Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-Sync

poruka: 98
|
čitano: 27.525
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-Sync ".
12 godina
protjeran
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
b00 kaže...

Jasno mi je da se ovdje priča isključivo o igrama međutim tko jednom proba 144 hza više se nebu vratio na 60 nastavio on igrat igre ili ne. govorim to iz iskustva jel ni ja više ništa ne igram ali volim kada mi je sve na ekranu fluidno. Imam setup sa 2 monitora i tu se odmah jasno vidi razlika kada pređem sa 144hza na ovaj od 60, odmah miš ostavlja tragove kao da si otišao tamo u mouse settings i uključio da ostavlja one tragove.

 

Zaboravio si spomenuti bolne oči prilikom scrollanja na 60Hz.

12 godina
offline
Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-Sync

Joj dajte više s tim forama tko jednom proba ne vraća se na 60hz. Kupio sam te 144hz kad su izlazili kasnije još promijenio tri 144 hz monitora i sada sam na 75hz. Jednostavno stvar navike za cca 7 dana 75hz ti postane normalno.

Da su dobri jesu ali da se nemožeš vratit na 60-75hz to su bajke.

Meni bi recimo idealno bilo 100hz IPS 27 1440p.Baš onako neki sweet spot.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 20:39 (mislioc).
 
10 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
mislioc kaže...

Joj dajte više s tim forama tko jednom proba ne vraća se na 60hz. Kupio sam te 144hz kad su izlazili kasnije još promijenio tri 144 hz monitora i sada sam na 75hz. Jednostavno stvar navike za cca 7 dana 75hz ti postane normalno.

 

Naravno da je u pitanju navika, ali to ne znači da 144Hz nije drastično bolje od 60Hz.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
mislioc kaže...

Joj dajte više s tim forama tko jednom proba ne vraća se na 60hz. Kupio sam te 144hz kad su izlazili kasnije još promijenio tri 144 hz monitora i sada sam na 75hz. Jednostavno stvar navike za cca 7 dana 75hz ti postane normalno.

Da su dobri jesu ali da se nemožeš vratit na 60-75hz to su bajke.

 Nemoguće. Da si se ti vratio sa 144 hz na 60 hz iscurile bi ti oči i dobio bi mućninu u želucu. J kad sam se spustio sa 75 hz na 60hz odmah sam poludio!

12 godina
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
XXX kaže...

 Nemoguće. Da si se ti vratio sa 144 hz na 60 hz iscurile bi ti oči i dobio bi mućninu u želucu. J kad sam se spustio sa 75 hz na 60hz odmah sam poludio!

 Deda tebe je taj hdr 10 totalno shebo!

 To već mogu skužit kad neko proba nema nazad.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 20:47 (mislioc).
16 godina
odjavljen
offline
Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-Sync

Dobar je HDR kad je besplatan, isto kao i freesync. Samo mi fali AMD grafa

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
"HDR"
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-Sync

U odnosu na tvoj je OLED 🤣

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-Sync

Tih 144Hz i FreeSync neće donjeti i skill. Frend, inače moj komšo igra na CTL guzatom monitoru s bijelom periferijom koja je požutila od dima. I ima bolji skill od mene recimo, a imam solidan komp/monitor.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
Dex.pwn kaže...

Tih 144Hz i FreeSync neće donjeti i skill. Frend, inače moj komšo igra na CTL guzatom monitoru s bijelom periferijom koja je požutila od dima. I ima bolji skill od mene recimo, a imam solidan komp/monitor.

 eeee, al' on igra na 1280x1024 i 85hz pa se ti misli...

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 7:12 (Louis Pluto).
11 godina
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
mislioc kaže...

Joj dajte više s tim forama tko jednom proba ne vraća se na 60hz. Kupio sam te 144hz kad su izlazili kasnije još promijenio tri 144 hz monitora i sada sam na 75hz. Jednostavno stvar navike za cca 7 dana 75hz ti postane normalno.

Da su dobri jesu ali da se nemožeš vratit na 60-75hz to su bajke.

Meni bi recimo idealno bilo 100hz IPS 27 1440p.Baš onako neki sweet spot.

a kaj ti radiš sa monitorima da si promijenio 4 144hz monitora i sada si na 75? a i prije 144 si imao drugi vjerovatno 60 znaci iz ove recenice se da zakljucit da si promijenio najmanje 5 monitora.

 

podsjećate me na 2007 godinu i codhr forum kada je ekipa govorila da ne treba imat ništa više od 30 fpsa jel ljudsko oko ionako ne vidi više

 

za 5-10 godina 60 hz monitori neće ni postojat

 

 

a ovo kaj veliš da ti postane normalno za 7 dana , po toj logici onda treba sve najeftinije kupit, naviknut ćeš se i na HDD dugo učitvanje, i na monitor od 14", i na auto od 75 konja

12 godina
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
Louis Pluto kaže...
Dex.pwn kaže...

Tih 144Hz i FreeSync neće donjeti i skill. Frend, inače moj komšo igra na CTL guzatom monitoru s bijelom periferijom koja je požutila od dima. I ima bolji skill od mene recimo, a imam solidan komp/monitor.

 eeee, al' on igra na 1280x1024 i 85hz pa se ti misli...

 Zadnji turnir u UT2004 duel sam igrao na 600x480 85Hz izgubio vs SCRMZ-a, ljeto 2012, poslije toga bacio monitor u smeće i kupio 1080p. Jednostavno je bio navika od 2006 kad sam ga kupio.

Tad su 80% div1 player-a imali CRT monitor ili od Samsung onaj 1600x900 tako da nista cudno ali u 2018, skoro 2019. i CRT, ne mogu zamisliti da se vratim na 16bit ultra low "Super Mario" grafiku.

everyday i'm shuffling...
7 godina
protjeran
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
XXX kaže...
mislioc kaže...

Joj dajte više s tim forama tko jednom proba ne vraća se na 60hz. Kupio sam te 144hz kad su izlazili kasnije još promijenio tri 144 hz monitora i sada sam na 75hz. Jednostavno stvar navike za cca 7 dana 75hz ti postane normalno.

Da su dobri jesu ali da se nemožeš vratit na 60-75hz to su bajke.

 Nemoguće. Da si se ti vratio sa 144 hz na 60 hz iscurile bi ti oči i dobio bi mućninu u želucu. J kad sam se spustio sa 75 hz na 60hz odmah sam poludio!

 Deda ti si poludio od nečeg drugog a ne od hertza 

 

ali kad nakon 2-3h gaming sessiona na 144hz monitoru se prebaciš odmah drugi 60hz monitor, bome tjera na povraćanje....naravno nakon dan-dva se navikneš, ali prvih pola sata-sat je bome zeznuto... 

16 godina
offline
Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-Sync

Ja sam imao onaj 120 Hz nVidia 3D monitor Samsung 2233RZ nesto prije 10 godina. Mogu reci da se razlika osjetila izmedju 60 i 120 Hz. Ali sam ga ladno prodao i vratio se na 60 hz. Jeste da je bilo par dana cudno opet na 60 raditi, al navikne se covjek kad treba para.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-Sync

Sad sam duboko uznemiren i razočaran. Imam nedavno kupljen monitor plaćen 9.998,02 kn a nema više od 60 Hz, niti ikakav sync. 
Ako sad hoću ipak baš kupiti taj fensi koji ima puno herca, postoji li model koji ima i G-Sync i Freesync? Jer, nekako mi je problem biti 
oženjen za samo jednog proizvođača grafičkih kartica.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
overhaul kaže...

Sad sam duboko uznemiren i razočaran. Imam nedavno kupljen monitor plaćen 9.998,02 kn a nema više od 60 Hz, niti ikakav sync. 
Ako sad hoću ipak baš kupiti taj fensi koji ima puno herca, postoji li model koji ima i G-Sync i Freesync? Jer, nekako mi je problem biti 
oženjen za samo jednog proizvođača grafičkih kartica.

 

Ne, monitor može imati samo jedno ili drugo, ne i oboje. Naravno, isključivo zbog toga što NVIDIA ne želi pristati na jedan otvoreni standard kao što je Freesync.

16 godina
odjavljen
offline
Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-Sync

uz freesync nisi oženjen za nikaoga, jer ne košta ništa, besplatan je. Pa ako ga i ne iskoristiš ništa nisi ni izgubio. Uz gsync si oženjen za Nvidiu, jer si ga masno platio pa nema smisla da ga i ne koristiš. Sa 144 hza si oženjen za Intel, i to one skupe modele, i poželjno K plus modeli jer drugačije ih ne budeš vidio, barem ne stabilno u CPU najzahtjevnijim igrama.

 

E pa sad tko nemože nazad ima da se ženi

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 17:47 (XXX).
Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
Zato se i kaže "oženio" me za 500 kuna
12 godina
neaktivan
offline
Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-Sync

Ma mene samo zanima kad bi uzea gaming monitor 144hz 1ms po mogucnosti ovaj   https://www.msi.com/Monitor/Optix-MPG27CQ  da li bi se vidiila kakva razlika ako igram samo rpg naslove diablo 3, grim dawn, poe ili mmo wow....ili to samo vazi za pucacine..

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
Kalidor kaže...

Ma mene samo zanima kad bi uzea gaming monitor 144hz 1ms po mogucnosti ovaj   https://www.msi.com/Monitor/Optix-MPG27CQ  da li bi se vidiila kakva razlika ako igram samo rpg naslove diablo 3, grim dawn, poe ili mmo wow....ili to samo vazi za pucacine..

 

Razlika bi svakako postojala, ali efekt nije isti kao kod "brzih" igara, gdje je zaista značajan.

15 godina
offline
Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-Sync

Bolje ubosti neki 16:9 Sony CRT TV, ili tri.

K
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 16:31 (Korky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
Nego vi koji imate 144Hz monitore...kako vam izgleda novi god of war...ili kakav je horizon zero dawn...last of us...Blago vam sada kad budete igrali RDR 2 i uživali u ljepotama prerije na 144Hz
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 18:49 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
HCMAA kaže...
Nego vi koji imate 144Hz monitore...kako vam izgleda novi god of war...ili kakav je horizon zero dawn...last of us...Blago vam se kad budete igrali RDR 2 i uživali u ljepotama prerije na 144Hz

 

To uopće nije relevantno.

6 godina
protjeran
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
HCMAA kaže...
Nego vi koji imate 144Hz monitore...kako vam izgleda novi god of war...ili kakav je horizon zero dawn...last of us...Blago vam sada kad budete igrali RDR 2 i uživali u ljepotama prerije na 144Hz

 Na stranu zajebancija, kako bi bilo lijepo zaigrati igru godine (RDR2) i prvog pratitelja (GoW) na više od 30Hz i s mišem i tipkovnicom.

12 godina
offline
Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-Sync

Zakonom zabranit monitore ispod 144hz, razne studije dokazuju da ako predočnik nije 144hz javljaju se glavobolje,mučnina,povračenje. Ispada da je štetnije imat 60hz monitor nego popušit kutiju pljugi dnevno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 18:56 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
NiramX kaže...
HCMAA kaže...
Nego vi koji imate 144Hz monitore...kako vam izgleda novi god of war...ili kakav je horizon zero dawn...last of us...Blago vam se kad budete igrali RDR 2 i uživali u ljepotama prerije na 144Hz

 

To uopće nije relevantno.

 A pusti butthurt konzolasa. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
war3_tft kaže...
NiramX kaže...
HCMAA kaže...
Nego vi koji imate 144Hz monitore...kako vam izgleda novi god of war...ili kakav je horizon zero dawn...last of us...Blago vam se kad budete igrali RDR 2 i uživali u ljepotama prerije na 144Hz

 

To uopće nije relevantno.

 A pusti butthurt konzolasa. 

 

A što ako netko ima i konzolu i PC?

16 godina
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
XXX kaže...

uz freesync nisi oženjen za nikaoga, jer ne košta ništa, besplatan je. Pa ako ga i ne iskoristiš ništa nisi ni izgubio. Uz gsync si oženjen za Nvidiu, jer si ga masno platio pa nema smisla da ga i ne koristiš. Sa 144 hza si oženjen za Intel, i to one skupe modele, i poželjno K plus modeli jer drugačije ih ne budeš vidio, barem ne stabilno u CPU najzahtjevnijim igrama.

1. istina

2. neistinito da MORAŠ imati Intel za 144Hz gaming, FX8320 mi držao dobro, prešao na rižu i min fps je postao veći.

Javno mogu reći da sam za GSYNC prošle godine iskeširao 9100kn (GPU+MON) i 5200kn početkom godine za prelazak na Ryzen combo zajedno s PSU, sve polovno! Da sam novo uzimao bi ostao bez jednog bubrega 

 

GSYNC je skup i za te novce se uzme AMD RX580 s FreeSync monitorom i komplet Intel/AMD combo koji će gurati igre na 144 FPS

LOL: Crobrother
7 godina
neaktivan
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
Imao na pola godine onaj acer predator. Upareno je bilo sa 6700k i gtx1070. Sad ce me ekipa pljuvati, ali ja neku razliku sa 144hz nisam primjetil. Mislim letilo je to na pucacinama, ali sta ja znam.. evo me nazad na 60 i nije bas da imam osjecaj zakinutosti.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 21:01 (Hostile).
 
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S

Pa zapravo moras ak zelis iskoristiti sto veci potencijal monitora, prva generacija Ryzena sa obicnim ramom tu pogotovo nema sta traziti. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice