TV najava: Vikings - peta sezona

poruka: 15
|
čitano: 11.483
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "TV najava: Vikings - peta sezona".
14 godina
offline
TV najava: Vikings - peta sezona

Vrhunska serija ceka se V sezona 😀😣😀😀

Samsung S8+
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: TV najava: Vikings - peta sezona
Nekako mi to više nije to bez Ragnara ...
King in the castle, king in the castle ...
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: TV najava: Vikings - peta sezona
Sa smrcu Ragnara je umrlo moje zanimanje za seriju.
13 godina
offline
Re: TV najava: Vikings - peta sezona
Moje nije ni pocelo, ali zato je GoT zavrsio tako nakon prve sezone, bljuv.
15 godina
offline
TV najava: Vikings - peta sezona

pogledao sve dosad ali ragnarova balavurdija me ne zanima...preskačem..

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
TV najava: Vikings - peta sezona

preseravanje o skupini pljačkaša koji nisu ni imali taj naziv - prvi spomen vikinga u pisanom obliku (te riječi) je iz 13. st. iz pera Snorrija Sturlusona

 

dakle on je potomak naseljenika iz tih krajeva, a kod njega je riječ viking - niškoristi, bandit i potepuh...

 

uz to Englezi koji najviše se izdrkavaju na njih, nisu plaćali VikingerGeld niti imali VikingeLaw područje...

 

nego Danegeld i Danelaw, kao oznaku nameta i područja pod danskim kraljevima (i  Shakespear piše o Hamletu tj. Amledu iz priča danskih doseljenika)

 

pljačkaši ne stvaraju povijest...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 3 hvala 0
15 godina
offline
TV najava: Vikings - peta sezona

A jel ima dobar par sisa? Ako nema ne gledam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: TV najava: Vikings - peta sezona
Vrhunska serija i svaka čast Pickboxu što nbavlja sve te serije! Gledam na maxtvu odmah u četvrtak!Ajmoooo Bjorn! :)))
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
TV najava: Vikings - peta sezona

Totalno mi je zbunjujuće oduševljenje ovom serijom, van zanimljive i uvijek cool tematike i dobrih likova. Pogledao prve dvije sezone i odustao od dalje jer sam zaključio da ima puno kvalitetnijih i sadržajnijih serija.

 

Količina gluposti i rupetina u priči u seriji je nevjerojatna, pogotovo za seriju koja bi trebala biti ozbiljna i povijesno utemeljena.

Spoiler iz prve 2 sezone: Ragnar odluči ići na raid po britaniji odmah nakon što je raspidio onog kralja i ostavio cijelo svoje selo nebranjeno, osim svog buraza. Moja teorija je da je znao kaj bu se desilo al je htio dat priliku burazu za iskupljenje. Il su bar to tako zgodno zamislili scenaristi. Ali s obzirom da nisu prikazali Ragnara ko totalnog idiota bez mozga, taj potez je samo glup i sumnjam da bi ga itko zdrave pameti napravio. 

Odmah nastavljeno na to, oni su jadni izgubljeni u magli, nemaju pojma gdje su pristali u britaniji. Next scene: dolazi brod iz Ragnarovog sela ravno do njih da ga upozori da je selo napadnuto (ko bi rekao). Da ne govorim o tome da je prije tog puta napravljen point da jedino Ragnar zna navigirati do britanije. Nakon ovoliko gluposti u svega par epizoda ne mogu više ozbiljno shvaćati seriju. Dakle, ostaje onaj element - vikinzi su kul, Lagertha je badass pa ono, fajtovi. Ali ni to nije tak zanimljivo i dobro napravljeno, bar meni.

 

Van toga: tok vremena u seriji je totalno čudno odrađen. Baca malo naprijed malo nazad a nigdje konteksta di bi shvatio kad se što dešava.

Zatim korištenje jezika. Cijelo vrijeme engleski. Dođu na obalu i sretnu se s englezima. Odjednom počnu pričati staroskandinavski a britanci koji su također pričali moderni engleski staroengleski. Zašto?

 

Moj PC  
3 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
TV najava: Vikings - peta sezona

Autor Hrvoje je ovime dosta toga rekao: "...nepotrebno i površno dramatiziranje likova umjesto prikaza suštine kroz djela i događaje."

 

Mislim da je samo prva sezona obasjala povjesnu temu o sjevernim pljačkašima (viking), s respektabilnim logotipom History Channel, i oživljenim realističnim scenama tog razdoblja.

 

Potom je malo uzbuđenja dodao jedan članak koji je predviđao u drugoj sezoni nasljedno glavni lik Björna Ironsidea (Björn Ragnarsson) u pohodima s bratom Hasteinom, pa u trećoj sezoni prikazivanje moćnih nasljednika Refila i Erika Björnssona, itd. I tako bi se pratio rast sjevernih kraljevstava, njihovi klanski sukobi, migracija, transformacija, dosezanje Islanda, Grenlanda i Vinlanda (Erik Crveni i potomci)... Ali, ćorak...

 

A onda je sve otišlo u...  Honduras...

 

Šteta, s "Vikinzima" je izumrla svaka nada u dramsko oživljavanje poznate povijesti na TVu. Ta je serija još jedan fast-food artikl na TV meniju.

Let go of any expectations and look to generate curiosity in the process, rather than expectation in the result. ~Andy Puddicombe
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 11:35 (Zeljko B).
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
TV najava: Vikings - peta sezona

Po mom mišljenju, ako predstavljaš petu sezonu serije u članku, nemoj u prezentu pisati o mrtvim glavnim likovima :) (osim ako nije nesto tipa walking dead)

 

Serija je dobra ali ništa spektakularno. Prva sezona jest bila najbolja jer nisu isli previse u sirinu..

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: TV najava: Vikings - peta sezona

U redu je to, oni koji prate znaju tko je živ, a tko mrtav, a oni koji ne prate imaju spoiler free pregled.

15 godina
offline
Re: TV najava: Vikings - peta sezona
Handle kaže...

U redu je to, oni koji prate znaju tko je živ, a tko mrtav, a oni koji ne prate imaju spoiler free pregled.

 Jest, donekle, ali onima koji prate daje dojam povrsnog copy-paste-a. a Rijetko ce ko ici citati preview pete epizode neke serije o kojoj tek razmisljaju da bi je možda pogledali.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 12:52 (drag).
8 godina
offline
TV najava: Vikings - peta sezona

zabavna i gledljiva serija , koja nazalost sa povijescu nema nista osim imena nekih likova i zemljopisnih lokacija

 

Meni su smijesno prikazani anglo saxonci,potpuno nerealno, jer vizuelno a i sto se tice vojne taktike,naoruzanja,opreme  ...  u ranom srednjem vijeku bili su indeticni sa tzv.vikinzima,odn.Dancima kako su ih angli i saxsonci zvali.Pa ona smrt, mitoloska, Ragnara,u stvari umro je od dijareje ! U serijalu uopce ,vikonzi,ne koriste kacige ,osnovni dio opreme svakog ratnika u srednjem vijeku !

 

A i onaj Ivar The  Boneless bio je u stvari zakrzljali patuljak ,doduse  stvarno psihopatski krvolok ,valjda radi kompleksa nize vrijednost pa imao potrebu da se dokazuje !

waaagh
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 15:50 (warhammer).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
TV najava: Vikings - peta sezona
Kako je ragnar umro točno se ne zna. Po nekima pogubio ga je najdraži neprijatelj čije je obale godinama pustošio u jami punoj zmija.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice