Tesla Model 3 napokon po osnovnoj cijeni, ili ne b

poruka: 23
|
čitano: 8.157
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tesla Model 3 napokon po osnovnoj cijeni, ili ne b".
15 godina
odjavljen
offline
Tesla Model 3 napokon po osnovnoj cijeni, ili ne b

Edit: s obzirom da je vijest bila netočna i da je ista ispravljena, moj komentar je sada suvišan i neadekvatan.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 15:26 (MrBlc).
 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Tesla Model 3 napokon po osnovnoj cijeni, ili ne b


@Sandro Vrbanus

Krivo si opet napisao clanak. Naime Twitter koji si stavio u clanak je star skoro mjesec dana, i doslovno ne vrijedi vise. Znaci nova matematike nije koju si napisao (Da auto kosta $47k).

Auto doslovno kosta $35,000 - a sa poticajima i Gas Savings to ispada $26,950

Sve sto si trebao napraviti je otici na Tesla.com i otici na ovaj link: 

https://3.tesla.com/model3/design

Incentives & Gas Savings

  • Model 3 Standard Range Rear-Wheel Drive$35,000
  • Incentives- $3,750
  • Gas Savings- $4,300
  • Price after Est. Savings$26,950

    Isto si napisao krivo za Autopilot, cijena je sada $3000

    Uglavno, napisao si katastrofa clanak. Fake news pocinje od lijenosti i povrsnosti.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 15:55 (Nemon).
 
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tesla Model 3 napokon po osnovnoj cijeni, ili ne b

Cijena je 26.950 dolara nakon odbitka državnih potpora u SAD-u i izračunatih ušteda na gorivu a ne kako ste napisali u tekstu. Bar tako poše na njihovoj web stranici. 

Link: 

 https://3.tesla.com/model3/design#battery 

 

 

35 lijepo zvuči, ali...

Otprilike, kažemo, jer oglašavanih 35.000 dolara nije čista cijena koju Tesli za Model 3 treba platiti. To je cijena nakon odbitka državnih potpora u SAD-u i izračunatih ušteda na gorivu – pa je stvarna cijena najjeftinijeg Modela 3 trenutačno oko 47.500 dolara.

 

 

 
0 1 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Tesla Model 3 napokon po osnovnoj cijeni, ili
Igud kaže...

Cijena je 26.950 dolara nakon odbitka državnih potpora u SAD-u i izračunatih ušteda na gorivu a ne kako ste napisali u tekstu. Bar tako poše na njihovoj web stranici. 

Link: 

 https://3.tesla.com/model3/design#battery 

 

 

35 lijepo zvuči, ali...

Otprilike, kažemo, jer oglašavanih 35.000 dolara nije čista cijena koju Tesli za Model 3 treba platiti. To je cijena nakon odbitka državnih potpora u SAD-u i izračunatih ušteda na gorivu – pa je stvarna cijena najjeftinijeg Modela 3 trenutačno oko 47.500 dolara.

 

 

 

Ni blizu kako ti kažeš. Molim te provjeri informacije ponovno.

 

Cijena modela je 35,000 USD. To je bez poticaja države. S poticajima države (koji će se smanjiti ove godine) ta cijena iznosi cca 31,000 USD.

16 godina
offline
Tesla Model 3 napokon po osnovnoj cijeni, ili ne b

Tekst članka je ispravljen, finalna cijena Modela 3 je 35k USD (bez uračunatih ušteda i poticaja), nema potrebe da se svađamo...

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Tesla Model 3 napokon po osnovnoj cijeni, ili ne b

da, osnovna cijena je 35k, s "uštedom na gorivu" i povlasticama je negdje čak 26300. Isporuka 2-4 tjedna. Znači, znat ćemo stvarno stanje za 2-4 tjedna.
Treba reći i da je ta osnovna cijena navlakuša, jer moraš platiti izdavanje dokumenata $1200, a mislim da ima još neki extra-cost koji je obavezan/neizbježan a nije uključen u cijenu.

Moj PC  
0 3 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Tesla Model 3 napokon po osnovnoj cijeni, ili
jozef kaže...

da, osnovna cijena je 35k, s "uštedom na gorivu" i povlasticama je negdje čak 26300. Isporuka 2-4 tjedna. Znači, znat ćemo stvarno stanje za 2-4 tjedna.
Treba reći i da je ta osnovna cijena navlakuša, jer moraš platiti izdavanje dokumenata $1200, a mislim da ima još neki extra-cost koji je obavezan/neizbježan a nije uključen u cijenu.

 

Pa moraju se platiti porezi. Mislim sve je tako u Americi. Kod njih je cijena bez poreza (kojeg kasnije moraju platiti), kod nas je cijena s porezom (kojeg odmah plaćamo).

 

14 godina
offline
Re: Tesla Model 3 napokon po osnovnoj cijeni, ili
jozef kaže...

da, osnovna cijena je 35k, s "uštedom na gorivu" i povlasticama je negdje čak 26300. Isporuka 2-4 tjedna. Znači, znat ćemo stvarno stanje za 2-4 tjedna.
Treba reći i da je ta osnovna cijena navlakuša, jer moraš platiti izdavanje dokumenata $1200, a mislim da ima još neki extra-cost koji je obavezan/neizbježan a nije uključen u cijenu.

 
To vrijedi za bilo koji auto i sve kompanije. Neke drzave u Americi imaju i vece troskove od drugih, ali to je vec drugi problem i nije jedinstvena situacija za Teslu nego za bilo koji brend. Ako je to navlakusa onda pod to spadaju sve kompanije i svi automobili.

Isto tako gotovo sve drzave (states) imaju drugacije poticaje u Americi, tako da neki mogu dobiti i vise nego sto je prikazano na Tesla.com 

https://www.clippercreek.com/ev-incentives/

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 16:11 (Nemon).
14 godina
offline
Tesla Model 3 napokon po osnovnoj cijeni, ili ne b

Čekaj, gas savings? Jel ste to vi skupa s Teslom ozbiljni?

Tom istom logikom dođeš i do car savingsa od 35k$ ne kupnjom auta nego pješačenjem i bicikliranjem. Odnosno, njihovi gas savingsi su pi*din dim naspram ovih car savingsa. 

Moj PC  
10 1 hvala 1
14 godina
online
Re: Tesla Model 3 napokon po osnovnoj cijeni, ili
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pa moraju se platiti porezi. Mislim

 

 

Nemon kaže...

To vrijedi za bilo koji auto...

 Ne govorim o porezu već o internim administrativnim (izmišljenim) troškovima. Teslin sajt (dizajner) će prikazati cijenu sa subvencijama na temelju lokacije kupca.

12 godina
offline
Tesla Model 3 napokon po osnovnoj cijeni, ili ne b

I jel to znači da se ovaj model može naručiti iz Hrvatske ili ovo zasad vrijedi samo za SAD?

 

Btw. kod nas ne bih uopće računao na te poticaje. Svake godine se podijele kompletna sredstva u roku od 20-ak minuta, vjerojatnost da će "normalni mali ćovijek" uspjeti upasti je ravna nuli. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tesla Model 3 napokon po osnovnoj cijeni, ili
Q-Tip kaže...

I jel to znači da se ovaj model može naručiti iz Hrvatske ili ovo zasad vrijedi samo za SAD?

 

Btw. kod nas ne bih uopće računao na te poticaje. Svake godine se podijele kompletna sredstva u roku od 20-ak minuta, vjerojatnost da će "normalni mali ćovijek" uspjeti upasti je ravna nuli. 

 
Poticaji u Americi su drugaciji nego kod nas. U Americi ce ti se to odbiti od poreza dok kod nas doslovno dobijes uplatu na racun od drzave. Zato kod nas imas natjecaj jer ima ogranicena kolicina novaca, dok u Americi se bilo tko moze dobiti odbijanje od poreza. (Ima jos nekih posebnih stvari od drzave do drzave, ali da ne idem sada u to).

14 godina
offline
Re: Tesla Model 3 napokon po osnovnoj cijeni, ili
mystik kaže...

Čekaj, gas savings? Jel ste to vi skupa s Teslom ozbiljni?

Tom istom logikom dođeš i do car savingsa od 35k$ ne kupnjom auta nego pješačenjem i bicikliranjem. Odnosno, njihovi gas savingsi su pi*din dim naspram ovih car savingsa. 

 
Yap! To im je glupa stvar i puno ljudi to ne voli kada tako napisu, ali tako rade.  (Brijem da se to odnosi na 4-5 godina proracuna koliko ce se ustediti na gorivu).

https://teslanomics.co/tesla-model-3-fuel-savings-calculator

15 godina
offline
Tesla Model 3 napokon po osnovnoj cijeni, ili ne b

iskušao sam (da, ima ih u zg) golf e, leaf, električni bicikl i romobil (ne i medu i zeku), teslu s i ovaj 3 i odlučio: moj sljedeći auto bit će mazda cx3 dizel s pogonom na sva 4. a električari mi ga mogu lagano prebrikati poticati. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2019 13:16 (Ajar).
Moj PC  
4 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tesla Model 3 napokon po osnovnoj cijeni, ili
A zasto to kažeš Ajar? care to elaborate?
10 godina
suspendiran
offline
Re: Tesla Model 3 napokon po osnovnoj cijeni, ili
Ajar kaže...

iskušao sam (da, ima ih u zg) golf e, leaf, električni bicikl i romobil (ne i medu i zeku), teslu s i ovaj 3 i odlučio: moj sljedeći auto bit će mazda cx3 dizel s pogonom na sva 4. a električari mi ga mogu lagano prebrikati. 

 

S cime te Mazda pridobila u odnosu na Romobil?

15 godina
offline
Re: Tesla Model 3 napokon po osnovnoj cijeni, ili
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

S cime te Mazda pridobila u odnosu na Romobil?

 paaa, primarno brojem kotača (uključiv rezervni). ima i nešto više sjedišta. lakše je montirati pepeljaru a i pas bi se vozio, što na romobilu neće, prasac. posebno me se dojmilo to što često u neka nesvakidašnja doba dana obojica pješačimo pokraj beskrajnih gužvi (s trubljenjem i psovanjem, tek ponekad sudarom i tučom) po cestama, a to nam je hobi. istina, ne volim aute općenito (=vreća bez dna, poput žene i/ili djece) i slabo se uopće vozim u ičemu ali ako se ikada dogode istodobno dvije stvari: raspoloživa svota i prisila na kupnju (pas je prefrigan i ima neljudske metode uvjeravanja), mazda je jeftinija. tek malo skuplja od romobila. da ne spominjem dolijevanje (glu, glu) u odnosu na priključivanje (struja je peeeec!). a propos poticaja, sam ću ih sebi isplatiti da se jadna, siromašna, napaćena, država ne muči papirologijom i slobodnije se posveti kupnji aviona i svemirskih brodova. nemalen udjel ima i nostalgija za starim golfom 1 sarajevcem ("traktoraš"), s getribom od dvojke i 5 brzina, s kojim sam prošao sito te rešeto i natrag. i prodao ga jer mi je bila muka bacati lovu u kanalizaciju davanjima na tehničkom/osiguranju. jasno, s bilo čime na struju ne mogu do kamčatke u jednoj turi (tamo bih jedino u mojoj dobi možda mogao pronaći posao). dakle, zbroj je to humanih i animalnih razloga. možda i pokoji floristički. tek tad će bicikl i motor u prijevremenu mirovinu a moja kći na ostavinsku jer će me ionako vrag odnijeti ako što me i donio. e, da: kupio bih ja zapravo kombi prve pomoći, e ne bih li imao prednost u prometu, ali je procedura ubitačna. 

 

(malo poslije): vrag 1, dal si mi mislit i ipak će to biti romobil ali inačica varijante na kruhsvagdanjiprodajnamdanas. u mojem je selu ionako sve uglavnom ravno (malo je uspona a i to samo po političkoj liniji ali je padova znatno više - moralnih, materijalnih, poslovnih, ju nejm it), jedini sam član malobrojne skupine antizemljaša i ravnovaksera a i pas nije u vijeke vjekova amen. kao ateist ne vjerujem u električna vozila (čak ni tramvaju). imam traume još otkad sam kao mali gurao viljušku u utičnicu. dakle, eo tebi fala i  a meni romobil. jupi! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2019 13:16 (Ajar).
12 godina
offline
Re: Tesla Model 3 napokon po osnovnoj cijeni, ili
Nemon kaže...
Q-Tip kaže...

I jel to znači da se ovaj model može naručiti iz Hrvatske ili ovo zasad vrijedi samo za SAD?

 

Btw. kod nas ne bih uopće računao na te poticaje. Svake godine se podijele kompletna sredstva u roku od 20-ak minuta, vjerojatnost da će "normalni mali ćovijek" uspjeti upasti je ravna nuli. 

 
Poticaji u Americi su drugaciji nego kod nas. U Americi ce ti se to odbiti od poreza dok kod nas doslovno dobijes uplatu na racun od drzave. Zato kod nas imas natjecaj jer ima ogranicena kolicina novaca, dok u Americi se bilo tko moze dobiti odbijanje od poreza. (Ima jos nekih posebnih stvari od drzave do drzave, ali da ne idem sada u to).

 

Ma ne, znam da poticaji u Americi nisu ista stvar kao i kod nas, samo sam konstatirao da kod nas na njih ne treba ni računati jer je najveća vjerojatnost da ih nećeš dobiti. I usprkos tome ljudi ih i kod nas uvijek oduzimaju od cijene, kao da su sure thing. 

 

Mene najviše jebe to što uopće ne znaš koja će biti konačna cijena za tebe kao kupca iz Hrvatske. Da je to 35.000 dolara, kao što piše na siteu na kojem klikneš "Buy now", ja bih je naručio. Ali za nas je vjerojatnije da će cijena ispasti oko 40.000, i to ne dolara nego eura.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
15 godina
offline
Re: Tesla Model 3 napokon po osnovnoj cijeni, ili
Ajar kaže...
jasno, s bilo čime na struju ne mogu do kamčatke u jednoj turi 

Iako shvaćam šaljivost teksta, do Kamčatke se ne može ni dizelašem. Eventualno benzincem poznatijim pod imenom Lada Niva i to samo ako je negdje u bespućima dalekog istoka prokrčen "šumarak" istočno od Magadana.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2019 20:15 (BMT).
16 godina
offline
Tesla Model 3 napokon po osnovnoj cijeni, ili ne b

Opet oni o dizelašima i Rusima.

 

A na što ono ide npr. KAMAZ, GAZ, URAL ...

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tesla Model 3 napokon po osnovnoj cijeni, ili
Na Votku ...
16 godina
offline
Re: Tesla Model 3 napokon po osnovnoj cijeni, ili
Q-Tip kaže...
Mene najviše jebe to što uopće ne znaš koja će biti konačna cijena za tebe kao kupca iz Hrvatske. Da je to 35.000 dolara, kao što piše na siteu na kojem klikneš "Buy now", ja bih je naručio. Ali za nas je vjerojatnije da će cijena ispasti oko 40.000, i to ne dolara nego eura.

 Dodaj 25% poreza na tih $35000 i imaš okvirnu cijenu. Bit će oko 300k HRK, slično kao i Leaf.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
12 godina
offline
Re: Tesla Model 3 napokon po osnovnoj cijeni, ili

Pa da, tako je nekako i moja procjena, 40.000 eura je upravo toliko.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice