Sve što trebate znati o VPN servisima saznat ćete

poruka: 9
|
čitano: 5.132
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sve što trebate znati o VPN servisima saznat ćete ".
4 godine
offline
Sve što trebate znati o VPN servisima saznat ćete

VPN-ovi više nisu aktualni. Mnogi su sigurnosno kompromitirani u zadnjih par godina. Za one koji se misle sakriti iza VPN-a, policije ionako dođu do podataka o onima koje želi uhvatiti. Pojedine države blokiraju VPN-ove.

 
5 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sve što trebate znati o VPN servisima saznat ć
Ovo s nagradnim anketama ce sada biti praksa?

Sto se VPN-a tice, ne koriste ga sako ljudi koji se skrivaju policiji, ima on i drugih primjena. Naivno vjerujem da vecina korisnika ipak nisu na rubu ili preko ruba zakona ;)
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sve što trebate znati o VPN servisima saznat ć
zelenapaprika kaže...

VPN-ovi više nisu aktualni. Mnogi su sigurnosno kompromitirani u zadnjih par godina. Za one koji se misle sakriti iza VPN-a, policije ionako dođu do podataka o onima koje želi uhvatiti. Pojedine države blokiraju VPN-ove.

 Za sakriti se od "tesko kriminalnih radnji" je vrlo tesko jer ce poduzeti sve moguce mjere da te nadu..... cak i da VPN s enkripcijom doslovno ne skuplja apsolutno nikakve logove, stvar je u tome sto postoji niz nacina kako te uloviti, npr. mogu naci neki novi leak (vec ih je bilo par koji su zakrpani u meduvremenu), a da ne govorim o browser footprintovima, cookies-ima i jos niz drugih nacina kako te mogu identificirati, mnogi lljudi se logiraju s VPN-om na sve (sto zabunom, sto nerazmisljajuci na legalne i "skrivene" stranice), pa normalno je da ce te locirati.

 

Ali za sakriti se od "torrentanja" i sl. preko VPN-a je dovoljno.... neda im se zaje**vati s time.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 13:03 (lovac82).
4 godine
offline
Re: Sve što trebate znati o VPN servisima saznat ć
lovac82 kaže...
 

Ali za sakriti se od "torrentanja" i sl. preko VPN-a je dovoljno.... neda im se zaje**vati s time.

 Uhićeno je 17oro ljudi zbog nećeš sličnog. Jučer, prekjučer sam čitao članak ali ga sad ne mogu pronaći. Ako ga pronađem, prilijepit ću adresu ovdje.

 

15 godina
online
Sve što trebate znati o VPN servisima saznat ćete

Moze, bio bih ti zahvalan (pogle history na browseru)....

 

Ugl, sto se osobnog iskustva tice... ja sam "torrentao" sadrzaj za koji su drugi dobivali kazne i do cca 1000 eura (neke stvari za koje su drugi dobili kaznu s istih izvora sam namjerno skinuo da testiram tvrdnju laze li NordVPN i sl. VPN servisi... ofc placeni koji tvrde da ne skupljaju logove koji bi nas mogli identificirati). Ugl, zasad je NordVPN prosao sve testove...... naravno koristim ga iskjucivo u tu svrhu i NE (edit: ) logiram se sa "legalnim" servisima.

 

BTW znam za javno objavljene slucajeve po netu gdje su dobili kazne iako su koristili odredene VPN servise koji su poznati da su ipak dijelili korisnicke portale odnosno lagali su da su no log ili da te uz to malo logova sto skupljaju ne mogu identificirati. Takoder znamo i za odredene VPN servise da su odbili ove "copyright trolove" jer nisu imali/skupljali nikakve logove o svojim korisnicima. Dakle, odredeni VPN-i su ocvrstili svoju reputaciju i vjerodostojnost (barem zasad).... dok drugi

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 18:01 (lovac82).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Sve što trebate znati o VPN servisima saznat ć
lovac82 kaže...

Moze, bio bih ti zahvalan (pogle history na browseru)....

 

Ugl, sto se osobnog iskustva tice... ja sam "torrentao" sadrzaj za koji su drugi dobivali kazne i do cca 1000 eura (neke stvari za koje su drugi dobili kaznu s istih izvora sam namjerno skinuo da testiram tvrdnju laze li NordVPN i sl. VPN servisi... ofc placeni koji tvrde da ne skupljaju logove koji bi nas mogli identificirati). Ugl, zasad je NordVPN prosao sve testove...... naravno koristim ga iskjucivo u tu svrhu i NE (edit: ) logiram se sa "legalnim" servisima.

 

BTW znam za javno objavljene slucajeve po netu gdje su dobili kazne iako su koristili odredene VPN servise koji su poznati da su ipak dijelili korisnicke portale odnosno lagali su da su no log ili da te uz to malo logova sto skupljaju ne mogu identificirati. Takoder znamo i za odredene VPN servise da su odbili ove "copyright trolove" jer nisu imali/skupljali nikakve logove o svojim korisnicima. Dakle, odredeni VPN-i su ocvrstili svoju reputaciju i vjerodostojnost (barem zasad).... dok drugi

 Nije browser na PC-u nego na mobitelu, a tu sam nešto čistio... Čim nađem i ako nađem, javim. Da ne ispadnem lažljivac. Čitam puno toga dnevno, a ne bilježim gdje sam što pročitao za ono što mi nije važno.

 

Ovo je jedan drugi članak o tome kako VPN-ovi koji tobože ništa ne logiraju ipak imaju tone podataka o korisnicima: 7 VPN services leaked data of over 20 million users, says report | WeLiveSecurity

 

"Seven Virtual Private Network (VPN) providers who claim not to keep any logs of their users’ online activities recently left 1.2 terabytes of private user data exposed to anyone who comes looking. The data, found on a server shared by the services, included the Personally Identifiable Information (PII) of potentially as many as 20 million VPN users, said researchers at vpnMentor, who uncovered the leak."

16 godina
neaktivan
offline
Sve što trebate znati o VPN servisima saznat ćete

Lovac je to poprilično dobro rezimirao.

e sad.. postoje neke stvari koje su nulta tolerancija.  prvo mjesto sigurnost djece tj zaštita od poremećenih bolesnika.

proteklih godina i terorizam.

sve to je boldano ukomponirano u onoj mini-bibliji sitnih slova, kada prihvaćate uvjete korištenja vpn-a.

 

bilo koji progon u kojem se zna da se koristi xy vpn. nema veze jeli upisan u Panami ili se hvali kako ne čuva logove... kada stigne nalog, logovi će se uključiti i počinje praćenje.

to im je dužnost.

 

sve ostalo su trivijalne sitnarije kao što je lovac naveo copyright trolovi.  tu će se vpn isprsit kako nema logove itd.

no kada dođe FBI i još 7 drugih zemalja sa svojim FBNešto, e tada u Panami gdje je vpn registriran kažu... "uđite uđite, stiže kafica".

 

za moje potrebe skoro 6 g airvpn radi ko urica. preporuka.

ima masu recenzija koje su uglavnom 9/10.

od mana...hajmo reć da mu je registracija u Italiji.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Sve što trebate znati o VPN servisima saznat ćete

Za te leakove znam i upoznat sam s njima ali to su sve uglavnom free VPN-i, prejeftini ili oni koji bas i nisu imali neku reputaciju......

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Sve što trebate znati o VPN servisima saznat ć
lovac82 kaže...

Za te leakove znam i upoznat sam s njima ali to su sve uglavnom free VPN-i, prejeftini ili oni koji bas i nisu imali neku reputaciju......

 U redu. Ni ovi veći, komercijalni i poznatiji nisu imuni na te probleme. Samo toliko.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice