Tele2 u svoju ponudu dodao i modularnu igračku Mi

poruka: 7
|
čitano: 3.908
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tele2 u svoju ponudu dodao i modularnu igračku Mi ".
11 godina
offline
Tele2 u svoju ponudu dodao i modularnu igračku Mi

Ljudi naucili kupovat mobitele s aliexpresa za duplo manju cijenu pa se sad hvataju za slamku. Da 110kn za mob i robot na 24 mjeseca ako uzmes tarifu od 200kn ;D

ps. Huawei p20 lite je 1300kn s aliexpresa, robot 1000kn.

Crypto nova poljoprivreda
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tele2 u svoju ponudu dodao i modularnu igračku Mi

Ne samo Tele2, općenito kod nas se u većini slučajeva ne isplati pretplata. Stavite sve na papir i bolje je uzeti tarifu na bonove, a mobitel kupiti bilo vani ili na njušci (recimo flagship od 6500kn je zapakirani 4500kn) i nema ugovorne obaveze 2 godine.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
9 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Tele2 u svoju ponudu dodao i modularnu igračku
NeroX kaže...

Ljudi naucili kupovat mobitele s aliexpresa za duplo manju cijenu pa se sad hvataju za slamku. Da 110kn za mob i robot na 24 mjeseca ako uzmes tarifu od 200kn ;D

ps. Huawei p20 lite je 1300kn s aliexpresa, robot 1000kn.

 "Huawei p20 lite je 1300kn s aliexpresa" - samo što je gro tih mobitela za kinesko tržište i ne podržava famoznih 800 MHz tj. B20.

6 godina
protjeran
offline
Re: Tele2 u svoju ponudu dodao i modularnu igračku
Lovac kaže...

Ne samo Tele2, općenito kod nas se u većini slučajeva ne isplati pretplata. Stavite sve na papir i bolje je uzeti tarifu na bonove, a mobitel kupiti bilo vani ili na njušci (recimo flagship od 6500kn je zapakirani 4500kn) i nema ugovorne obaveze 2 godine.

 Ja sam na bonovima, pa razumijem o čemu pišeš. Međutim, malo je ljudi oko mene na bonovima. Svi su na pretplati. I ne smeta im 2 godine obaveze jer su mobitel dobili povoljnije, a i namjeravaju ga koristiti, a ne prodati. Neke pretplate su ipak bolje od bonova u nekim varijantama: https://www.bug.hr/forum/post/povezivanje-internet/t-com-internet/5731232.aspx Tarife na bonove više nisu onako povoljne kao ranije (kao npr. stara famozna tarifa Smart promo koje više nema za nove korisnike).

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.9.2018 11:47 (ridealong).
16 godina
offline
Tele2 u svoju ponudu dodao i modularnu igračku Mi

A čuj, evo usporedbe bon/pretplata (oba 5gb neta, na bonove imaš više minuta/sms-a). Ako uzemš 200min/sms-a što je prosječnom korisniku dovoljno, bon je još 10kn manje. Mobiteli su kod operatera sami po sebi jako skupi, pa kad ti daju nešto jeftinije radi ugovora, to je i dalje skupo nego da si sam kupiš uređaj. Isto tako po cijeloj EU normalno koristim svoju bon tarifu (ovo za net dušu da). Ti tek kod produljenja ugovora dobiješ uređaj za dobru lovu. A kad se sve izračuna, tek si nakon 4 godine ugovora na nuli. Pretplata se isplati više heavy userima, odnosno prosječnom korisniku ne vidim kako se isplati (opet ako ne planira dugi niz godina imati pretplatu). Naravno magenta je praktična ako si na t-comu i imaš njihov net recimo.

Ovo za promo smart svakako. Koja šteta što su to maknuli; ja ju još imam. 1000min prema svima i 4gb neta za smješnih 40kn/mjesečno.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tele2 u svoju ponudu dodao i modularnu igračku
Nekako mi se to čini kao prodavanje magle, al K.O.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Tele2 u svoju ponudu dodao i modularnu igračku
Lovac kaže...

A čuj, evo usporedbe bon/pretplata (oba 5gb neta, na bonove imaš više minuta/sms-a). Ako uzemš 200min/sms-a što je prosječnom korisniku dovoljno, bon je još 10kn manje. Mobiteli su kod operatera sami po sebi jako skupi, pa kad ti daju nešto jeftinije radi ugovora, to je i dalje skupo nego da si sam kupiš uređaj. Isto tako po cijeloj EU normalno koristim svoju bon tarifu (ovo za net dušu da). Ti tek kod produljenja ugovora dobiješ uređaj za dobru lovu. A kad se sve izračuna, tek si nakon 4 godine ugovora na nuli. Pretplata se isplati više heavy userima, odnosno prosječnom korisniku ne vidim kako se isplati (opet ako ne planira dugi niz godina imati pretplatu). Naravno magenta je praktična ako si na t-comu i imaš njihov net recimo.

Ovo za promo smart svakako. Koja šteta što su to maknuli; ja ju još imam. 1000min prema svima i 4gb neta za smješnih 40kn/mjesečno.

 Sve je to nepovoljno. Svakom se provideru povremeno omakne dobra tarifa i treba ju tada prepoznati i uzeti. Sve prije i nakon toga je loše. Kao što je to slučaj sada. Sve tarife na bonove svih providera su poskupjele. Pa i promo Smart za one koji imaju tu tarifu. Je, dali su vam još 1GB prometa, ali su vam iz džepa izbili još 10 kuna. Koliko će ljudi potrošiti tu dodatnu gigu? A 10 kuna više plaćaju svi.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice