Švicarski poštanski dronovi padaju s neba, projekt

poruka: 10
|
čitano: 3.997
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Švicarski poštanski dronovi padaju s neba, projekt".
16 godina
offline
Švicarski poštanski dronovi padaju s neba, projekt

2 pada? pa nije nešto puno... ne može se očekivati da će proći bez padova i nesreća... 

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Švicarski poštanski dronovi padaju s neba, pro
lllnuclearlll kaže...

2 pada? pa nije nešto puno... ne može se očekivati da će proći bez padova i nesreća... 

 zapravo - mora. ili dostavu prepustiti onima koji su je i dosad obavljali - erectusima. tehnologija ne može i ne smije biti autonomna, osim ako je savršena (što nije, ni blizu). tehnologija mora učiniti i služiti samo onome što, kad i kako joj čovjek naloži i to savršeno prvi i svaki sljedeći put, poput kombinirki ili noža. jednako tako, ne smije se "komercijalno" upotrebljavti dok nije ispitano i dokazano foolproof. ako pak žele ovakve svinjarije, zakon mora regulirati, izvršna vlast provoditi a bizniseri odgovarati za propuste (kao posljedicu pohlepe i marketinga). 

 

pe se i uz lagan odmak od teme: jučer se neki klinac (20 godina najviše) vozika nepristojnom brzinom blizu moje ulice u nissanu leaf i, zbog drkanja po telefonu, umalo zvizne tipa koji je tud bauljao zapleten u svojim mislima. normalno, frajer popizdi i zadere se na balavca da mora imati nekakav zvuk kojim upozorava na dolazak, poput "normalnih" automobila. a šmrkavac će šeretski: imam ali volim strašiti ljude. eto, toliko o "tehnologiji" i pripadajućim ljudima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.8.2019 14:50 (Ajar).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Švicarski poštanski dronovi padaju s neba, pro
Previse si krut. Ne moze se zaustaviti napredak. Ako od 100 dronova 20 padne to je prihvatljivo. Ako od tih 20 dronova 2 ozlijede nekoga i to je prihvatljivo. Najbolji ti je primjer bugov web/forum. Radi 80% stvari, a ovih 20% te uci kontroli bijesa.

Evo sa mobilnog sam ovo postao iz sestog pokusaja. Nekad otvori mobilni web nekad desktop uvijek iznenadjenje.
15 godina
offline
Re: Švicarski poštanski dronovi padaju s neba, pro
dva_ujutro kaže...
Previse si krut. Ne moze se zaustaviti napredak. Ako od 100 dronova 20 padne to je prihvatljivo. Ako od tih 20 dronova 2 ozlijede nekoga i to je prihvatljivo. Najbolji ti je primjer bugov web/forum. Radi 80% stvari, a ovih 20% te uci kontroli bijesa.

Evo sa mobilnog sam ovo postao iz sestog pokusaja. Nekad otvori mobilni web nekad desktop uvijek iznenadjenje.

 ne govorim o zaustavljanju "naprdka" nego o gluposti, škrtosti/pohlepi i neodgovornosti onih koji taj "naprdak" stvaraju/upotrebljavaju. tehnologija odavno omogućuje sprječavanje takvih štetočina u djelovanju no (namjerno?) se ne ugrađuje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
offline
Re: Švicarski poštanski dronovi padaju s neba, pro
Već kad im padaju dronovi...nebi bilo loše da i švicarac...malo padne
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Švicarski poštanski dronovi padaju s neba, pro
dva_ujutro kaže...
Previse si krut. Ne moze se zaustaviti napredak. Ako od 100 dronova 20 padne to je prihvatljivo. Ako od tih 20 dronova 2 ozlijede nekoga i to je prihvatljivo. Najbolji ti je primjer bugov web/forum. Radi 80% stvari, a ovih 20% te uci kontroli bijesa.

Evo sa mobilnog sam ovo postao iz sestog pokusaja. Nekad otvori mobilni web nekad desktop uvijek iznenadjenje.

 Da li bi tvoj odgovor isto takav bio da je taj dron pao na tvoje dijete i ubio ga? Ili nekoga drugoga koga voliš? Bila bi druga situacija da je to jedini način za dostavu, ali nije i onda nema pravo tako zakazati.

16 godina
offline
Re: Švicarski poštanski dronovi padaju s neba, pro
Ajar kaže...

 zapravo - mora. ili dostavu prepustiti onima koji su je i dosad obavljali - erectusima. tehnologija ne može i ne smije biti autonomna, osim ako je savršena (što nije, ni blizu). tehnologija mora učiniti i služiti samo onome što, kad i kako joj čovjek naloži i to savršeno prvi i svaki sljedeći put, poput kombinirki ili noža. jednako tako, ne smije se "komercijalno" upotrebljavti dok nije ispitano i dokazano foolproof. ako pak žele ovakve svinjarije, zakon mora regulirati, izvršna vlast provoditi a bizniseri odgovarati za propuste (kao posljedicu pohlepe i marketinga). 

 

 

 Da je ovako kako si opisao bi zračni promet bi bio ukinut davnih dana... Svake godine nekoliko stotina ljudi pogine u zrakoplovnim nesrećama, a gle, još uvijek avioni lete...

12 godina
odjavljen
offline
Švicarski poštanski dronovi padaju s neba, projekt

Možemo reć da - oba su pala 😂

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Švicarski poštanski dronovi padaju s neba, projekt

Čujem neformalno da će naša pošta pokrenuti sličan projekt i dostavljati dronovima one žute papiriće da si dođeš na šalter po paket.

 
16 0 hvala 3
16 godina
offline
Švicarski poštanski dronovi padaju s neba, projekt

Dođem u svoju lokalnu poštu bez papira. Kažem maloj da mi da paket na moje ime.

Kaže mi hladno ništa bez papira, a iza nje možda 20-25 paketa i nađe mi paket sa mojim imenom za 20 sekundi.

 

Odem ja doma po papir, vratim se natrag, ona učita kod.... i onda ode tražiti ručno kod pregledavajući sve pakete.

Kaže mi da je našla broj, a ja gledam u nju i pitam se tko je tu lud.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
 
8 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice