Tidal nudi najbolju kvalitetu zvuka, ali nije dost

poruka: 6
|
čitano: 5.870
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tidal nudi najbolju kvalitetu zvuka, ali nije dost".
15 godina
offline
Tidal nudi najbolju kvalitetu zvuka, ali nije dost

Već dugo koristim Tidal, odličan review, sve je baš tako. Premda autor uspoređuje Tidal sa Spotifyjem i Apple Musicom, zapravo mu je "par" jedino Qobuz, i donekle Deezer. Super desktop aplikacija omogućava ekskluzivni WASAPI izlaz iz PCa i daje super zvuk. Sugestije bi mogle biti malo bolje, ali vidi se da se sve skupa kontinuirano poboljšava.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 14:23 (Mischko (R)).
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Tidal nudi najbolju kvalitetu zvuka, ali nije dost

nedavno presao sa gpma na tidal+roon. solidna kombinacija...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tidal nudi najbolju kvalitetu zvuka, ali nije
Ne koristim ništa od tog tipa ali svaka čast na recenziji.
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Tidal nudi najbolju kvalitetu zvuka, ali nije dost

Imate na ebayu polugodišnje pretplate za hifi za sitne pare, pretpostovaljam da nije najlegalnije ali 15ojra ne dam za to na misec. Da stave kao skoro svi ostali u rangu 5-6 ojra nebi se mislio.

Pisac ne navodi katalog muzike koji je dosta manji nego kod Spotifiya i ostalih servisa.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Tidal nudi najbolju kvalitetu zvuka, ali nije dost

Možete si i sami probati složiti nešto doma, npr. Airsonic. Posve besplatno rješenje osim što, očito, stroj na kojem se vrti ipak troši struju.

Tu je naravno i pitanje otkud se vlastita glazbena kolekcija pojavila, khm khm... Teško da je baš 100% legit.

 

Ima još takvih rješenja, dobar je recimo i Ampache. Oba mogu bez problema streamati FLAC.

Za pristup izvana treba samo upogoniti DDNS prema vlastitom odabiru (npr. Duck DNS je solidan), osim ako ste dovoljno ludi pa masno plaćate statički javni IP.

 

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 16:50 (pr0n_addict).
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Tidal nudi najbolju kvalitetu zvuka, ali nije dost

Koristim Spotify and Tidal, i katalozi su im tu negdje. Redovito prebacujem playliste iz Spotifyja sa Soundiiz, i recimo par % ne uspije naci u Tidalu, sveukupno gledano. Al ok, puno bolje nego pred godinu-dvije.

Neznam sto Tidal koristi na izlazu al znao sam primjetiti da mi je zvuk bolji kada idem iz Roon streamera (Pi2AES, AES balansirani kabel umjesto USB) na DAC, nego Tidal Win app i WASAPI driver u DAC. Neznam zasto, oba bi trebala biti bit perfect, al u nekim stvarima se cuje razlika. Izgleda da laptop leak-a EM noise u DAC i to us*re zvuk.

 

Ali stvar koja me uzasto zivcira na Tidalu je nestajanje pjesama i guranje JayZ i Drake pevaljki koje organski ne podnosim.

Sigurno mi vec 10-15 pjesama iz par playlisti postalo nedostupno, i neznam zasto (predpostavljam da su izgubili prava).

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice