Tvorac proširene stvarnosti upozorava na opasnosti

poruka: 10
|
čitano: 1.996
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tvorac proširene stvarnosti upozorava na opasnosti".
11 godina

Jedna od opasnosti, za koju se nadam da neće nikada zaživjeti:

Black Mirror - Nosedive

7 0 hvala 0
11 godina
Re: Tvorac proširene stvarnosti upozorava na opasn

Kad sam počeo čitati prvo mi je pao na pamet Black Mirror!

11 godina
ludizao kaže...

Jedna od opasnosti, za koju se nadam da neće nikada zaživjeti:

Black Mirror - Nosedive

Kina to prakticira već nekoliko godine na probnom području. Zovu to social credit system. Možda se varam, ali moguće da sam čitao da srbi nešto s kinom muvaju oko toga pa vrše testiranja kod sebe na manjem području.

7 godina

Hm, futurističke brige. Kaj tak' nije bilo i za električnu energiju koja putuje kroz žice koja se nalazi na banderama?

Kada ti je dosta visoke tehnologije, jednostavno se isključiš. Odeš u prirodu, radiš nekaj 15-to, da napraviš digitalni detox.

dzg
Moj PC  
3 2 hvala 0
13 godina

Morpheus: "Želiš li znati što je to? Matrix je posvuda. Svuda je oko nas, čak i sada u ovoj prostoriji. Možete ga vidjeti kada pogledate kroz prozor ili kada uključite televizor. To možete osjetiti kada idete na posao, kada idete u crkvu, kada plaćate porez. To je svijet koji vam je prevučen preko očiju da vas zaslijepi od istine."
Neo: "Koje istine?"
Morpheus: "Da si rob, Neo. Kao i svi ostali, rođeni ste u ropstvu, rođeni u zatvoru koji ne možete pomirisati, okusiti ili dodirnuti. Zatvor za tvoj um..."

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2021 21:36 (Mad-Max-X).

15 0 hvala 0
5 godina
suspendiran

Iako i dalje imam račun na Facebooku-u, istu aplikaciju sam izbrisao i nisam ju palio 2 mjeseca niti imam "urge" kao u početku. Instagram me ne zanima iako ga imam i objavim nešto svaki prijestupne. Linkedin imam reda radi, ali mi ne služi ničemu.

Messenger, Viber i Whatsupp su jedine aplikacije koje koristim aktivno i na svakodnevnoj bazi. 

Čim se čovjek ugasi i odmori od tog svijeta, odmah je život ljepši i gleda se malo drugačije.

Osobno mislim da su tamo devedesete i rane 2000te bile posljednje "zdravo" razdbolje prije nego li je informatička tehnologija preuzela primat. Drago mi je da sam tokom njega imao djetinjstvo bez društvenih mreža, TikToka i drugi "gluposti" koje ne služe ničemu osim podizanja ionako krhog ega kojeg ima većina. Da se sutra sve to zagasi i nestane, polovica ljudi bi bili živi mrtvaci (ironično s obzirom da su stariji filmovi o zombijama upravo bile kritike konzumerizma).

Ovo iz priloga je nekome utopija, nekome distopija, a svima nama degradiranje ljudskih bića na podatke, a ne na pojedince. Sve bi to bilo lijepo i bajno da živimo u nekakvom egalitarnom svijetu, ali budući da živimo tu gdje živimo, biti će veselo.

I want to believe
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina

rosenberg/zuckerberg se krate po brdu pa nam ostaje rosen/zucker = slatko od ruža. u nas nema opasnosti, jer živimo u znatno suženoj stvarnosti nigdjezemske. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
Ajar kaže...

rosenberg/zuckerberg se krate po brdu pa nam ostaje rosen/zucker = slatko od ruža. u nas nema opasnosti, jer živimo u znatno suženoj stvarnosti nigdjezemske. 

jel ti to o rahatluku ;)

6 mjeseci
PzKpfw kaže...

Hm, futurističke brige. Kaj tak' nije bilo i za električnu energiju koja putuje kroz žice koja se nalazi na banderama?

Kada ti je dosta visoke tehnologije, jednostavno se isključiš. Odeš u prirodu, radiš nekaj 15-to, da napraviš digitalni detox.

potpuno se slažem.

jedino podržavam tu tzv....proširenu stvarnost u medicini, znanosti, posebno u psihologiji pri liječenju depresija, anksioznosti, različitih fobija itd.

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
11 godina

Ide sve u MP3

0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice