TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

poruka: 122
|
čitano: 17.242
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?".
13 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

Dobro, skijaške skokove nitko ne gleda i nemamo svog predstavnika; zašto se onda otkupljuju prava za četiri skakaonice za novu godinu? Sam si rekao da to u Hrvatskoj gleda šačica ljudi. Hoćeš reći da se kod nas skijaški skokovi gledaju samo na novu godinu?

Ali to i dalje ne mijenja činjenicu da HRT nije prenosio prvu vožnju u 01:55 koju je TV SLO 2 uredno prenosio. 

Mogu jedino dodati da se prijenos turneje 4 skakaonice prikazuje svake godine... Dio novogodišnjeg tv paketa.

Da, prenose se, ali zašto? Ako netko cijele zime ne prati skijaške skokove, zar stvarno netko na HRT-u misli da će ih pratiti na novu godinu?

Dio novogodišnjeg TV paketa?

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2020 12:23 (Marko :D).
14 godina
neaktivan
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
goddard kaže...
Nema veze sa socijalizmom. Pristojba za nacionalnog broadcastera tekovina je zapadnoeuropske demokracije, a uplaćuje se kao potpora za proizvodnju programa na nacionalnom (domaćem) jeziku, a ne za gledanje tog programa. Stvar je u dimenziji nacionalne kulturne politike, pa i kulturne dominacije (engleski, francuski jezik). Tim važnije za "male" nacije, tako da su prije godinu-dvije Švicarci velikom većinom na referendumu izglasali zadržavanje pristojbe.
Dakle, stvar je u potpori za proizvodnju programa na domaćem jeziku, i za sadržaje koji nisu komercijalni, ili su u umjetničkoj formi zahtjevni.
Pitanje je naravno koliko je HRT uspješan u tome, ali mislim da je i takav kakav jest, pak nešto bolji od komercijalnih kanala.

 Zasto su onda poceli kopirati formate sa komercijalnih kanala? Cemu reklame na "ne komercijalnoj TV?"

Zasto uvijek samo odredene politicke opcije imaju pristup na TV koja je zamisljena kao servis za sve?

12 godina
online
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
zelenapaprika kaže...
digitall kaže...
zelenapaprika kaže...
.


YT? Ne gledam previše. Zbog reklama i previše lošeg sadržaja. YT je stroj za stvaranje zarade: "YouTube generated $15 billion for Google last year".

Klasična televizija polako odlazi u povijest. A zamijenit će je streaming servisi. Samo, kakvi su? Koliko ih je? Koliko različitih streaming servisa će svatko morati plaćati kako bi gledao sve što ga zanima? Pročitaj: https://www.vice.com/en_us/article/vb58ex/theres-too-many-damn-streaming-services-study-finds

 

 kakve reklame? meni je to nepoznanica

loseg sadrzaja? normalno da ima sneca kao na svemu, ali npr više sam naucio na yt o programiranju nego na faksu. nema sta nema, od predavanja s najjacih sveučilišta svijeta, do fantastičnih kompilacija povijesnih činjenica, itd.. doslovno beskraj 

da se yt plaća ja bi ga plaćao 500kn mjesečno ako treba. 

 

naravno da je klasicna mrtva vec neko vrijeme, i da streaming servisi preuzimaju, sto je logicno, želim gledati točno što hoću i kada hoću na čemu hoću

 

i pričaš nešto o troškovima.. naše milijarde kuna troše, i to što ma kraju dobiješ je tebi ok? 

šta su oni jedina tv koja ima troškove? imaju oni par tisuća ljudi previše pa zato imaju te troškove... 

 "kakve reklame? meni je to nepoznanica" - ne slušaš / gledaš glazbene video spotove na YT-u?



Nikad nisi čuo za adblock i sl. ?

 

 

 

Ugl., to što hrt emitira sadržaj koji komercijalne televizije ne žele meni uopće ne igra nikakvu ulogu niti smatram da bi zbog toga trebao plaćati njihovu pristojbu jer me isti sadržaj ni najmanje ne zanima. Evo npr. današnji hrt1 - biblija, mir i dobro, prijenos mise, isusov život!? Ako to nekoga zanima onda neka ih taj i financira.

 

~3000 zaposlenih + vanjski suradnici!? pa s tim brojkama trebaju čuda raditi a ne ovo što imamo, usporedite taj broj sa ostalim državama pa recite jel normalno.

 

Što se mene tiče, nek smanje broj programa na hrt1 i 2, skrešu broj radnika na onoliko koliko je stvarno potrebno , stave pristojbu na 40kn i nema problema, platiti ću. Ali da 2000 uhljeba živi na našoj grbači? S tim se nikada neću složiti

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2020 13:07 (darkborg).
4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
darkborg kaže...

Nikad nisi čuo za adblock i sl. ?

 

 

 

Jednako kao što onaj nije čuo za reklame na YT-u.

4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
darkborg kaže...

 

~3000 zaposlenih + vanjski suradnici!? pa s tim brojkama trebaju čuda raditi a ne ovo što imamo, usporedite taj broj sa ostalim državama pa recite jel normalno.

 

 

 "BBC je televizijska kompanija. Puni naziv kompanije je British Broadcasting Corporation. Ima 28.500 zaposlenika samo u Ujedinjenom Kraljevstvu"


"Österreichischer Rundfunk (ORF)
Company size: 4,500 employees"

 

 

RAI: 11.635

 

"ARD is a joint organisation of Germany's regional public-service broadcasters. It was founded ... The ARD has a budget of €6.9 billion and 22,612 employees."

 

"Number of employees 22,000 MAGYAR TELEVIZIO Hungarian Television"

 

I tako dalje.

 

 

9 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
zelenapaprika kaže...
digitall kaže...
zelenapaprika kaže...
.


YT? Ne gledam previše. Zbog reklama i previše lošeg sadržaja. YT je stroj za stvaranje zarade: "YouTube generated $15 billion for Google last year".

Klasična televizija polako odlazi u povijest. A zamijenit će je streaming servisi. Samo, kakvi su? Koliko ih je? Koliko različitih streaming servisa će svatko morati plaćati kako bi gledao sve što ga zanima? Pročitaj: https://www.vice.com/en_us/article/vb58ex/theres-too-many-damn-streaming-services-study-finds

 

 kakve reklame? meni je to nepoznanica

loseg sadrzaja? normalno da ima sneca kao na svemu, ali npr više sam naucio na yt o programiranju nego na faksu. nema sta nema, od predavanja s najjacih sveučilišta svijeta, do fantastičnih kompilacija povijesnih činjenica, itd.. doslovno beskraj 

da se yt plaća ja bi ga plaćao 500kn mjesečno ako treba. 

 

naravno da je klasicna mrtva vec neko vrijeme, i da streaming servisi preuzimaju, sto je logicno, želim gledati točno što hoću i kada hoću na čemu hoću

 

i pričaš nešto o troškovima.. naše milijarde kuna troše, i to što ma kraju dobiješ je tebi ok? 

šta su oni jedina tv koja ima troškove? imaju oni par tisuća ljudi previše pa zato imaju te troškove... 

 "kakve reklame? meni je to nepoznanica" - ne slušaš / gledaš glazbene video spotove na YT-u?


YT je prepun smeća. Svatko može objaviti što ga je volja bez obzira na razinu neznanja.

 

Streaming: ne možeš gledati kada hoćeš i što hoćeš jer su sadržaji razbacani po raznim platformama / providerima i to je upravo problem koji obrađuje članak čiji sam ti link dao. I sve to košta (barem ono što je kvalitetno). Pa Ameri već imaju "subscription fatigue", o čemu također piše u članku.

 

Meni je većina onoga što nudi HRT ok. Izbjegavam vijesti, dnevnik i otvoreno, a puno toga gledam. Već sam spomenuo HRT3. Troškovi su veliki. Na svim televizijama. Komercijalne televizije nemaju nikakvog motiva prenositi "Košarka, PH: KK Zabok - KK Cibona, prijenos" kao što će to napraviti HRT danas. Umjesto toga, RTL i Nova TV imat će u tom istom termin svoje vijesti, a nakon toga Ljubav je na selu i Lud, zbunjen, normalan. Jučer je Nova TV emitirala 4 epizode Lud, zbunjen, normalan. Danas će također emitirati 4 epizode. I tako će popuniti poslijepodnevni program.

 Malo se praviš grbav a, nije ti to zdravo

4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
digitall kaže...

 Malo se praviš grbav a, nije ti to zdravo

Ugodan ostatak nedjelje ti želim! Brzo na zrak i diši duboko!

 

EDIT: JakoveP, kojeg miša preporučuješ? A da ima izdržljive tipke?

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2020 16:32 (zelenapaprika).
13 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
zelenapaprika kaže...
darkborg kaže...

 

~3000 zaposlenih + vanjski suradnici!? pa s tim brojkama trebaju čuda raditi a ne ovo što imamo, usporedite taj broj sa ostalim državama pa recite jel normalno.

 

 

 "BBC je televizijska kompanija. Puni naziv kompanije je British Broadcasting Corporation. Ima 28.500 zaposlenika samo u Ujedinjenom Kraljevstvu"


"Österreichischer Rundfunk (ORF)
Company size: 4,500 employees"

 

 

RAI: 11.635

 

"ARD is a joint organisation of Germany's regional public-service broadcasters. It was founded ... The ARD has a budget of €6.9 billion and 22,612 employees."

 

"Number of employees 22,000 MAGYAR TELEVIZIO Hungarian Television"

 

I tako dalje.

 

 

Da li je tebi jasno zašto te televizijske postaje imaju toliko zaposlenih? Nije? Idemo redom;

Samo u UK, BBC ima:

  • 8 nacionalnih TV kanala
  • 6 regionalnih TV kanala
  • 12 lokalnih TV kanala
  • 7 UKTV TV kanala
  • 1 internetski TV kanal
  • 11 nacionalnih radijskih postaja
  • 9 regionalnih radijskih postaja
  • 40 lokalnih radijskih postaja

 

To naravno nije sve, tu je i 13 internacionalnih TV kanala i još nekoliko radijskih postaja. Tu je i vlastita produkcija koja se distributira po cijelome svijetu, ali to mi se stvarno ne da brojati.

IZVOR

 

Sad kada smo riješili BBC, idemo na ARD;

  • 20 TV kanala (nacionalnih i regionalnih)
  • 5 nacionalnih radijskih postaja
  • >70 regionalnih radijskih postaja

 

Inače, ARD nije kao naš HRT; to je konzorcij svih javnih TV postaja u Njemačkoj.

IZVOR IZVOR

 

Sad kad je i ARD riješen, idemo na Rai;

  • 13 nacionalnih TV kanala
  • 4 regionalna TV kanala
  • 2 internacionalna TV kanala
  • 14 radijskih postaja (nacionalnih i regionalnih)

IZVOR

 

Ove veće državne TV postaje koje si naveo smo riješili. Ajmo sada povući crtu i vidjeti što točno HRT ima;

  • 4 nacionalna TV kanala
  • 1 internacionalni TV kanal
  • 3 nacionalne radijske postaje
  • 8 regionalih radijskih postaja
  • 1 internacionalna radijska postaja

ZA OVO NE TREBA IZVOR 😁

 

Da li ti je sada bar malčice jasnije zašto te državne televizijske postaje imaju toliko zaposlenika?

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2020 17:43 (Marko :D).
10 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Očito lik ima nešto ili nekoga u hrtu kad ih toliko brani.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2020 18:32 (markymark099).
14 godina
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

Tv ne bih gledao da mi oni plate

 
3 0 hvala 0
12 godina
online
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
markymark099 kaže...
Očito lik ima nešto ili nekoga u hrtu kad ih toliko brani.

 +1

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
9 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
markymark099 kaže...
Očito lik ima nešto ili nekoga u hrtu kad ih toliko brani.

ocigledno.

ne moze podnijeti cinjenice pa se uzjebo.. 

malo mi ga zao.. trebao bi ga netko potapsati po ramenu i reci da ce sve biti u redu..

12 godina
online
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

 

Da li je tebi jasno zašto te televizijske postaje imaju toliko zaposlenih? Nije? Idemo redom;


 

Da li ti je sada bar malčice jasnije zašto te državne televizijske postaje imaju toliko zaposlenika?

Nevjerojatno je koliko si truda uložio u nešto što je potpuno nebitno. Čovjek je tražio usporedbu broj zaposlenih HRT-a s drugim državama, jer, kao HRT ima cca 3000 zaposlenih (tako je on napisao) i pitao je li to normalno.

 

Usput, BBC ovih dana pokušavaju rastaviti na komade.

 

EDIT: E, moj, Marko. A vidi ovo:

"darkborg kaže...


 

~3000 zaposlenih + vanjski suradnici!? pa s tim brojkama trebaju čuda raditi a ne ovo što imamo, usporedite taj broj sa ostalim državama pa recite jel normalno."

 

Nije ni tebi lako...

 Sad stvarno više ne znam jel trolaš ili si glup.

Naravno da nisam mislio direktnu usporedbu brojeva zaposlenih, pa ne možeš direktno usporediti BBC koji je svjetlosnim godinama ispred hrta i nalazi se u Ujedinjenom Kraljevstvu koje ima 70 milijuna stanovnika.

 

I daj nauči se višestruko citirati, ne moraš za svaki odgovor pisati novi post. 

 

Uglavnom, eod što se mene tiče. 

Moj PC  
6 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
darkborg kaže...

 Sad stvarno više ne znam jel trolaš ili si glup.

Naravno da nisam mislio direktnu usporedbu brojeva zaposlenih, pa ne možeš direktno usporediti BBC koji je svjetlosnim godinama ispred hrta i nalazi se u Ujedinjenom Kraljevstvu koje ima 70 milijuna stanovnika.

 

I daj nauči se višestruko citirati, ne moraš za svaki odgovor pisati novi post. 

 

Uglavnom, eod što se mene tiče. 

BBC i sve takve nacionalne televizije nalaze se pod konstantnom kritikom i korisnika / gledatelja i političara. I zapravo sve teže posluju. I nitko nema pravi model financiranja za takve televizije. Samo se o tome negdje raspravlja civilizirano, a negdje lete majmuni, stoka uhljebnička i sl.

 

O BBC-u: BBC je često na meti kritike. Trenutno im ponovno prijete rezovi: https://www.bbc.co.uk/news/entertainment-arts-51271168 (BBC News to close 450 posts as part of £80m savings drive) i https://www.theguardian.com/media/2020/feb/01/bbc-attack-politicians-new-technology-survival-strategy (Hostile politicians, cuts and controversy: why the BBC has never been so vulnerable).

 

Tko to razumije, s njime se isplati raspravljati. Bez majmuna, uzjebavanja i stoke uhljebničke.

 

EOD.

 

 

 

8 godina
protjeran
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
darkborg kaže...
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

 

Da li je tebi jasno zašto te televizijske postaje imaju toliko zaposlenih? Nije? Idemo redom;


 

Da li ti je sada bar malčice jasnije zašto te državne televizijske postaje imaju toliko zaposlenika?

Nevjerojatno je koliko si truda uložio u nešto što je potpuno nebitno. Čovjek je tražio usporedbu broj zaposlenih HRT-a s drugim državama, jer, kao HRT ima cca 3000 zaposlenih (tako je on napisao) i pitao je li to normalno.

 

Usput, BBC ovih dana pokušavaju rastaviti na komade.

 

EDIT: E, moj, Marko. A vidi ovo:

"darkborg kaže...


 

~3000 zaposlenih + vanjski suradnici!? pa s tim brojkama trebaju čuda raditi a ne ovo što imamo, usporedite taj broj sa ostalim državama pa recite jel normalno."

 

Nije ni tebi lako...

 Sad stvarno više ne znam jel trolaš ili si glup.

Naravno da nisam mislio direktnu usporedbu brojeva zaposlenih, pa ne možeš direktno usporediti BBC koji je svjetlosnim godinama ispred hrta i nalazi se u Ujedinjenom Kraljevstvu koje ima 70 milijuna stanovnika.

 

I daj nauči se višestruko citirati, ne moraš za svaki odgovor pisati novi post. 

 

Uglavnom, eod što se mene tiče. 

ja se fakat nadam da lik trola, pa nije moguce da je toliko glup

ocito je da na neki nacin zivi od uhljeba iz hrt-a, pa se sad svim silama bori za njih i ne moze podnijeti to sto ljudi ne gledaju taj srot i da postoje bolje alternative 

9 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
zelenapaprika kaže...
digitall kaže...
markymark099 kaže...
Očito lik ima nešto ili nekoga u hrtu kad ih toliko brani.

ocigledno.

ne moze podnijeti cinjenice pa se uzjebo.. 

malo mi ga zao.. trebao bi ga netko potapsati po ramenu i reci da ce sve biti u redu..

 Kakve crne činjenice? Halo? Jedan širi lažne vijesti poput zadnjeg naivca i to nudi kao argument, pa kad mu se to stavi pod nos, piše gluposti o noćnom prijenosu. Drugi proziva "stoku uhljebničku", a nema pojma o čemu piše. I tako redom. Tko vas tjera da budete pretplatnici? Postoji procedura odjave. Pa ju isprobajte.

 nemam pojma s kim ili s cim se boris (nit me zanima iskreno), ali sve sto sam ja napisao su nepobitne cinjenice, to sto tvoj mozak radi tako kako radi nije moj problem..

Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

Zapravo su stvari čak još i malo bolje (ili gore, ovisi kako gledaš na to) nego što je gore navedeno. BBC nema 28k zaposlenih nego 23. Ima 9 nacionalnih programa i 30-tak regionalnih. Uz to u drugim zemljama emitira program na ukupno 26 jezika (ako sam dobro upamtio). O njihovoj produkciji bolje da ne govorimo. Uostalom i HRT kupuje puno programa od BBC-a, a i od ARD-a (13 nacionalnih programa, neznamnisamkoliko regionalnih) sumnjam da su oni ikad otkupili i jednu jedinu emisiju od HRT-a.

Davno sam htio spomenuti da je ovaj thread odgovorio samo na jedno pitanje: "tko od forumaša radi na HRT-u?" :-)

Moj PC  
5 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Ne placam pretplatu zadnjih 10 godina, i nije mi zao. Kad god pomislim da sam u krivu, upalim HRT na 2 minute. Brzo se podsjetim.

Odjavio, otjerao kontrolora i njegove price o uredjaju koji detektira televizore..i mir :)

U ovoj temi (i onoj o odjavi hrt pretplate) se tocno vidi tko je na neki nacin povezan sa uhljebnickim rezimom.

Drago mi je vidjeti da je nas normalnih ipak vise... :)
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

Ne. Ne dobivamo ono što plaćamo. Kada vlasnici televizora MORAJU plaćati pretplatgu, TV stanica NE SMIJE prekidati sadržaje (filmove, dokumentarce, emisije) reklamama. To je zakon u mnogim zemljama u kojima se plaća pretplata/licenca. Ja sam živio u Britaniji i Japanu i tamo nema prekida reklamama na BBC-u odnosno NHK-u. Kom,ercijalne stanice mogu cijeli dan svirati reklame, ali nacionalne stanice koje se financiraju POREZOM na prijemnik to ne smiju.

 
4 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
žaki kaže...

Ne. Ne dobivamo ono što plaćamo. Kada vlasnici televizora MORAJU plaćati pretplatgu, TV stanica NE SMIJE prekidati sadržaje (filmove, dokumentarce, emisije) reklamama. To je zakon u mnogim zemljama u kojima se plaća pretplata/licenca. Ja sam živio u Britaniji i Japanu i tamo nema prekida reklamama na BBC-u odnosno NHK-u. Kom,ercijalne stanice mogu cijeli dan svirati reklame, ali nacionalne stanice koje se financiraju POREZOM na prijemnik to ne smiju.

 Tako je to u državama gdje se zna red. Ovdje tipovi koji imaju jednom u tjedan dana neku negledljivu i potpuno pristranu emisiju dobivaju velike plaće, a to su još proglasili poslovnom tajnom. Svatko tko se financira iz javnog novca nema pravo se kriti iza poslovne tajne i sl. prevarantskih pravila. A ova HTV je bila kratko vrijeme HTV, sada sve više sliči na bivši Yutel, odnosno sada je EUtel.

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
15 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
jozef kaže...

Zapravo su stvari čak još i malo bolje (ili gore, ovisi kako gledaš na to) nego što je gore navedeno. BBC nema 28k zaposlenih nego 23. Ima 9 nacionalnih programa i 30-tak regionalnih. Uz to u drugim zemljama emitira program na ukupno 26 jezika (ako sam dobro upamtio). O njihovoj produkciji bolje da ne govorimo. Uostalom i HRT kupuje puno programa od BBC-a, a i od ARD-a (13 nacionalnih programa, neznamnisamkoliko regionalnih) sumnjam da su oni ikad otkupili i jednu jedinu emisiju od HRT-a.

Davno sam htio spomenuti da je ovaj thread odgovorio samo na jedno pitanje: "tko od forumaša radi na HRT-u?" :-)

Pa dobro, BBC ipak ima sasvim drugačiju koncepciju, obzirom da je njihov nacionalni jezik - na kojem proizvode dotirani program - svjetski (za razliku od našeg) i da su brendirani daleko bolje od HRT-a, iz stotine razloga....oni su u mogućnosti producirati emisije unaprijed znajući

da će ih izlifrati diljem svijeta.

 

No to si mogu priuštiti samo oni - u puno manjoj mjeri to vrijedi za francuske ili njemačke programe, a ostali sumnjam da mogu od toga utvrditi neku politiku ili poslovni plan. No i za BBCom se odavno vuku razne vrste skandala i kontroverzija, već 60-70tih su imali prvu veću čistku, uglavnom buržoazije koja je bila uhljebljivana po raznim instancama....može se naći puno članaka o "BBC controversies" na netu.

 

Uglavnom, činjenica je da praktički svaki svjetski jezik, odnosno kulturna zajednica, ima neki javni/društveni/ državni servis koji proizvodi medijske sadržaje za svoje potrebe - to je pitanje nacionanog ili lokalnog identiteta. Pitanje je samo kako funkcionira, a uglavnom

funkcioniraju onako kako društvo iz kojeg potječu samo po sebi funkcionira. Za stvari koje su komercijalne više-manje nije problem, no stvari koje nitko nije proizveo ne mogu se naći nigdje, koliko god pretraživao internet. Činjenica je da bi, ako bi se medijsko tržište prepustilo isključivo komercijalnim igračima, ne bi imali priliku vidjeti i čuti puno sadržaja lokalnog karaktera. U tom slučaju uspio bi naći npr. prilog o žetvi u Provansi, zdravstvenoj problematici u Bavarskoj, koncert Tokijske filharmonije, prijenos mise iz Adis Abebe i slično - sve proizvedeno od strane društveno dotiranih servisa, u tim zemljama, jasno.

 

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2020 10:35 (goddard).
9 godina
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

Krivo sam glasovao, a pored svoje brzopletosti okrivit cu i naslov teme koji je u suprotnosti s pitanjem.

"dobivate li ono što plaćate" - NE dobivam

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

Državna televizija kao servis treba postojati, ali se treba financirati iz proračuna. Pa ako se smanji proračun, smanje se i plaće 2000 posjetitelja Prisavlja. Pretplatu treba postepeno ukinuti ili je smanjiti na 20-30 kn. Dani kad državna televizija  ima  komercijalni sadržaj je iza nas. Također, plaće ni u kojem smislu ne bi trebale biti konkurentne privatnom sektoru. Od 1000 kn režija koje imam, tih 80 kn mi je najžalije platiti. I nismo jedini, al smo najskuplji u europi, 1.5% bdp po glavi.

 

Godišnja pretplata:

Hrvatska - 128 eura

 

Poljska - 52 eura

Izrael - 74 eura

Češka - 87 eura

Italija - 112 eura

Francuska - 131 euro

Irska - 160 eura

UK - 184 eura

Njemačka - 215,76 eura

Švedska - 228,50 eura

Norveška - 344,50 eura

Švicarska - 386 eura

Austrija - - 335 eura

Danska - 323 eura

Ex Yu:

BiH - 46 eura

Makedonija - 25.99 eura

Slovenija 132 eura

Crna Gora - 42 eura

Srbija - 53 eura

Mislim, dakle half adder
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2020 23:19 (hrvooje).
 
5 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

S obzirom da ne gledam HRT odgovor na pitanje je jasno. HRT je jedna od mnogobrojnih drzavnih parazitskih ne-efikasnih firmi, s brojem zaposlenika i budzetom s kojim bi mogli cuda napraviti, no na kraju su se sveli na to da ju gleda sacica penzionera. S tih 80 kn mjesecno koliko placam HRT si mogu uzeti IPTV listu sa svim programima i jos mi ostane za par piva, ili full paket na maxtv-u s dodatnim erotskim programima koji zlata vrijede u trenucima kad se posvadjam s ljepsom polovicom i moram spavati u dnevnom...

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 1:02 (Riot).
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

Mislim da je svima jasno sto se ovdje misli o uhljebnickoj televiziji. Pa imamo oko 30 stranica samo na ovom forumu oko odjave i silnih peripetija sto smo dozivjeli sa njima.

Zato mi je smjesno kada neko napise, mozes se odjaviti. U ovoj drzavi se lakse odjaviti (i to osobno) da vise nisi ziv, nego odjaviti hrt pretplatu. Uskoro ocekujem otvaranje mrtvackih sanduka da se provjeri da unutra nije slucajno mobitel sa kojim se moze pratiti "sadrzaj" nakon sto si otisao na drugi svijet. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 1:20 (SamoPitam3).
 
2 0 hvala 1
5 godina
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

80% programa na hrt-u koji valja je proizveden od TVZ....a s obzirom da je prije bio mrak...taj sadržaj hrt nebi tribao svojatati...eto u doba mraka TVZ je imao jedan program koji je proizveo kvalitetu koju hrt može samo sanjati

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

Pa evo. Ja sam se odjavio bez vecih problema. Jos prije 10 godina.  @SamoPitam3 - Ti treba pomoc? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2020 9:16 (JTAG).
4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
pravi_covijek kaže...

 Mislis da ce organizirati nastavu preko HRTa? 

Preporucio bi ti odlazak u najblizu psihijatrijsku ustanovu. 

 Dragi forumašu, sila boga ne pita / moli.


"Ministarstvo objavilo upute za online nastavu, dio će emitirati i HRT"

"PREMIJER Andrej Plenković je na konferenciji za medije otkrio kako se od petka obustavlja nastava u Istri.

Rekao je kako će se nastava održavati online, ali i kako će dio nastave ići na HRT 3. 

Ministrica Divjak je potvrdila isto i pojasnila kako će HRT 2 emitirati nastavu za uzrast od 1. do 4. razreda osnovne škole koja bi trebala izgledati jako slično nastavi u školama."

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ministarstvo-objavilo-upute-za-online-nastavu-dio-ce-emitirati-i-hrt/2164251.aspx

 

 

U ponedjeljak HRT3 škola na daljinu: Ovako će to izgledati

https://www.24sata.hr/news/u-ponedjeljak-ujutro-na-hrt3-pocinje-nastava-na-daljinu-680680


Ministarstvo objavilo raspored škole na daljinu, evo kako učenici mogu pratiti nastavu
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 18:17 (zelenapaprika).
8 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
JTAG kaže...
Ne placam pretplatu zadnjih 10 godina, i nije mi zao. Kad god pomislim da sam u krivu, upalim HRT na 2 minute. Brzo se podsjetim.

Odjavio, otjerao kontrolora i njegove price o uredjaju koji detektira televizore..i mir :)

 

Potpisujem. Ima sad i 20 godina, ali sve ostalo je isto.

Jbt kad se sjetim da mi je lik stavio nogu u vrata da ih ne mogu zatvoriti, da je bio 20tak godina mlađi, ne bi ga samo klepio po nozi već ga i nokautirao.

 

Glede nužnosti HRTa u ovom obliku:

Pa što bi radio ovaj ocvali đet-seter da nema katedrale rvackog duha, kad jedva čita s blesimetra?

Gdje bi se kvarcao, lakirao i botoksirao? Znate li vi koliko te antiejđ pomade za prezgoritu kožu koštaju?

Ne može se to sve podmiriti plaćanjem u kuverti za namještene goste i fabriciranjem istine! 

I onda kažu da rvacka nije socijalna država... a vidi kolikim stotinama hendikepiranih pomažemo, obilno!

I još trekijima, nema predrasuda na dalekovidnici!

(Upute za ovu većinu koja ne gleda aerte: Neelix je ovaj slijeva, Vlahov s desna)

 edit - da se ne zaboravi:

https://www.telegram.hr/zivot/taj-hrt-je-morate-priznati-bas-stosan-ovo-je-nova-frizura-voditelja-seriozne-informativne-emisije/

GATARA U DNEVNIKU

Gospodin Vlahov na četvrti, manje gledani program, premješten je nakon što je u Dnevniku 2016. ugostio gataru. Točnije, astrologinju Anđelku Šubašić koja je komentirala tada aktualna politička zbivanja, usred kaosa s Vladom Tihomira Oreškovića. Odgovarala je na ozbiljno postavljeno pitanje Petra Vlahova hoće li i kada ta Vlada pasti, a između ostalog je konstatirala i kako “Tomislava Karamarka čuva Bog”.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2020 23:27 (Zechina).
11 godina
online
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Zechina kaže...

Gospodin Vlahov na četvrti, manje gledani program, premješten je nakon što je u Dnevniku 2016. ugostio gataru. Točnije, astrologinju Anđelku Šubašić koja je komentirala tada aktualna politička zbivanja, usred kaosa s Vladom Tihomira Oreškovića. Odgovarala je na ozbiljno postavljeno pitanje Petra Vlahova hoće li i kada ta Vlada pasti, a između ostalog je konstatirala i kako “Tomislava Karamarka čuva Bog”.

ako je preživio onu aferu kad je slađina frendica pustila u javnost slike koju joj je dotični slao, preživjet će gataru, frizuru i koronavirus ako treba

taj se uvijek dočeka na noge  

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice