Technics Ottava f SC-C70 Mk2 - Kompaktni kućni gla

poruka: 24
|
čitano: 19.034
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Technics Ottava f SC-C70 Mk2 - Kompaktni kućni gla".
15 godina
offline
Technics Ottava f SC-C70 Mk2 - Kompaktni kućni gla

Kada pročitaš riječ "TECHNICS" nakloniš se i kažeš Amen.... nema se šta čitati ni recenzija niti bilo šta... jasno kao dan.

Članak je došao kao budali šamar, jer cijeli dan se svađam oko buduće supruge i mogućeg budućeg Technichs R1 Sustava. Sad joj moram i vrijeme kada je članak napisan poslati i još 300 objašnjenja.... joj jadan ja...

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Technics Ottava f SC-C70 Mk2 - Kompaktni kućni
Envy kaže...

Kada pročitaš riječ "TECHNICS" nakloniš se i kažeš Amen.... nema se šta čitati ni recenzija niti bilo šta... jasno kao dan.

Članak je došao kao budali šamar, jer cijeli dan se svađam oko buduće supruge i mogućeg budućeg Technichs R1 Sustava. Sad joj moram i vrijeme kada je članak napisan poslati i još 300 objašnjenja.... joj jadan ja...

 Dvoumis se sta da nabavis ili...? :)

15 godina
offline
Re: Technics Ottava f SC-C70 Mk2 - Kompaktni kućni
Posmatrač kaže...
* * *

 Dvoumis se sta da nabavis ili...? :)

Ma kakvo dvoumljenje... ali cijena od koliko? 50k USD je.... hehheheheh, smijem se sam sebi na jutru :-))

Pola para za kućni stereo sistem a pola za stan.

5 godina
offline
Re: Technics Ottava f SC-C70 Mk2 - Kompaktni kućni
Envy kaže...
Posmatrač kaže...
* * *

 Dvoumis se sta da nabavis ili...? :)

Ma kakvo dvoumljenje... ali cijena od koliko? 50k USD je.... hehheheheh, smijem se sam sebi na jutru :-))

Pola para za kućni stereo sistem a pola za stan.

 Mislio sam da li je dilema zena ili stereo ;)

13 godina
offline
Technics Ottava f SC-C70 Mk2 - Kompaktni kućni gla

Uvjeren sam da je Ottawa super komad muzičkog gadgeta, ali sada se pitam se pitam, bili funkcionirao u paru sa JZ2000 ?! 
Odnosno, koliko ima smisla takav combo, koliko bi, ustvari bili uopće, popravio ionako super zvuk?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Technics Ottava f SC-C70 Mk2 - Kompaktni kućni
Posmatrač kaže...

 Mislio sam da li je dilema zena ili stereo ;)

 tako i jest napisao, samo je pitanje jel greška slučajna ili podsvjest radi svoje 

15 godina
offline
Technics Ottava f SC-C70 Mk2 - Kompaktni kućni gla

Ovo je obični komad elektroničkog smeća od 1000E

U rangu kineskih boomboxova od 20E

 
1 2 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Technics Ottava f SC-C70 Mk2 - Kompaktni kućni gla

Htio sam naručiti baš ovaj MK2 u crnoj boji, imao sam ga prilike slušati, i to je i dalje kutija koja ne može svirati kao što to mogu odvojeni stereo sustavi. All in one je super ideja, pogotovo za ekipu koja ima veliku CD kolekciju, ali... taj CD je nekako jeftin, plastični poklopac, zvuk onako... prosječan, ne znam... mene nije oduševio.

Na kraju sam uzeo KEF LSX, čekam da stignu :)

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Technics Ottava f SC-C70 Mk2 - Kompaktni kućni
batly kaže...

Ovo je obični komad elektroničkog smeća od 1000E

U rangu kineskih boomboxova od 20E

Da je uređaj bez zvučnika, samo DAc, pojačalo, streamer, CD player, onda bi to možda još nešto i vrijedilo spomena, ali kad su još i zvučnike ugurali u cijelu priču, onda to više nema smisla. Zvuk može bit samo očajan za ove pare i ništa drugo. Totalno promašen uređaj. Za te pare ima sto puta boljih i kvalitetnijih rješenja, gdje su zvučnici u pravim drvenim kutijama i ne nalaze se u pojačalu. Katastrofa.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.4.2021 13:12 (Filox).
15 godina
offline
Technics Ottava f SC-C70 Mk2 - Kompaktni kućni gla

Koliko cd poskakuje kad pojačaš zvuk malo žešće....LOL.

šta CD cijela kutija..

Krasan zvuk za 1000e

 
1 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Technics Ottava f SC-C70 Mk2 - Kompaktni kućni
Filox kaže...
batly kaže...

Ovo je obični komad elektroničkog smeća od 1000E

U rangu kineskih boomboxova od 20E

Da je uređaj bez zvučnika, samo DAc, pojačalo, streamer, CD player, onda bi to možda još nešto i vrijedilo spomena, ali kad su još i zvučnike ugurali u cijelu priču, onda to više nema smisla. Zvuk može bit samo očajan za ove pare i ništa drugo. Totalno promašen uređaj. Za te pare ima sto puta boljih i kvalitetnijih rješenja, gdje su zvučnici u pravim drvenim kutijama i ne nalaze se u pojačalu. Katastrofa.

 Evo kod nas je bilo za 500€, dakle upola manje imas ovaj Apple Homepod, recenzije vele da je zvuk fenomenalan(zaozbiljno), jer tko je i sta Technics

5 godina
offline
Re: Technics Ottava f SC-C70 Mk2 - Kompaktni kućni
batly kaže...

Koliko cd poskakuje kad pojačaš zvuk malo žešće....LOL.

šta CD cijela kutija..

Krasan zvuk za 1000e

 Siguran sam da će bit bolji zvuk ako se uređaj postavi na šiljke ili anti-vibracijske podloške... Pogotovo s ona 2 bass reflex otvora na stražnjoj strani.     Lako za CD što preskaće, ali što kad se za par godina razdrndaju sve komponente unutra i počnu otpadat, zbog vibracija?

 

Live long and prosper.
3 godine
offline
Re: Technics Ottava f SC-C70 Mk2 - Kompaktni kućni
batly kaže...

Koliko cd poskakuje kad pojačaš zvuk malo žešće....LOL.

šta CD cijela kutija..

Krasan zvuk za 1000e

 Ta kutija ima 8kg

5 godina
offline
Re: Technics Ottava f SC-C70 Mk2 - Kompaktni kućni
Boris grozni kaže...

 Evo kod nas je bilo za 500€, dakle upola manje imas ovaj Apple Homepod, recenzije vele da je zvuk fenomenalan(zaozbiljno), jer tko je i sta Technics

 Zvuk može bit fenomenalan, sve dok to čudo ne usporediš s nečim normalnim, na primjer za te pare ima kvalitetnih aktivnih zvučnika, počevši od Edifiera. Treba gledat što se sve za te pare može kupit.

 

A Technics je zadnje trzaje imao u 80-ima, danas jedva postoje i nitko ih više ne doživljava ozbiljno u svijetu audiofilije. U 70-ima su bili mama i tata za audio uređaje, al od 90-ih su postali jadni i tužni. Vidimo što danas izrađuju...

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Technics Ottava f SC-C70 Mk2 - Kompaktni kućni
Boris grozni kaže...
batly kaže...

Koliko cd poskakuje kad pojačaš zvuk malo žešće....LOL.

šta CD cijela kutija..

Krasan zvuk za 1000e

 Ta kutija ima 8kg

 Nadam se da ne misliš da je to kao dobra težina? 8 kg, a unutra su i zvučnici? To je smiješno lagano. A i da ima 100 kg, to neće uklonit vibracije koje su unutar samog uređaja, tamo gdje su i zvučnici.

Live long and prosper.
3 godine
offline
Re: Technics Ottava f SC-C70 Mk2 - Kompaktni kućni
Filox kaže...
Boris grozni kaže...

 Evo kod nas je bilo za 500€, dakle upola manje imas ovaj Apple Homepod, recenzije vele da je zvuk fenomenalan(zaozbiljno), jer tko je i sta Technics

 Zvuk može bit fenomenalan, sve dok to čudo ne usporediš s nečim normalnim, na primjer za te pare ima kvalitetnih aktivnih zvučnika, počevši od Edifiera. Treba gledat što se sve za te pare može kupit.

 

A Technics je zadnje trzaje imao u 80-ima, danas jedva postoje i nitko ih više ne doživljava ozbiljno u svijetu audiofilije. U 70-ima su bili mama i tata za audio uređaje, al od 90-ih su postali jadni i tužni. Vidimo što danas izrađuju...

 A čemu ova kutija od 8kg sluzi? za gulit krumpire? Ta kutija proizvodi odlican zvuk, kako ona izgleda i kolika je i sto je sve u nju ugruvano ocigledno neku publiku to bas i nezanima previse i ne zele neke druge jer su ovdje dobili sve! Evo nedavno sam za prijatelja trazio sistem od cca 800€ da ima cd/Bt i nisam mogao vjerovati da bi tako nesto moglo kostati min 4500kn bez zvucnika, a gle cuda ovdje dobis odlican sound s hrpetinom i/o pogotovo za one s nekakvom cd kolekcijom.

3 godine
offline
Re: Technics Ottava f SC-C70 Mk2 - Kompaktni kućni
Filox kaže...
Boris grozni kaže...
batly kaže...

Koliko cd poskakuje kad pojačaš zvuk malo žešće....LOL.

šta CD cijela kutija..

Krasan zvuk za 1000e

 Ta kutija ima 8kg

 Nadam se da ne misliš da je to kao dobra težina? 8 kg, a unutra su i zvučnici? To je smiješno lagano. A i da ima 100 kg, to neće uklonit vibracije koje su unutar samog uređaja, tamo gdje su i zvučnici.

 Ma joj daj ne kenjaj, koje isusove vibracije jesi ti vidio ikad ista modernije? ocigledno imamo posla s starom hi-fi starkeljom koja voli da mu je na sred sobe zauzeto 17m2 s 14kg bakra i 28kg olova i 6m3 drveta, sry nisu vise 70-80...ne treba se svima kuca raspadati od silnih decibela, ovo je i vise nego dovoljno glasno i kvalitetno da svatko imalo normalan moze maksimalno uzivati u glazbi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.4.2021 13:35 (Boris grozni).
5 godina
offline
Re: Technics Ottava f SC-C70 Mk2 - Kompaktni kućni
Boris grozni kaže...

 Ma joj daj ne kenjaj, koje isusove vibracije jesi ti vidio ikad ista modernije? ocigledno imamo posla s starom hi-fi starkeljom koja voli da mu je na sred sobe zauzeto 17m2 s 14kg bakra i 28kg olova i 6m3 drveta, sry nisu vise 70-80...ne treba se svima kuca raspadati od silnih decibela, ovo je i vise nego dovoljno glasno i kvalitetno da svatko imalo normalan moze maksimalno uzivati u glazbi.

 Nebitno što ja preferiran, gore sam već napisao da se za te pare može sve dobit moderno i u jednom, a s puno boljim zvukom. Samo treba gledat ponudu aktivnih zvučnika i što sve nude. Osim CD playera, moderni aktivni zvučnici imaju SVE što ima i ovaj Technicks, ali moraju zvučat bolje, jer fizika ipak diktira neke stvari. Drvena kutija mora zvučat bolje od metalne, zbijene kutije, glupog oblika i prepune elektronike.

 

Za ove pare ima puno boljih rješenja, kvalitetnijeg zvuka, a i dalje se ne radi o 100 kg opereme i 100m kabela. Jedni bežićni zvučnici i maximalno jedan mali cd player, samo kao transport. Ako nekome uopće treba CD player...

Live long and prosper.
3 godine
offline
Technics Ottava f SC-C70 Mk2 - Kompaktni kućni gla

Prijatelju fulao si temu kaj ti treba nacrtati?, ovo je all-in-one glazbeni sustav, onog tko ovo zanima i kupuje NE zanima ga tona žica, bakra i drveta ili da mu kuca izgleda ko Jakusevac, prosla su ta vremena rijetki si to mogu dopustiti i da zele ikakav drugaciji sistem

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Technics Ottava f SC-C70 Mk2 - Kompaktni kućni
Boris grozni kaže...

Prijatelju fulao si temu kaj ti treba nacrtati?, ovo je all-in-one glazbeni sustav, onog tko ovo zanima i kupuje NE zanima ga tona žica, bakra i drveta ili da mu kuca izgleda ko Jakusevac, prosla su ta vremena rijetki si to mogu dopustiti i da zele ikakav drugaciji sistem

 Stvarno, pa evo i treći put ponavljam, sve to all-in-one postoji u aktivnim zvučnicima. Eto, nema samo CD player u aktivnim zvučnicima.

 

Zašto je problem ako netko da negativnu kritiku na uređaj? Ja smatram da se za te pare može kupit bolje, a opet novo, i kompaktno, bez žica, bez velikih uređaja.

Live long and prosper.
3 godine
offline
Technics Ottava f SC-C70 Mk2 - Kompaktni kućni gla

Upucujes negativnu kritiku necemu sto nije uopce za usporedbu i nepostoji sve to u aktivnim zvucnicima, najeftiniji cd-player je još +200€, s tim da si dobio jos jednu kutiju od skoro pola metra, jos 2 kabla ekstra, fizicku aktivnos da taj cd player moras jos posebno upaliti, a di su jos aktivni zvucnici, pa jos i njih pali gasi, prebacuj ovo ono nigdje veze, "klasicni" audio sistemi su propali pomiri se s tim

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.4.2021 14:39 (Boris grozni).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Technics Ottava f SC-C70 Mk2 - Kompaktni kućni
Boris grozni kaže...

Upucujes negativnu kritiku necemu sto nije uopce za usporedbu i nepostoji sve to u aktivnim zvucnicima, najeftiniji cd-player je još +200€, s tim da si dobio jos jednu kutiju od skoro pola metra, jos 2 kabla ekstra, fizicku aktivnos da taj cd player moras jos posebno upaliti, a di su jos aktivni zvucnici, pa jos i njih pali gasi, prebacuj ovo ono nigdje veze, "klasicni" audio sistemi su propali pomiri se s tim

 OK, stvarno nisam htio više pisat, ali moram.   

 

Iskreno, taj CD player je najmanje bitna stvar na onom uređaju, jer ko ono kupi, taj će muziku puštat s mobitela, najvjerojatnije, tako da je taj player manje bitna stavka, ali u redu, tu si u pravu, jedna dodatna kutija koja ide uz aktivne zvučnike. Stvarno, za satrat se je kliknut jedan botun više, ubi se od fizikale.   

 

Klasični sustavi su sve samo ne propali. Vjeruj mi, ovo nije vrsta uređaja koja će zavladati svijetom, ali aktivni zvučnici bi mogli. 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.4.2021 14:45 (Filox).
3 godine
offline
Re: Technics Ottava f SC-C70 Mk2 - Kompaktni kućni
Filox kaže...
Boris grozni kaže...

Upucujes negativnu kritiku necemu sto nije uopce za usporedbu i nepostoji sve to u aktivnim zvucnicima, najeftiniji cd-player je još +200€, s tim da si dobio jos jednu kutiju od skoro pola metra, jos 2 kabla ekstra, fizicku aktivnos da taj cd player moras jos posebno upaliti, a di su jos aktivni zvucnici, pa jos i njih pali gasi, prebacuj ovo ono nigdje veze, "klasicni" audio sistemi su propali pomiri se s tim

 OK, stvarno nisam htio više pisat, ali moram.   

 

Iskreno, taj CD player je najmanje bitna stvar na onom uređaju, jer ko ono kupi, taj će muziku puštat s mobitela, najvjerojatnije, tako da je taj player manje bitna stavka, ali u redu, tu si u pravu, jedna dodatna kutija koja ide uz aktivne zvučnike. Stvarno, za satrat se je kliknut jedan botun više, ubi se od fizikale.   

 

Klasični sustavi su sve samo ne propali. Vjeruj mi, ovo nije vrsta uređaja koja će zavladati svijetom, ali aktivni zvučnici bi mogli. 

 neznam gdje ti zivis, vecina moji poznanika i prijatelja ima neki all in one uredaj, ovi s klasikom mogu ih nabrojati na prste jedne ruke, a i svoj posao obavljam privatno da sam svaki 3-4 dan u drugoj kuci pa vjeruj ti meni da bi mogli zavladati

A niti statistika ti neide u korist, globalno wireless/bt zvucnici su doslovno u prodaju 2x veci nego hi fi i to jos do prije koju godinu a di nece sad. Samo prodaja slusalica je 5x veca. Najprodavaniji brand Apple velim ti onaj gore Apple homepod je majka za danasnje potrebe a di nece ovaj Technics od 8kg!

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.4.2021 14:57 (Boris grozni).
12 godina
offline
Re: Technics Ottava f SC-C70 Mk2 - Kompaktni kućni
Filox kaže...

 Stvarno, pa evo i treći put ponavljam, sve to all-in-one postoji u aktivnim zvučnicima. Eto, nema samo CD player u aktivnim zvučnicima.

 

Zašto je problem ako netko da negativnu kritiku na uređaj? Ja smatram da se za te pare može kupit bolje, a opet novo, i kompaktno, bez žica, bez velikih uređaja.

 Jedini problem negativne kritike na uređaj je da bi prije kritiziranja uređaj trebalo isprobati. Meni se čini da se tvoja kritika ne odnosi na konkretan uređaj nego na koncept AiO audio sustava. Sve ima svoje prednosti i mane pa tako i AiO audio sustavi. Za mene tu ima puno više i teških mana nego prednosti i nikad sebi ne bi kupio ovakvo nešto ali ako ću pisati nešto o ovom modelu onda ću ga uspoređivati s AiO sustavima drugih proizvođača a ne s aktivnim zvučnicima, klasičnim stereo sustavima i sl.

Zašto bi netko htio ovakav uređaj a ne nekakvu klasičnu mini liniju kojoj se zvučnici mogu a ne moraju odvajati, tipa Yamahina MCR-B043D, ja zaista ne mogu nikako shvatiti, no s obzirom da ta ista Yamaha proizvodi i TSX seriju AiO audio sustava i oni se bolje prodaju od mini linija, a od njih se razlikuju jedino po nemogućnosti odvajanja zvučnika, očito je da postoje ljudi koji su boldani feature spremni dodatno platiti.

 

I od kud sad to svršavanje na ime Technics? Pa u svoje zlatno doba Technics je bio mid range prosumer brand koji se tukao s Pioneerom, Kenwoodom, nižim klasama Sony-ja, Akai-ja... Tehnics se kupovao ako si želio nešto dobro za ne puno novca. Sad pod nostalgijom za tim imenom pokušavaju prodati sranje za puno novca?

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.4.2021 21:26 (BlueMax).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice