu galaksije - sta sranja su već odavno preboljeli... Janeway je bila odlicna... dapace svi di ovog novog jesu....

 

ahhh

 Ja isto imam prijatelja Roma i to puno više od tri. Sami sebe zovu Ciganima isto ko što crnci sami sebe zovu Nigerima. Nama je to zabranjeno. Nije li to rasizam?

 

6 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
BlueMax kaže...
VladRi kaže...

kako fino mediji programiraju ljude - svi se uzjapurili oko prava crnaca a u hrvatskoj ih 3... - dok sa druge strane isti ti rome zovu cigani te ih omalovažavaju. (evo recimo ja frend sa par njih - super ljudi - kako oni kažu - ljude dijeliš na ljude i govna...)

 

Meni je recimo grozno da svaki film mora imati lezbu / gay-a / manjinu / bit emocionalno povezan sa sobom / empatičan prema svemu - primjer - novi star trek... isse kako su uništili seriju...

 

koga boli K ako je netko gay / štagod... Na svemirskom su brodu putuju krozu galaksije - sta sranja su već odavno preboljeli... Janeway je bila odlicna... dapace svi di ovog novog jesu....

 

ahhh

 Ja isto imam prijatelja Roma i to puno više od tri. Sami sebe zovu Ciganima isto ko što crnci sami sebe zovu Nigerima. Nama je to zabranjeno. Nije li to rasizam?

 

good for you, a sada kakve veze to ima sa ovime što sam ja napisao?

NULL!=NULL
12 godina
offline
Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu

Ja sam američki patriot, nadam se da nećemo Latinosima i Balkancima nikada ukinuti vize jer to bi samo upropastilo naše društvo. Kalifornijo more moje, jedno brdo a nas dvoje, oj Florido starog juga dicko..

 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu

Dabogda svima ukinulo tviter i fejsbuk akauntove! Možda bi ljudi postali malo inteligentniji.

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu

Zanimljiva je kolicina salta mortale po temi.

 

danen 

 

Sto god ti napisao na temu drustvenih znanosti svede se na moju pojednostavljenu kemijsku analogiju:

 

1. Netko ti je iza ledja bacio natrij u vodu, a ti tvrdis da je zbog dima netko zapalio vatru ispod vode. Nekada si malo blizi pa mislis i da je uzrok dima i neka eksplozija, ali nikako da pronadjes natrij.

 

Naime, kako objasniti da doktor znanosti, koji je do titule dosao iznimno dobrom primjenom znanstvene metode, tu istu metodu ne koristi pri drugim vidovima znanosti?

Kako mu se omaknu univerzalni principi, prihvacena misljenja, ili cak fakti koji su u zadnjih godina dobili precizniju definiciju?

 

Kako logican um moze u crncu vidjeti "anakronizam", a biti u potpunosti slijep da je glavni lik u knjizi sin indijskog Raje?

Kako netko moze ispratiti cijeli eksperiment, a da u jako jednostavnoj knjizi poput 20000 milja pod moem (knjiga za lektiru osmoljetke) ne shvati da je Britanski Imperijalizam u biti glavni antagonist?

Kako je onda anakrona boja necije koze, a istovremeno takav um ne vidi problem i povezanost izmedju da je antagonist Britanski Imperij i da glavnog lika vecinom glumi britanski glumac?

 

Po toj logici (koja je kriva, a o tome dalje) tu vezu ne uvidja samo jako maliciozan, pače, rasistički um.

 

Ali zašto je cijela fama oko "pozitivne diskriminacije" i reprezentacije u filmovima i po ucenjima knjizevne umjetnosti netocni i zli obrat svih nauka i nacela?

 

Jer se u knjizevnosti (a nakon toga i teatar -> pa i film) odvano shvatilo dvije distinkcije:

1. Postoji univerzalni lik - cija je interpretacija pustena na volju umjetnika, gdje je bitna unutrasnja karakterizacija lika, a ne vanjska - pa vanjska moze biti podlozna kreativnosti autora

2. Postoji povijesni lik - ali isti moze biti intrepetiran kao univerzalni ako se naglasak stavi na vrlinu ili manu lika.

 

Npr. Hamlet - po brojanju krvnih zrnaca Danac, ali je li problem da takvog lika glumi itko na sijetu, pa mozda i zena? Je li njegova narodnost ili etnicitet bitan za pricu?

Drugi primjer je Sherlock Holmes - lik koji je izvorno Englez, ali kultura i umjetnost apsolutno dopustaju da lik bude ispiracija i Dr. Houseu, kao i da se slavi vrlina njegovih detektivskih vjestina kao dio nekog drugog karkatera.

 

Naravno, postoje i arhetipi - prognani sin, prevarena zena, likoviiz bajki, etc. Pa se danas moze pogledati milijune sati serijala i filmova kojima je izvor Snjeguljica, Hamlet, grcke tragedije i komedije i sl.

 

No, ono sto vecinu buni jest reprezentacija i poistovjecivanje s likovima.

 

Glup primjer su superheroji - kojima je i vecina kreatora davala pozadinske price sa kojima se vecina citatelja moze identificirati. I to je ok. No vecina junaka se mjenjala zbog kultoroloskih promjena, ali i zbog nacela sveobuhvatnosti (da se sto vise ljudi moze povezati sa likom) ali i da se isti lik provede kroz neki novi zaplet kako bi se postigao neki novi slijed dogadjaja.

 

Problem je sto je Americka bjelacka populacija do nedavno bila skolovanija od crnacke, a ne samo to, vec im je bilo i zabranjeno nauciti citati i pisati.

Zanimljivo je i tragicno citati zacetke knjizevnosti u crnackoj populaciji u 17 i 18. stoljecu.

 

Tako Ukawsaw Gronniosaw, u svojem djelu A Narrative of the Most Remarkable Particulars in the Life of James Albert "Ukawsaw Gronniosaw", an African Prince, Bath, England, 1772 pise zanimljiv pasus:

Probajte shvatiti tragicnu apsurdnost njegova cina stavljanja uha na knjigu u nadi da ce i knjiga njemu nesto reci.

 

Nadalje, imamo primjer Phillis Wheatley Peters koja je, kao ropkinja, pred sudom morala dokazati da je uistinu samostalno napisala svoju poeziju.

I ona opisuje tragicno apsurdan trenutak kada ju na engleskom dvoru pohvale zbog njenog rada i kada konacno osjeca duh patriotizma i amerikanstva i jednakosti, dok ju istovremeno upute za stol sluga jer nije smjela sjesti sa plemicima.

 

Ali danen 

 

Posjedujes znastveni um. Kako onda taj zar istrazivanja opadne na nekoj prvoj i toliko krivoj knjizi o americkom drustvu?

Kako te znatizelja, poput mene, nije dovela do gornjih djela?

 

Kako to da ignoriras sva antropoloska istrazivanja? Pa bar ona dopustaju i svjesna su greske inicijalnih predrasuda, ali znas sto - vecina istrazivanja potvrdi da se radi o sistemskom rasizmu.

Kako to da naletis na "listu porcija prosjecnog roba", a ne naletis na milijun i dva znastvena rada o problemima tocnih izvjestaja o zivotu robova i kako su isti desetljecima bili namjerno iskrivljavni kako bi se "Founding Fathers" predstavilo u boljem svjetlu?

 

Pazi razlike - ti i ja raspravljamo o vjeri i robovima, ja uzmem tvoje tvrdnje o Freudu i robovima i pronadjem desteke radova koje citam od tada, ali ti, kao doktor, ne procitas nijedan!?

I onda umjesto da znanje prilagodis novim, tocnim, informacijama koje sam ti dao (da je Freud istrazivan naknadno kao i da se definicija neuroza promjenila) ti i dalje nastavis po prijasnjim krajnje netocnim informacijama?

 

Je li to u duhu znanstvene metode? Diskusije? Napretka? Kako da ja, kao netko tko ima aspiracije izuciti doktorat iz antropologije mogu mirna uma diskutirati s tobom, kad osnovna nacela moje struke odbijas nauciti? Kada informacije izvlacis iz davno ispravljenih knjiga?

 

Ako natrij nije voda, kako to da te smeta crnac na Nautilusu, a ne bijelac koji glumi sina indijskog Raje?

 

Jer te obuzela politicka ideologija i zamutila znanstveni um.

 

Postoji jos jedna iznimka nacela univerzalnosti knjizevnog junaka, koje proizlazi iz socio-eknomskih utjecaja. Iznimka je da su, zbog agresivnog sirenja jedne kulture ostale kulture ili netocno ili namjerno iskrivljene.

Danas postoji pozitivan trend da se takve greske isprave.

 

Stoga nije problem ako ikakvo dijete pozeli biti Hamlet, ali je problem ako se temeljnog junaka necije kulture mjenja kako bi se prikazao pripadnikom neke druge kulture.

U antickim tragedijama nije bio bitan lik, vec vrlina ili mana, zato ih je i Sheakspeare mogao reintrepetirati, ali ih je i Baz Luhrman mogao prilagoditi vremenu pa imamo Lea DiCaprija kao Romea u LA.

 

Isto tako i anakronizam je umjetnicki izrazaj.

 

Tako da, danen  educiraj se i obnovi svoju knjiznicu. Anakona je i to ti steti.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 14:16 (wyks).
Moj PC  
4 0 hvala 2
8 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu

Zbilja sam se prenerazio kad sam ovo pročitao, što je "sexytoiletpape" napisao. Čovjeku zbilja ništa nije jasno. Ne, ne smatram se natčovjekom, ne smatram se vrednijim od drugih zato što sam rođen kao Hrvat. Ali ja sam Hrvat, čovjek rođen u Hrvatskoj od oca Hrvata i majke Hrvatice i zašto bih odjednom - valjda u ime rasne jednakosti - morao mijenjati boju kože, postajući američki crnac! Osjećaj nacionalne, vjerske, pofesionalne ili zavičajne pripadnosti nešto je što pripada svakom čovjeku, dokle god je on društveno biće, i doista nema nikakve veze ni s rasizmom ni sa šovinizmom. To je naprosto stvar identiteta, a emotivno zreo čovjek je izgradio svoj identitet, nacionalni, spolni i svaki drugi. Ne možeš se odreći svoje nacije kao što se ne možeš odreći svoga lica ili svoga qurca. I to gospodin Anonymus piše nakon svega što smo doživjeli u Jugoslaviji, tada i nakon njezina raspada (možda se tada nije još rodio). Nacionalizam i rasizam ne stvaraju osjećaji pripadnosti, nego netolerancija: misao da je netko tko je drugačiji od tebe gori od tebe. I što reći na čovjeka koji omalovažava Hrvatsku i njezinu kulturu, a živi u Hrvatskoj? Nije li baš to vrhunac šovinizma. Dragi moj Anonymus, ti ni ne znaš ni što je hrvatska, a još manje europska kultura kad ti je folk-muzika iz crnačkih predgrađa alfa i omega. 

6 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
danen kaže...

Zbilja sam se prenerazio kad sam ovo pročitao, što je "sexytoiletpape" napisao. Čovjeku zbilja ništa nije jasno. Ne, ne smatram se natčovjekom, ne smatram se vrednijim od drugih zato što sam rođen kao Hrvat. Ali ja sam Hrvat, čovjek rođen u Hrvatskoj od oca Hrvata i majke Hrvatice i zašto bih odjednom - valjda u ime rasne jednakosti - morao mijenjati boju kože, postajući američki crnac! Osjećaj nacionalne, vjerske, pofesionalne ili zavičajne pripadnosti nešto je što pripada svakom čovjeku, dokle god je on društveno biće, i doista nema nikakve veze ni s rasizmom ni sa šovinizmom. To je naprosto stvar identiteta, a emotivno zreo čovjek je izgradio svoj identitet, nacionalni, spolni i svaki drugi. Ne možeš se odreći svoje nacije kao što se ne možeš odreći svoga lica ili svoga qurca. I to gospodin Anonymus piše nakon svega što smo doživjeli u Jugoslaviji, tada i nakon njezina raspada (možda se tada nije još rodio). Nacionalizam i rasizam ne stvaraju osjećaji pripadnosti, nego netolerancija: misao da je netko tko je drugačiji od tebe gori od tebe. I što reći na čovjeka koji omalovažava Hrvatsku i njezinu kulturu, a živi u Hrvatskoj? Nije li baš to vrhunac šovinizma. Dragi moj Anonymus, ti ni ne znaš ni što je hrvatska, a još manje europska kultura kad ti je folk-muzika iz crnačkih predgrađa alfa i omega. 

 Ti nisi Hrvat. Mozda si roden u RH, ali tvoj narod je, po TVOJOJ logici - tvoja dugotrajna bastina. Dakle ako ne mozes naci svoju liniju da je ovdje od stoljeca sedmog, nisi cistokrvni Hrvat. I tu ideja kulturne pripadnosti pada u vodu. Jer ti i John iz SADa imate slicniju kulturu nego ti i ja, unatoc tome sto smo ti i ja rodeni 200km jedan od drugoga, u RH, a John je roden u Texasu.

Ljubav i slijednjenje kulturne bastine bi sa tvoje strane znacilo ucestvovanje u Ladu, izvodenje endemicnih hrvatskih kulturnih slijedova. Slusanje Slavonskih Lola nije hrvatska kulturna bastina, isto kao sto to nije ni tamburica. Slavenska mozda da, ali i Srbi i Rusi i Poljaci su slavenski narod.

Ti i ja, kao Hrvati, nemamo siroku endemicnu kulturnu bastinu. Dakle dolazimo do zakljucka da se ti smatras Hrvatom jer si roden u prostoru RH, od strane majke Hrvatice (Jugoslavenke) i oca Hrvata (Jugoslavena), koji su bivsu SFRJ zamjenili sa RH nakon domovinskog rata, posvaljajuci granice, koje su, jos jednom, koncept koji u globalu prihvacamo ne zato sto pokazuje bitnu razliku izmedu stanovnistva vec zato sto je tu i samim time ga je gotovo nemoguce iskorijeniti.

Jer, jos jednom. Ako smo i ti i ja, rodeni u RH, ali si ti slicniji Johnu nego meni, po cemu tocno mozes reci da je Narodna Pripadnost bitna stavka u danasnjem svijetu?

Takoder, "zreo" covjek nece svoju osobnost graditi kroz pripadnost skupinama, vec ce se prikljucivati skupinama ovisno o osobnosti. Da su zreli muskarci svoju osobnost gradili kroz pripadnost muskom rodu ili vjeri ili nacionalnosti, i dan danas bi palili vjestice, tukli zene i mrzili Srbe jer su Srbi.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
Dead kaže...

 Možemo je inače za ljudska prava?

 Da, zašto te to čudi?

 

Društvena jednakost znači i inzistiranje na rodnoj ravnopravnosti kroz socijalne i ekonomske politike koje potiču egalitarnu raspodjelu rada i skrbi između muškaraca i žena i ujednačene plaće. Ona znači i zaštitu temeljnih prava i sloboda svake osobe bez obzira na porijeklo, nacionalnost, vjeru, rasu, političko opredjeljenje, spol, seksualnu orijentaciju, rodni identitet, rodno izražavanje i druga obilježja.

https://www.mozemo.hr/izborni-program-2020/drustvena-jednakost/

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 16:36 (Visak).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
MadDogMattis kaže...


Narodnost ne definira mjesto rođenja nego genetika, da danas ne postoji Republika Hrvatska i dalje bi imao Hrvate.

Narodnost nije isto što i država.

 etnogeneza naroda nije biološki proces-genetika , to je sociološki proces u koji je umiješana i politika !

 

Tko su uopće bili Hrvati iz 7. stoljeća ? skupina iz današnjeg Dalmatinskog zaleđa i jugozapadne BiH nema još definitivnog odgovora koji se može potvrditi.Ne znamo da li je to uopće bio narod ili samo skupina ratnika pod tim imenom koja se nametnula kao nekakav vladajući sloj lokalnim  doseljenim slavenima i domorodačkim romanizovanim Ilirima odn. Vlasima kako su ih slaveni zvali.

 

Ona knjiga bizanstkog cara,,O upravljanju carstvom'' na koju su se nekada historičari oslanjali napisana je trista godina nakon opisanih događaja i ona legenda o sestrama i braći koji su poveli Hrvate preko Karpata u istoj knjizi ima potpuno isti verziju o Česima !

waaagh ;
16 godina
neaktivan
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
wyks kaže...

 

Naime, kako objasniti da doktor znanosti, koji je do titule dosao iznimno dobrom primjenom znanstvene metode, tu istu metodu ne koristi pri drugim vidovima znanosti?

 

 Primarnom (Imotskom) socijalizacijom?

 

Velćina ljudi nije u stanju probiti svoje identitetske barijere, koje su puno dublje ukorijenjene od bilo kakve edukacije. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
online
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
MadDogMattis kaže...
Narodnost ne definira mjesto rođenja nego genetika, da danas ne postoji Republika Hrvatska i dalje bi imao Hrvate.

 (Sa glasom Bareta)

 

Gdje su nestali Goti!

Gdje se skrivaju!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
online
Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu

Danenovi nacionali odjecaji nisu tema mog komentara, tako da to izostavljam. Niti me je briga.

 

Briga me za jednu golemu omasku, a to je da se o necijem iskustvu ocito cita sve samo ne autenticna iskustva bas onih koji su to iskustvo i prozivjeli.

O zivotu robova postoje tisuce autobiografskih djela, a kroz ogromnu vecinu se proteze kontempliranje suicida.

 

Kako itko sa imalo empatije moze ignorirati takva svjedocanstva? A kako se onda netko sa znanstvenim pedigreom usudi takvu cinjenicu izostaviti i na temelju prepricavanja neke trece strane stvarati cvrsta misljenja?

 

Je li primjereno citati Arkanova sjedocantva o Ovcari i na tome donosti sud o stanju vukovarskih zarobljenika?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
Dead kaže..

 Ne bih rekao da je ta ekipa toliko brižna o,recimo, pravima žena. 

 Meni se ne sviđa to očekivanje da se muške političare može vrijeđati, a ženske ne može. To opet nije ravnopravnost. Kolinda je cijelo vrijeme igrala na kartu da je žena, majka, kraljica, a skvičala ako bi ju netko malo ružnije pogledao. To nije ravnopravnost.

 

Reći nekome da je za madrac, a ne mudraca, to je uvreda bazirana na rodnom stereotipu. Reći da je kuja jest uvreda, ali nije seksizam. Doduše tu se radilo o pokušaju duhovitosti, za koji se dotični i ispričao, što Anti Kovačeviću nije palo na pamet, tako da je opet ljevica ispala kulturnija i dosljednija od desnice.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
MadDogMattis kaže...

Jeste li znali za ovo ?

 

Opet selektivno uzimanje cinjenica kako bi se opravdao teroristicki cin od prije nekoliko dana, od strane desnicara, Trumpovih pristasa koje je naposljetku sam Trump huskao na napad.

 

Sto god se desilo prije i kakvu god proslost imala jedna grupa ili pojedinac, to na nikakav nacin ne opravdava drugu grupu ili pojedinca.

 

P.S.

Susan Rosenberg dobila je dugu zatvorsku kaznu jer su joj pronasli oruzje u stanu, te je tu kaznu i odradila. Na stranu njena povezanost s bombaskim napadom, to joj nije nikad dokazano, ona je svoju kaznu odradila, a sad je vrijeme da ti desnicari teroristi svoju dugogodisnju kaznu odrade. 

 Zar vas išta iznenađuje od strane ovih ultra desničara, kako na raznim portalima tako i na ovom forumu? Oni su majstori "spin off" zanata. Da su kojim slučajem živjeli u vrijeme Hitlera izvlačili bi neke stvari tipa "jeste li znali da su 100 Židova i Poljaka razbili 4 auta na ulici?"

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
Dead kaže...

 Znači čovjek gaji svoje nacionalne osjećaje i odmah kreću uvrede. Ti si svoje identitetske barijere probio i sad si moderan i napredan. Bulshit ka i sve o čemu pišeš tu po forumu.

 Kakve sad uvrede? Prepoznati da čovjek porijeklom iz Imotskog ima stavove karakteristične za Imotski je uvreda? Pa ako se ponosi svojim porijeklom to ne može biti uvreda. Ako za crnce cijelo vrijeme priča da je njihovo porijeklo bitno, onda je valjda i za njega.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
danen kaže...

Zbilja sam se prenerazio kad sam ovo pročitao, što je "sexytoiletpape" napisao. Čovjeku zbilja ništa nije jasno. Ne, ne smatram se natčovjekom, ne smatram se vrednijim od drugih zato što sam rođen kao Hrvat. Ali ja sam Hrvat, čovjek rođen u Hrvatskoj od oca Hrvata i majke Hrvatice i zašto bih odjednom - valjda u ime rasne jednakosti - morao mijenjati boju kože, postajući američki crnac! Osjećaj nacionalne, vjerske, pofesionalne ili zavičajne pripadnosti nešto je što pripada svakom čovjeku, dokle god je on društveno biće, i doista nema nikakve veze ni s rasizmom ni sa šovinizmom. To je naprosto stvar identiteta, a emotivno zreo čovjek je izgradio svoj identitet, nacionalni, spolni i svaki drugi. Ne možeš se odreći svoje nacije kao što se ne možeš odreći svoga lica ili svoga qurca. I to gospodin Anonymus piše nakon svega što smo doživjeli u Jugoslaviji, tada i nakon njezina raspada (možda se tada nije još rodio). Nacionalizam i rasizam ne stvaraju osjećaji pripadnosti, nego netolerancija: misao da je netko tko je drugačiji od tebe gori od tebe. I što reći na čovjeka koji omalovažava Hrvatsku i njezinu kulturu, a živi u Hrvatskoj? Nije li baš to vrhunac šovinizma. Dragi moj Anonymus, ti ni ne znaš ni što je hrvatska, a još manje europska kultura kad ti je folk-muzika iz crnačkih predgrađa alfa i omega. 

 

Moraš priznati da činjenica kako ti smeta lik iz 20 000 milja pod morem, koji je po tvojoj zamisli bijelac a ulogu glumi crnac, a istovremeno ne smeta bijelac koji glumi Indijca u istom tom filmu i ranijim verzijama baš i nema logičnog objašnjenja.
Ja nemam nikakav osjećaj nacionalnog ponosa. Što je, tu je. Ne odričem se svog Hrvatstva ali mi je totalno nebitno i služi za ispunjavanje popisa stanovništva. Da sam mogao birati izabrao bi neku manje konfliktnu naciju da me netko ni kriva ni dužna ne prebije ili da me neki čoban grli i smatra svojim. Iako sam ratovao protiv Srba puno mi je bliži neki normalni i obrazovani Srbin nego neki krezubi šovinistički čoban igrom slučaja rođen u istoj ljudskoj izmišljotini nazvanoj država kao i ja. Da biram, možda bi bio Čeh ili Brazilac.


Evo već treći put čitam post na koji se referiraš i koliko se god trudio ne mogu u njemu pronaći ni naznake omalovažavanja hrvatske kulture. Gdje? U pisanju o tome kako na glazbu koja se danas u Hrvatskoj sluša veliki utjecaj ima strana glazba? Pa zar je tu nešto pogrešno napisano? Ima nekakva rock scena za koju je neupitno da je pod utjecajem američke i britanske rock scene koja je opet nastala pod utjecajem crnačke glazbe, zatim tu je pop scena koja je pod utjecajem od rocka do sevdaha i cajke koje su pod utjecajem alkohola. Hrvatska narodna glazba ne postoji. Postoji dalmatinska (koj se opet dijeli na priobalnu i zagorsku), slavonska, zagorska... To što netko više voli Roberta Johnsona nego gangu ili Huljića ne znači da je nacionalno neosviješten i nedefiniran.

Hrvatska kultura je takva kakva je. Povijesno gledajući u kakvim smo uvjetima živjeli dobro da je ikakva. Neću valjda zato što sam Hrvat izdizati našu književnost iznad židovske ili ruske, slikarstvo iznad talijanskog ili nizozemskog, arhitekturu iznad njemačke ili španjolske....

Jesam li ponosan na to što imamo? Naravno da jesam. A hoću li sebe prisiljavati da slušam gangu i reru zato što je to moje i pet puta starije od bluesa? Ne pada mi na pamet.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
Dead kaže...

 Znači ja bi sad mora bit tupeto i prihvatit ovo tvoje objašnjenje. Jebeme se za Kovačevića jer tada ti tvoji nisu ni postojali. Govorim o nedavnim događanjima za koje ne možeš nać suvislo objašnjenje jer ga nemaš. A nemaš ga zato jer si netolerantan pa tako sve što si obrazlagao na dugo i široko u ovoj temi nema nikakvog kredilibiteta. Čim te se takne s nečim što ti ne odgovara koprcaš se okolo kole i na kraju, u nedostatku suvislog odgovora, vrijeđaš drugome zdravi razum.

 Objašnjenje za što? Što nisu reagirali na neseksistički bezobrazni mem koji je čovjek obrisao i ispričao se? Što ja tu imam objašnjavati?

 

A tvoji postovi, ono, pršte od tolerancije.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
Dead kaže...
Visak kaže...
Dead kaže...

 Znači čovjek gaji svoje nacionalne osjećaje i odmah kreću uvrede. Ti si svoje identitetske barijere probio i sad si moderan i napredan. Bulshit ka i sve o čemu pišeš tu po forumu.

 Kakve sad uvrede? Prepoznati da čovjek porijeklom iz Imotskog ima stavove karakteristične za Imotski je uvreda? Pa ako se ponosi svojim porijeklom to ne može biti uvreda. Ako za crnce cijelo vrijeme priča da je njihovo porijeklo bitno, onda je valjda i za njega.

 Ajde ajde, meni ćeš objašnjavati na što si mislio. Nisu svi iz Imotskog i okolice retardi kao Ante Tomić.

 Pitam te o kakvoj uvredi govoriš, jer nikakve uvrede nema. Osim izgleda u tvojoj glavi, a ona se očito lako uvrijedi.

 

Nego, tebe je gore smetalo vrijeđanje Kolinde, ali nemaš problem da sam vrijeđaš Tomića. Ajde nam malo pričaj o dvostrukim standardima. Ovaj puta vlastitima.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu

Da li je sistemska diskriminacija kada u RH 91,94% (dzs 2017) djece nakon razvoda pripadne majci?

 

Za kontekst je bitno da su u državnim i sistemskim tijelima redom žene: U pravosuđu - žene 86%, (sutkinje čak 70%) - socijalnoj skrbi - 86%, zdravstvu - 76%, u kulturi, znanosti i obrazovanju - 76%. U državnim agencijama - 73%, u državnoj upravi 66%, a u županijama, gradovima i općinama 63%. (izvori DZS, 2018, CEPEJ, 2017).

 

S time da su s ovog područja muškarci povijesno bili toliko važni i bitni da kad bi kola pala u jarak, prvo se izvlačilo vola. (Izvor, udovica Kate Ž, rođ 1934. koja je 1959. skoro izgubila vola Šironju u prometnoj nezgodi).

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
ivan dragi kaže...

Da li je sistemska diskriminacija kada u RH 91,94% (dzs 2017) djece nakon razvoda pripadne majci?

 Apsolutna je debilana vaditi ovakve statistike bez ikakvog konteksta. Daj kontekst i dokaze stotina muškaraca koji su nepravedno izgubili skrb pa onda možemo pričati jel sistematska diskrimnacija ili nije.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 20:20 (antimadridista).
10 godina
offline
Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu

Ljubavnice, žene, priležnice, kćeri, od dobro uhljebljenih..Hrvatsko plemstvo, jel..

Kmetice inače rade u konzumu..

Tako to izgleda u ovoj nazovi državi..

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice