Teleskop Webb polako "uštimava" zrcala

poruka: 6
|
čitano: 4.407
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Teleskop Webb polako "uštimava" zrcala".
15 godina
offline
Teleskop Webb polako "uštimava" zrcala

jedva čekam da vidim prve fotografije 

be Cool
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Teleskop Webb polako "uštimava" zrcala
Naglasak na "polako". Kao da im je Panasonic radio autofokus.
Idi i radi nešto korisno!
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Teleskop Webb polako "uštimava" zrcala

ovo i ovako i ja vidim, kad se opalim ludarom po dovratku. i ne mogu se neko vrijeme fokusirati. kad uspije, zvijezde nestanu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Teleskop Webb polako "uštimava" zrcala

Zrcalce. Zrcalce. Tko je najsporiji teleskop na svijetu?

Eventualno svaki supak dobije hemoroid.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Teleskop Webb polako "uštimava" zrcala

Dečki, je li tko od vas imao priliku kolimirati teleskop? Ja jesam, Newton tip i Schmidt-Cassegrain tip i mogu vam reći da tu imamo samo 2 zrcala, ali je poprilična jebada da se sve to uskladi, a sada zamisli da to radiš na teleskopu sa 19 zrcala (18 segmenata primarnog i jedno sekundarno), a da sve mora biti uštimano u nekoliko nanometara. To ne može biti brzo napravljeno kakvu god naprednu tehnologiju imao, zato se nećemo ljutiti na NASA, već će mo se lijepo morati strpiti dok se ne odradi što se mora odraditi. Kasnije, kada se sve riješi, puno lakše i brže se mogu vršiti manja usklađivanja zrcala, jer na žalost, teleskop se mora često kolimirati (opet govorim iz iskustva, najbolje mi je kada kolimiram teleskop neposredno prije promatranja). Za slučaj da se pitate koji su teleskopi u pitanju, to je slavna naranđasta cijev Celestron 8 (SCT) i Skywatcher od 200 mm promjera zrcala (Newton tip).

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2022 11:04 (učo).
Moj PC  
4 0 hvala 0
3 godine
offline
Teleskop Webb polako "uštimava" zrcala

Polako ni temperatura instrumenata još nije dovoljno pala.

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice