Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom

poruka: 68
|
čitano: 13.123
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom".
14 godina
offline
Re: Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom
Gallu kaže...
Ali vidiš da mu cijena ne raste. Samo jednom objavom je pala 15%

 Nadam se da trollaš. Ne raste? Nego 200% na godišnjoj razini.

15 godina
offline
Re: Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom
Ljudi koji pricaju da je satoshi musk ili cia il kaj god, urote,ukralo...itd....procitajte sta je hash algoritam...ideja digitalnog novca postoji od kad postoji digitalno. tek s btcom je neko matematicki rjesio problem kako sigurno prebaciti novac iz jednog vlasnistva u drugo...sve ostalo su blebetanja ljudi koji uopce na razumiji tematiku. trgovina btcom je nesto skroz drugo...
 
3 2 hvala 0
3 godine
offline
Re: Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom
Noel kaže...
Gallu kaže...
Noel kaže...

 Ako uzimate "zdravo za gotovo" sve što Musk kaže onda je bolje da izađete izvan ovog marketa što prije.

 

 

Od svih kriptovaluta bitcoin troši najviše energije. Nema tu puno mudrosti. Šteti okolišu.

 

Od svih kriptovaluta bitcoin ima najsigurniju mrežu.

76% bitcoina dolazi iz obnovljivih izvora.

Nije bitcoinova krivnja što se i dalje koriste "prljavi" izvori energije.

Oni su se koristili i prije nastanka bitcoina i još se koriste.

Dakle to je odluka regulatora dali će zabraniti takve izvore energije a rudari će se uvijek prilagodit.

 

To da 76% energije za rudarenje bitcoina dolazi iz obnovljivih izvora je priča za naivne.

Čak i da koriste 100% energije iz obnovljivih izvora poanta uopče nije u tome. Bitcoin je najmanje efikasna kriptovaluta. Tu staje cijela priča.

3 godine
offline
Re: Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom
LogicusMPS kaže...
Gallu kaže...
Ali vidiš da mu cijena ne raste. Samo jednom objavom je pala 15%

 Nadam se da trollaš. Ne raste? Nego 200% na godišnjoj razini.

 

Ne znam jel trolaš, ali samo jednom objavom je pala 15%?

14 godina
offline
Re: Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom
Gallu kaže...
LogicusMPS kaže...
Gallu kaže...
Ali vidiš da mu cijena ne raste. Samo jednom objavom je pala 15%

 Nadam se da trollaš. Ne raste? Nego 200% na godišnjoj razini.

 

Ne znam jel trolaš, ali samo jednom objavom je pala 15%?

 E i? U čemu je problem? I da je 30%? Koliko je narasla ove godine?

Sami ti dipovi su dokaz da je tržište još mlado i samim time volatilno. I dijete kad je malo je hiperaktivno. To samo govori o kapacitetu/potencijalu samog marketa, tj. koliko prostora ima.

6 godina
offline
Re: Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom
Filox kaže...
VladRi kaže...

Svima - my advice - don't be greedy. Pola USDT (ili USDC) a pola crypto... pa kad padne - kupite, kad naraste prodate... perfect ponzy ! :D

 Zašto se svi razbacujete s nazivom Ponzy, kad je to nešto drugo. Po vama koji ovo nazivate ponzi, svaka trgovina dionicama, zlatom, naftom, sve je to ponzi, jer se upravo na burzi kupuje kad je jeftino, a prodaje kad je skupo. To je bit trgovanja i zarade trgovanjem, kakav ponzi, prestanite koristit krive izraze.

 

Kod ponzia ja moram čekat da netko drugi uplati, da ja mogu dobit svoj ulog. Kod crypta ja ne moram čekat ništa, sad ovu sekundu mogu kliknut isplatu i dobit ću sve što sam izrudario u eurima, koje ću onda pretvorit u kune. Kod ponzi shema ne možeš ti sam povući svoje pare, kad ti hoćeš i koliko ti hoćeš, niti je ponzi kupovanje kad je jeftino, a prodavanje kad je skupo.

 

rekao sam SAVRŠEN ponzy a ne ponzy - aka svi dobijaju ako su pametni - nisam mislio ponzy per-se!

 

A inace u tome sam zadnjih 7 godina - majnam (po vuku :)) ETH od kad je bio 20$ ;)

NULL!=NULL
3 godine
neaktivan
offline
Re: Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom
Nikakav ponzi to nije, već dobar prokazatelj ljudske naravi.

Mnogi su " tehnološki kraljevi", pokazali svoje pravo lice i naličje na BTC trgovini.

Prije je bio onaj Mcaffe a sad se i Elon razotkrio.

Jedini pravi kralj BTCa je Satoshi, koji hodla odpočetka. Ako se vrati Satoshi razapeti će ga zvijeri ko žutog.
3 godine
protjeran
offline
Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom

da li se može kupiti zemljište na otoku Poyaisu za kriptovalute ? Znam da nije jeftino ali navodno.najbolje.ulaganje na svijetu.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom
ccc2002 kaže...
Nikakav ponzi to nije, već dobar prokazatelj ljudske naravi.

Mnogi su " tehnološki kraljevi", pokazali svoje pravo lice i naličje na BTC trgovini.

Prije je bio onaj Mcaffe a sad se i Elon razotkrio.

Jedini pravi kralj BTCa je Satoshi, koji hodla odpočetka. Ako se vrati Satoshi razapeti će ga zvijeri ko žutog.

 I Michael Saylor!

10 godina
offline
Re: Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom
Gallu kaže...
Noel kaže...
Gallu kaže...
Noel kaže...

 Ako uzimate "zdravo za gotovo" sve što Musk kaže onda je bolje da izađete izvan ovog marketa što prije.

 

 

Od svih kriptovaluta bitcoin troši najviše energije. Nema tu puno mudrosti. Šteti okolišu.

 

Od svih kriptovaluta bitcoin ima najsigurniju mrežu.

76% bitcoina dolazi iz obnovljivih izvora.

Nije bitcoinova krivnja što se i dalje koriste "prljavi" izvori energije.

Oni su se koristili i prije nastanka bitcoina i još se koriste.

Dakle to je odluka regulatora dali će zabraniti takve izvore energije a rudari će se uvijek prilagodit.

 

To da 76% energije za rudarenje bitcoina dolazi iz obnovljivih izvora je priča za naivne.

Čak i da koriste 100% energije iz obnovljivih izvora poanta uopče nije u tome. Bitcoin je najmanje efikasna kriptovaluta. Tu staje cijela priča.

Kažeš najmanje efikasna kriptovaluta? U kom smislu? Opće prihvaćenosti, Popularnosti, Sigurnosti, Skalabilnosti, Stupnju decentralizacije?

Da, rudari su ti koji biraju kakav će biti izvor energije :) a ne regulatori.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 15:20 (Noel).
3 godine
offline
Re: Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom
O čemu se priča ovdje? Krumpirima? Da, energetski je najneefikasniji.
A kako to mineri biraju kakvu će energiju koristiti?
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 18:42 (Gallu).
4 godine
protjeran
offline
Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom

A boy asked his bitcoin-investing dad for 1 bitcoin for his birthday.


Dad: What? $48.867? $63.921 is a lot of money! What do you need $57.361 for anyway?

 
13 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom
 
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom

Rasprodaja ljudi, sad se kupuje a prodaje se kad je trziste u zelenom. Musk se sa dionica prebacio na kripto da ne zavrsi u zatvoru.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom
ccc2002 kaže...
Satoshi je onaj koji ima ključ.
Grupa ljudi koja ima ključ bi se već odavno pobila međusobno. I netko bi pokupio pare.

Postoji vjerojatnost da je Satoshi uništio ključ, što ne znači da se ključ neće pojavit ponovo.

Takav ključ ako ga imaš i to dokažeš najebo si ko žuti.

 

Postoji vjerojatnost i da Satoshi nije izmišljen lik za prodaju boze masama.
No malo je vjerojatno.

8 godina
offline
Re: Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom
MV player kaže...

da li se može kupiti zemljište na otoku Poyaisu za kriptovalute ? Znam da nije jeftino ali navodno.najbolje.ulaganje na svijetu.

 

Navodno tamo rastu vrlo rijetki i skupi tulipani.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom
Što su to boze?

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 15:31 (ccc2002).
15 godina
offline
Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom

Doge coin se isto majna ko Bitcoin,koji K onda gura taj šit kojin,nije mi jasno?

Vjerovatno doalzi veči doge dump u budučnosti,kad objavi tweet da se Doge sigurno neče prihvatit kao plačanje u njegovom carstvu.

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom
Neznam o čemu ti.

Satoshi je osoba i stvarna je, da je Satoshi grupa ljudi, oni bi se priklali ko prasci već međusobno. Oko plijena.

Znam da nije popularno pričati o Satoshiju, zato jer je pokazao kakve su većina ljudi svinje ustvari.



3 godine
protjeran
offline
Re: Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom
Zechina kaže...
MV player kaže...

da li se može kupiti zemljište na otoku Poyaisu za kriptovalute ? Znam da nije jeftino ali navodno.najbolje.ulaganje na svijetu.

 

Navodno tamo rastu vrlo rijetki i skupi tulipani.

 tamo je sve skupo. skuplje nego u Monte Muliniju.

Otok je predivan. Kad dovoljno zaradim na kriptovalutama uzet ću su jedan plac. Neka bude i manji, samo da je prvi red do mora i da ima dosta parkinga.

3 godine
protjeran
offline
Re: Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom
ccc2002 kaže...
Što su to boze?

 Krkao boze...

To su poslovne tajnice.

3 godine
offline
Re: Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom
Pročitaj samo lokalne zakone da ti parcela ne bude pre mala pa na njoj ne budeš ništa mogao graditi. Ili ako postoje neke uredbe kao kod nas o pomorskom dobru.
5 godina
protjeran
offline
Re: Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom

@ccc2002

 

Boze su množina od Boza. 

A Boza je mutni sok (od pojma nemam čega) popularan u jugoistoćnim dijelovima nekdašnje nam države Jugoslavije. 

Pis on ju :P
6 godina
offline
Re: Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom
#Antiseptik

ja prvi put čujem za bozu...pa išao pitati Google:)
https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Boza
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
2 godine
neaktivan
offline
Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom

ddgsdgsgdsgsgssgsdgsdgsdgs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.5.2021 4:39 (boza_nice).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom
ccc2002 kaže...
Što su to boze?

 

Saš reć da ne znaš ni što su niprije.

Boza se krka uz gusti sa šlagom, za papke koji ne piju viski i pivo. Moraš pratiti bitne političke teme. ;)

10 godina
offline
Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom

Da pokrijepim svoju tvrdnju sa nekoliko "dokaza" ako se nekome cita slobodno neka posjete link.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom
Za niprije znam.

Politiku ne pratim, zadnji put kad sam prošao pored televizije se pričalo o nekakvim žetončićima, isto gledam u čudu što ovaj trkelja.
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.5.2021 5:30 (ccc2002).
3 godine
offline
Re: Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom
I opet je energetski najneefikasnija digitalna valuta. Vrijednost ima koju ima. Bila je prva. Nadajmo se da će ju ljudi napustiti i prijeći na energetski efikasnije. Isto kao što prelaze na sve što je energetski efikasnije.
10 godina
offline
Re: Tesla obustavlja plaćanje automobila bitcoinom

I Bitcoin postaje energetski efikasniji konstantno kao sto se i napaja iz drugacijeg izvora energije nego sto ti mislis, no vidim da se ne isplati raspravljat.

Battlelog: D3lBoy-00
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice