Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista posta

poruka: 105
|
čitano: 16.473
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista posta".
10 godina
offline
Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista posta

Kad vrhunski stručnjak iz OpenAI-a kaže nešto takvo onda ga treba poslušati, a ne nekog "sociotehnologa" što god da je ta izmišljena titula. Ako je netko imao prilike upoznati se sa OpenAI "asistentima" onda bi ipak trebali malo razmisliti o tome što govori njihov stručnjak.

Nadglednik dina
Moj PC  
2 3 hvala 0
9 godina
offline
Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista posta

Hm, ne znam čemu si ograničavati maštu prema stavu nekolicine znanstvenika, možda AI ima veću maštu:

 

Language creation in artificial intelligence - Wikipedia

 
1 5 hvala 0
9 godina
offline
Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista posta

Ovim putem posebno zahvaljujem kolegi shkvalu koji se potrudio stisnuti thumb down na oba trenutno prisutna posta ovdje, a sam se dokazao kao izuzetno koristan član foruma koji, uz to što je pretplatnik, pridonosi svojim komentarima bogatstvom sadržaja koji su u njima:

 

Zadnja poruka:sri 14.4.2021 12:34

 

 

 

 

Nadopunjujem ovu zahvalu te zahvaljujem i kolegi hudibitek koji se jednako tako trudi svojim komentarima uspješno opravdati svoj stav i iznijeti svoje mišljenje. Jedini je problem što on svoj stav svodi na thumb down, a vlastito mišljenje ne može iznijeti jer je polodonosan samo u diskusiji oko televizora.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2022 9:07 (Thinker).
 
11 4 hvala 0
10 godina
offline
Re: Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista p

do me, do me!!

15 godina
offline
Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista posta

Samo je pitanje vremena kad će AI postati svjestan (ako već nije). Neće se to dogoditi na način da se to dogodi odjednom, izglednije je da to bude postepeno od neke primitivne svijesti prema složenijoj, isto kao što imamo u životinjskom svijetu.
Na kraju svi smo mi samo kompleksne strukture sačinjene od elementarnih čestica koje su na kraju samo pobuda u polju. Iako smo na high level različiti, ispod je sve isto i nema nekog razloga da AI ne razvije neku svoju vrstu svijesti.
Veći problem je što mi zapravo točno ne znamo što je svijest i kako to točno funkcionira, kako nakupina naboja koja putuje kroz neurone čini svijest, tj kako je materija svjesna sama sebe. Kako je nedavno u jednoj seriji na Netflixu rečeno mi smo svemir koji sanja sam sebe.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2022 16:24 (Pixel).
 
2 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista p
trolaslavonska kaže...

do me, do me!!

 

Poštovani kolega, nisi originalan pa si dobio samo thumb down od mene. Inače, ne smetaju me negativne kritike, pretpio sam i uvrede bez da me to diralo jer BMK ako netko želi ispucati svoje frustracije unutar rasprave pa juriša svim oružjem u napad, makar i protiv vjetrenjača. Ono što me smeta je kada netko tko si ne da truda napisati jedan jedini suvisli post u zadnjih 6 mjesci ima obraza kliknuti thumb down. Napisao sam svojedobno da mi takvi korisnici ne djeluju ništa drugačije nego nekakva priglupa skripta u browseru koja će nasumično opaliti thumb down na nekom random postu unutar nekog random ili zadnjem otvorenom threadu.

S obzirom da je ovo rasprava oko svjesnosti AI, pitam se nije li onda AI već i pretekao neke korisnike ovog foruma koji nisu u stanju niti raspravljati, već imaju samo kreirano svoje mišljenje. Ili možda nemaju pa su na nivou skripte unutar browsera? Ne znam koja je onda svrha foruma nego rasprava. Da nije tako, onda bi lijepo ispod svakog teksta bila anketa gdje bi korisnici samo klikali ocjene na članak i gotovo. A onda možeš upogoniti i skriptu u browseru, ovako i onako...

14 godina
offline
Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista posta

Not gonna lie, volim vidjeti dobru forumsku dramu

Moj PC  
22 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista p

Ne znam ko je luđi, oni što daju TU i TD ili oni što im se raduju ili tugiju poradi istih. Još luđi su oni koji pišu žalopoljke na dobivene TD, a najluđi su oni koji komentiraju te žalopoljke.

 

E sad, da nebi bi totalno izvan teme.

 

Ne znam kako nešto može biti "pomalo nešto" ako ne znamo što je to nešto. Tek kada utvrdimo točnu definiciju toga nešto onda se može reći da li je nešto nešto ili nije to nešto. I zato je stručnjak iz OpenAI-ja ili nestručan ili prodavač magle (hyper za one koji ne razumiju hrvatski).

42
8 godina
offline
Re: Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista p
markoBT kaže...

Ne znam ko je luđi, oni što daju TU i TD ili oni što im se raduju ili tugiju poradi istih. Još luđi su oni koji pišu žalopoljke na dobivene TD, a najluđi su oni koji komentiraju te žalopoljke.

 

E sad, da nebi bi totalno izvan teme.

 

Ne znam kako nešto može biti "pomalo nešto" ako ne znamo što je to nešto. Tek kada utvrdimo točnu definiciju toga nešto onda se može reći da li je nešto nešto ili nije to nešto. I zato je stručnjak iz OpenAI-ja ili nestručan ili prodavač magle (hyper za one koji ne razumiju hrvatski).

 Kaj nisi sad ti skupa s njima u grupi ?

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2022 15:00 (Santana).
16 godina
offline
Re: Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista p
Thinker kaže...
trolaslavonska kaže...

do me, do me!!

 

Poštovani kolega, nisi originalan pa si dobio samo thumb down od mene. Inače, ne smetaju me negativne kritike, pretpio sam i uvrede bez da me to diralo jer BMK ako netko želi ispucati svoje frustracije unutar rasprave pa juriša svim oružjem u napad, makar i protiv vjetrenjača. Ono što me smeta je kada netko tko si ne da truda napisati jedan jedini suvisli post u zadnjih 6 mjesci ima obraza kliknuti thumb down. Napisao sam svojedobno da mi takvi korisnici ne djeluju ništa drugačije nego nekakva priglupa skripta u browseru koja će nasumično opaliti thumb down na nekom random postu unutar nekog random ili zadnjem otvorenom threadu.

S obzirom da je ovo rasprava oko svjesnosti AI, pitam se nije li onda AI već i pretekao neke korisnike ovog foruma koji nisu u stanju niti raspravljati, već imaju samo kreirano svoje mišljenje. Ili možda nemaju pa su na nivou skripte unutar browsera? Ne znam koja je onda svrha foruma nego rasprava. Da nije tako, onda bi lijepo ispod svakog teksta bila anketa gdje bi korisnici samo klikali ocjene na članak i gotovo. A onda možeš upogoniti i skriptu u browseru, ovako i onako...

 evo i ja sam ti sad stisnuo TD, čisto zato jer si me iziritirao sa svojom kuknjavom i žalopojkama... 

15 godina
offline
Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista posta

umjetna inteligencija ne postoji (i najvjerojatnije nikad i neće, jer to nije jednoznačan, jednodimenzionalan i brojkama odrediv pojam). šaka algoritama nije nikakva inteligencija. jedva se nađe i prirodna, a nekmoli. zato gluposti ima taman da nadomjesti nedostajuću masu svemira. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista p
Santana kaže...
markoBT kaže...

Ne znam ko je luđi, oni što daju TU i TD ili oni što im se raduju ili tugiju poradi istih. Još luđi su oni koji pišu žalopoljke na dobivene TD, a najluđi su oni koji komentiraju te žalopoljke.

 

E sad, da nebi bi totalno izvan teme.

 

Ne znam kako nešto može biti "pomalo nešto" ako ne znamo što je to nešto. Tek kada utvrdimo točnu definiciju toga nešto onda se može reći da li je nešto nešto ili nije to nešto. I zato je stručnjak iz OpenAI-ja ili nestručan ili prodavač magle (hyper za one koji ne razumiju hrvatski).

 Kaj nisi sad ti skupa s njima u grupi ?

Jesam. 

42
15 godina
offline
Re: Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista p
Aldo kaže...
Thinker kaže...
trolaslavonska kaže...

do me, do me!!

 

Poštovani kolega, nisi originalan pa si dobio samo thumb down od mene. Inače, ne smetaju me negativne kritike, pretpio sam i uvrede bez da me to diralo jer BMK ako netko želi ispucati svoje frustracije unutar rasprave pa juriša svim oružjem u napad, makar i protiv vjetrenjača. Ono što me smeta je kada netko tko si ne da truda napisati jedan jedini suvisli post u zadnjih 6 mjesci ima obraza kliknuti thumb down. Napisao sam svojedobno da mi takvi korisnici ne djeluju ništa drugačije nego nekakva priglupa skripta u browseru koja će nasumično opaliti thumb down na nekom random postu unutar nekog random ili zadnjem otvorenom threadu.

S obzirom da je ovo rasprava oko svjesnosti AI, pitam se nije li onda AI već i pretekao neke korisnike ovog foruma koji nisu u stanju niti raspravljati, već imaju samo kreirano svoje mišljenje. Ili možda nemaju pa su na nivou skripte unutar browsera? Ne znam koja je onda svrha foruma nego rasprava. Da nije tako, onda bi lijepo ispod svakog teksta bila anketa gdje bi korisnici samo klikali ocjene na članak i gotovo. A onda možeš upogoniti i skriptu u browseru, ovako i onako...

 evo i ja sam ti sad stisnuo TD, čisto zato jer si me iziritirao sa svojom kuknjavom i žalopojkama... 

  A koji je to razlog što sam ja dobio TD ?  Znam da je lako klikati TD , ali malo truda pa dati neki argument, to je izgleda danas problem .
Ne znamaju me nicije frustracije i izivljavanje s TD, ali volio bih vidjeti barem protuargument ili što sam to krivo rekao. 

16 godina
moderator
offline
Re: Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista p
markoBT kaže...

 

 

Ne znam kako nešto može biti "pomalo nešto" ako ne znamo što je to nešto. Tek kada utvrdimo točnu definiciju toga nešto onda se može reći da li je nešto nešto ili nije to nešto. 

 

Iz kategorije: ova žena je donekle trudna/ovaj čovjek je djelomice mrtav. 

 

 

This space for rent!
12 godina
neaktivan
offline
Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista posta

Problemi postoje i oko definicije inteligencije, a kamoli svijesti. AI je ok termin za sebe, no često ga se koristi u antropocentričnoj viziji ''stroja'' koji će manifestirati ljudske karakteristike, samo još bolje i brže. To se jednostavno neće dogoditi još jako dugo, a osobno mislim da je i nemoguće. Jedan od čak filozofskih problema je može li čovjek objektivno istražiti sebe do te mjere da se kaže da u potpunosti razumijemo i možemo objasniti sve mentalne procese na svim razinama, te njihovu međusobnu interakciju i posljedičnu svijest. Jer bez toga ne možeš krenuti u izradu ''simulatora'' s tendencijom dobivanja ''svjesnog'' AI-a.

 

Ovo što sada nazivamo ''pametnim'' su veliki koraci naprijed za mnoge industrije, istraživanja i svakodnevni život - no, da to stavimo na neki linijski prikaz, još uvijek smo puno bliže običnom kalkulatoru nego hal9000 ili skynetu

 

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista posta

Naslov bi trebao biti tweet posvađao znanstvenike i ekipu na bugovom forumu 

 
12 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista p
markoBT kaže... 

Ne znam kako nešto može biti "pomalo nešto" ako ne znamo što je to nešto. Tek kada utvrdimo točnu definiciju toga nešto onda se može reći da li je nešto nešto ili nije to nešto.

Ili jednostavnije; ako ne znamo što je to nešto, onda ne postoji. 
Uključujući gravitaciju, cjepiva...

 

Ajar kaže...

šaka algoritama nije nikakva inteligencija.

 

A što smo mi nego li šaka algoritama + RND funkcija (+ nabubano podataka, postavljeno u neku "razumnu" konstelaciju)?
Aj dodajmo još šaku suza i vriću smija.

Možda da u raspravu dodamo termine "iskustvo" vs "predrasude"; da ne kažem predeterminiranost?
Samonesvjesnost umjesto "svijesti"?
Ukratko: bogo može, AI nikako. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2022 18:17 (Zechina).
16 godina
neaktivan
offline
Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista posta

Znamo da su razne životinje na raznim stupnjevima i inteligencije i samosvjesti. Također znamo da ljudi prolaze kroz razne faze mentalnog i emocionalnog sazrijevanja koje kreću praktički od nule. Tako da to nisu binarne kategorije i može se biti 'malo inteligentan' i 'malo samosvjestan'.

 

Problem s ljudima i računalima je da je krivulja evolucijskog napretka kod ljudi vrlo položena, a kod računala strma. Znači suđeno im je da nas jednom preteknu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista posta

Nismo baš šaka. U svakom slučaju smo daleko kompleksniji sustav no što smo do sad uspjeli razumjeti, a kamoli reproducirati kroz software i nove tehnologije. Uzmi samo percepciju, ili dio percepcije pa ćeš vidjeti problem - sama činjenica da način na koji percipiramo svijet/obrađujemo podatke je specifično nesavršen i time već sjeban za reprodukciju putem "stroja". 

 

 

Emocije, ličnost (kao relativno stabilne ponašajne karakteristike), reprodukcijom tjerane specifičnosti (npr. čitav spektar socijalnih ponašanja), te brojne druge kognitivne specifičnosti, jezik - sve brušeno kroz milijune godina evolucije i još dodatno prilagođeno svakome od nas kroz rani razvoj i učenje, te prema našem tijelu.

 

 

 Enivej, @Visak usporedba je loša imho i tu nema tko koga preteći, tj. u kojem smislu bi to pretjecanje išlo? Bager nas je već pretekao jer može odjednom zagrabiti koju tonu.

U najboljem slučaju, mislim da možemo doći do nivoa reproduciranja AI-a koji bi u ljudskoj usporedbi bi najbliži autističnom spektru (i to ne visoko funkcionalnom). Mislim da je i to jako optimistično.

 

edit: evolucija ljudi i računala nije niti izbliza isti proces gonjen istim načelima i pritiscima - kolokvijalno mi to zovemo evolucijom, no jedno s drugim nema veze

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2022 20:08 (ElektričnaOvca).
Moj PC  
12 0 hvala 2
2 godine
online
Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista posta

Mislim da je AI budućnost inteligencije uključujući i samosvijest, poslije ljudi mašine.

Čovjek je krhak, svaki qu mu smeta i ubija ga, logičan nastavak evolucije je AI.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista posta

AI je u procesu evolucije bitan koliko i kotač. Bitan je za naš razvoj, ali ne za svoj.

 

 

edit opet: što se tiče svijesti i svijesti o sebi, ona je binarna (ili je prisutna, ili nije) - a razina složenosti same svijesti može varirati i varira s obzirom na to kojim mentalnim resursima organizam raspolaže, tj. čega može biti svjestan. Odnosno, postoji kvalitativna razlika izmedu vrsta, pa i između ljudi - no prisutnost svijesti  (je "da" ili "ne")

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2022 20:34 (ElektričnaOvca).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista p
ElektričnaOvca kaže...

Uzmi samo percepciju, ili dio percepcije pa ćeš vidjeti problem - sama činjenica da način na koji percipiramo svijet/obrađujemo podatke je specifično nesavršen i time već sjeban za reprodukciju putem "stroja".

 Viđaju li Androidi električnog Isusa?

 

Na stanovit udio ljudskog ponašanja utječe religija (misao o svrsi postanka), pa bi bilo zanimljivo vidjeti stvorenje koje apsolutno zna da je stvoreno.

Što je sa utjecajem gladi na ponašanje?

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista p
Drago kaže...
Iz kategorije: ova žena je donekle trudna/ovaj čovjek je djelomice mrtav.

 Čitaš li to olakotne okolnosti za oslobađajuće presude Tome Horvatinčića?

 

U trenutnku nesreće optuženik je bio bez svijesti pa je po zadnjoj klasifikaciji AI bio tek stroj, ništa više od glisera kojeg je vozio.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
2 godine
online
Re: Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista p
ElektričnaOvca kaže...

AI je u procesu evolucije bitan koliko i kotač. Bitan je za naš razvoj, ali ne za svoj.

Znači čovjek neće biti odgovoran za razvoj AIa, misliš da će se samostalno razvijati odnosno razvija se?

 

Uh, mnogo sam glup. Izvinjavam se.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2022 21:04 (notloB).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista p
wyks kaže...
ElektričnaOvca kaže...

Uzmi samo percepciju, ili dio percepcije pa ćeš vidjeti problem - sama činjenica da način na koji percipiramo svijet/obrađujemo podatke je specifično nesavršen i time već sjeban za reprodukciju putem "stroja".

 Viđaju li Androidi električnog Isusa?

 

Na stanovit udio ljudskog ponašanja utječe religija (misao o svrsi postanka), pa bi bilo zanimljivo vidjeti stvorenje koje apsolutno zna da je stvoreno.

Što je sa utjecajem gladi na ponašanje?

 

 Apsolutno, electric Jesus is a must, plus ostala električna svita koja zapisuje sva pretvaranja vode u wd40 😄

 

Što se gladi tiče, generalno možemo reći što je s motivacijom općenito (koja je bazično vezana uz emocionalni sustav), željom za istraživanjem nepoznatog u ambivalentnoj situaciji, iracionalnim strahovima kod istih tih ambivalentnih situacija, hrpetinom toga.

 

 

Imam nekad filing da ljudi misle kako imamo brdo nedostataka koje treba ukloniti, no ništa od toga u prirodi nema nužni pozitivan ili negativan predznak - to je dio nas i mislim da bi se mnogi iznenadili koliko bi se glupo ponašali bez te hrpetine "nedostataka".

Tread softly because you tread on my dreams.
9 godina
offline
Re: Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista p
Zamisli koliko if-ova ima ta "inteligencija" :D
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista p
ElektričnaOvca kaže...
Apsolutno, electric Jesus is a must, plus ostala električna svita koja zapisuje sva pretvaranja vode u wd40 😄

 Bila je šala u Bugu oko overklokiranja proca - nešto u stilu izađe li bijeli dim to ne znači da vam je CPU izabrao papu .

 

Ali mene zanima nešto mnogo opipljivije, primjerice ukoliko naš novokalsificirani humAIn 4NDy ili H4L ide podignut voltažu RAMa pa ako pretjera, hoće li u RAMu vidjet Steva Jobsa, Presvetog Oca Stvoritelja Tehnologije (skraćeno POST) ko što je Biserka u tostu vidjela Isusa?

 

Zašto bi 4NDz išao podizat voltažu RAMa? Pa da RAM nakrca zipanim slikama mješanog voća ili JAMpgevoima.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
2 godine
online
Re: Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista p
ElektričnaOvca kaže...

Imam nekad filing da ljudi misle kako imamo brdo nedostataka koje treba ukloniti, no ništa od toga u prirodi nema nužni pozitivan ili negativan predznak - to je dio nas i mislim da bi se mnogi iznenadili koliko bi se glupo ponašali bez te hrpetine "nedostataka".

Ai bi mogao biti nasljednik nakon globalne katastrofe koja bi nas iz nebrojeno razloga mogla zadesiti, iz nemogućnosti (nedostatka) da preživimo katastrofu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista p
ElektričnaOvca kaže...

edit opet: što se tiče svijesti i svijesti o sebi, ona je binarna (ili je prisutna, ili nije) 

 To je vrlo površno gledanje, kao da kažeš da je čovjek ili živ ili mrtav. Kada zakopaš dublje vidiš da nema jasne granice ni kada nastaje život ni kada završava, odnosno da možeš arbitrarno proglasiti neki trenutak s čime se netko može i ne mora složiti. A zašto je tako, zato što se radi o makroskopskim pojavama koje možemo uočiti, ali kad ih raščlanjuješ shvatiš da ono što makroskopski zovemo životom ne možeš mikroskopsli točno definirati. Kao što ne možeš reći kada nastupa noć ili kada dijete postaje čovjek. To su pojmovi koje smo mi izmislili i koji ne postoje objektivno u prirodi. Život ne postoji, samosvijest ne postoji. Mi samo neka ponašanja materije tako zovemo, ali naša definicija je toliko loša da ne postoji jasna granica između dva krajnja stanja. No ljudi kolokvijalno 'znaju' kad je nešto živo ili mrtvo, odnosno samosvjesno ili nije, pa misle da stvarno znaju gdje je granica.

 

ElektričnaOvca kaže...

 razina složenosti same svijesti može varirati i varira s obzirom na to kojim mentalnim resursima organizam raspolaže, tj. čega može biti svjestan. Odnosno, postoji kvalitativna razlika izmedu vrsta, pa i između ljudi - no prisutnost svijesti  (je "da" ili "ne")

Ne možemo znati kako se životinje doživljavaju, možemo samo nagađati, a isto tako i za ljude s težim moždanim oštećenjima. Nema instrumenta koji mjeri razinu samosvijesti, pa se nemojmo pretvarati da znamo tko je i u kolikoj količimi ima. Dapače, ni mi sami ju nemamo cijelo vrijeme, recimo dok spavamo. Neke pojmovi se čine banalno jednostavni dok malo ne razmisliš o njima, onda shvatiš da su zapravo potpuno nespoznatljivi (jer su potpuno izmišljeni) i da baratamo samo aproksimacijama.

 

Po svim saznanjima koje imamo naša samosvijest je produkt elektrokemijskih procesa u našem mozgu. Ako struja može proizvesti samosvijest u mozgu zašto ne bi mogla i u čipu?

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
2 godine
online
Tweet posvađao znanstvenike: je li AI doista posta

Ima nečeg religijskog, dogmatskog i u tome da čovjek neće biti u mogućnosti stvoriti nešto bolje, savršenije od sebe jer je to moguće samo prirodnim putem ili samo božanstvu.

Ako bude moguće stvorit će, vjerujem da hoće jer poput Viska ne vidim ničeg onostranog u pogledu naše svijesti, čista fizika.

Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice