SVIJET KAO KRIVA PREDODŽBA #1: Električnu energiju

poruka: 33
|
čitano: 11.874
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SVIJET KAO KRIVA PREDODŽBA #1: Električnu energiju".
12 godina
offline
Re: SVIJET KAO KRIVA PREDODŽBA #1: Električnu ener

očito je da si pobrkao elektromagnetsko polje i prijenos struje vodičem.

da se el. energija zaista prenosi IZVAN vodiča, bilo bi moguće "uloviti" kompletnu količinu energije bežičnim putem, bez spajanja na vodič. ali to nije moguće.

bilo bi zanimljivo čuti tvoje objašnjenje prijenosa el. energije u slučaju istosmjerne stuje, kad nema pojave em polja - što u tom slučaju stvara em polje oko vodiča???

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.1.2022 18:01 (ludi kekec).
7 godina
online
Re: SVIJET KAO KRIVA PREDODŽBA #1: Električnu ener

Očito si ti malo pobrkao....

Od kad to nema em polja kod istosmjerne struje?

Jednostavni dokazi: možeš napuniti kondenzator DC naponom (probaj), pusti istosmjernu struju kroz vodič i on se pretvori u magnet, svi AC-DC switching pretvarači daju istosmjerni napon u transformator premda ti dobro znaš da transformator radi samo na izmjenični, itd.

Brkaš pojam istosmjerni/izmjenični i kontinuirani/promjenjivi "istosmjerni" valni oblik.

I nisi mi dao odgovor na moje pitanje iz prethodnog posta (na koje nam nitko nikad nije znao odgovoriti): ako elektron ima masu, onda da bi mu imalo promijenio rotaciju ili napravio rekombinaciju u drugi atom ili ga ikako pomaknuo moraš izvršiti neki rad, a to znači potrošiti energiju.

Kako je onda moguće da postoje supravodiči kod kojih nema gubitka energije u vodiču?

Baš me zanima tvoje objašnjenje...

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: SVIJET KAO KRIVA PREDODŽBA #1: Električnu ener
fer-de-lance kaže...
..supravodiči kod kojih nema gubitka energije u vodiču...

 

Čuo sam da na žalost, unatoč tome što nema otpora, u supravodiču IMA gubitka energije. Samo nije na otpor (toplinu), nego se gubi na druge načine:

https://www.scirp.org/journal/paperinformation.aspx?paperid=66746

Idi i radi nešto korisno!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice