Trenutačna digitalna plaćanja u eurima mogla bi po

poruka: 9
|
čitano: 5.146
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Trenutačna digitalna plaćanja u eurima mogla bi po".
14 godina
offline
Trenutačna digitalna plaćanja u eurima mogla bi po

Zaba mi traži 100 kn za trenutačnu transakciju. I dalje mi nije jasno kako je moguće da se takva digitalna usluga smije tako masno naplaćivati... Podsjeća me na pljačku naplaćivanja SMS-ova prije pojavljivanja IMs.

Nadam se da će fintech i dalje napredovati i biti sve veća noćna mora za ove lopove bankare.

 

Nekako se nadam da će novi Twitter, a la WeChat možda malo uzdrmati stvari.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2022 12:43 (BarbaVeli).
 
10 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Trenutačna digitalna plaćanja u eurima mogla b
Tržište je vec uzdrmano otvaranjem platnog prometa fintech kompanijama međutim trebat ce vremena da se paradigma promijeni. Dosta nas koristi revolut ali malo je oni koji su se u potpunosti prebacili na revolut (primaju placu, zatvorili bankarski racun) ili slican servis. Malo tu fali još konkurencije pa da i banke skuže da im ekipa odlazi i pocnu nuditi povoljnije usluge.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Trenutačna digitalna plaćanja u eurima mogla b

Glupo pitanje - jel Keks pay instantno plaćanje?

 

Jer ovo da ZABA to naplaćuje 100 kuna, a Erste (preko svoje kćeri firme) daje besplatno mi je van svake pameti.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
offline
Re: Trenutačna digitalna plaćanja u eurima mogla b
Bukva kaže...

Glupo pitanje - jel Keks pay instantno plaćanje?

 

Jer ovo da ZABA to naplaćuje 100 kuna, a Erste (preko svoje kćeri firme) daje besplatno mi je van svake pameti.

 Keks je instant samo za ako su pošiljatelj i primaoc na Erste banci (a unutar njihove mbanking aplikacije već odavno je instant kada se šalje korisniku unutar banke) svima ostalima je ista priča, jedan i više dana da nekome sjedne novac.

Stoja
9 godina
offline
Re: Trenutačna digitalna plaćanja u eurima mogla b
već par godina postoji instant plaćanje između banaka u Hr, besplatno, osim ako Erste još nije u tome...
15 godina
offline
Re: Trenutačna digitalna plaćanja u eurima mogla b
digitall kaže...
već par godina postoji instant plaćanje između banaka u Hr, besplatno, osim ako Erste još nije u tome... Mislim da Erste nije.

Mislim da erste nije u tome, Čak bi rekao da više banaka nije u tome nego što je.

Znam za Zabu i PbZ da jesu.

 

Evo naš'o na Fininim stranicama (valjda je ažurno)

NKSInst platni sustav započeo je s radom 29. listopada 2020. godine, a sudionici sustava su:

- Addiko Bank d.d.

- BKS BANK AG, Glavna podružnica Hrvatska

- Hrvatska poštanska banka d.d.

- Istarska kreditna banka Umag d.d.

- Partner banka d.d. 

- Privredna banka Zagreb d.d.

- Zagrebačka banka d.d.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2022 15:48 (JackIsBack).
16 godina
offline
Re: Trenutačna digitalna plaćanja u eurima mogla b
Stoja kaže...
Bukva kaže...

Glupo pitanje - jel Keks pay instantno plaćanje?

 

Jer ovo da ZABA to naplaćuje 100 kuna, a Erste (preko svoje kćeri firme) daje besplatno mi je van svake pameti.

 Keks je instant samo za ako su pošiljatelj i primaoc na Erste banci (a unutar njihove mbanking aplikacije već odavno je instant kada se šalje korisniku unutar banke) svima ostalima je ista priča, jedan i više dana da nekome sjedne novac.

Možeš otvoriti posebni keks račun na kojem će ti instant sjesti novci ili ih možeš instant poslati, bez obzira u kojoj si banci.

Prebacivanje novaca s keks računa na račun tvoje banke (koja nije Erste) ide po standardnim bankarskim pravilima (dan dva za transakciju).

I`m silicon-based life-form
10 godina
offline
Re: Trenutačna digitalna plaćanja u eurima mogla b
Meni je vise zanimljivo zbog cega ih sad to smeta, a bilo je skroz prihvatljivo prethodnih x godina.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Trenutačna digitalna plaćanja u eurima mogla b

dala baba dinar da uđe u kolo, a kad se kolo zavrtilo, dala bi dva da izađe...

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice