Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twitter

poruka: 223
|
čitano: 41.947
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twitter".
15 godina
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
sexytoiletpaper kaže...

Jos jednom te pitam, kako cenzuriraju stotine tisuca desnicara? Ozbiljno me interesira primjer koji ces dati i zanima me da li je legitiman primjer gdje se omalovazavaju desnicarske politike/filozofije ili se radi o uklanjanju homofobije/rasizma/drugog nacina ekstremnog omalovazavanja neke manjine ili osobe.

Ovako :D

 

 

Pa onda godinu dana kasnije:

 

Da bi na kraju ispalo da ga neki lik trola vec dulje vrijeme :D

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
Rootsman kaže...

Idemo redom, na brzinu.

"Trump je isto glasao poštom". Što nije jasno u pridjevu "masovno" glasanje vodi do prijevara? Pa, zaboga, i Republikanci su svojevremeno bili uhvaćeni sa prstima u ballotima.

 

 Znači dopisno glasanje je u redu kada ga rade oni koje ti odrediš, ali kud bi došli da svi mogu tako glasati? To je tvoje poimanje demokracije? Gdje su dokazi da masovno dopisno glasanje vodi do prevare?

 

Rootsman kaže...

 

"Trump je preporučio ljudima da piju Domestos". Fake news. Pogledajte konferenciju za novinare ili transkript, a ne ono što su vam servirali MS "mediji".

 

 Pogledao, i da preporučio je. 

Smiješno mi je ovo kopiranje američkog desničarskog bunta na MSM, kao da u Hrvatskoj ljudi prate CNN ili čitaju Times. Gledam direktno njegove izjave i vidim svojim očima i ušima glupostio koje priča.

 

Rootsman kaže...

Tip koji se otrovao "Domestosom", se otrovao sredstvom za čišćenje akvarija, bio je glasač Demokrata, a žena mu je radi tog trovanja bila pod istragom. Sada uguglajte tu priču pa se prisjetite kako su vam je servirali MS "mediji".

 

Postoje tip i žena koji su se otrovali sredstvom za čišćenje akvarija i tip koji je pio domestos, to su dva različita slučaja. Žena nije pod istragom, to ti je fake news tvojih desničara i izjavila je da su slušali Trumpa koji je to preporučio.

Bolnice su izvjestile o povećanim problemima s takvim trovanjima nakon Trumpove izjave. Znači nisu dva izolirana slučaja.

 

Rootsman kaže...

 

"Trumpov tweet nije cenzuriran". Jest. Ne govorim o tweetu o prevarama kod masovnog glasanja poštom (100% legitimna tvrdnja) nego o sinoćnjem tweetu o Nacionalnoj gardi.

 

 Trump's message can now be read only after clicking on a notice which says: "This Tweet violated the Twitter Rules about glorifying violence. However, Twitter has determined that it may be in the public’s interest for the Tweet to remain accessible."

 

Znači ipak nije, opet fake news.

 

Rootsman kaže...

 

" Cenzurira se po nekim kriterijima, koji vjerojatno nisu definirani lijevo-desno nego civilizacijski". Pokušat ću pogoditi. O tome što su to "civilizacijski kriteriji" odlučivat ćete vi - "civilizirani ljevičari" 🤡

 

 Za tebe su očito svi neistomišljenici ekstremni ljevičari, ako CNN i slične u to ubrajaš. Da, drugi ljudi imaju pravo ograničiti desničarsko nasilje i mržnju, pogotovo na svojim platformama.

U Americi gotovo da ni nema ljevičara, Demokratska stranka je čisti centar. Imaš Bernija, AOC i još par stvarno lijevih i Antifa kao ekstrenmo lijeve, sve skupa šačica. Oni koji tebe žuljaju su obični ljudi kojima ne odgovara desničarsko nasilje, a desničari zabranu nasilja doživljavaju kao nasilje nad njima.

 

Rootsman kaže...

 

"Nisi odgovorio zato te ne smetaju njegove konstantne laži i protuustavne izjave." Ili će me smetati sve "konstantne laži i protuustavne izjave" ili neće ničije. 

 Pa to te i pitam, zašto te ne smetaju sve, jer njegove te očito ne smetaju, a brojnije su i opasnije od ovih kvazio cenzura gluposti. Četiri godine Trump laže čim zine i nakon četiri godine Twitter nešto sramežljivo poduzme (pri čemu ne laže) i ti si odjednom izvan sebe. Nisi baš osjetljiv na sve jednako.







Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
Visak kaže...
Stvar je u tome da je većina ljudi u Americi više sklona demokratima i njihovim idejama i Rebublikanci ne mogu dozvoliti da glasa baš svatko ako žele (a jako žele) pobijediti.

 Kako su kod njih ankete i predvidjanja takodjer "vitalna" industrija sve podatke o birackom tijelu treba uzeti ozbiljnije nego kod nas (Kod nas se moze dogoditi da Kolakusic dobije 8-9% glasova, pa da nestane za ove izbore).

 

Veoma pojednostavljeno - desnica, tj. socioloska desnica - koja se opire sirenju ljudskih prava uvijek gubi na politickoj vaznosti.

Samim time je jasno da se radi o starijoj populaciji koja se nije naviknula na "new normal" tj. da postoje nove grupe ljudi, tj. da se razdiru postojece strukture drustva.

 

Republikanci su genereralno stranka starijih, manje obrazovanih, patrijahalnih, bijelih muskaraca (EDIT) koji polako odumiru.

https://www.pewresearch.org/fact-tank/2018/11/08/the-2018-midterm-vote-divisions-by-race-gender-education/

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 13:55 (wyks).
6 godina
offline
Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twitter

brijem da je trump protiv poste cisto jer od kad je na vlasti ga pokusavaju skinuti (mislim da ni jednog do sad nisu toliko bashali)

 

...mozda sam u krivu...

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
VladRi kaže...

brijem da je trump protiv poste cisto jer od kad je na vlasti ga pokusavaju skinuti (mislim da ni jednog do sad nisu toliko bashali)

 

...mozda sam u krivu...

 Kakve veze pošta ima sa skidanjem Trumpa sa vlasti?

Netko je predlozio dobar stav, kada pogledas proteste i ljudi koji bez maske i problema hodaju okolo po SADu trenutno, vecinski su desnicari dok su ljevicari ostali doma i pokusavaju se socijalno distancirati. Propagiranje teorija zavjere i sugestije da bi se ljudi trebali vracati na posao jer je par zivota manje bitno od ekonomske stabilnosti su stvari koje desnica pije ko vodu dok ljevicarima ne pada na pamet. Dakle reci ce da su desnicari ok sa osobnim izlascima na izbore dok ljevicari nisu.

Drugi par rukava je sto Trump i Republikanci vec neko vrijeme zele smaknuti drzavnu postansku sluzbu i pretvoriti sve u privatizirane kompanije. Razlog tome je neprofitabilnost poste u SADu koja je obvezana ljudima dostavljati postu. John Oliver ima dobru epizodu "Last Week Tonight" u kojoj objasnjava vaznost i probleme americke postanske sluzbe.

6 godina
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
sexytoiletpaper kaže...
VladRi kaže...

brijem da je trump protiv poste cisto jer od kad je na vlasti ga pokusavaju skinuti (mislim da ni jednog do sad nisu toliko bashali)

 

...mozda sam u krivu...

 Kakve veze pošta ima sa skidanjem Trumpa sa vlasti?

Netko je predlozio dobar stav, kada pogledas proteste i ljudi koji bez maske i problema hodaju okolo po SADu trenutno, vecinski su desnicari dok su ljevicari ostali doma i pokusavaju se socijalno distancirati. Propagiranje teorija zavjere i sugestije da bi se ljudi trebali vracati na posao jer je par zivota manje bitno od ekonomske stabilnosti su stvari koje desnica pije ko vodu dok ljevicarima ne pada na pamet. Dakle reci ce da su desnicari ok sa osobnim izlascima na izbore dok ljevicari nisu.

Drugi par rukava je sto Trump i Republikanci vec neko vrijeme zele smaknuti drzavnu postansku sluzbu i pretvoriti sve u privatizirane kompanije. Razlog tome je neprofitabilnost poste u SADu koja je obvezana ljudima dostavljati postu. John Oliver ima dobru epizodu "Last Week Tonight" u kojoj objasnjava vaznost i probleme americke postanske sluzbe.

 

ok ok... manje drame... rekao sam mozda sam u krivu :))) .... samo bacam ideje...

 

Vezano za John Olivera isti taj je rekao da mi mucimo migrante (jedan od last week nastavka... ) - ono kada su bili porazbijali cijeli hotel jer im se nije svidjala 'rvacka...

 

moral of the day, svi seru :/

NULL!=NULL
16 godina
neaktivan
offline
Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twitter

Facebook ima kao factchecking kompaniju Daily Caller, desničarski sajt kojeg je osnovao Tuck Carlson s Foxa, od kojih su svi navedeni poznati kao širitelji desničarskih fake newsova. Tako da možete prestati plakati o jednostranom nasilju nad desnicom. https://www.vox.com/2019/5/2/18522758/facebook-fact-checking-partnership-daily-caller

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
torrente kaže...

Lika pratim kada god stignem.

Posebno pressice. Ako je onaj način ophođenja nekome, normalan, neka budalu vodi sebi doma.

Lik doslovno upire prstom i govori..

- Ti si fejk..ne može..(ubada prstom)..ti si isto fejk.. (onda nađe fox miljenika).. da,da..postavite pitanje.

 

budalaš zbog kojeg su budalaši spremni popit domestos.

 Kad smo vec kod laznih vijesti.

 

Onaj koji je popio sredstvo za pranje akvarija je podupirao demokrate.

Iako njegovu zenu je policija u vezi toga ispituje pa mozda i nije do njega.

 

Homicide cops looking into death of man who drank fish tank cleaner ‘to ward off coronavirus’: report

 

The Free Beacon found campaign finance records show that Wanda Lenius had given thousands of dollars to Democratic groups and candidates over the past two years, most recently to the 314 Action Fund. The fund promotes itself as the "pro-science resistance" and has criticized the Trump administration's response to the coronavirus pandemic.

 

The newspaper also reported that Wanda Lenius was charged with domestic abuse assault in 2001 after she allegedly hit her husband and swung a mounted birdhouse at him. Gary Lenius declined to cooperate, testifying that he was not injured or placed in fear of injury. His wife was exonerated.

https://www.pennlive.com/news/2020/04/homicide-cops-looking-into-death-of-arizona-man-who-drank-chloroquine-to-ward-off-coronavirus-report.html

 

 

Ovo je objavljeno nekoliko dana ranije NY POST:

Prices for an additive used to clean fish tanks have skyrocketed after studies found the pharmaceutical drug version of it may treat the coronavirus, a report said.

https://nypost.com/2020/03/19/sales-of-fish-tank-additive-skyrocket-after-studies-say-it-could-treat-coronavirus/

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
15 godina
offline
Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twitter

Za početak, da okončamo ovu tipično besmislenu i besplodnu tzv. raspravu:

 

BUG kaže...
"Američki predsjednik tako je ovoga tjedna putem Twittera promovirao razne teorije i navode svojih pristaša u kojima se tvrdi da bi na izborima moglo doći do velike krađe putem dopisnog glasanja. Ono je u SAD-u prilično uobičajeno i njime se služe vojnici, ali tako je glasao i sam Trump u nekoliko navrata, a dokaza za izbornu prijevaru nema."

 

"Dokaza nema"? Samo ako koristite isključivo CNN & ostale lijeve fake news droge, a i to samo novija izdanja. Prethodnih desetljeća i godina drugovi su trubili nešto sasvim drugo:

 

Sorry, Twitter, But Trump Is Right About Mail-In Ballots

"Concerns about mail-in voting and fraud aren’t new. A bipartisan Commission on Federal Election Reform, co-chaired by former President Jimmy Carter and former Secretary of State James Baker declared, "Absentee ballots remain the largest source of potential voter fraud.”

In the 2018 midterms, a congressional election in North Carolina was overturned and had to be re-held because an unscrupulous Republican operative was using mail-in ballots to scam the system.

And the Public Interest Legal Foundation (PILF) just released data that more than 28 million ballots by mail went unaccounted for from 2012 to 2018, with more than one million going to the incorrect address in 2018 alone."

More recently, “in a Supreme Court contest in Wisconsin in April, about 1,600 ballots were discovered the morning after Election Day in a mail processing facility in Chicago — 1,600 voters whose ballots did not count,” The Hill reports. “Hundreds more who applied for absentee ballots did not receive them in time, according to a report by the state Board of Elections.”

And literally the same day President Trump tweeted that mail-in ballots “would be forged,” the Department of Justice announced a mail carrier in West Virginia was being charged with attempted election fraud by committing forgery on mail-in ballots. Does this mean mail-in ballot fraud is widespread? A threat to democracy? Not necessarily. But it does prove that Trump’s point — mail-in voting is more susceptible to fraud — is indisputably true."

 

Ima još, ali dosta je. OK, kad smo to riješili, za kraj valja reći da je ovaj executive order možda najbolji Trumpov potez otkad je izabran. I to ne samo za desnicu, nego za sve političke opcije, iako mu ljevica to naravno nikada neće priznati. Tzv. društvene mreže postupno su preuzele većinu svekolike komunikacije i stekle praktično neograničenu političku moć - cenzuriraju, oblikuju i utječu na što god hoće, kad god hoće i kako god hoće, a kao privatne tvrtke ne možete ih ni tužiti ni spriječiti, jer ih štiti zakon iz 1996. kad još nisu ni postojale.

S obzirom da se zapravo većinom radi o hrpi prištavih lijevih ekstremista koje nitko nikad nizašto nije izabrao ni ovlastio, osobito kod izbora u Covid pandemiji, kada većina političke promidžbe ide preko njih, uklanjanje mogućnosti da nekažnjeno cenzuriraju političke stavove (ovdje desne, ali mogu koje god hoće) je jedini ispravan korak.

Sad možete prestati gubiti vrijeme. Nema na čemu.

 

Edit: tipfeleri i poveznica.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 20:36 (Judg3 Dr3dd).
Moj PC  
5 3 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
Visak kaže...
sexytoiletpaper kaže...

Ako je sustav glasovanja postom u SADu standardiziran nacin glasovanja i ako su politicari sa obadvije strane spektra glasovali vec putem poste (ne znam gdje sam citao pa nemoj ovo smatrati provjerenom informacijom, ali i sam Trump je glasao postom), kakav si ti problem nasao u tome?

 Stvar je u tome da je većina ljudi u Americi više sklona demokratima i njihovim idejama i Rebublikanci ne mogu dozvoliti da glasa baš svatko ako žele (a jako žele) pobijediti.

Zato su razvili mnoge načine da se glasanje oteža. Izbori su utorkom, što ljudima na lošijim poslovima otežava glasanje. Strateški se postavlja manje glasačkih mjesta tamo gdje Demokrati imaju većinu, kako bi se dugim redovima destimuliralo glasanje. Osuđenicima je oduzeto pravo glasa, a većinu osuđenih čine crnci, koji nisu skloni republikancima, ljudi se brišu s biračkih spiskova... I uz sve te mehanizme Killary je dobila 4 milijuna više glasova, ali joj nije bilo dovoljno zbog elektorskog sustava, koji eto slučajno baš državama gdje Republikanci dobivaju daje više elektorskih glasova nego onima gdje Demokrati dobivaju.

 

Znači cijeli izborni sustav je dokazano kompromitiran i nepošten, ali to Republikance ne smeta. Problem je u dopisnom glasanju za koje nema nikakvih dokaza o lažiranju.

 

Sada je još korona ušla u priču, gdje su trumpovi glasači skloniji ignoriranju sigurnosnih mjera 8a on će im u tome dodatno pomoći) i neće im biti problem stajati u redovima, dok će demokratski u određenom dijelu odustati od odlaska na takva mjesta. I to je veliki razlog zašto im ne odgovara dopisno glasanje.

 Kakva hrpa gluposti 

Glasanje utorak nakon prvog ponedjeljka u studenom za predsjednika SAD-a uvedeno je 1845.za cijele SAD. Razlog je tehnoloski napredak odnosno željeznica i telegraf. Od 1789. i prvih izbora do 1845. su drzave same određivale tocan dan izbora.

Studeni je inace zgodan jer onda zavrsavaju poljoprivredni radovi i glasaci se mogu posvetit politici vise, a jos nisu nastupili zimski uvjeti koji otezavaju prijevoz do biralista.

Utorak logicno je izabran, jer ponedjeljak nije prikladan za glasanje zbog toga sto je glasacima cesto trebalo vremena od udaljenih farmi do biralista, a nedjelja je dan za crkvu i odmor, tako da se na put kretalo u ponedjeljak i glasalo utorak i zatim povratak kuci. Srijeda je iskljucena za glasanje jer su se srijedom odrzavali poljoprivredni sajmovi.

U danasnje vrijeme u nekim drzavama taj utorak je blagdan.

 

Elektorski sustav postoji od 1787. Odraz je toga sto je SAD federacija drzava sa razlicitim brojem stanovnika, i kombinira utjecaj svake pojedine drzave sa ukupnom populacijom, na nacin hipotetski govoreci cak i kad bi postojala jedna drzava koja bi imala sama vise od pola stanovnika cijelih SAD, opet ta drzava ne bi sama mogla izabrati predsjednika iako bi imala najvise elektora i najveci utjecaj, ali ne i vecinu elektora i tako je ocuvan utjecaj i manjih drzava. 

Postoji i praktican razlog goleme zemlje sa rastrkanim stanovnistvom gdje kandidati se nisu mogli predstaviti svim biracima u "zabacenim" dijelovima drzave, pa su ti isti birali pouzdanog elektora koji je u njihovo ime otisao u Washington i birao predsjednika. Vrlo prakticno je to bilo u uvjetima komunikacije i prometa 1787. 

 

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
4 godine
odjavljen
offline
Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twitter
Have no fear, Vlad is here
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twitter

Nije da me previse dira SAD i njihova dobrobit. Samo neka se gloze međusobno, bolje nego da rade zlo po svijetu. 

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi

 Steta, jer WHO je pouzdana organizacija od pocetka pandemije 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
4 godine
odjavljen
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi

Znam za to. Nažalost WHO je pokleknuo pred Kinom i njenim lažima. To opet ne znači da je ovo rješenje.

Have no fear, Vlad is here
9 godina
neaktivan
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
texas.bug kaže...

 Steta, jer WHO je pouzdana organizacija od pocetka pandemije 

 Bilo bi bolje i efikasnije da su svoj položaj kao najveći financijeri te organizacije iskoristili tako da se uvede red i vidi kakav je i koliki utjecaj Kine te da se rad učini transparentnijim. Ovako, povlačenjem svojeg financijskog uloga oni WHO ostavljaju na milost i nemilost Kine ili nekog drugog tko će onda imati veći financijski utjecaj na organizaciju.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
JozoBozo121 kaže...
texas.bug kaže...

 Steta, jer WHO je pouzdana organizacija od pocetka pandemije 

 Bilo bi bolje i efikasnije da su svoj položaj kao najveći financijeri te organizacije iskoristili tako da se uvede red i vidi kakav je i koliki utjecaj Kine te da se rad učini transparentnijim. Ovako, povlačenjem svojeg financijskog uloga oni WHO ostavljaju na milost i nemilost Kine ili nekog drugog tko će onda imati veći financijski utjecaj na organizaciju.

 Logicno objasnjenje ako ti je stalo da WHO ne propadne. Ako ti nije stalo sto ce bit sa WHO onda nije logicno. 

Ovisi kako gledas na WHO. Rekao bi meni ni iz dzepa ni u dzep, ali ne mogu biti u to siguran jer ne znam koliko hrvatskog novca zavrsava u WHO? 

Kakve mi u Hrvatskoj imamo koristi od WHO da bi ih financirali? Pitam jer ne znam. Ovako laicki cini mi se da nas zdravstveni sustav nema nikakve koristi. Mozda i ima pa se isplati to financiranje.

Isto se moze zapitati i prosjecan poreski platisa iz SAD ili bilo koje druge drzave.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
15 godina
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi

A joj kako neki mogu srat.

 

EU je povrsinom, brojem stanovnika i budgetom dovoljno dobra usporedba, pa eto i tu za EU parlament izbore odredjujemo kad je kćerka cara Franca dobila prvu mjesecnicu, a pruski prijestolonasljednik prvi put skinio junf.

 

Još kad se uzme u obzir kad je Katarina Velika prvi put pojebala konja, izbori u EU su isto podlozni prevari preko pošte i korumpiranirh elektroarata.

 

Kažu da je propadanjem Zetor traktora EU skrenula uljevo jer je priprost desnicarski puk morao dulje bit na polju, rukama žnjeti pasulj, pa su na izbore stigli tek tri ravnodnevnice po koptskom kalendaru kasnije.

 

Zato su napravili Stonehenge da EU glasa u isto vrijeme!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
VladimirLem kaže...

Znam za to. Nažalost WHO je pokleknuo pred Kinom i njenim lažima. To opet ne znači da je ovo rješenje.

 Pa i Trump je pokleknuo. Može sad on kriviti druge, ali sam je svojevoljno progutao kinesku priču.

 

Inače, SAD je imao u Kini ljude iz CDCa, kojih je 2/3 Trump otpustio. Upravo ti ljudi na terenu su im trebali biti relevantan izvor informacija.

 

The CDC’s China headcount has shrunk to around 14 staffers, down from approximately 47 people since President Donald Trump took office in January 2017, the documents show. The four people, who spoke on condition of anonymity, said the losses included epidemiologists and other health professionals.

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-china-cdc-exclusiv/exclusive-u-s-slashed-cdc-staff-inside-china-prior-to-coronavirus-outbreak-idUSKBN21C3N5

 

A imao je i gomilu brifinga na kojima su ga njegovi upozoravali, ali je odbijao išta poduzeti da ne ugrozi jedini adut koji je imao za izbore - rast ekonomije. Takva štetočina i nesposobnjaković, a vi ga i dalje branite i podržavate.

 

WHO je zeznuo sve jednako, ali samo Trump, koji silom mora naći krivca da sebe opere izvodi ovakav cirkus. Već je razjebao nekoliko međunarodnih organizacija i paktova jer je običan nepismen građevinski poduzetnik koji nema pojma o globalnoj politici i geostrateškim odnosima, niti ga tuđa patnja imalo dira.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
texas.bug kaže...

 Kakva hrpa gluposti 

Glasanje utorak nakon prvog ponedjeljka u studenom za predsjednika SAD-a uvedeno je 1845.za cijele SAD. Razlog je tehnoloski napredak odnosno željeznica i telegraf. Od 1789. i prvih izbora do 1845. su drzave same određivale tocan dan izbora.

Studeni je inace zgodan jer onda zavrsavaju poljoprivredni radovi i glasaci se mogu posvetit politici vise, a jos nisu nastupili zimski uvjeti koji otezavaju prijevoz do biralista.

Utorak logicno je izabran, jer ponedjeljak nije prikladan za glasanje zbog toga sto je glasacima cesto trebalo vremena od udaljenih farmi do biralista, a nedjelja je dan za crkvu i odmor, tako da se na put kretalo u ponedjeljak i glasalo utorak i zatim povratak kuci. Srijeda je iskljucena za glasanje jer su se srijedom odrzavali poljoprivredni sajmovi.

U danasnje vrijeme u nekim drzavama taj utorak je blagdan.

 

Elektorski sustav postoji od 1787. Odraz je toga sto je SAD federacija drzava sa razlicitim brojem stanovnika, i kombinira utjecaj svake pojedine drzave sa ukupnom populacijom, na nacin hipotetski govoreci cak i kad bi postojala jedna drzava koja bi imala sama vise od pola stanovnika cijelih SAD, opet ta drzava ne bi sama mogla izabrati predsjednika iako bi imala najvise elektora i najveci utjecaj, ali ne i vecinu elektora i tako je ocuvan utjecaj i manjih drzava. 

Postoji i praktican razlog goleme zemlje sa rastrkanim stanovnistvom gdje kandidati se nisu mogli predstaviti svim biracima u "zabacenim" dijelovima drzave, pa su ti isti birali pouzdanog elektora koji je u njihovo ime otisao u Washington i birao predsjednika. Vrlo prakticno je to bilo u uvjetima komunikacije i prometa 1787. 

 

 

 Nisi naravno ništa osporio, samo si 'pojasnio' da su svi ti razlozi odavno izgubili svaki smisao. Ako je nekada bilo opravdano da budu u utorak, danas više nema opravdanja, a činjenica je da radni dan otežava mnogima glasanje.

 

Elektorski sustav je nepravedan jer nekima daje veća prava, ali pošto su tvoji istomišljenici onda je u redu. Biraju zajedničkog predsjednika svih građana, a ne svih država, i zato bi svi građani trebali imati jednaka prava. Već imaš Senat, gdje svaka država daje po dva čovjeka, bez obzira na veličinu, a i u Kongresu su manji nadzastupljeni.

 

Cvilite o navodnoj neravnopravnosti 'lijevih medija', a stvarna ravnopravnost vam nije ni u primisli.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twitter

Prevare i bez pošte nisu rijetkost. Ono što je uočljivo je da u pravilo varaju uvijek republikanci.

 

When reports began circulating last week that voting machines in Texas were flipping ballots cast for Beto O’Rourke over to Ted Cruz, and machines in Georgia were changing votes for the Democratic gubernatorial candidate Stacey Abrams to those for her Republican opponent, Brian Kemp, it would not have been unreasonable to suppose that those machines had been hacked. After all, their vulnerabilities have been known for nearly two decades. 

https://www.newyorker.com/news/news-desk/how-voting-machine-errors-reflect-a-wider-crisis-for-american-democracy

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
texas.bug kaže...
Kakva hrpa gluposti 

Ja veoma cesto, sve cesce u biti, pisem suludo netocne komentare na dorumu, u nadi da ce netko naici sa kvalitetnim argumentom.

No, eto, nekidan je nekoliko ljudi tvrdilo da je Hitler bio socijalist, a da je KKKu smanjena moc putem otvorenog dijaloga :D.

 

Zato sam i tebi prvotno odgovorio u konktekstu anegdote o bestijalnom seksu ruske vladarice.

 

No ajmo ozbiljnije :D.

 

texas.bug kaže...
Glasanje utorak nakon prvog ponedjeljka u studenom za predsjednika SAD-a uvedeno je 1845.za cijele SAD. Razlog je tehnoloski napredak odnosno željeznica i telegraf.

Sto ima smisla i danas, 175 godina kasnije, jer jos uvijek koristimo telegraf, a u medjuvremenu nisu izmisljeni ICE motori, avioni, internet i mobilne mreze.

 

texas.bug kaže...

Studeni je inace zgodan jer onda zavrsavaju poljoprivredni radovi i glasaci se mogu posvetit politici vise, a jos nisu nastupili zimski uvjeti koji otezavaju prijevoz do biralista.

1910. je bilo 13 milijuna radnika u poljoprivredi - danas ih je oko milijun i pol, sa sezonalnim radnicima dosegne i do 2.5 milijuna.

 

Substantial demographic change among farmworkers has occurred since the mid-20th Century. In 1954, there were 2.73 million hired agricultural workers in the US[10] The 61 percent reduction in farmworker numbers between then and 2012 occurred despite an agricultural output increase of about 140 percent,[11] serving a population that increased by 93 percent over that period.[12] Whereas 74.7 percent of hired farmworkers were seasonal in 1954,[10] 74 percent were year-round employees in 2012.[13]

 

https://www.nass.usda.gov/Charts_and_Maps/Farm_Labor/fl_frmwk.php

https://en.wikipedia.org/wiki/Farmworker#Demographics

 

Znaci, za mjerilo i dalje treba uzeti populaciju koja je u konstantnom opadanju od 1910. 

Ako ne znas engleski - populacija radnika u poljoprivredi ja pala za 61% u zadnjih 60 godina, skoro 90% u 100 godina.

 

 

texas.bug kaže...

Utorak logicno je izabran, jer ponedjeljak nije prikladan za glasanje zbog toga sto je glasacima cesto trebalo vremena od udaljenih farmi do biralista, a nedjelja je dan za crkvu i odmor, tako da se na put kretalo u ponedjeljak i glasalo utorak i zatim povratak kuci.

 

Ajmo ponoviti.

 

Broj poljoprivrednika je pao za gotovo 90% u zadnjih 100 godina. Populacija je porasla za 300%.

 

texas.bug kaže...

Srijeda je iskljucena za glasanje jer su se srijedom odrzavali poljoprivredni sajmovi.

 I jos jednom.

 

Broj poljoprivrendnika je pao za gotovo 90% u zadnjih 100 godina. Populacija je porasla za 300%.

 

 

texas.bug kaže...

U danasnje vrijeme u nekim drzavama taj utorak je blagdan.

Po procjenama za 2019. - 58,278,604‬ stanovnika zivi u drzavama u kojima je to blagdan - sto je  18% populacije.
EDIT - ako se oduzme New York sa oko 20 milijuna stanovnika - postotak ispadne jos manji :D.
(Vecina tih blagdana je uvedena u recentnoj povijesti)

 

texas.bug kaže...

 

Postoji i praktican razlog goleme zemlje sa rastrkanim stanovnistvom gdje kandidati se nisu mogli predstaviti svim biracima u "zabacenim" dijelovima drzave, pa su ti isti birali pouzdanog elektora koji je u njihovo ime otisao u Washington i birao predsjednika. Vrlo prakticno je to bilo u uvjetima komunikacije i prometa 1787.

Da, od 1787. do danas nije bilo nikakvog napretka pa Trump i dalje na partije golfa putuje Pony Expressom kojime ujedno i salje tvitove glasackom tijelu.
Ovo me podjseca na onu retardiranu Trumpovu platformu o spasavanju biznisa rudarenja ugljena.
Znate li koliko danas rudara ugljena aktivno radi u USA?
Manje od 50 000 - sto je broj sezonskih radnika na Jadranu :D.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 22:54 (wyks).
15 godina
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
Visak kaže...

Prevare i bez pošte nisu rijetkost. Ono što je uočljivo je da u pravilo varaju uvijek republikanci.

 

When reports began circulating last week that voting machines in Texas were flipping ballots cast for Beto O’Rourke over to Ted Cruz, and machines in Georgia were changing votes for the Democratic gubernatorial candidate Stacey Abrams to those for her Republican opponent, Brian Kemp, it would not have been unreasonable to suppose that those machines had been hacked. After all, their vulnerabilities have been known for nearly two decades. 

https://www.newyorker.com/news/news-desk/how-voting-machine-errors-reflect-a-wider-crisis-for-american-democracy

 

 Valjda je varalici najvise ocito da je plodonosnije varati na uredjaju koji potencijalno moze pretvoriti vise glasova u zeljene, nego pojedinacno mjenjati svaki glas rucno :D.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
Judg3 Dr3dd kaže...

 

 

"Dokaza nema"? Samo ako koristite isključivo CNN & ostale lijeve fake news droge, a i to samo novija izdanja. Prethodnih desetljeća i godina drugovi su trubili nešto sasvim drugo:

 

Sorry, Twitter, But Trump Is Right About Mail-In Ballots

"Concerns about mail-in voting and fraud aren’t new. A bipartisan Commission on Federal Election Reform, co-chaired by former President Jimmy Carter and former Secretary of State James Baker declared, "Absentee ballots remain the largest source of potential voter fraud.”

 Kažu da je dopisno glasanje najveći potencijalni izvor prijevare. Ne sigurni, nego potencijalni. Što Trump kaže:

There is NO WAY (ZERO!) that Mail-In Ballots will be anything less than substantially fraudulent. Mail boxes will be robbed, ballots will be forged & even illegally printed out & fraudulently signed. The Governor of California is sending Ballots to millions of people, anyone.....

 

Znači on kategorički tvrdi da će se dogoditi značajna prevara, a za to nema dokaza. Također iznosi netočne činjenice. Čak i link koji si ti dao uzima za normalno da predsjednik piše gluposti:

 

Per usual with President Trump, there’s a lot he gets wrong. Is it true that California is “sending Ballots to…anyone living in the state?” No. They are sending ballots to “all registered voters.” 

....

Does this mean mail-in ballot fraud is widespread? A threat to democracy? Not necessarily.

 

Ima li opasnosti za prevaru - ima.

Događaju li se prevare i drugim načinima - događaju.

Može li Trump kategorički tvrditi da će se nešto dogoditi bez dokaza - ne može.

Ima li Trump skriveni razlog da spriječi dopisno glasanje - ima.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twitter

A nakon ovakvog rezoniranja vise nista nije bitno!

 

Rijeci koje su Trumpu izasle iz usta nisu bitne jer rijeci koje je glasnicama pretvorio u zvuk nisu rijeci koje je mozak predocio u onome sto se kolokvijalno zovje svijest.

 

Tako da, casni sude, kad sam ja rekao da je vasa majka kurva, a zena nije vrijedna ni toga, ja sam mislio reci da siromasima treba pomoci kao i ubogima jer njihovo je kraljevstvo Bozije.

 

Milosevic isto nama nije objavio rat - to sto je kao predsjednik drzave reko "Ja Hrvatskoj objavljuem rat" ne znaci da je to postala sluzbena politika njegove vlade. To je bilo na presici Drzavne TV, pa su oni krivo prenjeli, pa se svi pitamo zasto je Milosevic sa svima ratovao... A coek ni kriv ni duzan.

Milosevic je nevin, kao i kurvetina od suceve majke!

Pravda za sve1

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
Rootsman kaže...

Pa, zaboga, i Republikanci su svojevremeno bili uhvaćeni sa prstima u ballotima.

 

Ni ovo ti nije točno. istina je da su uglavnom pokušavali varati republikanci, ali iz ovog ili onog razloga, nikad nisu uhvaćeni - sankcionirani.

edit: sad vidim da je već demantirano, ali neka.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 23:26 (Zechina).
8 godina
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
texas.bug kaže...

 Steta, jer WHO je pouzdana organizacija od pocetka pandemije 

 

Mogao si onda i staviti datum, pa bi to imalo smisla. jer, činjenica je, ispočetka se uopće nije znalo kako se virus širi. Ovo što prenosiš, kao picajzle svi Trumperi prenose, jedino uvijek zaborave da je Kina već nakon 5 dana (u prvom mjesecu, kad je to objavljeno) upozorila da se prenosi s čovjeka na čovjeka, a u roku 2 dana WHO to i prenio.

15 godina
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
Judg3 Dr3dd kaže...
And the Public Interest Legal Foundation (PILF) just released data that more than 28 million ballots by mail went unaccounted for from 2012 to 2018, with more than one million going to the incorrect address in 2018 alone."

 

 PILF, na opcu svjetsku zalost nije naziv kategorije na PornHubu vec jedna od mnogih konzervativnih organizacija kojima se vec svi smiju po USA. Ali eto budale po Balkanu umjesto po MILFu drkaju po PILFu.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Public_Interest_Legal_Foundation

 

Ovo je ta velebna studija peer-reviewana od Sokrata do danas, na kojoj je doktoriralo 77 milijuna naucnika i Velimir Bujanec.

Malo su se zajebali, pa su na listu "aliena" stavili i rodjene Amerikance.

 

Kruze glasine da je 1982. neregistrirani imigrant usao u nekoliko tisuca americkih gradova i orobio ih za 359 milijuna dolara.

U kuloarima ga naivaju "ET"

 

Kako te nije sramota pisat ovakve pizdarije?

 

Ima i nastavak :D.

(J. Christian Admas - covjeka koji stoji iza ovih umobolnih spisa, gle cuda, Trump je postavio u svoju izbornu komisiju

https://en.wikipedia.org/wiki/Presidential_Advisory_Commission_on_Election_Integrity )

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 23:54 (wyks).
14 godina
odjavljen
offline
Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twitter

Stvarno je nevjerojatno s kakvim "argumetnima" ovi desničari nastupaju lol, sram me je za njih.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 7 hvala 1
15 godina
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
Jakovp kaže...

Stvarno je nevjerojatno s kakvim "argumetnima" ovi desničari nastupaju lol, sram me je za njih.

 Pazi ludosti.

 

Kao argument podneses nekoliko studija raznolikih strucnjaka i profesora sa raznih sveucilista - kojima je najveci grijeh u zivotu vjerojatno to sto ne odvajaju plastiku u kantini. Mozda neki puse.

 

No mi bi prema ovome gore trebali slusati ovog lika:

https://www.insidesources.com/sorry-twitter-but-trump-is-right-about-mail-in-ballots/


Ovo je autor clanka:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Graham_(radio_personality)

 

Graham's comments about Muslims weren't the first to get him into trouble with his employers. According to news accounts, he has been fired twice from radio hosting jobs for on-air statements. His most recent termination was in 1999 when he was working as a radio talk-show host on WBT in Charlotte. Just hours after the shootings at Columbine High School in Colorado, Graham told listeners that the killing of athletes at the school was "one minor benefit of this otherwise horrible story."

 

Judg3 Dr3dd kaže...
And the Public Interest Legal Foundation (PILF) just released data that more than 28 million ballots by mail went unaccounted for from 2012 to 2018, with more than one million going to the incorrect address in 2018 alone."

Sto se tice konkretne tvrdnje:

 

Nije tocna - 28 milijuna listica nije "nestalo" vec alocirani listici nisu iskoristeni.

To je kao da kazete da ako grad ima 100 glasaca, pa DIP posalje 100 listica, a glasa samo 10, da je 90 listica "nestalo". Nije nestalo, vec nije iskoristen ocekivan broj.

U USA neki ljudi se predbiljeze za glasanje preko poste - pa im se posalje listic, no kao i vecina ljudi kod nas, dio ljudi se ne odazove na glasanje, i jednostavno ne iskoriste listic. Eto, ljudi bacili listic u smece.

 

https://www.snopes.com/fact-check/mail-in-ballots-missing/

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2020 0:49 (wyks).
5 godina
protjeran
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
Vidim da tema posustaje pa ću, kako nemam ništa (novoga) za dodati, završiti tako da ekstremnim desničariima podignem tlak i uzrokujem moždani (?).
Evo zvijezde za kraj ;)
Pis on ju :P
Moj PC  
1 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice