Tesla prelazi na LFP baterije manjeg kapaciteta, a

poruka: 11
|
čitano: 11.023
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tesla prelazi na LFP baterije manjeg kapaciteta, a".
15 godina
offline
Tesla prelazi na LFP baterije manjeg kapaciteta, a

ajme, a kako će sad sirotinja koja je decenijama od usta otkidala e ne bi li skupila 500.000 novaca za to ("it") i mora se još voziti povrh sadašnjih pogibeljnih baterija? hoće li im spasiti ugrožen bitak zamjenom za lefepe ili će, oh čemera, morati ponovo hraniti kasicu za sljedeći naraštaj, dotad drhteći od straha tijekom svake vožnje? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 7 hvala 0
14 godina
offline
Tesla prelazi na LFP baterije manjeg kapaciteta, a

Zasto je opet objavljen clanak o Tesli koji iznosi poluinformacije? 

 

U clanku fali kljucna informacija bez koje ovo nije ni trebalo objavljivat, a to je da se ovo odnosi samo za Standard Range (SR) vozila iliti Tesle s najmanjim dometom. 

 

Sve ostale Tesle poput Long Range modela i Performance modela ce nastavit koristit baterije koje su se i do sad koristile. Sljedece godine ce neki Long Range i Performance modeli imati i 4680 baterije (koje ce omoguciti do 50% veci domet od danasnjih najboljih baterija), tako da nije istina ovo sto pisete Drago. Nitko ne ide u suprotnom smjeru, ali kad ste vi i Tesla u pitanju, nisam niti ocekivao nesto kvalitetno i tocno napisano... 

 
21 0 hvala 11
3 godine
offline
Tesla prelazi na LFP baterije manjeg kapaciteta, a

Tržište je bilo toliko razočarano ovim novim baterijama "manjeg kapaciteta" da je Tesla jučer opet oborila rekordni marketcap i dosegla tržišnu vrijednost od 900 milijardi USD.

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tesla prelazi na LFP baterije manjeg kapacitet

Istina, no P/E ratio im je zastrašujuće visok. Ne bi tu dionicu pipnuo ni da imam milijarde.

12 godina
offline
Re: Tesla prelazi na LFP baterije manjeg kapacitet
S obzirom da je riječ o autićima za lokalne vožnje mislim da je duži vijek trajanja i povećana sigurnost dobrodošla.
Zanima me jedino brzina punjenja na slabim strujama. Ako se brže pune onda je to super.
Klijent je nedavno kupio Model X. Na mjestu gdje su kvake vrata visinska razlika između kvaka, koja ne bi trebala postojati je skoro centimetar a na oko se vidi nepravilan razmak između vrata. Žalio se i odjebali ga 🤣
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Tesla prelazi na LFP baterije manjeg kapacitet
#BlueMax

pravi iskreni zeleni ne traže dlaku u jajetu kod kupnje...kod njih 1-2-3 cm tamo vamo ne igra nikakvu ulogu.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
8 godina
offline
Re: Tesla prelazi na LFP baterije manjeg kapacitet
Xfx…

Eh sad, u pravu si vezano za SR al ga malo pretjera u drugom smjeru. Neće biti upola većeg dometa s novim baterijama, par postotaka na umanjenoj težini cijele konstrukcije baterijakog paketa. Ako. Osnovna vrijednost novih baterija bi trebala biti značajno manja cijena, kako jedinična tako i po kapitalu potrebnom za proizvodnju. specifična energija i ostalo je manje više isto kao i kod sadašnjih. I da, te baterije još ne rade, nisu spremne ni za Berlin, koristiti će stare. Otud iznenadna odluka da sve SR modele opreme kineskim baterijama jer **nemaju** kapaciteta za opremiti milijun vozila godišnje sa “svojim” baterijama
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 8:31 (Feudalac).
16 godina
offline
Tesla prelazi na LFP baterije manjeg kapaciteta, a

Rusi se ponadali, kad ono - sipak  : )))

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tesla prelazi na LFP baterije manjeg kapaciteta, a

Čak su tri razloga za promjenu tipa baterije:
1. niža cijena

2. jeftinije

3. manji trošak

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tesla prelazi na LFP baterije manjeg kapacitet
jozef kaže...

Čak su tri razloga za promjenu tipa baterije:
1. niža cijena

2. jeftinije

3. manji trošak

 

pa nije sve manje i niže

 

4. veća zarada

8 godina
offline
Re: Tesla prelazi na LFP baterije manjeg kapacitet
BlueMax:

5. Veći profit :-)
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 15:22 (Feudalac).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice