Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se čini

poruka: 90
|
čitano: 21.377
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se čini".
7 godina
neaktivan
offline
Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se čini

Poanta? Opravdavaš Apple s ovom Nokiom koja je također debelo precjenjena? Ja sam već rekao nijedan mob ne vrijedi 5000 kuna.

A ovo Romanovo ti je 545 kruna mjesečno na 24 rate, 64gb model s 2 gb interneta pa si računaj koliko ti je to u kunama.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
Feudalac kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Ajmo redom, da li ti možeš spojiti iPhone na komp (windows) i bez ikakvog programa kopirati videa, glazbu, slike?????? Svaki android može (od uređaja za 500kn pa do uređaja od 7.000kn).

Što se tiče kompatibilnosti, nju sam samo spomenu, a ona ne postoji, i vjeruj mi nije samo Google kriv, tu je i tvoj prijatelj Apple isto kriv.

Ajmo na ekran i video. Osobno imam LG G6 koji ima omjer ekrana 18:9 i svaki video reproduciran preko njegove predinstalirane aplikacije za video pušta video preko cijelog ekrana, jedino preko Youtube-a nije cijeli ekran, ali to se riješava i postoji aplikacija za skinuti sa weba i Youtube se prikazuje preko cijelog ekrana. Tako da tvoja priča ne stoji.

Inače LG G6 sam platio 3.800 i dobio LG 43" Smart TV gratis, toliko o bestbuy uređaju godine.

Naravno da Apple nikada nije radio best buy uređaje jer on ni ne zna za tu kategoriju, ali molim te ne opravdavaj cijenu iPhone-a X sa njegovom superiornošću jer ona ne postoji, postoji samo u slijepim kupcima koji vjeruju marketinškim bombama od Apple-a koji ih bombardira na svakodnevnoj bazi. 

Nemam ništa protiv ljudi koji kupuju Apple, ali kada me počnu uvjeravati da je Apple najbolji i da vrijedi te cijene, jednostavno popizdim.

Nikada mi nije palo na pamet da ja sa flagship android uređajem uvjeravam nekoga sa Apple proizvodom da je trebao kupiti android flagship uređaj, dok obrnutu situaciju često doživljavam. Zašto, šta vas muči što mi imamo Android uređaje i zašto bi morali imati Apple uređaje - totalna glupost.

 Da ne kažem da ne moramo kupovati zasebno punjače i dodatna osiguranja, slušalice i tako to, a naravno cijena svih tih "sitnica" doseže cijenu od par tisuća kuna, bravo Apple počeo si nešto naplaćivati što svi ostali daju besplatno u paketu sa uređajem.

 Eto - 18-9 nije problem kada je na androidu, samo youtube ne prikazuje cijeli video, samo treba skinuti aplikaciju za to itd (da ti kažem i da netflix ni na jednom ne radi tako da prikaže sve piksele videa i pri tome koristi sve piksele ekrana, što bi mi rekao?). Stvar je u tome da 16:9 video, kao ni bilo koji drugi format ne ide nativno na taj ekran - ili se reže, rasteže ili ostavlja crno sa strana bočnih ili gore/dolje. Spomenuo sam i TV jer je to univerzalan problem tako da govoriti o nekom nedostatku desetke je apsolutno smiješno.

 

tko je ovdje ikoga uvjeravao da je apple najbolji? Tko je rekao da vrijedi te novce? Ja, ikada? Problem je što vi apple hejteri konstantno i predvidivo čitate tuđe izjave kako odgovara vašim mržnjom zaslijepljenim mozgovima. Daj se opusti i pročitaj točno što sam napisao te mi nemoj podmetati da sam rekao ili mislio nešto što nisam.

Evo u temi sam napisao da nitko ne mora imati apple a pogotovo da ne mora imati najnoviji i najbolji model. Jesam li napisao da ima more kineza koji će biti sretni da dobiju desetinu cijene desetke? Kako onda možeš napisati ovakve gluposti?

Ti sad još okrećeš pilu naopako i tvrdiš da te netko uvjerava da moraš imati iphone, a ja ovdje vidim samo gomilu hejtera koji pljuckaju po appleu i izmišljaju da je netko rekao nešto što nije ni pomislio reći. Kako možeš tako nisko pasti?

 Video se na 18:9 samo razvuče, dijelovi se vjerojatno izgube, ali to se ne primjeti i slika ne izgleda razvučena ili tako nešto. Inače baš LG G6 ima sve gluposti za Netflix (Dolby Vision HDR - da li to ima Apple).

Što se tiče uvjeravanja koji je bolji nisam mislio na nikoga sa foruma, tako da nemam pojma šta se ti pjeniš i zašto se osjećaš prozvanim. 

Vjerujem da većina ljudi koji komentiraju protiv Apple-a nisu hejteri nego pljuju po cjenovnoj politici Apple-a, žao mi je što si ti toliko na to osjetljiv, kao da si osnivač Apple-a, a ne samo korisnik njihovih proizvoda.

I ja nisam ništa nisko pao nego se ti osjećaš ugroženo kada netko ima nekakvu kritiku protiv Apple-a - jel možda radiš za njih pa su ti isprali mozak pa ne vidiš nedostatke koje jako puno ljudi spominje i to ne u RH nego u svijetu?

Ili možda misliš da je to zavjera androidaša koji žele popljuvati sveti Apple - please reality check.

13 godina
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
dustydaman kaže...

Poanta? Opravdavaš Apple s ovom Nokiom koja je također debelo precjenjena? Ja sam već rekao nijedan mob ne vrijedi 5000 kuna.

A ovo Romanovo ti je 545 kruna mjesečno na 24 rate, 64gb model s 2 gb interneta pa si računaj koliko ti je to u kunama.

Poanta, i to nekoliko 

 

Poanta prva; Uvijek su postojali, postoje i postojat će gadgeti koji imaju cijenu, svidjelo se to nekom ili ne. 

Poanta druga; stavili ste tarifu sa SAMO 2GB interneta, vrlo mizerno, što niste neku bogatiju tarifu uzeli u obzir. 

Poanta treća; 545.00 kuna x 24 mjeseca = 13.080.00 kuna, nisam toliko konzultirao tarife naših operatera pa nisam siguran koliko je to jeftinije, jednako cijenom ili skuplje, ali da je iznos je. 

Poanta četvrta; ja ću radije uzeti negdje za cash novac, solarno plaćanje, pa i dobiti 5% popusta, idealno bi bilo u USA, nije da nemam opciju, ako čovjek nije zaveden pod njihovim poreznim sustavom, pa ga jednokratno platim do 10.000.00 maksimalno! 

 

Uz jednu malu ogradu, ja ću uzeti novi iPhone tek iduće godine negdje u ovo doba, jer ću pikati prema nečemu tipa iPhone XL/X Plus! 

ATJ Lučko
16 godina
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
dustydaman kaže...

Poanta? Opravdavaš Apple s ovom Nokiom koja je također debelo precjenjena? Ja sam već rekao nijedan mob ne vrijedi 5000 kuna.

A ovo Romanovo ti je 545 kruna mjesečno na 24 rate, 64gb model s 2 gb interneta pa si računaj koliko ti je to u kunama.

Cijene su malo nize nego HR. 11.500 model sa 64 gb memorije - 20% trenutna razlika u tecaju = 9200 kuna.Ali razlika u primanjima je 5-6 puta. Ovdje je prosjecna placa 24-26.000 kruna + 1250 kruna mjesecno za dijete do njegove 16 godine. 2 djece 2500 + 250 kruna dodatka = 2750 kruna.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
ATJLučko kaže...

Poanta, i to nekoliko 

 

Poanta prva; Uvijek su postojali, postoje i postojat će gadgeti koji imaju cijenu, svidjelo se to nekom ili ne. 

Poanta druga; stavili ste tarifu sa SAMO 2GB interneta, vrlo mizerno, što niste neku bogatiju tarifu uzeli u obzir. 

Poanta treća; 545.00 kuna x 24 mjeseca = 13.080.00 kuna, nisam toliko konzultirao tarife naših operatera pa nisam siguran koliko je to jeftinije, jednako cijenom ili skuplje, ali da je iznos je. 

Poanta četvrta; ja ću radije uzeti negdje za cash novac, solarno plaćanje, pa i dobiti 5% popusta, idealno bi bilo u USA, nije da nemam opciju, ako čovjek nije zaveden pod njihovim poreznim sustavom, pa ga jednokratno platim do 10.000.00 maksimalno! 

 

Uz jednu malu ogradu, ja ću uzeti novi iPhone tek iduće godine negdje u ovo doba, jer ću pikati prema nečemu tipa iPhone XL/X Plus! 

Nisam jer nisam ja to ni linkao ali autor sklike ti je objasnio ispod tvog posta sve.

545 kRuna majstore, kRuna. Znači 13080 kRuna a to ti je 10045 kuna. Daj gledaj malo.

13 godina
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
dustydaman kaže...
ATJLučko kaže...

Poanta, i to nekoliko 

 

Poanta prva; Uvijek su postojali, postoje i postojat će gadgeti koji imaju cijenu, svidjelo se to nekom ili ne. 

Poanta druga; stavili ste tarifu sa SAMO 2GB interneta, vrlo mizerno, što niste neku bogatiju tarifu uzeli u obzir. 

Poanta treća; 545.00 kuna x 24 mjeseca = 13.080.00 kuna, nisam toliko konzultirao tarife naših operatera pa nisam siguran koliko je to jeftinije, jednako cijenom ili skuplje, ali da je iznos je. 

Poanta četvrta; ja ću radije uzeti negdje za cash novac, solarno plaćanje, pa i dobiti 5% popusta, idealno bi bilo u USA, nije da nemam opciju, ako čovjek nije zaveden pod njihovim poreznim sustavom, pa ga jednokratno platim do 10.000.00 maksimalno! 

 

Uz jednu malu ogradu, ja ću uzeti novi iPhone tek iduće godine negdje u ovo doba, jer ću pikati prema nečemu tipa iPhone XL/X Plus! 

Nisam jer nisam ja to ni linkao ali autor sklike ti je objasnio ispod tvog posta sve.

545 kRuna majstore, kRuna. Znači 13080 kRuna a to ti je 10045 kuna. Daj gledaj malo.

Vrlo vjerojatno Švedske krune, no ja sam baratao sa Danskima! 

Uglavnom kolega, ja imam tarifu sa 8GB interne memorije, pa stavi onda stavi koliko stoji iPhone sa onom najjačom tarifom, da vidim koja je cijena?! 

Očigledno u Skandinavskim zemljama ali i Danskoj uz bolji standard, Veću platežnu moć, ALI i niže poreze, barem na mobitele! 

ATJ Lučko
14 godina
protjeran
offline
Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se čini

Zajebali su se u Apple-u, mogli su bez problema jos 500$ dolara uzet po komadu uz minimalni pad prodaje...

Moj PC  
9 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
ansha kaže...

Zajebali su se u Apple-u, mogli su bez problema jos 500$ dolara uzet po komadu uz minimalni pad prodaje...

 To je na žalost istina.

6 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
Romano kaže...

ja u clanku uopce ne vidim kako je on obrazlozio zasto je telefon jeftiniji nego se nama jadnicima to pricinjava. Kako doci do telefona koji kosta kao svetog Petra kajgana, ali to se vama samo cini jer ako ne jedete i ne pijete nista 10 dana, ustvari vam je taj telefon djabe.

 

 Opća percepcija je da je skup. Nama jest. Jer nemamo novca za njega. Ali je Tim Cook u pravu, jer ja u lokalnom kafiću svakodnevno viđam iste face dok prolazim kraj njega. Kad se zbroje sve kave, cigarete i novine, onda to godišnje odnosi lijepi iznos novca iz džepa. Sviđalo se to nekome ili ne. Pa neka si svako posloži redoslijed troškova i što mu je važnije.

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
BlueMax kaže...

Next level jebanja u zdrav (?) mozak!

Nisam čitao komentare, jel se javio neki biser koji i ovo opravdava?

 Uvijek. Ti sigurno na sebi nemaš ama baš nikakav komad markirane odjeće ili obuće? Teško. I to nije niti preskupo niti precijenjeno nego je taman za tvoje potrebe? Nekome je iphone x taman za njegove potrebe i može si ga kupiti. Nazvao ti nekoga biserom ili ne.

6 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
deckard kaže...

Najbolja spika je da dobiješ određenu vrijednost za novac i pregršt novih tehnologija. Mda. I koliko će to govno koštati za godinu dana, da ne pričamo o dvije godine pa da vidimo vrijednost? Ovo je prevršilo svaku mjeru, sad se takmiče tko će nabiti višu cijenu jer na drugačiji način (nadasve tehnologijama i mogućnostima) više očito ne mogu prosječnom Joeu (koji je već pomalo umoran od novotarija svako malo i više se ne snalazi u svemu tome) objasniti u čemu im se roba razlikuje od one 3-4 puta jeftinije i/ili 3-4 godine starije i zašto sada smartphone umjesto 500 baksa košta preko 1000. Valjda misle da će tenikre odmah pomisliti kako je to ipak nešto vrijedno kad toliko košta. Da je takav izašao prije 5-6 godina u vrijeme uređaja kakvi su onda bili vani, ajd još bih i razumio. Danas kad imaš na tržištu gomilu stvari koje rade slično ovo spada u teško navlačenje overshitera. Treba u narednom modelu izbušiti negdje rupu da se kroz nju može prikvačiti cijena ugravirana na zlatnoj pločici kako bi sve dobilo bolji smisao.

 Stvarno si pomiješao sve i svašta.

 

- " I koliko će to govno koštati za godinu dana, da ne pričamo o dvije godine pa da vidimo vrijednost? " - drži cijenu bolje od svih mojih Androida

- "Ovo je prevršilo svaku mjeru, sad se takmiče tko će nabiti višu cijenu" - samo neka se natječu; dok ide - ide. Time se rukovodi svaki trgovac.

 

- "objasniti u čemu im se roba razlikuje od one 3-4 puta jeftinije i/ili 3-4 godine starije"- pa svaki dan mu reklamama objašnjavaju razlike, a nema nikakvog smisla uspoređivati nešto što je 3-4 starije

 

- "Da je takav izašao prije 5-6 godina u vrijeme uređaja kakvi su onda bili vani, ajd još bih i razumio." - da je baba muško... A tek da je Nikola Tesla imao iphone... Ihaaaaaaaaaajjjjj!

 

- "Danas kad imaš na tržištu gomilu stvari koje rade slično " - rad donekle slično ali nikako i jednako

 

 

 

 

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
ATJLučko kaže...

Vrlo vjerojatno Švedske krune, no ja sam baratao sa Danskima! 

Uglavnom kolega, ja imam tarifu sa 8GB interne memorije, pa stavi onda stavi koliko stoji iPhone sa onom najjačom tarifom, da vidim koja je cijena?! 

Očigledno u Skandinavskim zemljama ali i Danskoj uz bolji standard, Veću platežnu moć, ALI i niže poreze, barem na mobitele! 

Švedska je stranica, daj gledaš ti ili trolaš tu sa Dancima i izvlačiš se sad. Ma jebe mi se za tarife, pusti to, nije tema nego čisti mob i njegova napumpana ''vrijednost''. A šta misliš da oni imaju neke jebeno skupe tarife gore, vjerojatno su i jeftinije i nude više od naših. Evo, išao sam sad na dotičnu stranicu pošto se radiš grbav ili si lijen sam istražiti. 256 GB mob bez ičega ti je 10129 kuna a 64 GB je 8824 kn. Kod nas u VIPu samo uređaj 256 GB je 12000 kn a 64 GB 10000 kn, kak su naši majstori to lijepo zaokružili . Još da dođem do onih dodatnih adaptera, carea, kurca palca šta ja znam šta sve još nabila bi se ta razlika, uf.... Pa ti sad uspoređuj i dalje i nastavi braniti. Nadam se da ti ne moram crtati sljedeći put.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2017 20:22 (dustydaman).
6 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
BlueMax kaže...
Feudalac kaže...
BlueMax kaže...

Next level jebanja u zdrav (?) mozak!

Nisam čitao komentare, jel se javio neki biser koji i ovo opravdava?

 Za američke uvjete, to je sasvim podnošljivo. 18 dolara mjesečno je sedmica, 60 do 100 tarifa. na tih 100 dodati još petnaest je stvarno par kavica. nije da nema tipa 20% kupaca koji kupuju direktno, za keš.

na kraju krajeva, tko to mora kupiti najnovije i najjače. Imaš SE model koji košta tri puta manje, lanjski koji košta upola manje, novi koji košta 20% manje i zadnji koji je takav kakav je. A kineza koji bi bili sretni da im daš desetinu iphonea x ima ko pljeve. Šta bi ti, top model džabe? Nema ni u stare babe.

 Nisam ni sumnjao da ćeš ti biti taj.

Treba stvarno biti retardiran za pušiti ovu priču s kavama.

 Zašto? Kada bih zbrojio novac za ulaznice, kokice i colu koje sam dao u zadnjih 5-6 godina prilikom odlaska u kino, mogao bih kupiti najjači iphone x za keš. Ulaznica u top terminu košta 37 kuna (bez kojekakvih dodataka za trajanje filma dulje od 2 sata i dodatka za platno), kokice 18, cola 15. To ti je 70 kuna. Puta dva ako ideš s curom, ženom, ljubavnicom, frendom, rođakom.. Ali držimo se mi 70 kuna. 52 tjedna u godini, recimo da pogledaš filmove u 75% tjedana godišnje, to je cca 40 filmova godišnje. 40 x 70 = 2800 kuna. Puta 5 godina je 14000 kuna. Gledaš filmove u 66% tjedana godišnje. To je 34 filma x 70 kuna = 2380 kuna. U 5 godina to je 11900 kuna. Opet za najjači iphone x (plus minus par kuna). Ne ideš u kino? Ideš u kladu? Piješ 2-3 pive, cole, kave svaki put u kafiću? Izlaziš petkom i subotom van? Voziš se autom od nemila do nedraga (a benga isto košta)... 

 

Koji je tvoj argument da je netko tko se složi s Cookom - retardiran.

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
ATJLučko kaže...
dustydaman kaže...
BlueMax kaže...
Feudalac kaže...
BlueMax kaže...

Next level jebanja u zdrav (?) mozak!

Nisam čitao komentare, jel se javio neki biser koji i ovo opravdava?

 Za američke uvjete, to je sasvim podnošljivo. 18 dolara mjesečno je sedmica, 60 do 100 tarifa. na tih 100 dodati još petnaest je stvarno par kavica. nije da nema tipa 20% kupaca koji kupuju direktno, za keš.

na kraju krajeva, tko to mora kupiti najnovije i najjače. Imaš SE model koji košta tri puta manje, lanjski koji košta upola manje, novi koji košta 20% manje i zadnji koji je takav kakav je. A kineza koji bi bili sretni da im daš desetinu iphonea x ima ko pljeve. Šta bi ti, top model džabe? Nema ni u stare babe.

 Nisam ni sumnjao da ćeš ti biti taj.

Treba stvarno biti retardiran za pušiti ovu priču s kavama.

 Viš da čovjek živi u Americi, a ne tamo nekoj Hrvatskoj koju ti isti Ameri ne znaju ni naći na karti. Ali njihova sramota pošto smo napredniji i još važnije, bogatiji od njih pošto ćemo taj isti iPhone platiti više nego oni.

Hmmmmmmmm, a ZBOG KOGA će više plaćati, i koliko više ?!?! 

 

U iStore u USA iPhone X košta 999.00$, istina ali prije poaćanja poreza, koji je i opet manji tamo nego kod nas, a ZBOG KOGA ?!?! 

Ako uzmemo u obzir SVE namete i poreze koji su nam nametnuti, možda smo mi još i dobri, obzirom bih bez obzira na standard stanovnika Danske, Švedske ili Norveške volio bih vidjeti kakve su cijene kod njih recimo?! 

Da nemamo uteg oko "novčanika" sa Velikom Prevelikom ekipom na vrhu, mogao bi nam se podići standard a smanjiti porezne represije! 

 Na proputovanju vani kupiš iphone tamo gdje je povoljnije i doneseš ga u Hrvatsku. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
BlueMax kaže...
Feudalac kaže...
BlueMax kaže...

 Nisam ni sumnjao da ćeš ti biti taj.

Treba stvarno biti retardiran za pušiti ovu priču s kavama.

 Za razliku od tebe ja ni od koga ne očekujem da skine cijene već gledam kako da zaradim za ono što želim i trebam.

popušiti priču? radi se samo o tome da je 15 dolara mjesečno na postojećih stotinjak koliko košta smartphone iskustvo na vodećim operaterima u SAD-u i uz neku minimalnu plaću od 1600 dolara zanemarivo. To je 1% mjesečnih primanja dodatno kod njihovog radnika na minimalcu. i zbilja svima dostupno. Ili kao da prodavačica u Konzumu treba dodati 30 kuna na tarifu da bi imala najnoviji i najjači mobitel. Toliko većina hrvata zapuši u jednom danu. To je SAD kontekst. Kod nas uz 1300 eura, sumnjam da će ih biti prodano više od par tisuća komada, ipak je prevelik omjer u odnosu na najčešću plaću.

 Za razliku od mene?

Jel to Tim Cook izmislio kupovinu na rate? 1000$ je 1000$ plaćao ti to odjednom ili u 1000 rata. Naravno, tu je Tim Cook i njegova klijentela maloumnika kojima će on objasniti kako to nije 1000$ nego 100x10$ ili 1000x1$. Ja ne komentiram cijenu uređaja, tolika je kolika je i tko ga kupi, njegova stvar. Ja za njega ne bi dao 1$ kolioko je gadan.

Na plaću od 1600$, 1000$ nije puno?

 

 Pa nemoj više ni gledati što nudi Apple. Misliš da je gledam što nude Brabus i AMG?

 

13 godina
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
ridealong kaže...

 Zašto? Kada bih zbrojio novac za ulaznice, kokice i colu koje sam dao u zadnjih 5-6 godina prilikom odlaska u kino, mogao bih kupiti najjači iphone x za keš. Ulaznica u top terminu košta 37 kuna (bez kojekakvih dodataka za trajanje filma dulje od 2 sata i dodatka za platno), kokice 18, cola 15. To ti je 70 kuna. Puta dva ako ideš s curom, ženom, ljubavnicom, frendom, rođakom.. Ali držimo se mi 70 kuna. 52 tjedna u godini, recimo da pogledaš filmove u 75% tjedana godišnje, to je cca 40 filmova godišnje. 40 x 70 = 2800 kuna. Puta 5 godina je 14000 kuna. Gledaš filmove u 66% tjedana godišnje. To je 34 filma x 70 kuna = 2380 kuna. U 5 godina to je 11900 kuna. Opet za najjači iphone x (plus minus par kuna). Ne ideš u kino? Ideš u kladu? Piješ 2-3 pive, cole, kave svaki put u kafiću? Izlaziš petkom i subotom van? Voziš se autom od nemila do nedraga (a benga isto košta)... 

 

Koji je tvoj argument da je netko tko se složi s Cookom - retardiran.

 

Ne bih ulazio u etiketiranja o tome da li je netko retardiran ili ne, ali ako postoji bar jedna osoba koja bi mijenjala 5 godina odlazaka u kino ili 5 godina izlazaka vikendom van za komad plastike (sasvim svejedno radi li se o iPhoneu ili Androidu), onda je ovaj svijet otišao u "tri lepe"...

PS. Znam da ti nisi taj i da si ovdje samo izložio matematiku, ali sama ideja mi je nepojmljiva.

6 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
kipo kaže...

Koji je tvoj argument da je netko tko se složi s Cookom - retardiran.

 

Ne bih ulazio u etiketiranja o tome da li je netko retardiran ili ne, ali ako postoji bar jedna osoba koja bi mijenjala 5 godina odlazaka u kino ili 5 godina izlazaka vikendom van za komad plastike (sasvim svejedno radi li se o iPhoneu ili Androidu), onda je ovaj svijet otišao u "tri lepe"...

PS. Znam da ti nisi taj i da si ovdje samo izložio matematiku, ali sama ideja mi je nepojmljiva.

 Različiti smo. Ja dam novac za kino, drugi ne da. Ali isfinancira ženi novu kuhinju. I mrzi me. :-)

 

12 godina
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
Nisam pisao o cijeni iPhonea već o Cookovom objašnjenju kako nije skup jer se može kupiti u ratama. Buduće generacije će mu biti zahvalne što je otkrio toplu vodu. Sve se može kupiti u ratama i tom logikom ništa nije skupo.
A onome tko se mora odricati kave, cigareta ili bilo čega kako bi kupio mobitel definitivno je preskup. Ja ga mogu sutra iskeširati bez da to osjetim. To nema nikakve veze s činjenicom je li preskup ili ne. Ni osobne preferencije s tim nemaju veze. Jedino što ima veze je cijena nečega u usporedbi s konkurencijom.
12 godina
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
Nisam pisao o cijeni iPhonea već o Cookovom objašnjenju kako nije skup jer se može kupiti u ratama. Buduće generacije će mu biti zahvalne što je otkrio toplu vodu. Sve se može kupiti u ratama i tom logikom ništa nije skupo.
A onome tko se mora odricati kave, cigareta ili bilo čega kako bi kupio mobitel definitivno je preskup. Ja ga mogu sutra iskeširati bez da to osjetim. To nema nikakve veze s činjenicom je li preskup ili ne. Ni osobne preferencije s tim nemaju veze. Jedino što ima veze je cijena nečega u usporedbi s konkurencijom.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
kipo kaže...

Ne bih ulazio u etiketiranja o tome da li je netko retardiran ili ne, ali ako postoji bar jedna osoba koja bi mijenjala 5 godina odlazaka u kino ili 5 godina izlazaka vikendom van za komad plastike (sasvim svejedno radi li se o iPhoneu ili Androidu), onda je ovaj svijet otišao u "tri lepe"...

PS. Znam da ti nisi taj i da si ovdje samo izložio matematiku, ali sama ideja mi je nepojmljiva.

 Fascinantno jelda.... Tako bi mogao reći svojoj djeci kad te traže sok da nek piju vodu, nećemo im kupovati igračke, nek se radije igraju vani u blatu. Nećemo si kupovati gablec kad smo na poslu, nek nam radije kruli cijeli dan u želucu. Nećemo imati auto, idemo pješice ili ćemo stopirati cijeli život, nećemo gledati tv jer ne želimo trošiti struju.... itd itd.... E tako cijeli život i evo te/nas u mirovini u lijepoj kućici na Francuskoj rivijeri. Kako ti se sviđa moja ideja? 

6 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
BlueMax kaže...
Nisam pisao o cijeni iPhonea već o Cookovom objašnjenju kako nije skup jer se može kupiti u ratama. Buduće generacije će mu biti zahvalne što je otkrio toplu vodu. Sve se može kupiti u ratama i tom logikom ništa nije skupo.
A onome tko se mora odricati kave, cigareta ili bilo čega kako bi kupio mobitel definitivno je preskup. Ja ga mogu sutra iskeširati bez da to osjetim. To nema nikakve veze s činjenicom je li preskup ili ne. Ni osobne preferencije s tim nemaju veze. Jedino što ima veze je cijena nečega u usporedbi s konkurencijom.

Tim Cook nije izmislio kupovanje na rate. 

 

U prethodnoj poruci sam napisao - različiti smo. Što se tome uopće još može dodati.

 

 

Cijena u usporedbi s konkurencijom. Pa da, kupio sam na placu traperice za 130 kuna (ima i jeftinijih!!!!!!!) koje su se poderale po šavovima oko remena dok sam ih navlačio na sebe jer se štedjelo na materijalu i postojeći materijal nije bio dobro prošiven. Niti jedne Levisice mi se nikada nisu poderale na taj način. A koštaju višestruko više. Pa ću se odreći kave i kupiti Levisice. A potom će mi neki pričati kako sam snob i kako se pre*eravam, a mogao sam kupiti jeftinije traperice i popit s njima kavu. Gologuz.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2017 20:46 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
dustydaman kaže...
kipo kaže...

Ne bih ulazio u etiketiranja o tome da li je netko retardiran ili ne, ali ako postoji bar jedna osoba koja bi mijenjala 5 godina odlazaka u kino ili 5 godina izlazaka vikendom van za komad plastike (sasvim svejedno radi li se o iPhoneu ili Androidu), onda je ovaj svijet otišao u "tri lepe"...

PS. Znam da ti nisi taj i da si ovdje samo izložio matematiku, ali sama ideja mi je nepojmljiva.

 Fascinantno jelda.... Tako bi mogao reći svojoj djeci kad te traže sok da nek piju vodu, nećemo im kupovati igračke, nek se radije igraju vani u blatu. Nećemo si kupovati gablec kad smo na poslu, nek nam radije kruli cijeli dan u želucu. Nećemo imati auto, idemo pješice ili ćemo stopirati cijeli život, nećemo gledati tv jer ne želimo trošiti struju.... itd itd.... E tako cijeli život i evo te/nas u mirovini u lijepoj kućici na Francuskoj rivijeri. Kako ti se sviđa moja ideja? 

 Meni je sve što si nabrojao jako poznato, jer poznajem nekolicinu ljudi koji rade gotovo sve na nabrojani način. Imam ih među prijateljima, kolegama i susjedima. Potrebno je samo izdurati do mirovine. To je gotovo jedina caka u planu.

 

12 godina
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
Ne znam, u zadnje vrijeme se jedino iPhone dere po šavovima.
6 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
BlueMax kaže...
Ne znam, u zadnje vrijeme se jedino iPhone dere po šavovima.

 Dok se mi ovdje nadmudrujemo, Tim broji novac.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
ridealong kaže...
....

Tim Cook nije izmislio kupovanje na rate. 

 

U prethodnoj poruci sam napisao - različiti smo. Što se tome uopće još može dodati.

 

 

Cijena u usporedbi s konkurencijom. Pa da, kupio sam na placu traperice za 130 kuna (ima i jeftinijih!!!!!!!) koje su se poderale po šavovima oko remena dok sam ih navlačio na sebe jer se štedjelo na materijalu i postojeći materijal nije bio dobro prošiven. Niti jedne Levisice mi se nikada nisu poderale na taj način. A koštaju višestruko više. Pa ću se odreći kave i kupiti Levisice. A potom će mi neki pričati kako sam snob i kako se pre*eravam, a mogao sam kupiti jeftinije traperice i popit s njima kavu. Gologuz.

 

 

 

 Poredjenje ti je debilno. Sta to iphone moze a jeftinija konkurencija ne moze? Konkure+ncija ce se raspasti poslije 2 godine? ajd en kaki majke ti.... Ako ti je telefon alat ne da nije najbolji nego je debelo iza u poretku jer za alat gledas mogucnost i cijenu a tu pusi debelo. Ako ti je za sminkanje onda brate reci tako i sve 5. Treba mi za kur...e i tu se nema sta prigovoriti.... Ali pricati o superiornosti ne puse vise ni one sto se slikaju po wcu jer su ga dobile u zamjenu za pi...u,....

ridealong kaže...
BlueMax kaže...
Ne znam, u zadnje vrijeme se jedino iPhone dere po šavovima.

 Dok se mi ovdje nadmudrujemo, Tim broji novac.

 Da tvoj mozda. Onaj od ljudi kojima je telefon alat sigurno ne broji....Kakvo razmisljenja nagoni kupce da se ovim hvale? Hej ljudi kupio sam telefon na kojem proizvodjac najvise zaradjuje i ima najvecu marzu, najskuplju popravku i treba dokupiti par dijelova da bude potpuno funkcionalan....Amazing....

9 godina
offline
Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se čini

ehm

 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
Torent kaže...

 

 

 

 Poredjenje ti je debilno. Sta to iphone moze a jeftinija konkurencija ne moze? 

Kupi pa saznaj.

12 godina
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
Apple na rate (ta je dobra).🤣🤣😂😂😂🤣🤣🤣
Za pravog Appleovog fanboya ova izjava je SVETOGRĐE.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
Frk kaže...
Apple na rate (ta je dobra).🤣🤣😂😂😂🤣🤣🤣
Za pravog Appleovog fanboya ova izjava je SVETOGRĐE.

 

Apple fanboy nema primanja do 5000.00 kuna već veća od 5000.00$, što je bitna razlika, nepoznanica u jednadžbi 

ATJ Lučko
8 godina
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
MasterOfDisaster kaže...

 Video se na 18:9 samo razvuče, dijelovi se vjerojatno izgube, ali to se ne primjeti i slika ne izgleda razvučena ili tako nešto. Inače baš LG G6 ima sve gluposti za Netflix (Dolby Vision HDR - da li to ima Apple).

Što se tiče uvjeravanja koji je bolji nisam mislio na nikoga sa foruma, tako da nemam pojma šta se ti pjeniš i zašto se osjećaš prozvanim. 

Vjerujem da većina ljudi koji komentiraju protiv Apple-a nisu hejteri nego pljuju po cjenovnoj politici Apple-a, žao mi je što si ti toliko na to osjetljiv, kao da si osnivač Apple-a, a ne samo korisnik njihovih proizvoda.

I ja nisam ništa nisko pao nego se ti osjećaš ugroženo kada netko ima nekakvu kritiku protiv Apple-a - jel možda radiš za njih pa su ti isprali mozak pa ne vidiš nedostatke koje jako puno ljudi spominje i to ne u RH nego u svijetu?

Ili možda misliš da je to zavjera androidaša koji žele popljuvati sveti Apple - please reality check.

 DV HDR je podržan na osmicama i desetki.

nije baš izgledalo da govoriš o osobama koje ne sudjeluju u raspravi, obraćao si se meni u množini i tvrdio da te mi uvjeravamo da moraš imati apple i da imamo kao neki problem s androidom. Mene gotovo da nema na android temama jer sam  se zadnjeg govanceta riješio iz kuće i uopće me ne brine zašto je pixel precijenjen, zašto zamjenski ekran za s8 košta koliko i za iphone x itd itb. Ali ti si ovdje na apple temi i prozivaš mene i druge za obrnuto. Razmisli!.

reagiram oštro samo zato što si me počeo praktično izravno optuživati da radim nešto što definitivno ne radim, dok po pitanju kritike po bilo kojoj firmi i proizvodu nemam ništa protiv; uvijek mogu argumentirano odgovoriti ako mislim da kritika nije na mjestu.

Ja rekoh
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice