Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Lightning

poruka: 60
|
čitano: 15.012
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Lightning".
16 godina
odjavljen
offline
Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Lightning

Placaju kesom, nece ni trepnuti...

Freak Show Inc.
 
9 0 hvala 1
3 godine
offline
Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Lightning

Cim je netko spomenuo provjere racuna i zatvaranje slicnih na nekakvim pustim otocima eto svicarci odlucili odjednom spičkati pare na nista manje nego na f35-ice

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Light
Boris grozni kaže...

Cim je netko spomenuo provjere racuna i zatvaranje slicnih na nekakvim pustim otocima eto svicarci odlucili odjednom spičkati pare na nista manje nego na f35-ice

 

I odmah su svoje avione postarili na 30-40 godina. A do jucer su bili stari samo 10

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Lightning

sasvim razumljivo: švicarsku neprekidno - zbog sira, čokolada, satova i kamata - napadaju već tisućljećima. pravo je čudo kao je uopće opstala. sad još samo dva-tri nosača aviona, podmornice i razarače i niko ne sme da ih bije. 

 

pe se: ovih (trenutačno) relativno redovnih 6 imbecila (od čega najmanje dvojica već protjeranih s novim i/ili dvostrukim "prigodnim" profilom, nikad s argumentima, uvijek s manjkom mozga) dolje desno, pod td, dokaz su da obrana uvijek mora biti izdrnčana, nauljena, očišćena i podmazana. hadezenjare, blow me.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 20:42 (Ajar).
Moj PC  
8 6 hvala 0
6 godina
offline
Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Lightning

A Švicarskoj trebaju borbeni avioni za sto tocno?

U niti jednom ratu nije sudjelovala.

Ali imaju para ko kenje pa zasto ne trosit na avione.lol

 
0 5 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Light
Ares001 kaže...

A Švicarskoj trebaju borbeni avioni za sto tocno?

U niti jednom ratu nije sudjelovala.

 

 

Da bi tako i ostalo - upravo zato im trebaju avioni i do zuba naoruzana vojska.

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Light
Di ste dežurni dušebrižnici? Hoće sad bit, pa što će to Švicarskoj? S kim će ratovati? Škole, vrtići, starački domovi? Mora da su oni glupi kad tolke pare daju za vojsku. Ah da, to je cijena mira i prosperiteta.
Moj PC  
10 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Light
Nadam se da Rusi nemaju teritorijalnih pretenzija do Švicarske.
 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Light
Ares001 kaže...

A Švicarskoj trebaju borbeni avioni za sto tocno?

U niti jednom ratu nije sudjelovala.

Ali imaju para ko kenje pa zasto ne trosit na avione.lol

 Kad bi malo proucio povijest Svicarske, znao bi da su neutralnost zadrzali upravo zahvaljujuci aktivnoj vojnoj sluzbi i naoruzanju koje posjeduju. Imas zanimljivih dokumentaraca na tu temu.

16 godina
moderator
offline
Re: Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Light
Ares001 kaže...

A Švicarskoj trebaju borbeni avioni za sto tocno?

U niti jednom ratu nije sudjelovala.

 Zaboravljaš da imaju stalne vojne misije u inozemstvu. Istina u zadnje vrijeme je aktivna samo Švicarska garda u Vatikanu, ali nikad se ne zna... 

...
12 godina
offline
Re: Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Light
ludizao kaže...
Azmo kaže...
Di ste dežurni dušebrižnici? Hoće sad bit, pa što će to Švicarskoj? S kim će ratovati? Škole, vrtići, starački domovi?

Nego što nego što će im!? Pa oni su Švicarska! Tko će ih napasti? Trebali bi renovirati bolnice, škole, vrtiće i staračke domove na kategoriju šest zvjezidica umjesto samo pet, koliko imaju sada 

 Totalno.

 

 

Poznato je da je Švica = Hrvatska pa i usporedbe potpuno stoje.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 2 hvala 1
15 godina
offline
Re: Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Light
Ares001 kaže...

A Švicarskoj trebaju borbeni avioni za sto tocno?

U niti jednom ratu nije sudjelovala.

Ali imaju para ko kenje pa zasto ne trosit na avione.lol

 

Švicarska obavještajna služba trenirala je UCK. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
14 godina
offline
Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Lightning

Pa u redu je ta kupnja, skroz logično jer što si manji, potrebna ti je veča "batina" 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 14:26 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Light
john_doe0101 kaže...

 Kad bi malo proucio povijest Svicarske, znao bi da su neutralnostzadrzali upravo zahvaljujuci aktivnoj vojnoj sluzbi i naoruzanju koje posjeduju. Imas zanimljivih dokumentaraca na tu temu.

Ti si vjerojatno Marsovac, kakva kak ti neutralnost pa zna se zakaj sa Švicarskom nitko ne ratuje ili tam se drži lova.Da je ludi Hitler htio, pa pregazio bi i Švicarsku kad si rekel keks.Ali Hitler nije bio tolko lud, "ali je srečom bio sasvim dovoljno lud da eto napadne Rusiju" itd.Što dalje u prošlost, to je sve luđe ili dok ima profita i zarade tu nema ograničenja.

 

https://www.amazon.com/Wall-Street-Rise-Hitler-Astonishing/dp/1905570279

 

Realno, Švicarci se bezveze razbacuju lovom i F-35 kupnja to je čisto politička odluka.Tko če još ratovat sa Švicarcima, i od koga se to oni brane fučkaj ga sad da nije od Francuza ili Njemaca.Ako dođe do trečeg svjetskog rata, i ako nekome na istoku(Rusija ili Kina) pukne film od švicarske neče ostat niti Š.

 

Da su kupovali po logici+pametno, pa eto kupili bi francuski Rafale i to ovu najnoviju F4 verziju.

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Lightning

-novac je kao i svaka druga roba, zato da se troši, spaljuje.. pogotovo kad ga imaš (pre)više. Štednja? Upravo suprotno tj to bi ba pretvorilo u papir bez vrijednosti, ovako se vrti-troši i tad vrijedi + ide novi ciklus + svi sretni i svi zarađuju.. što može produžiti posotjeće odnose, standard.

 

-naravno, iz perspektive 'malog mrava' je to besmisleno rasipanje.. no mrav je zato mrav i ima svoju perspektivu, dok ga zanima samo mrvica koju nosi.

-iz perspektive banke, to je 'investicija' u sam novac, tj svrha-smisao, kao što milijarder ima rolex i pije domperignon mada može imati običan sat i znati točno vrjieme kao popit čašu vode. Tj bi li kralj bio kralj da nema zlatnu krunu? Čemu tad biti kralj ako to nemaš? Svrha je imati, ne nemati. Oni imaju, nisu glupi itd.. i što god mali mrav pomisli pa čak i kad mu zvuči logično, naravno da je pogrešno, jer švica je činjenica i do sad ne možemo reći da griješe ili da netko od nas ne bi želio biti švicarac + standard.. a to znači, čak i kad zvuči čudno, da su u pravu.

 

-znate li da su se recimo robni viškovi žita recimo spaljivali? ... gladnih ima uvijek, no gladni obično nemaju novac. Ako se spaljuje žito, zašto ne i papir-novčanice ako im je isti razlog spaljivanja? tj upravo to rade kupnjom-trošenjem, pa da čak zakupe recimo mars na 1000 godina.. to nije promašaj nego investicija-zarada jer time novac vrijedi, obrnuto, ne vrijedi i postane samo papir.

 

-možda ovako, mali mali mravac može razumjeti, što da kupe mars ili mjesec? za recimo milijardu ili za trilijardu? ili za još tri nule više?.. koliko god izmislimo nula na papiru, to je i dalje papir, koji će i dalje kolati sustavom istog bankarskog sustava, na kojem će opet zaraditi banke, skraćeno švicarci, odnosno sve mora kolati, novac, rijeke.. inače ako stane tad je 'infarkt'-smrt. A pri tome je zapravo nevažan iznos, tj da kupe isiti mjesec-mars na akciji za 1kn ili franak, bilo bi isto, ništa se ne bi promienilo.. osim količine novca koji kola sustavom, pa bi to teoretski bilo usporedivo s 'rijekom' kapaciteta jedne kapi.. tj nedovoljno, a tad ni bankarska provizija neovisno jel 1% ili 100% zapravo ne znači ništa, nije dovoljna itd.. tj stvar je u količini, ne postotku, stvar je tko na čemu zarađuje, ne na robi nego načinu, kao trgovac koji nije ni orao ni kopao no zaradi jednako kao seljo na žitu ali zaradi i na pekmezu pa i escajgu kojeg uz to proda tj zardi x-puta više od selje na kruhu koji proda jedan artikal.. i zardi ovisno o količini prometa, ne samoj visini marže 1-2-više posto kad je u pitanju jedna kap ili trilijarde + proizvoljan broj nula iza..

 

-švicarci, nas uče kako se igra nogomet.. i kako specifična zemlja zna trošiti, no beskorisno jer nije primjenjivo ili uspredivo za ostale, jer to je švica, poseban status, izuzetak.. i time za mrava nešto što ne može ni kao uzor uzeti, jer naprosto ostali nisu švica. Istu stvar ne možemo mi-rusi-francuzi-bugari.. jer to je tako.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Light
Azmo kaže...
Di ste dežurni dušebrižnici? Hoće sad bit, pa što će to Švicarskoj? S kim će ratovati? Škole, vrtići, starački domovi? Mora da su oni glupi kad tolke pare daju za vojsku. Ah da, to je cijena mira i prosperiteta.

Dobar neki alkohol se toči. Nego možda ti je zbog toga i promaklo pa da dodam, u tekstu se govori o Švicarskoj. Dežurni dušebrižnik u obranu hrvatske sirotinje može imati samo to kao argument i do kraja života šutit, pametnom (i triznom) dosta, ali pošto postoji opravdana sumnja da nismo svi trijezni čitali tekst, dodat ću još koju. 

Šta god mi sad kupimo za tih trides(kašljuc)etak budućih godina, to se s neba skida u 30 sekundi ili kako godine budu prolazile, i kraće.

 

Budućnost, ne u idućih 30 godina, nego u idućih 5 godina, jesu, daleko učinkovitija, fleksibilnija i povoljnija, različita bespilotna letala...

Ali onih 5-10 pilota i cjelokupna zrakoplovna logistika, a puno više ponos i ovce od naroda kojima se najbolje prodaju bajke, a najlošije prolazi zdrav razum, e najbolje kupit NAŠE avioone za NAŠE nebo za NAŠE novce. Čekaj, koje novce, čije novce jbte? NEMA novaca, ali ajd avioni su pa naće se nek se troši...

 

Šivca, za 5 godina ako triba, potrošit će opet 5 milijardi franaka i obnoviti sve to sa novom tehnologijom ako to bude potrebno. Jer... a jesam blesav pa ja cilo vrime Švica Švica, a ti moža ne kužiš uopće po čemu je Švicarska toliko drugačija u odnosu na Lipu Našu. E ovako, pa j. se njih za ponos, ali imaju para pa ih mogu i potrošit. Za mir, prosperitet, ili čokoladu, kako im se sprdne. Niko tamo zbog toga neće gladan ostat. Neće falit za školu, obnovu nakon potresa, vodovod ili kanalizaciju, prometnu signalizaciju ili pokoji tunel, čistoća će radit svoj posao, a ljudi će reciklirati, to je tamo dio kulture, za naše pojmoe dosadnog ali generalno ugodnog života, a ode, ode je sve pitanje ponosa i slave. E pa, ima jedna prigodna pogrebna, slava nam.

10 godina
offline
Re: Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Light
LudaRajcica kaže...
Azmo kaže...
Di ste dežurni dušebrižnici? Hoće sad bit, pa što će to Švicarskoj? S kim će ratovati? Škole, vrtići, starački domovi? Mora da su oni glupi kad tolke pare daju za vojsku. Ah da, to je cijena mira i prosperiteta.

 ahahahahaha

jest, istina je al samo jer je veci dio populacije ovog planeta majmunolikog mozga, poput tebe i tebi slicnih! ;)

 

 

prijeti, prijeti prijeti.... ;D majmuni! evolvirajte!

 

Ne želim se spuštat na tvoj nivo i vrijeđati što je očito da jedino samo to znaš. Također ne želim solit pamet niti neznalici @Jazzer koji očito ne zna i ne razumije o čemu prića.

 

Samo ću malo okrenuti ploču. Hajdemo se zapitati da li je Švicarska danas Švicarska upravo zbog toga jer oduvjek ima snažnu vojsku? Jer njena snažna vojska je sredstvo odvračanja. Nitko ne želi Pirovu pobjedu, a upravo to je Švicarska!

 

A Švicarska se postaje u miru! Mir je garant razvoja! Garant mira je snažna vojska!

 

Bez mira Hrvatska NIKAD neće biti Švicarska. Mira neće biti ako Hrvatska nema snažnu vojsku. Uzrok-posljediocvca.

Moj PC  
0 5 hvala 0
12 godina
offline
Re: Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Light
Azmo kaže...
LudaRajcica kaže...
Azmo kaže...
Di ste dežurni dušebrižnici? Hoće sad bit, pa što će to Švicarskoj? S kim će ratovati? Škole, vrtići, starački domovi? Mora da su oni glupi kad tolke pare daju za vojsku. Ah da, to je cijena mira i prosperiteta.

 ahahahahaha

jest, istina je al samo jer je veci dio populacije ovog planeta majmunolikog mozga, poput tebe i tebi slicnih! ;)

 

 

prijeti, prijeti prijeti.... ;D majmuni! evolvirajte!

 

Ne želim se spuštat na tvoj nivo i vrijeđati što je očito da jedino samo to znaš. Također ne želim solit pamet niti neznalici @Jazzer koji očito ne zna i ne razumije o čemu prića.

 

Samo ću malo okrenuti ploču. Hajdemo se zapitati da li je Švicarska danas Švicarska upravo zbog toga jer oduvjek ima snažnu vojsku? Jer njena snažna vojska je sredstvo odvračanja. Nitko ne želi Pirovu pobjedu, a upravo to je Švicarska!

 

A Švicarska se postaje u miru! Mir je garant razvoja! Garant mira je snažna vojska!

 

Bez mira Hrvatska NIKAD neće biti Švicarska. Mira neće biti ako Hrvatska nema snažnu vojsku. Uzrok-posljediocvca.

 Švicarska je jaka zbog jake vojske ?

 

Mislim da je Rajčica bio preblag.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 16:19 (DarthMarkus).
11 godina
offline
Re: Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Light
DarthMarkus kaže...
Azmo kaže...
LudaRajcica kaže...
Azmo kaže...
Di ste dežurni dušebrižnici? Hoće sad bit, pa što će to Švicarskoj? S kim će ratovati? Škole, vrtići, starački domovi? Mora da su oni glupi kad tolke pare daju za vojsku. Ah da, to je cijena mira i prosperiteta.

 ahahahahaha

jest, istina je al samo jer je veci dio populacije ovog planeta majmunolikog mozga, poput tebe i tebi slicnih! ;)

 

 

prijeti, prijeti prijeti.... ;D majmuni! evolvirajte!

 

Ne želim se spuštat na tvoj nivo i vrijeđati što je očito da jedino samo to znaš. Također ne želim solit pamet niti neznalici @Jazzer koji očito ne zna i ne razumije o čemu prića.

 

Samo ću malo okrenuti ploču. Hajdemo se zapitati da li je Švicarska danas Švicarska upravo zbog toga jer oduvjek ima snažnu vojsku? Jer njena snažna vojska je sredstvo odvračanja. Nitko ne želi Pirovu pobjedu, a upravo to je Švicarska!

 

A Švicarska se postaje u miru! Mir je garant razvoja! Garant mira je snažna vojska!

 

Bez mira Hrvatska NIKAD neće biti Švicarska. Mira neće biti ako Hrvatska nema snažnu vojsku. Uzrok-posljediocvca.

 Švicarska je jaka zbog jake vojske ?

 

Mislim da je Rajčica bio preblag.

 

Švicarska je jaka zbog pameti. A ta im pamet kaže da ne smiju ratovat. A da ne bi ratovali moraju imat snažnu vojsku. 

42
16 godina
offline
Re: Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Light
john_doe0101 kaže...

 Kad bi malo proucio povijest Svicarske, znao bi da su neutralnost zadrzali upravo zahvaljujuci aktivnoj vojnoj sluzbi i naoruzanju koje posjeduju. Imas zanimljivih dokumentaraca na tu temu.

Ok, ali sad za stvarno, jel u tim dokumentarcima rečeno da ih je njihova vojska zaštitila od Napoleona? Ili od Njemačke ili Francuske u WW 1? Ili trećeg Reicha tokom WW 2?
Naravno da nije. Da je u bilo koje doba, bilo koja ta veća nacija odlučila okupirat Švicarsku, okupacija bi završila za 10 dana.

Njihovo stavljanje "neutralnosti" (da se ni pod koju cijenu ne prebace na bilo koju stranu, iako to nije baš istina bila tokom WW2), i gledanja kroz prste brdu zlata, novaca i raznih stvari skupljenih tokom raznih ratova u njihove banke, ali i njihove industrije koja je bila na cijeni kod svakog sukoba (posebice Njemačke i Francuske), gdje su robu prodavali i jednima i drugima, je jedini razlog zašto su ih ignorirali i zašto nisu bili okupirani. Također odbili su kroz povijest udruživat se u bilo koje unije, pa i u prošlom stoljeću u NATO i EU, i nisu jako dugo sudjelovali u nikakvim međunarodnim akcijama, a i njihovi veleposlanici ne slušaju "naredbe" iz EU, pa se niti ne mješaju u interne poslove drugih zemalja.


To štiti Švicarsku, a ne vojska, pamet, a ne batina.

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 17:07 (gkelekov).
12 godina
offline
Re: Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Light
gkelekov kaže...
john_doe0101 kaže...

 Kad bi malo proucio povijest Svicarske, znao bi da su neutralnost zadrzali upravo zahvaljujuci aktivnoj vojnoj sluzbi i naoruzanju koje posjeduju. Imas zanimljivih dokumentaraca na tu temu.

Ok, ali sad za stvarno, jel u tim dokumentarcima rečeno da ih je njihova vojska zaštitila od Napoleona? Ili od Njemačke ili Francuske u WW 1? Ili trećeg Reicha tokom WW 2?
Naravno da nije. Da je u bilo koje doba, bilo koja ta veća nacija odlučila okupirat Švicarsku, okupacija bi završila za 10 dana.

Njihovo stavljanje "neutralnosti" (da se ni pod koju cijenu ne prebace na bilo koju stranu, iako to nije baš istina bila tokom WW2), i gledanja kroz prste brdu zlata, novaca i raznih stvari skupljenih tokom raznih ratova u njihove banke, ali i njihove industrije koja je bila na cijeni kod svakog sukoba (posebice Njemačke i Francuske), gdje su robu prodavali i jednima i drugima, je jedini razlog zašto su ih ignorirali i zašto nisu bili okupirani. Nitko ih ne bude dirao ako skrivaju tuđe blago i svima prodaju robu koja im je potrebna za rat.

Ne vrijedi ti pajdo. Ovdje majmunoliki vrlo teško odvajaju činjenice sa svojim fetišima. 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Lightning

od srednjovijekovnih ratova.. švica je postala euro-free zona, univerzalno ugovoreno, ne zbog vojske nego interesa velesila .. tj zadnji put kad su bili vojna sila je bilo u to doba od kad su papinska garda, od tad su izorirano-neutralni, od svih strana, svih ugovora. Ne vojno nego političko-interesno, oaza.

-avioni im služe osim za parade za održavanje licence, što i nama treba dok imamo pilote.. ili ćemo to plaćati drugima, skuplje..

-mi, ostali nisu švica i svaka usporedba je besmislena, no naivaca mora biti.. pa i rečenica da hr može biti švica.. ni jedna druga država ne može, jer naprosto kod nas ne rastu kuku-satovi, recimo kao 'pravi' razlog. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
3 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Light
Ne lupetaj kad nemaš pojma. Da li je Njemačka u WW2 mogla okupirati Švicarsku? Vjerojatno da. Da li je to mogao Napoleon? Vjerojatno da. To sve nije upitno. Posebno za Nijemce. Upitno je da li se to isplatilo tada u tim trenucima? I zbog snažne Švicarske vojske odgovor je NE! Švicarci su srušili nekoliko Njemačkih aviona koji su "zalutatli" kod njih i Nijemci su im uz mahanje prstom pustili da to prođe. Zašto? Jer su znali da bi gubitci bili preveliki a ne bi dobili ništa. I Švicarska je preživjela zahvaljujući snažnoj vojsci.
15 godina
offline
Re: Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Light

 .... svizac i swis-čokolada.

 

-znaš, ja sam čuo, da je poljska napala hiću-rajh.. poljaci su izazvali ww2, mada su to bili neki švabski zatvorenici obučeni u poljske uniforme, dok su se s rusima recimo rukovali nakon što su te poljake potukli, što lijevi što desni (zemljopisno istok-zapad) .. pa do tog da je netko nedavno želio sankcionirati poljake zbog postojanja konclogora.. na teriroriju poljske, time odgovorne :) .. ima svakakvih, ima naivnih, .. za ostale je malo teža klinička slika ili objašnjenje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Light
Azmo kaže...
Ne lupetaj kad nemaš pojma. Da li je Njemačka u WW2 mogla okupirati Švicarsku? Vjerojatno da. Da li je to mogao Napoleon? Vjerojatno da. To sve nije upitno. Posebno za Nijemce. Upitno je da li se to isplatilo tada u tim trenucima? I zbog snažne Švicarske vojske odgovor je NE! Švicarci su srušili nekoliko Njemačkih aviona koji su "zalutatli" kod njih i Nijemci su im uz mahanje prstom pustili da to prođe. Zašto? Jer su znali da bi gubitci bili preveliki a ne bi dobili ništa. I Švicarska je preživjela zahvaljujući snažnoj vojsci.

E sad ti lupetaš. Nikad nisu srušili niti jedan Njemački avion (ali su pucali na njih to je istina), ali su srušili jedan od RAF-a i jedan američki (koji su isto bez pitanja prelijetali njihovo nebo).
I da je je Hitler htio, nakon što je sredio Francusku, okupirat Švicarsku, svih 45 divizija bi ju pregazili za 5 dana. Tvom malom mozgu očito nije jasno da 8 000 000 vojnika, 3500 aviona i preko 6000 tenkova bi pregazili bilo koga (osim SSSR), a kamoli malu Švicarsku. I da su imali naj naj naj modernije oružje koje je postojalo ništa im ne bi pomoglo. Jer im fali ljudi, fali ima teritorija gdje bi mogli imati proizvodnju oružja (kojeg izgube ili je uništeno), ali i proizvodnja hrana im je minimalna, jer su jako ovisni o Francuskoj i Italiji) Mogli su ih izgladnit doslovno. Tako da ne lupetaj o nekoj jakoj vojsci i im je to bitno bilo.

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 17:30 (gkelekov).
12 godina
offline
Re: Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Light
gkelekov kaže...

E sad ti lupetaš. Nikad nisu srušili niti jedan Njemački avion (ali su pucali na njih to je istina), ali su srušili jedan od RAF-a i jedan američki (koji su isto bez pitanja prelijetali njihovo nebo).
I da je je Hitler htio, nakon što je sredio Francusku, okupirat Švicarsku, svih 45 divizija bi ju pregazili za 5 dana. Tvom malom mozgu očito nije jasno da 8 000 000 vojnika, 3500 aviona i preko 6000 tenkova bi pregazili bilo koga (osim SSSR), a kamoli malu Švicarsku. I da su imali naj naj naj modernije oružje koje je postojalo ništa im ne bi pomoglo. Jer im fali ljudi, fali ima teritorija gdje bi mogli imati proizvodnju oružja (kojeg izgube ili je uništeno), ali i proizvodnja hrana im je minimalna, jer su jako ovisni o Francuskoj i Italiji) Mogli su ih izgladnit doslovno. Tako da ne lupetaj o nekoj jakoj vojsci i im je to bitno bilo.

 Pricas gluposti... Mogao je okupirati, no ne za pet dana, nego bi se dogodila situacija kao sto se dogodila Sovjetima protiv Finske koju godinu ranije.

Ali za sto? Sto to Svicarska ima da bi se bas toliko isplatilo borit za nju? Za izgubit toliko ljudstva na alpama, a nacisti kroz cijeli rat u utrci protiv vremena, halo, ne boris se u nizozemskoj. Pogledaj sto se moralo napraviti da se u Kareliji probije da Finska padne. Sad pogorsaj to za 10 puta ako gledas kao teritorij i s time da je svicarska punoo jaca i modernija bila nego Finci protiv Sovjeta.

Teritorij, vojska i ekonomski dogovor su bile 3 stvari zasto Svicarska je izbjegla rat. Makni jednu od te dvi stvari, i izgubili bi neutralnost.

Vi naivcine ako mislite, muh duh zlato svicarsko bankari, morate otvorit koju knjige iz povjesti i pogledat stvari iz druge i trece perspektive da shvatite kak nije sve crno i bijelo.

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 17:46 (Et_Tu_Brute?).
14 godina
offline
Re: Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Light
Mislim da u Eu imaju najveci broj naoruzanja po glavi stanovnika... Iako su neutralci dobro su organizirani za slucaj samoobrane i tako tih pizdarija....
VenAtoR#2231
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Light
Et_Tu_Brute? kaže...
..morate otvorit koju knjige iz povjesti i pogledat stvari iz druge i trece perspektive da shvatite kak nije sve crno i bijelo.

 -točno.. to ti fali, da bi znao-razumio :)

-švica je neutralna odulkom tadašnjih svjetskih sila, s kraja habsbugškog carstva.. u doba revolucija-napoleona koji ih je pregazio, nakon čega ostatale morarhije rade što rade... koalicije +ugovori. Od tad nema veze toljaga nego interesi velesila, daleko jačih od toljage, nešto sasvim različito od dotadašnjeg srednjeg vijeka i načina ratovanja uz pojam kao geopolitika i sl.

-finci? školsko vježbalište za revoluciju koja je obezglavila sposobne-kadar od čega je najgori protivnik upravo jedan od generala bivše vojske-rusije preuzeo obranu finske.. ostalo nesposoban kadar, topovsko meso koje ne vrijedi za borbu kao da pošalješ dječji vrtić i misliš da su pandan sposobnom vojniku-vojsci samo zato jer su veliki i imaju puške.. no i takvi nesposobni bili su preveliki za duži rat protiv male finske koja tad pristaje i 'daje' ono što staljin želi, rudnike nikla.. ostalo ga ne zanima, kao da ti lopov kaže, daj novac i ti daš.. pa te ostavi živog. Svaka čast fincima, izvukli su što su mogli.. švica? ni to, kao ni vatikan kojeg jednako hićo nije obožavao ali nije dirao.. jer je to 'sveto pravilo' kojeg se pridržavaju svi, pa i 'negativci' u povijesti jer je to tako, pravila igre.

 

netko gore kaže, kao par aviona slučajno.. prvo, avioni se ne nađu negdje iznad švice slučajno.. nije to oblak, nekako mora doći, navigirati + gorivo/domet i nema slučajnosti osim ako je izvor neki film đonvejna kad on goloruk potamani sve negativce jer je the man.. a nakon rata su poneki 'dokumetarci' malo prilahođeni potrebama pa su recimo švicarci (anti)nacisti.. ili u oslobođenoj francuskoj imamo par žena ošišanih (kazna za kolaboracioniste..) i to je to.. tih par žena, ne par tisuća, žena.. ne muškaraca itd. jer to je tako kad pobjednik piše povijest a glumi đonvejn plaćen pobjedničkim honorarom.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Lightning

U Europi postoje dvije vrste država. One gdje povremeno idete ginuti za vjeru, naciju ili nekakve druge ideale.

I one koje misteriozno ostaju neutralne i više-manje netaknute, iako ih može pregaziti malo bolje naoružano i polutrijezno lovačko društvo.

https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_San_Marino#World_War_II

https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Liechtenstein#Liechtenstein_during_the_World_Wars

 

U nedavnom sirijskom ratu sličnu ulogu su imali tipovi koji su pokušavali držati naftne bušotine u pogonu, dok su oko njih padale bombe.

Kasnije su i umjerene glavosječe i asadovci kod njih čekali u redu za naftu.

Jooooj!
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Švicarska kupuje 36 borbenih aviona F-35 Lightning

 

hm, moćne zvijerke. Guba avioni. Tko ima, može i platiti.

Prije su dosta ratovali i tako to, mrzili i slično, a sada sve to i rade, al' ne ratuju, nego trguju. Kanton vamo, kanton tamo, al je bitno da radimo  i kreiramo dodatnu vrijednost.

 

Neka sa Balkan ugleda da DACH. Nisu oni ništa bolji od Balkanaca, al su imali dva Velerata u 20 vijeku, te bezbroj prije toga, al se ljudi sjetili da bi mogli umjesto ratovanja, možda i trgovati.

Da nacionalizmi ne služe ničem drugome, nego da drže raju u strahu od onih drugih, te će onda velike očevi nacije, njih povesti u zemlju meda i mlijeka....

 

Balkanu nije bilo dosta dva svjetska rata, nego je morao imati i još par dodatnih...al' još ništa ljudi nisu naučili. Stalno si biraju kriminalnu bandu, fukaru i bagru.

 

BiH može biti x3 bolja od CH, al' ljudi moraju htjeti rad i poštenje. 

 

U HR imamo referendum samo kada treba braniti iracionalne vrijednost, kada se treba braniti od manjina (nas 90%, a njih ukupno 10%), kada treba ljudima viriti u krevete i tako tome.

A, za ulazak u NATO, avione, ma jok. Kaj, bi,.....

 

Ljudi ako želite biti će te Švicarska, ako nećete, uživajte.

Osobno, mi jako dobro ide i bez vas.

 

Uglavnom, ne računajte na mene.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
4 3 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice