Svi za jednog, jedan za sve?

poruka: 15
|
čitano: 6.065
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Svi za jednog, jedan za sve?".
14 godina
offline
Svi za jednog, jedan za sve?

Pa ne kuzim sta filozofiraju, svaki punjac ima isti konektor, klasicni USB... a kabel je svejedno koji ces imati.. sta je onda problem u kabelu ili punjacu???, i danas na isti punjac od 5v mozes ubosti i ajfon i bilo koji usb-c ili sta god.... veca stvar je da sve druge elektricne uredaje standardiziraju na USB C i neke standardne napone...... mozda da je napajanje pametno, pa da se prilagođava ako treba 5v,12v,18v ... novi mobiteli nisu problem

 
3 4 hvala 0
15 godina
offline
Svi za jednog, jedan za sve?

dok eu birokracija pokušava.. trumpek će jednostavno dijeliti čvrge i štititi svoje firme pod deklarativno slobodom tržišta, uz brexit .. eu je samo birokracija, usa-uk su velesile i nijsu tad pravila ista, odnosno, bilo bi ugodno iznenađenje..

npr jel google ili irska platila 13 milijardi? kad će? povlači li eu to pitanje?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Svi za jednog, jedan za sve?

Nevjerojatna količina dezinformacija u članku.

 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Svi za jednog, jedan za sve?
devotion kaže...

Nevjerojatna količina dezinformacija u članku.

 Apple ipad pro 2018 

14 godina
offline
Re: Svi za jednog, jedan za sve?
Kad će biti isti punjači za laptope? 10 proizvodača i 10 vrsta kabela. To je već otpad. Nek samo dodaju usb c utor na laptop i punjač na koji ide usb c kabel.
Do not feed the trolls!!
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Svi za jednog, jedan za sve?
DragonWarrior kaže...
Kad će biti isti punjači za laptope? 10 proizvodača i 10 vrsta kabela. To je već otpad. Nek samo dodaju usb c utor na laptop i punjač na koji ide usb c kabel.

 pa neznam za ostale, ali novi Lenovo laptopi imaju USB-C punjač

Steam: Dalthor85 Bnet: Dalthor#2799
7 godina
offline
Re: Svi za jednog, jedan za sve?
bus kaže...

Pa ne kuzim sta filozofiraju, svaki punjac ima isti konektor, klasicni USB... a kabel je svejedno koji ces imati.. sta je onda problem u kabelu ili punjacu???, i danas na isti punjac od 5v mozes ubosti i ajfon i bilo koji usb-c ili sta god.... veca stvar je da sve druge elektricne uredaje standardiziraju na USB C i neke standardne napone...... mozda da je napajanje pametno, pa da se prilagođava ako treba 5v,12v,18v ... novi mobiteli nisu problem

 lol pa to i je usbc
The default VBUS voltage is 5 V but the standard allows the devices to negotiate and choose a VBUS voltage other than the default value. The Power Delivery allows VBUS to have a voltage up to 20 V. The maximum current could be also raised up to 5 A. Hence, the USB Type-C could deliver a maximum power of 100 W.
https://www.allaboutcircuits.com/technical-articles/introduction-to-usb-type-c-which-pins-power-delivery-data-transfer/

ne samo to usbc pokušava zamjenit i neke druge konekcije, zamisli da svi uređaji imaju isti konektor i to isti konektor i za power (do 100w) i za podatke.

15 godina
offline
Svi za jednog, jedan za sve?

Evo samo primjer kod mene u uredu kako kolege imaju setup sa laptopima i snaga USB-C konektora

 

Laptop je sa usb c spojen na monitor, kojem šalje sliku, napaja USB Hub na monitoru, a preko monitora dobiva struju za napajanje (nije potreban punjač od laptopa). Zatim, sa istog monitora, display portom je spojen drugi monitor te imaš 2 ekrana (svaki radi za sebe, nije mirroring). I sve to preko jednog kabela iz laptopa. Ištekaš kabel i uzmeš laptop za sobom po potrebi. Dok recimo moj laptop ima spojen punjač, HDMI, VGA, USB da bi dobio identičnu isto stvar (napajanje, 2 ekrana i HUB). Zbilja mi nije jasno zašto proizvođači laptopa ne guraju agresivnije usbc i da se svi prebacimo na njega kako spada.

 

Stoja
Moj PC  
8 0 hvala 4
14 godina
offline
Re: Svi za jednog, jedan za sve?
Stoja kaže...

Evo samo primjer kod mene u uredu kako kolege imaju setup sa laptopima i snaga USB-C konektora

 

Laptop je sa usb c spojen na monitor, kojem šalje sliku, napaja USB Hub na monitoru, a preko monitora dobiva struju za napajanje (nije potreban punjač od laptopa). Zatim, sa istog monitora, display portom je spojen drugi monitor te imaš 2 ekrana (svaki radi za sebe, nije mirroring). I sve to preko jednog kabela iz laptopa. Ištekaš kabel i uzmeš laptop za sobom po potrebi. Dok recimo moj laptop ima spojen punjač, HDMI, VGA, USB da bi dobio identičnu isto stvar (napajanje, 2 ekrana i HUB). Zbilja mi nije jasno zašto proizvođači laptopa ne guraju agresivnije usbc i da se svi prebacimo na njega kako spada.

 

 Reć ću ti ja zašto u tri različita znaka.

 

$$$

Swedish latin super funk.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Svi za jednog, jedan za sve?

Po pitanju mobitela... zakašnjela reakcija jedno 3 godine, i to minimalno. Mada i ja nekužim toliku prašinu oko svega toga. Čitaj kako imam godinama jedan Tronsmartov punjač s 5 usb portova, 2x usb type c i 3x usb type b. 

Svaka akcija ima svoju reakciju.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Svi za jednog, jedan za sve?
Uzevsi u obzir kolicinu novih iphonea i ipada koju Apple prodaje na godisnjoj razini relativno brzo bi lightning kabel ostao u manjini. Tako da im ta logika pada u vodu.

Strah ih je da vise nece prodavati kabele po apsurdnim cijenama.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Svi za jednog, jedan za sve?

Logika: sad je na tržištu toliko kabela koji bi postali neupotrebljivi, pa nije dobar trenutak za preći na novi standard - biti će bolji trenutak kad ih prodamo još malo.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Svi za jednog, jedan za sve?

Kao sto sam vec napisao u prosloj temi:

 

Bio bi red, kada vec otvaraju to poglavlje, da ga odrade temeljito, a ne po dobrom starom EU birokratskom obicaju samo djelomicno. Dakle:

1. definirati jedinstveni konektor

2. definirati jedinstveni protokol punjenja (kao baseline, proizvodaci mogu dodavati svoje uz njega)

3. osigurati da su odluke future proof

4. maknuti ili drasticno smanjiti troskove licenciranja doticne tehnologije

5. primijeniti nova pravila na SVE uredaje koji dolaze sa punjacima (mobiteli, laptopi, brijaci aparati, punjive igracke, itd)

6. obvezati proizvodace da ponude punjac kao opcionalnu komponentu uz uredaj ili da ga uopce ne dodaju u paket

 

Bilo sto manje od navedenog nije dovoljno za ispunjenje navedenog cilja "smanjenje elektronicnog otpada". Malo mi je neobicno da se glasa prije no sto se definiraju svi detalji onoga o cemu se glasa. Koji su slijedeci koraci? Osniva li se radna skupina koja ce razraditi prijedlog do kraja te onda on ide na ponovno glasanje i eventualno vracanje na doradu ili se automatski prihvaca sve sto radna skupina predlozi?

 

A sada da odgovorim na pitanje sa kraja clanka - Hoće li iPhone 12 zbog ovoga dobiti USB-C utor? NE jer ce birokracija dozvoliti vrijeme prilagodbe od najmanje dvije godine.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Svi za jednog, jedan za sve?
Stoja kaže...

Evo samo primjer kod mene u uredu kako kolege imaju setup sa laptopima i snaga USB-C konektora

 

Laptop je sa usb c spojen na monitor, kojem šalje sliku, napaja USB Hub na monitoru, a preko monitora dobiva struju za napajanje (nije potreban punjač od laptopa). Zatim, sa istog monitora, display portom je spojen drugi monitor te imaš 2 ekrana (svaki radi za sebe, nije mirroring). I sve to preko jednog kabela iz laptopa. Ištekaš kabel i uzmeš laptop za sobom po potrebi. Dok recimo moj laptop ima spojen punjač, HDMI, VGA, USB da bi dobio identičnu isto stvar (napajanje, 2 ekrana i HUB). Zbilja mi nije jasno zašto proizvođači laptopa ne guraju agresivnije usbc i da se svi prebacimo na njega kako spada.

 

 Zvuci super! A kojem monitoru se radi? 

15 godina
offline
Re: Svi za jednog, jedan za sve?
JosephBullet kaže...
Stoja kaže...

Evo samo primjer kod mene u uredu kako kolege imaju setup sa laptopima i snaga USB-C konektora

 

Laptop je sa usb c spojen na monitor, kojem šalje sliku, napaja USB Hub na monitoru, a preko monitora dobiva struju za napajanje (nije potreban punjač od laptopa). Zatim, sa istog monitora, display portom je spojen drugi monitor te imaš 2 ekrana (svaki radi za sebe, nije mirroring). I sve to preko jednog kabela iz laptopa. Ištekaš kabel i uzmeš laptop za sobom po potrebi. Dok recimo moj laptop ima spojen punjač, HDMI, VGA, USB da bi dobio identičnu isto stvar (napajanje, 2 ekrana i HUB). Zbilja mi nije jasno zašto proizvođači laptopa ne guraju agresivnije usbc i da se svi prebacimo na njega kako spada.

 

 Zvuci super! A kojem monitoru se radi? 

 Radi se o Dell monitoru model  P2419HC - 24'', IPS ekran, mogućnosti okretanja monitora za 180 stupnjeva, podešavanje po visini, nagibu...uglavnom kao uredski monitor odličan, a rekao bi da i za lagane grafičare isto dostatan po pitanju kvalitete prikaza, a cijenovno je ok, nađu se na nabavi.net za oko 1500kn. Mi sada u uredu svakom zaposleniku po 2 takva dajemo za set-up sa laptopom koji ima USB C da podžava sve ono navedeno.

 

Samo treba dobro provjeriti u specifikacijama laptopa da USB C ima display port i power delivery funckionalnosti. Neki znaju imati samo display port, a neki niti jedno...najsigurnije je ako laptop ima thunderbolt port jer on sigurno sve podržava (pa i više)

Stoja
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice